UFC 246 – Kursy bukmacherskie: McGregor – Cerrone

UFC 246 - kursy bukmacherskie

Już w najbliższy weekend, tj. 18 stycznia odbędzie się pierwsza gala Ultimate Fighting Championship w tym roku. Tego wieczoru w hali T-Mobile Arena w Las Vegas czołowi przedstawiciele mieszanych sztuk walki zawalczą o prestiż i pieniądze w ramach najlepszej i największej federacji MMA na świecie. Relacja z pięciu walk karty głównej dostępna będzie dla polskich widzów na antenie kanału Polsat Sport w niedzielę od godziny 4:00 nad ranem.

STS logo

1.32 – najwyższy kurs na McGregora

PZBUK logo

3.50 – najwyższy kurs na Cerrone

Pełna rozpiska pojedynków podczas tego wydarzenia przedstawia się następująco:

  • Karta główna:

Waga półśrednia (77,1 kg): Conor McGregor (21-4) – Donald Cerrone (36-13, 1 N/C)
Waga kogucia pań (61,2 kg): Holly Holm (12-5) – Raquel Pennington (10-7)
Waga ciężka (120,2 kg): Aleksiej Oleinik (57-13-1) – Maurice Greene (8-3)
Waga słomkowa pań (52,2 kg): Claudia Gadelha (17-4) – Alexa Grasso (11-3)
Waga lekka (70,3 kg): Anthony Pettis (22-9) – Carlos Diego Ferreira (16-2)

  • Karta wstępna:

Waga musza pań (56,7 kg): Roxanne Modafferi (23-16) – Maycee Barber (8-0)
Waga piórkowa (65,8 kg): Andre Fili (20-6) – Sodiq Yusuff (10-1)
Waga lekka (70,3 kg): Drew Dober (21-9) – Nasrat Haqparast (11-2)

  • Karta UFC Fight Pass

Waga piórkowa (65,8 kg): Chas Skelly (18-4) – Grant Dawson (14-1)
Waga półciężka (93 kg): Aleksa Camur (5-0) – Justin Ledet (9-2, 1 N/C)
Waga musza (56,7 kg): Tim Elliott (15-9-1) – Askar Askarov (10-0-1)
Waga kogucia (61,2 kg): Brian Kelleher (19-10) – Ode Osbourne (8-2, 1 N/C)
Waga musza pań (56,7 kg): Sabina Mazo (7-1) – JJ Aldrich (8-3)

W pojedynku wieczoru zobaczymy prawdopodobnie najpopularniejszego, a jednocześnie najbardziej kontrowersyjnego zawodnika MMA na świecie, Irlandczyka Conora McGregora. „Notorious” powróci do Oktagonu po ponad roku przerwy, a jego rywalem będzie doświadczony i efektownie walczący Amerykanin Donald „Cowboy” Cerrone. W kontekście tego pojedynku bardzo dużo mówiono o gaży dla McGregora, który ma za udział w tej gali zainkasować 5 milionów dolarów plus procent od wpływów z pay-per-view, które mogą okazać się jednym z najwyższych w historii organizacji dowodzonej przez Danę White’a.

Kartę główną tego wieczoru uzupełnią hitowo zapowiadający się pojedynek pań w wadze koguciej pomiędzy Holly Holm a Raquel Pennington; bój w wadze ciężkiej pomiędzy niezwykle doświadczonych Aleksiejem Oleinikiem a Mauricem Greenem; drugi pojedynek kobiet, tym razem w wadze słomkowej, pomiędzy Claudią Gadelhą a Alexą Grasso; walkę czołowych „lekkich”, w której wystąpią Anthony Pettis i Carlos Diego Ferreira.
Fani mieszanych sztuk walki na całym świecie odliczają już dni do UFC 246. Z racji dużego kalibru tego wydarzenie, nie mogliśmy odmówić sobie przygotowania specjalnie dla Was analizy walki wieczoru. Poza tym, w naszym artykule znajdziecie również zestawienie najwyższych kursów na najważniejsze pojedynki styczniowej gali w Las Vegas.

UFC 246: Conor McGregor – Donald Cerrone – kursy bukmacherskie

Zaczynamy od kursów na najważniejszą walkę tego wieczoru!

Zakład na zwycięzcę walki

Na początek przyjrzyjmy się kursom na wygraną obydwu uczestników tego wydarzenia.

C. McGregor D. Cerrone
1.32 3.50
STS PZBUK

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku zdaniem bukmacherów jest Conor McGregor. Irlandczyk, mimo iż przegrał swoją ostatnią walkę z Rosjaninem Chabibem Nurmegomiedowem, w dalszym ciągu uważany jest za jednego z najlepszych i najefektowniej walczących wojowników mieszanych sztuk walki. Faktem jest, że to samo można powiedzieć o jego najbliższym rywalu, jednak popularny „Kowboj” ma już swoje lata, a do tego dwa ostatnie pojedynki przegrywał przed czasem. Tym samym, mimo iż w MMA teoretycznie najmniejszy moment dekoncentracji może zadecydować o wygranej lub klęsce każdego, nawet najlepszego fightera, uważam, że bukmacherzy tym razem dobrze oszacowali szanse obydwu zawodników.

