UFC 247: Jones – Reyes: Kursy bukmacherskie

Jones Reyes ufc 247 kursy

W nocy z soboty na niedzielę 9 lutego 2020 roku w Toyota Center w Houston w stanie Teksas, odbędzie się 247. gala Ultimate Fighting Championship, czyli największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Wydarzeniem wieczoru będzie walka o pas w wadze półciężkiej pomiędzy aktualnym mistrzem Jonem Jonesem, a niepokonanym pretendentem do tytuł, Dominickiem Reyesem. Telewidzowie z Polski będą mogli obejrzeć transmisję z tego wydarzenia na żywo na antenie stacji Polsat Sport.

Pełna karta walk z gali UFC 247 w Houston przedstawia się następująco:

Walka wieczoru:

 • Waga półciężka – walka o pas mistrzowski: Jon Jones (25-1-1 NC, 10 KO, 2 Sub) – Dominick Reyes (12-0, 7 KO, 2 Sub)

Karta główna:

 • Waga musza – walka o pas mistrzowski: Walentina Szewczenko (18-3, 5 KO, 7 Sub) – Katlyn Chookagian (13-2, 2 KO, 1 Sub)
 • Waga ciężka: Juan Adams (5-2, 5 KO) – Justin Tafa (3-1, 3 KO)
 • Waga piórkowa: Mirsad Bektić (13-2, 6 KO, 3 Sub) – Dan Ige (12-2, 3 KO, 5 Sub)
 • Waga ciężka: Derrick Lewis (22-7, 18 KO, 1 Sub) – Ilir Latifi (14-7, 6 KO, 4 Sub)

Karta wstępna:

 • Waga średnia: Trevin Giles (11-2, 5 KO, 5 Sub) – Antonio Arroyo (9-3, 4 KO, 4 Sub)
 • Waga musza: Alex Morono (17-5, 5 KO, 6 Sub) – Kalinn Williams (9-1, 4 KO, 1 Sub)
 • Waga półśrednia: Lauren Murphy (11-4, 8 KO) – Andrea Lee (11-3, 2 KO, 4 Sub)
 • Waga kogucia: Miles Johns (10-0, 2 KO, 2 Sub) – Mario Bautista (7-1, 2 KO, 3 Sub)

Karta przedwstępna:

 • Waga kogucia: Domingo Pilarte (8-2, 2 KO, 4 Sub) – Journey Newson (9-2, 3 KO, 3 Sub)
 • Waga kogucia: Andre Ewell (15-6, 7 KO, 4 Sub) – Jonathan Martinez (11-2, 6 KO, 2 Sub)
 • Waga piórkowa: Austin Lingo (7-0, 3 KO, 2 Sub) – Youssef Zalal (7-2, 2 KO, 5 Sub)

Podczas tego wydarzenia zobaczymy jeszcze jedną walkę o tytuł. Będzie to pojedynek mistrzyni UFC w wadze muszej i pogromczyni Joanny Jędrzejczyk, Walentiny Szewczenko z Katlyn Chookagian. Kartę główną tego wieczoru uzupełnią pojedynki Juana Adamsa z Justinem Tafą w wadze ciężkiej, Mirsada Bekticia z Danem Igem w wadze piórkowej oraz Derricka Lewisa z Ilirem Latifim w najwyższej kategorii wagowej.

Najbliższa gala UFC w Houston zapowiada się hitowo nie tylko pod względem sportowym, ale również typerskim. Jeżeli i Ty planujesz zawrzeć selekcje z tego wydarzenia na swoim kuponie, to polecamy zapoznać się z naszym artykułem. Dowiesz się z niego więcej na temat oferty kursowej jaką wystawili bukmacherzy na wszystkie pojedynki tej gali, a także będziesz mógł zapoznać się z naszą analizą najważniejszej walki tego wieczoru.

UFC 247: Jon Jones – Dominick Reyes – kursy bukmacherskie

Przyjrzyjmy się bliżej kursom na to wydarzenie wystawionym przez czołowych legalnych bukmacherów online i sprawdźmy, gdzie najkorzystniej obstawiać poszczególne rynki.

UFC 247: Kursy na wyniki walk

Najwyższe kursy na walki z karty tej gali wyglądają następująco:

Zawodnik 1 Najwyższy kurs Bukmacher Zawodnik 2 Najwyższy kurs Bukmacher
J. Jones 1.22 STS/forBET D. Reyes 4.60 LVBET
W. Szewczenko 1.09 Fortuna K. Chookagian 8.40 LVBET
J. Adams 1.44 Fortuna J. Tafa 2.90 LVBET
M. Bektić 1.71 PZBUK D. Ige 2.05 STS/LVBET/forBET/eWinner
D. Lewis 1.40 forBET I. Latifi 3.21 Fortuna
T. Giles 1.70 Totolotek/forBET A. Arroyo 2.10 STS/LVBET/PZBUK
A. Morono 1.35 STS/ Totolotek K. Williams 3.25 PZBUK
L. Murphy 3.50 LVBET A. Lee 1.30 STS
M. Johns 1.77 forBET M. Bautista 2.14 Fortuna
D. Pilarte 1.77 forBET J. Newson 2.05 STS
A. Ewell 1.77 forBET J. Martinez 2.11 Fortuna
A. Lingo 1.45 STS Y. Zalal 2.73 Totolotek

