Rok 2018 obfituje w nowych bukmacherów. 28 listopada licencję na prowadzenie zakładów wzajemnych otrzymał Typiko Sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej, przy ul. Katowickiej 127. Jego numer licencji nadany przez Ministerstwo Finansów to PS4.6831.30.2017.

Warto dodać, że nazwa bukmachera jest bardzo podobna do innego – niemieckiego buka Tipico, który swego czasu widniał na głównej stronie sportowego magazynu “Kicker”.

Typiko zakłady bukmacherskie

Póki co strona nowego legalnego bukmachera jest w budowie. Ciężko więc stwierdzić jaka będzie. Niemniej jesteśmy przekonani, że nowy bukmacher wie na co się pisze i że aby przyciągnąć graczy musi najpierw o nich zadbać. Aby się wyróżnić powinien zaproponować ciekawe zakłady, zwłaszcza zainwestować w ofertę live. Dobrym posunięciem byłoby wprowadzenie transmisji na żywo, gdyż zwykłe wizualizacje już nie wystarczają.

E-sporty, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem powinny uwzględniać najważniejsze gry i turnieje, a do wirtualnych sportów oprócz koszykówki, tenisa, piłki nożnej i wyścigów warto by było dodać jeszcze inną dyscypliną.

Ciekawą opcją byłoby wprowadzenie giełdy zakładów, w której to gracze niejako inwestują w daną drużynę czy zawodnika. Idąc za trendami wyznaczonymi przez zagranicznych bukmacherów mógłby zaoferować zakłady na Daily Fantasy Sport czy coraz bardziej popularne szachy (według badania bukmachera Unibet więcej graczy obstawiało mistrzowski turniej szachowy niz pojedyncze mecze podczas Mundialu 2018).

Jak będzie wyglądała polityka marżowa bukmachera Typiko? Nie będzie łatwo prześcignąć Fortunę czy forBET, które dominują jeśli chodzi o niskie marże, a co za tym idzie wysokie kursy. Jednak dość młody bukmacher Totalbet mocno goni czołówkę i plasuje się już na trzecim miejscu jeśli chodzi o niskie marże. PZBuk – jeszcze młodszy bukmacher również zbliża się do podium. jak więc widać nowi gracze na rynku wiedzą co przyciąga uwagę graczy i że wysokie kursy to podstawa oferty. Typiko musi iść za przykładem kolegów z branży i wprowadzić zakłady z wysokimi kursami.

Jeśli mowa o trendach to coraz częściej bukmacherzy inwestują w marketing. Reklamę LV BET zobaczymy na każdej polskiej autostradzie. Sponsorem Etoto jest z kolei pięciu znanych komentatorów sportowych. Co więcej bukmacher ten wprowadził specjalny quiz sportowy, którego pierwszy odcinek ma już prawie 300 tys. wyświetleń. Aby Typiko stał się rozpoznawalny również powinien zadbać o to, by pokazać się szerszemu gronu graczy. Kto zostanie twarzą bukmachera Typiko?

Oferta powitalna

Zakładamy, że legalny bukmacher zaoferuje coś więcej niż tylko bonus 100% od pierwszej wpłaty. Może wprowadzi ofertę złożoną z kilku depozytów. Jednak oczekujemy jakiegoś freebetu, najlepiej bez konieczności obrotu lub bonusu bez depozytu. Coraz więcej bukmacherów wprowadza system lojalnościowy, który zaczyna się już w momencie rejestracji. To fajny pomysł na nagradzanie graczy, którzy korzystają z oferty danego buka. Liczymy, że Typico do nas dołączy.

Typiko kod promocyjny

Kolejne pytanie to jaki będzie Typiko kod bonusowy. Praktycznie wszyscy bukmacherzy np. Fortuna czy Totolotek oferują możliwość podwyższenia bonusu na start dzięki wpisaniu w formularzu rejestracyjnym pola z kodem promocyjnym. Bez wątpienia Typico również będzie musiał wprowadzić takie rozwiązanie. Jaki będzie kod bonusu i co gracze otrzymają dzięki niemu? Odpowiedź na to pytanie to kwestia czasu.

Opinie o bukmacherze

Aplikacja bukmacherska to już mus. Nie oczekujemy, że bukmacher udostępni ją graczom od razu po wystartowaniu strony, ale po kilku tygodniach powinniśmy mieć już możliwość korzystania z oferty Typiko za pomocą urządzeń mobilnych. Metody płatności to kolejny ważny punkt. Przede wszystkim muszą być szybkie i bez prowizji. No, ale oprócz jakości liczy się ilość. Im więcej możliwości wpłaty depozytu tym lepiej. Gracz może bowiem wybrać opcję najbardziej mu odpowiadającą. Szybkie transakcje elektroniczne, e-portfele i płatności kartą to zdecydowanie podstawa. Warto pójść w kierunku płatności za pomocą SMS.

Tego właśnie oczekujemy od nowego bukmachera Typiko. W naszej opinii ma on spore szanse na przebicie się na rynku zakładów wzajemnych online jeśli tylko zadba o graczy wprowadzając ciekawe zakłady, wysokie kursy i urozmaicając ofertę.

Oferty legalnych bukmacherów

Z niecierpliwością czekamy na nowego bukmachera. Jego oferta i możliwość obstawiania zakładów będzie jednak dostępna dopiero w 2019 roku. Póki co warto sprawdzić co przygotowali inni legalni bukmacherzy internetowi.

Typiko Zakłady – Opinie
4.3 (85.45%) 22 votes

Leave a Reply