Liczba rund (under/over)

Drugim ciekawym rynkiem w przypadku tej walki jest zakład na liczbę rund.

Liczba rund (under) Najwyższy kurs Bukmacher Liczba rund (over) Najwyższy kurs Bukmacher
Poniżej 1,5 2.07 Fortuna Powyżej 1,5 1.86 STS
Poniżej 2,5 1.50 Fortuna/PZBUK Powyżej 2,5 2.80 STS
Poniżej 3,5 1.30 Fortuna Powyżej 3,5 3.50 STS
Poniżej 4,5 1.25 Fortuna Powyżej 4,5 4.50 PZBUK

Jak widać na podstawie kursów na poszczególne opcje, bukmacherzy uważają, że walka ta zostanie zakończona przed czasem. Najwyższe kursy na ten zakład uzyskamy przede wszystkim w Fortunie w przypadku zakładów na undery oraz w STS w przypadku overów.

Sposób zakończenia walki

Ostatnim rynkiem, który wzięliśmy na tapet jest sposób zakończenia pojedynku.

Sposób zakończenia walki Najwyższy kurs Bukmacher
McGregor wygra na punkty 9.0 PZBUK
McGregor wygra przez KO, TKO lub DSQ 1.50 PZBUK
McGregor wygra przez poddanie 26.0 PZBUK
Cerrone wygra na punkty 11.0 PZBUK
Cerrone wygra przez KO, TKO lub DSQ 9.0 PZBUK
Cerrone wygra przez poddanie 6.83 Fortuna

Bukmacherzy za zdecydowanie najbardziej prawdopodobne rozstrzygnięcie walki uważają wygraną Conora McGregora przez KO, TKO lub dyskwalifikację, a najlepszy kurs na to uzyskamy w PZBUK. Najwięcej zarobić można z kolei na wygranej „Notoriousa” przez poddanie, jednak jasne jest, że szanse na takie rozstrzygnięcie są znikome.

UFC 246 – kursy na pozostałe walki

Warto jeszcze przyjrzeć się kursom na rezultaty pozostałych walk w karcie walk UFC 246.

Zawodnik 1Najwyższy kursBukmacherZawodnik 2Najwyższy kursBukmacher
H. Holm1.70Totolotek/forBETR. Pennington2.13STS
A. Oleinik2.10PZBUKM. Greene1.75Totolotek
C. Gadelha1.90PZBUKA. Grasso1.95forBET
A. Pettis3.0PZBUKC. D. Ferreira1.40Fortuna/STS/Totolotek/forBET
R. Modafferi7.0PZBUKM. Barber1.11Fortuna
A. Fili2.13STSS. Yusuff1.74PZBUK
D. Dober3.50LVBETN. Haqparast1.32Fortuna
C. Skelly3.0LVBET/PZBUKG. Dawson1.40Fortuna/forBET
A. Camur1.86PZBUKJ. Ledet1.95forBET
T. Elliot2.04LVBETA. Askarov1.82Fortuna
B. Kelleher2.05STSO. Osbourne1.77Fortuna
S. Mazo1.86STS/LVBETJ.J. Aldrich1.90PZBUK

Zdaniem legalnych bukmacherów online, najtrudniej wskazać będzie faworytów pojedynków Claudii Gadelhi z Alexą Grasso, Aleksy Kamura z Justinem Ledetem, Sabiny Mazo z JJ Aldrich oraz Tima Elliota z Askarem Askarovem. Zdecydowanymi faworytami i faworytkami swoich walk będą z kolei Grant Dawson, Nasrat Haqparast, niepokonana Maycee Barber oraz Carlos Diego Ferreira.

Załóż konto, zgarnij bonus i wytypuj zwycięzców gali UFC w STS!

Rok 2020 zapowiada się jako niezwykle bogaty w wydarzenia sportowe na najwyższym światowym poziomie. Dotyczy to również mieszanych sztuk walki. Pierwszym globalnym wydarzeniem w tej dyscyplinie będzie gala UFC 246 w Las Vegas. Zwycięzców poszczególnych pojedynków tej gali, po dobrych kursach, możesz wytypować u legalnego bukmachera STS. Jeśli założysz konto w STS z naszym kodem promocyjnym, będziesz mógł zyskać maksymalny bonus powitalny, dzięki któremu zwiększysz swoje szanse na wygrane!

UFC 246: Conor McGregor – Donald Cerrone – nasza analiza

UFC wchodzi w nowy rok z mocnym uderzeniem. Pierwszy od blisko 1,5 roku oficjalny pojedynek Conora McGregora to coś na co fani MMA na całym świecie czekali z zapartym tchem. Krewki Irlandczyk trafi tym razem na godnego siebie rywala – Donalda „Kowboja” Cerrone.