Zdecydowanym faworytem walki wieczoru będzie zdaniem bukmacherów Jon Jones, czyli wojownik uznawany niejako za wizytówkę tej organizacji. Jeszcze większe szanse na wygraną w drugiej walce o tytuł tego wieczoru operatorzy zakładów wzajemnych dają Walentinie Szewczenko. Bukmacherzy optują również za zwycięstwami Juana Adamsa, Mirsada Beticia, Dericka Lewisa, Trevina Gilesa, Alexa Morono, Andrei Lee, Milesa Johnsa, Domingo Pilarte, Andre Ewella oraz Austina Lingo.

Jon Jones – Dominick Reyes – liczba rund

Sprawdziliśmy również kursy na liczbę rund w najważniejszym pojedynku tego wieczoru.

Liczba rund Kurs Bukmacher Liczba rund Kurs Bukmacher
Poniżej 1,5 4.05 forBET Powyżej 1,5 1.30 LVBET
Poniżej 2,5 2.70 forBET Powyżej 2,5 1.68 PZBUK
Poniżej 3,5 2.0 forBET Powyżej 3,5 2.10 PZBUK
Poniżej 4,5 1.57 forBET Powyżej 4,5 2.50 PZBUK

Zdaniem bukmacherów pojedynek Jona Jonesa z Dominickiem Reyesem nie zakończy się szybko, o czym świadczą niewysokie kursy na powyżej 1,5 i 2,5 rundy. Należy jednak pamiętać, że to MMA, a akurat w tym pojedynku zawalczą czołowi przedstawiciele swojej kategorii wagowej. Wytypowanie liczby rund nie będzie więc zadaniem łatwym.

Jon Jones – Dominick Reyes – sposób zakończenia walki

Przygotowaliśmy również zestawienie kursów na sposób zakończenia walki o tytuł w wadze półciężkiej.

Sposób zwycięstwa Kurs Bukmacher
J. Jones przez decyzję 3.15 PZBUK
J. Jones przez KO, TKO, DSQ 3.50 forBET
J. Jones przez poddanie 3.50 forBET
D. Reyes przez decyzję 12.0 PZBUK
D. Reyes przez KO, TKO, DSQ 7.0 PZBUK
D. Reyes przez poddanie 21.0 PZBUK

Wystarczy spojrzeć na kursy, by dojść do wniosku, że bukmacherzy nie byli w stanie określić swojego typu na zakończenie pojedynku. Jasne jest jednak, że przewidują wygraną aktualnego mistrza UFC w tej dywizji. Najwięcej zarobić można z kolei na zwycięstwie Dominicka Reyesa przez poddanie.

STS – topowy bukmacher z atrakcyjnym bonusem powitalnym

STS może pochwalić się najwyższym udziałem w polskim rynku zakładów bukmacherskich. Masz więc pewność, że wybierając jego usługi stawiasz na najwyższą jakość usług. To jednak nie wszystko co możesz zyskać jako jego klient. STS posiada również wysoką ofertę powitalną przyznawaną na świetnych zasadach. Jeśli zdecydujesz się na założenie u niego konta, nie zapomnij o podaniu naszego ekskluzywnego kodu promocyjnego do STS, by zdobyć maksymalne środki na zakłady, bez żadnych dodatkowych zobowiązań.

UFC 247: Jon Jones – Dominick Reyes – analiza walki

Pozostaje nam przyjrzeć się bliżej sylwetkom obydwu fighterów i spróbować przewidzieć przebieg tego pojedynku.

Jon Jones

Jon „Bones” Jones to jeden z najbardziej znanych przedstawicieli mieszanych sztuk walki ostatniej dekadyi. Przez wielu fachowców jest również uważany za najlepszego zawodnika w tej dyscyplinie bez podziału na kategorie wagowe. Nie bez znaczenia jest tutaj niewątpliwie fakt, że zdołał bronić pasa mistrzowskiego aż 10 razy, a wynik ten byłby znacznie lepszy, gdyby nie jego wybryki – w 2015 roku odebrano mu pas za spowodowanie wypadku samochodowego, posiadanie narkotyków i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Dwa lata później został zawieszony za stosowanie dopingu, przez co po raz kolejny zwakowano jego tytuł.

Kontrowersyjnego fightera bronią jednak wyniki. W swojej dotychczasowej karierze stoczył 27 pojedynków, z których 25 wygrał (10 KO, 6 Sub), 1 przegrał, a jeden z jego pojedynków został uznany za nieodbyty. Co ciekawe, jedyną porażkę w karierze zanotował na skutek dyskwalifikacji za nielegalne uderzenie łokciem w pojedynku przeciwko Mattowi Hamillowi. Jako no contest zapisano mu z kolei walkę z Danielem Cormierem. Mimo iż „Bones” rozprawił się z „DC” w Oktagonie, nokautując go w 3. rundzie, jednak z powodu wpadki dopingowej tego pierwszego walkę uznano za nieodbytą.

