Tomasz Narkun – Mamed Khalidov: Kursy na KSW 46

KSW 46 - Kursy Bukmacherskie na walki

Sporty walki wracają do Gliwic. Po emocjach związanych z pojedynkiem Artura Szpilki z Mariuszem Wachem i niemałym skandalu po jej zakończeniu, tym razem górnośląska arena gościć będzie najlepszych zawodników MMA w naszym kraju. Gala KSW 46 zapowiadana jest przez właścicieli tej federacji jako najlepsza w jej historii, głównie za sprawą nazwisk, które zobaczymy na karcie walk. Przyjrzyjmy się line-upowi tej gali nieco bliżej:

  • Walka wieczoru: Umowny limit do 92,0 kg: Mamed Khalidov (34-5-2) – Tomasz Narkun (15-2)
  • Walka o wakujący pas w wadze piórkowej: Mateusz Gamrot (14-0) – Kleber Koike Erbst (24-4-1)
  • Waga piórkowa: Marcin Wrzosek (13-4) – Salahdine Parnasse (11-0-1)
  • Umowny limit do 80 kg: Roberto Soldić (14-3) – Vinicius Bohrer (16-6)
  • Waga piórkowa: Roman Szymański (10-4) – Daniel Torres (8-3)
  • Waga lekka: Gracjan Szadziński (8-2) – Marian Ziółkowski (19-7-1)
  • Waga lekka: Artur Sowiński (18-10) – Kamil Szymuszowski (16-5)
  • Waga kogucia: Antun Racić (21-8-1) – Sebastian Przybysz (4-1)
  • Waga półśrednia: Krystian Kaszubowski (6-0) – Michał Michalski (6-3)

KSW 46: Walki

Łącznie na najbliższym KSW odbędzie się dziewięć walk, z których najciekawiej zapowiada się oczywiście wielki rewanż pomiędzy Mamedem Chalidowem a Tomasz Narkunem. Pierwszy pojedynek padł łupem zawodnika ze Stargardu Szczecińskiego, co jednocześnie okazało się jedną z największych sensacji ostatnich lat w polskich mieszanych sztukach walki. Czeczen z polskim paszportem, który do tej pory nie zaznał porażki na imprezach organizowanych przez duet Lewandowski – Kawulski, dał się złapać na duszenie trójkątne i ostatecznie odklepał. Teraz będzie miał szansę wziąć na swoim rywalu rewanż. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych walk tego roku w polskim MMA.

Drugim pojedynkiem wieczoru będzie walka pomiędzy niepokonanym mistrzem wagi lekkiej, Mateuszem Gamrotem, a mistrzem KSW w wadze piórkowej, Japończykiem Kleiberem Koike Erbstem. Stawką będzie pas dzierżony do tej pory przez tego drugiego, jednak oczy fanów będą skierowane przede wszystkim na jego rywala, który jako pierwszy zawodnik w historii tej organizacji ma szansę stać się posiadaczem pasów w dwóch kategoriach wagowych. Do tej pory zdobył on tytuł w wadze lekkiej.

Trzecią niezwykle ważną w kontekście najbliższych rozstrzygnięć w tej federacji walką będzie pojedynek pomiędzy byłym mistrzem KSW w wadze piórkowej, Marcinem Wrzoskiem a w dalszym ciągu niepokonanym Salahdine Parnase. Francuski talent ma już na rozkładzie dwóch innych znanych polskich zawodników – Łukasza Rajewskiego i Artura Sowińskiego. Jeśli tym razem poradzi sobie z Wrzoskiem to jego kolejnym rywalem będzie najprawdopodobniej zwycięzca pojedynku Gamrota z Erbstem.

Ciekawie zapowiada się pojedynek pomiędzy mistrzem KSW w wadze półśredniej, Roberto Soldiciem a Viniciusem Bohrerem. Dla doświadczonego Brazylijczyka będzie to debiut w KSW, jednak stawką pojedynku nie będzie pas należący do Soldicia. Powodem tego jest zwiększony limit wagowy, który będzie wynosił 80 kg. Chorwat i reprezentant kraju kawy zgłoszeni zostali na tę galę niemal w ostatniej chwili, ponieważ z powodu kontuzji wycofać musiał się Borys Mańkowski, który miał zawalczyć z innym Brazylijczykiem, Bruce’em Soutem.

Kartę walk uzupełniają pojedynki Romana Szymańskiego z Danielem Torresem, Gracjan Szadziński z Marianem Ziółkowskim, walczącego niemal u siebie Artura Sowińskiego z Kamilem Szymuszowskim, a także Antuna Racicia z Sebastianem Przybyszem oraz Krystiana Kaszubowskiego z Michałem Michalskim. Nie zabraknie więc pojedynków perspektywicznych zawodników z doświadczonymi fighterami. W naszym artykule skupimy się jednak na analizie najciekawiej zapowiadających się walk gliwickiej gali.

Zagraj bez ryzyka w Fortunie!

