UFC 250 – zakłady bukmacherskie

UFC 250 - zakłady

Wygląda na to, że zawody MMA na dobre powróciły do kalendarza wydarzeń sportowych. Plan prezesa organizacji UFC Dany White’a najwyraźniej okazał się sukcesem, o czym świadczą wysokie wpływy z pay-per-view z organizowanych ostatnio wydarzeń. Środki ostrożności podjęte przez federację również wydają się zdawać egzamin, ponieważ nie odnotowano żadnego przypadku koronawirusa po którymkolwiek ze stoczonych pojedynków. Charyzmatyczny szef UFC zdecydował się pójść za ciosem i już organizuje kolejne wydarzenia sygnowane marką Ultimate Fighting Championship. Już 6 czerwca w należącym do tej organizacji obiekcie APEX w Las Vegas, odbędzie się gala UFC 250. Dowiedzmy się jak event ten prezentuje się od strony bukmacherskiej.

UFC 250 – kursy bukmacherskie

Na początek przyjrzyjmy się kursom na to wydarzenie, które znajdziemy w ofercie topowych legalnych bukmacherów online.

Zawodnik 1 Kurs Bukmacher Zawodnik 2 Kurs Bukmacher
A. Sterling 1.90 Fortuna/STS/PZBUK C. Sandhagen 1.95 PZBUK
S. O’Malley 1.25 Fortuna/STS/forBET E. Wineland 4.10 PZBUK
C. Hooper 1.80 Fortuna A. Caceres 2.20 PZBUK
N. Magny 1.73 Fortuna A. R. Martin 2.17 LVBET
C. Byrd 1.57 STS/forBET M. Pitolo 2.45 Fortuna/PZBUK
A. Nunes 1.20 Fortuna/forBET F. Spencer 4.95 LVBET
R. Assuncao 2.25 STS/Totolotek C. Garbrandt 1.67 Fortuna
J. Formiga 2.15 Fortuna A. Perez 1.73 Totolotek
A. Menifield 1.45 STS/forBET D. Clark 2.87 Fortuna
I. Heinisch 1.77 STS G. Meerschaert 2.12 Fortuna
J. Prochazka 1.85 Fortuna V. Oezdemir 1.85 Fortuna

Kursy sprawdzone 28.05.2020 o godz. 10.30

Zdecydowaną faworytką buków w walce wieczoru pomiędzy Amandą Nunes a Felicią Spencer, będzie obrończyni tytułu, a każde inne rozstrzygnięcie należałoby traktować w kategoriach sensacji. Poza Brazylijką faworytami swoich pojedynków będą Cody Garbrandt, Sean O’Malley, Neil Magny, Ian Heinisch, Charles Byrd, Alex Perez oraz Alonzo Meinfield. Jako najbardziej wyrównane „na papierze”, zapowiadają się pojedynki Aljamaina Sterlinga z Corym Sandhagenem oraz Volkana Oezdemira z Jirim Prochazką.

UFC 250 – karta walk

W ramach UFC 250 stoczonych zostanie łącznie 11 pojedynków, podzielonych na karty walki głównej i wstępnej. Oto jak przedstawia się pełny spis pojedynków:

Karta główna:

Walka wieczoru o pas wagi piórkowej (Main event): Amanda Nunes (19-4) – Felicia Spencer (8-1)
Druga walka wieczoru w wadze koguciej (Co-main Event): Raphael Assuncao (27-7) – Cody Garbrandt (11-3)
Waga kogucia: Aljamain Sterling (18-3) – Cory Sandhagen (12-1)
Waga półśrednia: Neil Magny (22-7) – Anthony Rocco Martin
Waga kogucia: Sean O’Malley (11-0) – Eddie Wineland (24-13-1)

Karta wstępna:

Waga piórkowa: Chase Hooper (9-0-1) – Alex Caceres (15-12)
Waga średnia: Ian Heinisch (13-3) – Gerald Meerschaert (31-12)
Waga kogucia: Cody Stamann (18-2-1) – Brian Kelleher (21-10)
Waga średnia: Charles Byrd (10-6) – Maki Pitolo (12-5)
Waga musza: Jussier Formiga (23-7) – Alex Perez (23-5)
Waga półciężka: Alonzo Meinfield (9-0) – Devin Clark (11-4)

UFC 250 – analiza walk wieczoru

Gala UFC 250 zbliża się wielkimi krokami. Czekają na nią nie tylko zapaleni fani mieszanych sztuk walki, ale również typerzy, którzy są chętni, by zawrzeć pojedynki z tego wydarzenia na swoich kuponach. Podjęliśmy się próby wytypowania faworytów dwóch najważniejszych pojedynków tego wieczoru.

