Tomasz Adamek – Fred Kassi: Kursy Bukmacherskie

Już w tę sobotę, 18 listopada w Częstochowie odbędzie się długo wyczekiwana gala boksu zawodowego zatytułowana „Nocą Wowjoników”. Karta walk obejmować będzie 7 potyczek bokserskich, a w każdej z nich zobaczymy przynajmniej jednego reprezentanta naszego kraju. Walką wieczoru będzie oczywiście pojedynkiem wagi ciężkiej pomiędzy naszym czempionem Tomaszem Adamkiem, a groźnym i niewygodnie walczącym reprezentantem Kamerunu Big Fredem Kassim.

Poza tą walką w ringu zobaczymy między innymi pojedynek Adama Balskiego, który jest w chwili jednym z  najbardziej obiecujących polskich bokserów. W swoim ostatnim pojedynku pokonał on Łukasza Janika i z każdym pojedynkiem zbliża się do pojedynku o pas mistrza świata wagi junior ciężkiej. W sobotę skrzyżuje on rękawice z Demetriusem Banksem, który buńczucznie zapowiada walkę o zwycięstwo. Amerykanin ma nie najgorszy bilans 9 zwycięstw i 2 porażek na zawodowych ringach i jak sam twierdzi nie przyjechał tu tylko po pieniądze.

Innym dużym nazwiskiem na tej gali będzie Robert Parzęczewski, legitymujący się bilansem 17 zwycięstw i jednej porażki i 10 KO. Popularny „Arab” cały czas zbiera doświadczenie i kto wie, być może przyjdzie czas, w którym będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności na dużych galach poza granicami naszego kraju. Póki co czeka go walka z niezwykle doświadczonym Saidem Jumą Mbelwą, który w swojej zawodowej karierze stoczył ponad 70 (!) pojedynków. Co prawda jego bilans 43 zwycięstw, 25 porażek i 5 remisów nie jest może imponujący, jednak z pewnością da z siebie wszystko, by przeszkodzić Polakowi w kolejnym triumfie.

Na częstochowskiej gali zobaczymy również pojedynki o pasy mistrza polski w dwóch kategoriach wagowych. W walce o pas kategorii półśredniej, w walce z Michałem Żeromskim (bilans 13-2-1, 1 nokaut), zobaczymy niepokonanego w trzynastu walkach Łukasz Wierzbickiego. Z kolei w kategorii superlekkiej obejrzymy rewanż Michała Leśniaka z Kamilem Młodzińskim.

Nas jednak najbardziej interesuje walka Adamka z Kassim. Eksperci twierdzą, że ewentualna wygrana Polaka może otworzyć mu drogę do kolejnej, być może już ostatniej szansy, na walkę o tytuł mistrzowski wagi ciężkiej.

Kursy na walkę Adamek – Kassi

Sprawdźmy więc jakie kursy na tę walkę przygotowali dla swoich graczy najlepsi legalni polscy bukmacherzy. Na pierwszy ogień idzie klasyk klasyków, czyli zakład na zwycięzcę tego pojedynku.

Zwycięzca walki

TOMASZ ADAMEKREMIS (X)KASSI (2)
lvbet kursy bukmacherskielvbet kursy bukmacherskielvbet kursy bukmacherskie
1.1230.005.20
Kursy bukmacherskie na rynki 1X2 w walce Adamek – Kassi (aktualizacja 22:00 17.11.2017)

Oczywiście bukmacherzy typują zdecydowanie na zwycięstwo Górala, jednak ewentualna wygrana ledwo zwraca nam pieniądze zainwestowane w ten zakład. Obstawianie więc zwycięstwa Adamka na singlu jest absolutnie nierozsądne, z kolei obstawienie go na kuponie AKO jest chyba nieco zbyt ryzykowne. W końcu to boks.

89%
ADAMEK WYGRA
75%
POWYŻEJ 7.5 RUND
37%
PONIŻEJ 9.5 RUND
32%
ADAMEK WYGRA KO, TKO, DQ

Wygrana przed czasem

Przyjrzyjmy się kursom na wygraną danego pięściarza przed czasem.

TOMASZ ADAMEKFRED KASSI
lvbet kursy bukmacherskielvbet kursy bukmacherskie
3.1013.00
Kursy na wygraną przed czasem w walce Adamek – Kassi (aktualizacja 22:30 17.11.2017)

Jak widać w tym wypadku kursy są o wiele atrakcyjniejsze. Niemniej należy wziąć pod uwagę to, że obydwaj pięściarze mają całkiem mocne szczęki i obstawianie zakończenia tego spotkania przed czasem wiąże się z dość wysokim ryzykiem.