Urodzony w Rochester w stanie Nowy Jork Jones skończy w tym roku 33 lata. Mierzy 193 cm i ma niesamowity zasięg ramion wynoszący 215 cm. Specjalizuje się w zapasach i tajskim boksie. Posiada również czarny pas w gaidojotsu i purpurowy w brazylijskim ju-jitsu. Na co dzień trenuje w gymie Jackson’s MMA w Albaquergue w stanie Nowy Meksyk, gdzie obecnie rezyduje.

Dominick Reyes

Dominick „Devastator” Reyes to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w organizacji prowadzonej przez Danę White’a. Jak do tej pory w swojej zawodowej karierze w mieszanych sztukach walki nie znalazł pogromcy i legitymuje się świetnym rekordem 12 zwycięstw (7 KO, 2 Sub) i ani jednej porażki. Od najmłodszych lat był związany ze sportem – odnosił spore sukcesy w zapasach oraz futbolu amerykańskim. Gdy nie został wybrany w drafcie przez żaden z klubów NFL skupił całą swoją energię na doskonaleniu swoich umiejętności w MMA w gymie należącym do jego brata. Wysiłki jak widać się opłaciły,

Jego pseudonim „Devastator” wziął się od niesamowicie mocnych kopnięć, które dosłownie dewastują jego rywali. O ich mocy zdążyli przekonać się czołowi zawodnicy dywizji półciężkiej UFC, w tym Joachim Christensen, Jared Cannonier, Ovince Saint Preux, czy jego ostatni rywal – były mistrz UFC w wadze średniej Chris Weldmann. Kalifornijczyk pokonał go przez TKO w 1. rundzie podczas gali UFC on ESPN w Bostonie w październiku zeszłego roku. Za ten nokaut został uhonorowany nagrodą za występ wieczoru

30-letni Reyes pochodzi z Hesperii w stanie Kalifornia. Mierzy 193 cm wzrostu i ma zasięg ramion wynoszący 196 cm. Swój styl walki opiera głównie na zapasach oraz BJJ, w którym posiada niebieski pas, jednak może pochwalić się potężną siłą ciosów wyprowadzanych rękami i nogami. Mieszka i trenuje w Kalifornii, cały czas pod okiem swojego brata Alexa Reyesa w Cage Combat Academy.

Jon Jones – Dominick Reyes – nasze typy

Pojedynek wieczoru podczas gali w Houston może być jedną z ciekawszych starć w swiecie mieszanych sztuk walki w tym roku. Naprzeciw siebie staną bowiem wojownicy, którzy na dobrą sprawę nie znaleźli pogromcy w zawodowej karierze, jeśli nie weźmiemy pod uwagę dyskwalifikacji Jonesa w walce z Hamillem. Sam mistrz twierdzi, że „podnieca go” fakt, że Reyes jest niepokonany. Może to podziałać na korzyść Jonesa, który zdominował kategorię półciężką UFC w ostatniej dekadzie.

Faktem jest, że Reyes może okazać się dla niego najbardziej wymagającym rywalem od czasu walki z Alexandrem Gustaffsonem. Piekielna siła jaką dysponuje Kalifornijczyk na pewno będzie jego największym atutem. Niemniej, Jones jest fighterem o nieludzkim wręcz refleksie, co w połączeniu z doświadczeniem i doskonałą techniką czyni go zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Tym samym, uważam, że Jones będzie w stanie wypunktować swojego rywala, o ile oczywiście nagle nie zabraknie mu motywacji do dalszego śrubowania swojego rekordu. Reyes to jednak twardziel i nie zdziwię się, jeśli o wyniku zadecydują tym razem sędziowie. Liczę więc na świetne zawody i zwycięstwo Jona „Bonesa” Jonesa na punkty.

Nasze typy:

 • Wygrana Jona Jonesa po kursie 1,22 @STS @forBET
 • Wygrana Jona Jonesa przez decyzję po kursie 3,15 @PZBUK
 • Liczba rund: powyżej 4,5 po kursie 2,50 @PZBUK

Zyskaj maksymalny bonus z naszymi kodami promocyjnymi

Nie musimy chyba specjalnie rozpisywać się co możesz zyskać, jeśli korzystasz z usług licencjonowanych bukmacherów online. Musisz tylko wiedzieć, że wybierając ich ofertę nie naruszasz polskiego kodeksu karnego skarbowego, a co za tym idzie masz gwarancję, że nie zostaniesz ukarany wysoką grzywną. Co więcej, będziesz miał okazję zdobyć darmowe środki w ramach bonusu powitalnego. To jednak nie koniec możliwych profitów – podaj jeden z naszych kodów promocyjnych podczas rejestracji, żeby zmaksymalizować bonus!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close