Mimo iż pochodzący z Denver zawodnik nie jest tak znanym w Europie zawodnikiem co „Notorious”, to warto wspomnieć, że dzierży on kilka prestiżowych rekordów amerykańskiej federacji. Cerrone jest rekordzistą pod względem zwycięstw w UFC (22), największej liczby walk zakończonych przed czasem (16) oraz współdzieli rekord pod względem liczby stoczonych walk w organizacji prowadzonej przez Danę White’a. Ponadto, Cerrone może pochwalić się aż 5 nagrodami za Występ Wieczoru. Jest pod tym względem drugi w klasyfikacji wszech czasów, ustępując jedynie… Conorowi McGregorowi, który ma ich na swoim koncie 6.

Podczas swojej kariery w MMA Cerrone stoczył łącznie 50 zawodowych walk, z których 36 wygrał, w tym 10 przez KO i 17 przez poddanie. Zanotował przy tym 13 porażek. Obecnie trenuje w zespole BMF Ranch pod okiem Joe Schillinga. Posiada czarny pas BJJ, jednak ma za sobą również imponującą karierę w kickboxingu i muay-thai. Jest więc zawodnikiem kompletnym. Mierzy 185 cm i tyle też wynosi jego zasięg ramion.

Mimo iż Cerrone to bez wątpienia legenda amerykańskich sztuk walki, to jednak przede wszystkim jego rywal będzie nabijał wyniki pay-per-view. Conor McGregor, mimo iż w ostatnim czasie pojawia się w mediach za sprawą kolejnych skandali, a nie wyników sportowych, w dalszym ciągu uważany jest za jednego z najlepszych fighterów bez podziału na kategorie wagowe. Czy zdoła wrócić na zwycięską ścieżkę?

Bez dwóch zdań nadrzędnym celem dla Irlandczyka jest obecnie doprowadzenie do rewanżu z Chabibem Nurmagomiedowem, z którym przegrał podczas gali UFC 229 i utracił na jego rzecz pas wagi lekkiej. Żeby jednak do tego doszło, „Notorious” będzie musiał udowodnić, że na to zasługuje, tym bardziej, że jego pogromca nie kwapi się, by po raz kolejny wejść z nim do klatki.

Connor McGregor ma 31 lat. Pochodzi ze stolicy Irlandii, Dublina. W swojej zawodowej karierze w MMA stoczył do tej pory 25 pojedynków, z których 21 wygrał, w tym 18 przez KO i 1 przez poddanie. Przegrał cztery pojedynki: z Artemijem Sitenkowem, Josephem Duffym, Natem Diazem oraz wspomnianym Nurmagomiedowem. Wyróżnia się doskonałymi umiejętnościami walki w stójce, przede wszystkim w pięściarstwie. Może pochwalić się 188 cm zasięgu przy wzroście 175 cm. Jest leworęczny. Na co dzień trenuje w zespole SGB Ireland.

Conor McGregor – Donald Cerrone – nasz typ

Nie ma wątpliwości, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku będzie Conor McGregor, który po prostu musi go wygrać, jeśli chce myśleć o odzyskaniu tytułu w wadze lekkiej. Niemniej, wydaje się, że mylą się ci, którzy spodziewają się jego szybkiego zwycięstwa. Stawka tego pojedynku jest bardzo wysoka również dla Donalda Cerrone, którego pozycja w UFC w przypadku ewentualnej porażki może być zagrożona. Dlatego też uważam, że pojedynek potrwa więcej niż dwie rundy. Wydaje się jednak, że Conor McGregor będzie w stanie zakończyć ten pojedynek przed czasem, tradycyjnie przez KO lub TKO, najpewniej dzięki niesamowitej mocy swoich pięści. Będzie musiał jednak być czujny – chociaż „Cowboy” ostatnio nie ma najlepszej passy, potrafi zakończyć walkę zarówno przez zastosowanie techniki kończącej, jak i za pomocy pięści i kopnięć. Pewne jest tylko jedno – w ośmiokątnej klatce UFC czeka nas w ten weekend prawdziwa wojna!

Nasze typy:

  • Wygrana Conora McGregora po kursie 1,32 @STS
  • Wygrana Conora McGregora przez KO, TKO, DSQ po kursie 1,50 @PZBUK
  • Liczba rund: over 2,5 po kursie 2,80 @STS

Obstawiaj największe gale MMA u licencjonowanych buków online!

Zakłady bukmacherskie online zyskują coraz większą popularność nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jeśli i Ty planujesz rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem meczów przez Internet, to polecamy wyłącznie usługi buków ze specjalną licencją MF. Pamiętaj, że każdy legalny bukmacher oferuje swoim klientom bonus powitalny, a jeśli przy zakładaniu konta podasz jeden ze specjalnych kodów bonusowych, które są dostępne na naszej stronie, zyskasz ogrom dodatkowych korzyści, na czele z maksymalizacją środków bonusowych!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close