UFC 250: Nunes vs  Spencer (6 czerwca 2020)

W pojedynku wieczoru gali w Las Vegas zobaczymy dwie czołowe przedstawicielki mieszanych sztuk walki kobiet – aktualnej mistrzyni UFC w wadze koguciej i piórkowej Amandę Nunes oraz byłą mistrzynię federacji Invicta FC w wadze piórkowej Felicię Spencer. Walka odbędzie się na dystansie pięciu pięciominutowych rund w limicie wagowym do 66 kilogramów.

Pochodząca z Brazylii obrończyni tytułu jest również posiadaczką pasa UFC w dywizji koguciej i jest uważana za obecnie najlepszą zawodniczkę mieszanych sztuk walki na świecie, bez podziału na kategorie wagowe. Legitymuje się bilansem 19 wygranych (13 KO, 3 Sub) i 4 porażek. Warto odnotować, że po raz ostatni zaznała porażki blisko 6 lat temu – we wrześniu 2014 została znokautowana przez Cat Zingano na gali UFC 178. Jej wcześniejszymi pogromczyniami były Sarah D’Alelio, Alexis Davis oraz Ana Maria India, która pokonała Nunes, gdy ta debiutowała w profesjonalnym MMA.

Dla Nunes pojedynek ze Spencer będzie pierwszą obroną tytułu w dywizji piórkowej. Zdobyła go w grudniu 2018 roku, kiedy znokautowała legendarną Cris Cyborg w 1. rundzie walki na gali UFC 232. Pas dywizji koguciej dzierży z kolei od lipca 2016 roku, kiedy pokonała Mieshę Tate przez duszenie na gali UFC 200. Innymi słynnymi zawodniczkami, które Nunes ma na swoim rozkładzie, są m. in. Walentina Szewczenko, Ronda Rousey, Holly Holm oraz jej ostatnia rywalka Germaine de Randamie.

Brazylijka znana jest z piekielnie mocnych ciosów. Jest typem puncherki, która ma na koncie aż 13 walk zakończonych przez KO. Znana jest ze swojego agresywnego stylu walki i tak naprawdę trudno wskazać u niej jakiekolwiek słabe punkty. Większość swoich rywalek była w stanie pokonać w 1. rundzie. Jest również mocna na macie, czego dowodem są czarny pas w brazylijskim ju-jitsu oraz brązowy w Judo. Ma 32 lata, mierzy 173 cm wzrostu i ma zasięg 175 cm wzrostu. Trenuje w American Top Team, do którego należą również m. in. Joanna Jędrzejczyk oraz Jan Błachowicz.

Felicia Spencer również może pochwalić się bardzo dobrym rekordem. W swojej dotychczasowej karierze Kanadyjka wygrała osiem pojedynków (2 KO, 4 Sub) i zanotowała 1 porażkę. Co ciekawe jej jedyną pogromczynią była wspomniana wcześniej Cris Cyborg, która na gali UFC 240 pokonała ją jednogłośnie na punkty. Spencer zdołała się jednak szybko otrząsnąć po tej porażce i w swoim kolejnym pojedynku znokautowała Zarę Fahim Dos Santos.

Największym sukcesem w karierze tej zawodniczki było mistrzostwo organizacji Invicta FC w wadze piórkowej. Po tym sukcesie, zgłosiło się po nią UFC, w którym na chwilę obecną ma rekord 2-1. Jej stylami przewodnimi są taekwondo oraz brazylijskie ju-jitsu – posiada czarny pas w obydwu tych sztukach walki. Kanadyjska zawodniczka ma 29 lat, 168 cm wzrostu i zasięg ramion wynoszący 173 cm.

Zdecydowaną faworytką tego pojedynku będzie Brazylijka. Chociaż Spencer bez wątpienia należy do najciekawszych fighterek w UFC, wydaje się, że nie ma szans, by stawić opór Brazylijce, która jest zawodniczką kompletną, która praktycznie nie ma słabych punktów. O jej klasie świadczy m. in. demolka jaką urządziła Cyborg. Spencer z kolei została przez tę samą zawodniczkę wręcz zdeklasowana i ledwo dotrwała do ostatniego gongu. Kanadyjka będzie musiała szukać swojej szansy w parterze, jednak wątpliwe jest, by była w stanie zdominować Nunes również w tej płaszczyźnie. W stójce z kolei nie powinna mieć za wiele do powiedzenia. Tym samym, uważam, że Brazylijka zapiszę na swoim koncie kolejną wygraną przed czasem, najprawdopodobniej już w 1. rundzie.

  • Nasz typ: wygrana Amandy Nunes po kursie 1,20 @Fortuna @forBET

UFC 250: Garbrandt vs Assuncao (6 czerwca 2020)

Drugi pojedynek wieczoru, tym razem w wadze koguciej. Zmierzą się w niej dwaj utytułowani wojownicy, z których każdy ma za sobą serię przegranych walk, jednak tylko jeden zdoła przerwać tym pojedynkiem gorszą passę.