Wygrana na punkty

Sprawdźmy więc co oferują bukmacherzy w przypadku wygranej poszczególnych zawodników na punkty.

TOMASZ ADAMEKFRED KASSI
lvbet kursy bukmacherskielvbet kursy bukmacherskie
1.556.90
Kursy na zwycięstwo na punkty w walce Adamek – Kassi (aktualizacja 22:30 17.11.2017)

Obstawienie zwycięstwa Adamka na punkty jest naszym zdaniem najbardziej opłacalną opcją. Kurs co prawda nadal nie jest szczególnie wysoki jednak już można coś na nim ugrać. Nie polecamy obstawiania na zwycięstwo Kassiego na punkty. Jeśli już to można się zastanowić nad jego wygraną przez nokaut, w efekcie jakiegoś szaleńczego ataku lub po prostu idealnie wymierzonej kontry.

Tomasz Adamek vs Fred Kassi – kursy w STS

STS jest jednym z bukmacherów oferujących najlepsze kursy na to spotkanie, co nie powinno dziwić, gdyż jeśli chodzi o zakłady na sporty walki, to zalicza się do czołówki na polskim rynku. Kursy w STS na tę walkę prezentują się całkiem nieźle, wygrana Adamka – 1,26, wygrana Kassi – 3.85. Jak widać, dla bukmachera STS, Tomasz Adamek nie jest już aż tak gigantycznym faworytem. Również pozostałe rynki na tą walkę są bardziej wyrównane.

Tomasz Adamek – legenda polskiego boksu zawodowego

W polskim boksie zawodowym, Tomasz Adamek to prawdziwa legenda. Jako jedyny polski pięściarz zdobywał pasy w kategorii półciężkiej i cruiser, czym tak naprawdę może w ogóle pochwalić się niewielu bokserów na świecie. Od zawsze wyróżniał się ogromną charyzmą i walecznością. Bez wątpienia właśnie na zobaczenie takiego Górala czekają jego fani przy okazji gali w Częstochowie.

Karierę rozpoczynał oczywiście w boksie amatorskim, a do jego największych sukcesów należał brązowy medal w wadze półciężkiej na Mistrzostwach Europy w Mińsku, w 1998 roku. Poza tym dwukrotnie zdobywał mistrzostwo polski w tej samej wadze. Ogółem, Góral stoczył w boksie amatorskim 120 walk, z czego aż 108 zwyciężył.

Tomek przeszedł na zawodowstwo w 1999 roku, rezygnując tym samym z udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Sydney. W tym samym roku stoczył swój pierwszy pojedynek zawodowy i oczywiście go wygrał. Do 2005 roku wygrał 28 pojedynków co zaowocowało walką o tytuł WBC z Australijczykiem Paulem Briggsem. Po prawdziwej wojnie w ringu Adamek wygrał tę walkę decyzją sędziów.

Po raz pierwszy zaznał porażki dwa lata później po przegranej na punkty z Chadem Dawsonem, jednak już w kolejnej walce zdobył pas innej organizacji – IBO. Rok później po raz pierwszy zawalczył ze Stevem Cunninghamem i zdobył pas IBF w wadze junior ciężkiej.

Następnym krokiem w jego karierze było przejście do królewskiej dywizji – wagi ciężkiej. Swoją przygodę w tej kategorii rozpoczął od pokonania Andrzeja Gołoty, a później przez wiele miesięcy obijał często większych od siebie rywali. Aż do porażki z Witalijem Kliczko, po której pięściarz z Gilowic moim zdaniem przestał być tym samym zawodnikiem.

Nasz Góral nadal marzy o tytule jednak niestety szanse na to są niezwykle małe. Niemniej jest głodny walki, a jego ambicja nie pozwala mu zawiesić rękawic na kołku. Z pewnością, przy odpowiednim przygotowaniu, stać go będzie dać jeszcze kilka dobrych walk, jednak na tytuł nie ma już chyba co liczyć… Mimo to polscy fani boksu są mu wdzięczni za wszystkie emocje, które im zaserwował w czasie swojej bogatej w sukcesy kariery sportowej.

Typy Bukmacherskie na walkę Adamek vs. Kassi

40-letni Tomasz Adamek przystąpi do tego pojedynku z bilansem 51 zwycięstw i 5 porażek oraz 30 walkami zakończonymi przez KO. Przegrał on 3 ze swoich ostatnich 5 walk z Erikiem Moliną, Wiaczesławem Głazkowem i Arturem Szpilką, jednak tylko Molinie udało się posłać go na deski. Ostatni raz znokautował rywala we wrześniu 2015 roku, kiedy posłał na deski Przemka Saletę w piątej rundzie. Adamek to jak wiadomo były mistrz świata wagi półciężkiej i cruiser, któremu jednak nie do końca powiodło się w wadze ciężkiej, mimo iż również w tej wadze okazał się być groźnym zawodnikiem.