Bukmacher Fortuna przygotował dla swoich nowych użytkowników specjalną ofertę – darmowy zakład bez ryzyka. Dzięki niej każdy nowo-zarejestrowany gracz ma możliwość obstawienia zakładu praktycznie bez żadnego ryzyka. Wystarczy, że dokonasz pierwszego depozytu i obstawisz pierwszy zakład. Jeśli kupon nie okaże się trafiony, to środki, które w niego zainwestowałeś zostaną Tobie zwrócone w formie środków, które będziesz mógł przeznaczyć na kolejne zakłady. Co więcej, jeśli założysz konto z naszym kodem rejestracyjnym Fortuna, zyskasz jeszcze więcej!

KSW 46: Analizy walk

Jak zaprezentują się zawodnicy podczas gali KSW 46? Jak obstawiają walki bukmacherzy?

Mamed Chalidow – Tomasz Narkun

Rewanżowa walka dwóch czołowych zawodników największej polskiej federacji MMA, a zarazem jedna z najbardziej oczekiwanych walk tego roku. Pierwszy z tych pojedynków sensacyjnie wygrał Tomasz Narkun, a styl w jakim pokonał Chalidowa od razu przywodził na myśl słynną walkę Fabrizio Werduma z niepokonanym wówczas Fedorem Emelianenką. Narkun najzwyczajniej złapał swojego rywala w pułapkę i mimo iż to Chalidow w wielu fragmentach walki dominował, to zawodnikowi ze Stargardu Szczecińskiego udało mu się założyć mu duszenie trójkątne z wykluczeniem ręki, czym zmusił Czeczena do odklepania.

Do walki z Narkunem, Mamed Chalidow nie doznał ani jednej porażki w federacji KSW. 38-letni zawodnik będzie najpewniej chciał wziąć srogi rewanż, jednak wydaje się, że ma coraz mniej motywacji do walki na galach największej federacji MMA w Europie. Urodzony w Groznym zawodnik mierzy 183 cm, a większość swoich walk stoczył w wadze średniej. Legitymuje się świetnym bilansem 34 zwycięstw, 5 porażek i 2 remisów. 13 swoich walk kończył przez KO, a 17 przez poddania. To prawdopodobnie najbardziej wszechstronny zawodnik MMA jaki walczył pod polskim sztandarem. Niestety, jest już prawdopodobnie na ostatniej prostej zawodowej kariery.

Tomasz Narkun ma swoje najważniejsze walki w karierze zapewne jeszcze przed sobą. 29-latek od 2015 roku dzierży pas kategorii półciężkiej KSW, jednak wydaje się, że aspiracje popularnego „Żyrafy” sięgają jeszcze wyżej i być może prędzej czy później zostanie naszym kolejnym eksportowym zawodnikiem w amerykańskich UFC lub Bellatorze. Główną bronią fightera Berserkers Team są techniki grapplerskie i BJJ, co ma przełożenie na jego statystykę. Z 15 wygranych walk 12 wygrał przez poddanie, a 3 pozostałe przez KO. W swojej karierze zanotował również 2 porażki.

Typowanie zwycięzcy tego pojedynku nie będzie proste. Mimo iż bukmacherzy stawiają na wygraną Mameda, historia MMA niejednokrotnie pokazywała, że ustępujący mistrzowie rzadko wygrywają swoje pojedynki rewanżowe po przegranej pierwszej walce. Stawiałbym więc na zwycięstwo młodszego i większego Narkuna, najprawdopodobniej przez poddanie lub KO.

 

Fortuna

Totolotek

Lvbet

Forbet

Etoto

Milenium

Totalbet

Khalidov

1,50

1,50

1,57

1,50

1,50

1,53

1,55

Narkun

2,41

2,40

2,25

2,40

2,40

2,24

2,38

Marża

8,16

8,33

8,14

8,33

8,33

10,00

6,53

Nasz typ: Wygrana Tomasza Narkuna po kursie 2,52 @STS

Mateusz Gamrot – Kleber Koike Erbst

Pojedynek dwóch zawodników, których śmiało można zaliczyć do panteonu największych gwiazd federacji KSW. Będzie to w końcu walka dwóch aktualnych mistrzów, przy czym Gamrot od ponad dwóch lat dzierży pas w wadze lekkiej, a Koike Erbst od półtorej roku jest właścicielem tytułu w wadze piórkowej. I to właśnie należący do japończyka pas będzie stawką pojedynku w Gliwicach. Pojedynek dwóch cenionych, i jeszcze przecież dość młodych zawodników, na pewno na stałe zapisze się w historii polskiego MMA.

Faworytem tej walki wydaje się 29-letni Polak. Nawet jeśli walka z Erbstem będzie dla niego debiutem w wadze do 65,8 kg, to wydaje się, że zejście do niższej wagi nie powinno mu sprawić większego trudu, tym bardziej, że ma spore doświadczenie zapaśnicze, w którym zdobywał nawet medale mistrzostw Polski. Niemniej, Gamrot w ostatnich latach skupiał się przede wszystkim na doskonaleniu technik grapplerskich i osiągał w tej dyscyplinie spore sukcesy zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Do tej pory nie znalazł pogromcy w mieszanych sztukach walki – wygrał 14 pojedynków z czego 4 przez KO, 4 przez SUB i 6 przez decyzję. Ma na swoim koncie również jedną walkę uznaną za nieodbytą.