Bukmacherzy faworyta widzą w Codym Garbrandcie, który jest byłym mistrzem UFC w tej dywizji wagowej – został nim w grudniu 2018 roku, po pokonaniu na punkty jednogłośną decyzją Dominica Cruza. Tytuł stracił jednak już w swoim następnym pojedynku na rzecz TJ’a Dillshawa, który znokautował go w 2. rundzie. Niedługo potem dostał okazję do rewanżu, jednak nie wykorzystał jej, po raz kolejny przegrywając przez TKO, jednak tym razem już w 1. rundzie. Amerykanin przegrał również swój kolejny pojedynek – podczas UFC 235 musiał uznać wyższość Pedro Munhoza.

Mimo bardzo złej passy, Garbrandt to uznana marka w mieszanych sztukach walki. W swojej dotychczasowej karierze pokonywał m. in. Marcusa Brimage’a, Henry’ego Brionesa, Augusto Mendesa czy Thomasa Almeidę, a do momentu pojedynku z Dillshawem były niepokonany. Obecnie może pochwalić się bilansem 11 zwycięstw (9 KO) i 3 porażek. Wywodzi się z boksu i zapasów, a w zawodowym MMA jest obecny od 2012 roku.

Cody „No Love” Garbrandt mierzy 173 cm i ma zasięg ramion wynoszący 166 cm. Pochodzi z Uhrichsville w stanie Ohio. Obecnie trenuje w gymie Mark Henry MMA. Ma 28 lat.

Jego najbliższy rywal jest znacznie starszy, a do tego również znacznie bardziej doświadczony w mieszanych sztukach walki. Brazylijczyk Raphael Assuncao ma 37 lat i zdążył stoczyć już 34 walki na zawodowych ringach, z których 27 wygrał (4 KO, 10 Sub), a 7 przegrał. Podobnie jak Garbrandt, nie ma ostatnio najlepszej passy – ostatnie dwie walk z Marlonem Moraesem i Corym Sandhagenem przegrał.

Assuncao zadebiutował w zawodowym MMA w 2004 roku na gali ISCF, pokonując Chrisa Clarka. Wygrał również 8 kolejnych pojedynków, a pierwszą porażkę zanotował w walce z Jeffem Curranem, nota bene niejednogłośną decyzją. Do UFC trafił w 2011 roku i początkowo walczył w dywizji piórkowej. W organizacji zarządzanej przez Danę White’a toczył pojedynki z czołowymi zawodnikami, jednak nie miał okazji walczyć o pas. Co ciekawe, ma na rozkładzie zarówno TJ’a Dillshawa, jak i Pedro Munhoza, których pokonywał kolejno w 2013 i 2014 roku.

Jak na Brazylijczyka przystało, Assuncao specjalizuje się w BJJ, w którym posiada czarny pas. Mierzy 166 cm wzrostu i ma zasięg wynoszący 169 cm. Walczy dla teamu Ascension Mixed Martial Arts.

Mimo iż obydwaj fighterzy w ostatnim czasie nie mieli okazji wychodzić z Oktagonu w glorii zwycięzcy, nie ma wątpliwości, że czeka nas naprawdę interesujący pojedynek, tym bardziej, że przegrany zawodnik być może będzie musiał pożegnać się z UFC. Będzie to również starcie dwóch skrajnych stylów walki – Garbrandt to świetny puncher, podczas gdy Assuncao specjalizuje się głównie w technikach grapplerskich.

Kto więc będzie faworytem tej walki? Moim skromnym zdaniem Brazylijczyk. Jego rywal wyraźnie obniżył loty i nie będzie mu łatwo wrócić do najwyższej dyspozycji. Wierzę, że Assuncao będzie w stanie wykorzystać swoje doświadczenie, by rozprawić się z młodszym rywalem. Spodziewam się, że zakończy ten pojedynek przed czasem, przez poddanie.

  • Nasz typ: wygrana Raphaela Assuncao przez poddanie po kursie 2,25 @STS @Totolotek

Wybierz bukmacherów z licencją i typuj MMA legalnie

Mieszane sztuki walki cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród widzów, ale i wśród fanów zakładów bukmacherskich. Jeśli i Ty interesujesz się tą niezwykle interesującą dyscypliną i chciałbyś spróbować swoich sił w obstawianiu jej, to polecamy wybrać usługi jednego z legalnych bukmacherów online. Każdy z nich posiada specjalną licencję polskiego Ministerstwa Finansów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie łamiesz polskiego prawa karnego skarbowego i nie będziesz mieć żadnych nieprzyjemności prawnych. Przy okazji, będziesz miał szansę skorzystać na wysokim bonusie powitalnym, który będzie jeszcze wyższy, jeśli podczas rejestracji podasz jeden z kodów promocyjnych dostępnych na naszej stronie.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close