Jego rywal, Kleber Koike Erbst, wyrobił sobie w naszym kraju opinię specjalisty od efektownych poddań. W KSW walczył do tej pory na sześciu galach, z których na trzech zdobył nagrodę za najlepsze poddanie wieczoru. 5 ze swoich walk dla polskiej federacji wygrał, a jego jedynym pogromcą był Artur “Kornik” Sowiński, któremu zresztą później się zrewanżował. Japończyk opiera swoje MMA głównie na technikach znanych z BJJ, stąd bardzo duża ilość poddań na jego koncie – na 24 wygrane walki aż 20 razy zmuszał swoich rywali do odklepania. Jego bilans uzupełniają 4 porażki i 1 remis. 30-latek i mierzy 175 cm wzrostu, czyli 2 cm mniej od swojego rywala.

Mimo iż zawalczy dwóch świetnych specjalistów od walki w parterze, to znacznie większe szanse dawałbym Gamrotowi. Mistrz KSW w wadze lekkiej stoi przed szansą zdobycia pasa w drugiej kategorii jako pierwszy w historii tej federacji. Z walki na walkę staje się jednak jasne, że polska federacja staje się dla niego za ciasna i naturalną koleją rzeczy wydaje się jego wyjazd za Ocean. Tym samym, typuje wygraną Gamrota przez poddanie.

 

Fortuna

Totolotek

Lvbet

Forbet

Etoto

Milenium

Totalbet

Gamrot

1,40

1,45

1,30

1,50

1,45

1,45

1,35

Erbst

2,73

2,55

3,25

2,40

2,55

2,44

3,05

Marża

8,06

8,18

7,69

8,33

8,18

9,95

6,86

Nasz typ: Wygrana Mateusza Gamrota po kursie 1,45 @Fortuna @Totolotek

Roberto Soldić – Vinicius Bohrer

Ostatnią walką, której zdecydowaliśmy się przyjrzeć bliżej jest pojedynek aktualnego mistrza KSW w wadze półśredniej, Roberto Soldicia, z debiutującym w polskiej organizacji Brazylijczykiem, Viniciusem Bohrerem. Pojedynek ten został zakontraktowany praktycznie na ostatnią chwilę, ze względu na kontuzję jakiej na ostatniej prostej nabawił się były mistrz wagi półśredniej, Borys “Diabeł Tasmański” Mańkowski, który swój tytuł stracił właśnie na rzecz chorwackiego mistrza kick-boxingu.

Soldić był również bohaterem małej sagi pojedynków z Dricusem Du Plessisem. Pierwszą walkę z afrykanerem co prawda przegrał, jednak w rewanżu pokazał najwyższą klasę nokautując swojego rywala w trzeciej rundzie. Chorwacki “Robocop” nawiązuje do chorwackiej szkoły kick-boxingu i jej wielkiego mistrza Mirco “Cro Copa” Prokopovicia, na którego następcę jest on obecnie kreowany. Ze swoich 17 walk aż 14 wygrał, z czego 12 przed czasem. Soldić to bez wątpienia jeden z największych talentów europejskiego MMA.

Jego najbliższy rywal to z kolei zawodnik o zupełnie innej charakterystyce. 30-letni zawodnik Tata Fight Team jest świetny w walce w parterze – na 16 wal 13 wygrał przez poddania. Do tego dwukrotnie udawało mu się nokautować swoich rywali. Ponadto jeden jedyny raz udało mu się wygrać na punkty. Jego bilans uzupełnia 6 porażek, z których 3 poniósł przez KO, co może okazać się wodą na młyn dla jego rywala.

Wydaje się, że to właśnie Soldić będzie faworytem tego pojedynku. Mimo iż Brazylijczyk jest bardziej doświadczony, to wydaje się, że czyniący stałe postępy Chorwat powinien sobie z nim poradzić, wygrywając najpewniej przez KO. Niemniej, powinien pozostawać czujny przez cały czas – Bohrer to posiadacz czarnego pasa w BJJ i moment nieuwagi może dla niego skończyć się koniecznością odklepania.

Nasz typ: Wygrana Tomasza Narkuna po kursie 2,52 @STS

Typuj MMA u legalnych polskich bukmacherów

Najbliższe tygodnie i miesiące zapowiadają się w sportach walki niezwykle ciekawie. Jeśli jesteś fanem boksu czy MMA i chciałbym spróbować swoich sił w typowaniu, to powinieneś sprawdzić oferty czołowych legalnych bukmacherów, takich jak Fortuna, Totolotek, PZ BUK czy STS. Każdy z tych bukmacherów przygotował specjalną ofertę na start, którą będziesz mógł zmaksymalizować dzięki kodom rejestracyjnym, które znajdziesz w naszym serwisie. Nie zwlekaj więc – sprawdź swoje umiejętności typerskie już dziś!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close