Niemniej w Stanach Zjednoczonych nie zyskał on w tej wadze dużego posłuchu i obiektywnie rzecz biorąc pozostał ostatecznie zawodnikiem znanym przede wszystkim w naszym kraju, mimo iż stoczył kilka pojedynków w New Jersey. Adamek przy wzroście 187 cm ma zasięg ramion wynoszący około 190 cm. W swojej karierze, poza Moliną, dał się znokautować jeszcze jeden raz i to w prawdopodobnie najważniejszej w jego życiu walce o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej z Witalijem Kliczko, w 2011 roku.

Niemniej, co każdy szanujący się fan polskiego boksu wie, Tomasz Adamek ma na swoim koncie liczne wygrane z klasowymi przeciwnikami, mając na rozkładzie takie nazwiska jak Eddie Chambers, Steve Cunninghma, Paul Briggs, Michael Grant, Vinny Madalone, Bobby Gunn, Jason Estrada, Jonathan Banks, O’Neill Bell, Travis Walker, Thomas Ulrich i oczywiście nasz najbardziej znany bokser wagi ciężkiej wszechczasów, Andrzej Gołota. Doświadczenia bez wątpienia nie można Adamkowi odmówić. Przeboksował on w zawodowym boksie 386 rund i nadal mu mało. Góral cały czas jest żądny nowych wyzwań jednak wątpliwe jest, że dojdzie do formy ze szczytu swojej kariery, czyli czasów, w których walczył o pas mistrzowski wagi ciężkiej ze starszym z braci Kliczko.

Adamek co prawda znany jest z mocnego ciosu, jednak nie należy do mistrzów nokautu. Jego wskaźnik walk wygranych przez KO wynosi 54%. Bez wątpienia jego kariera nie jest obecnie na fali wznoszącej, jednak z drugiej strony powinno starczyć mu siły i zapału, by pokonywać pięściarzy pokroju Kassiego. Należy jednak pamiętać, że Adamek prezentuje się najlepiej gdy sam jest w ofensywie. Z pewnością nie brakuje mu siły, by uszkodzić swojego przeciwnika, a do tego ma wytrzymałą szczękę. Można jednak go trafić.

Z kolei 38-letni Kassi, który na chwilę obecną trenuje, podobnie jak Góral, w USA, od momentu rozpoczęcia zawodowej kariery w 2003 roku przeboksował łącznie 113 rund, jednak 3 swoje ostatnie walki przegrał. Jego bilans walk na chwilę obecną obejmuje 18 wygranych walk, 6 porażek i 1 walkę remisową. Ponadto, zawodnik ten może pochwalić się dziesięcioma walkami wygranymi przez nokaut, co w sumie nie jest jakimś wybitnym wynikiem przy 25 walkach, które stoczył na zawodowym ringu. Kameruńczyk ustępuje również naszemu rodakowi pod względem warunków fizycznych. Ma on nieco ponad 180 cm wzrostu i posiada zasięg ramion wynoszący około 188 cm.

Kassi krzyżował już rękawice z paroma rozpoznawalnymi zawodnikami. Walczył z bokserami takimi jak Hughie Fury, Dominic Breazeale, Lionel Butler i Amir Mansour, jednak z każdym z nich przegrał. Udało mu się jednak zwojować kontrowersyjny remis z Chrisem Arreolą zaledwie dwa lata temu. Jednak poza Arreolą, przegrał on wszystkie swoje pojedynki z liczącymi się rywalami. Mimo to jest właścicielem całkiem wytrzymałej szczęki, ponieważ przegrał przez nokaut zaledwie dwukrotnie – z Millerem i Mansourem.

Tak więc, naszym zdaniem pojedynek ten wygra Tomasz Adamek, najprawdopodobniej przez decyzję sędziów. Mimo iż Kassi to bardzo wytrzymały przeciwnik, to z pewnością brakuje mu silnego ciosu. Z kolei Adamek, pomimo czwartego krzyżyka na karku i z pewnością nieco niższej formy, powinien poradzić sobie z kameruńskim wojownikiem.

Graj z nami u legalnych polskich bukmacherów

Jeżeli jesteś fanem sportów walki i lubisz dodatkowy dreszczyk emocji, to być może powinieneś rozważyć założenie konta u jednego z legalnych polskich bukmacherów. Dzięki temu poza dodatkową dawką emocji, które daje oglądanie obstawionego przez siebie zawodnika lub drużyny, zyskasz szansę na bardzo wysokie wygrane, które u najbardziej doświadczonych i utalentowanych fanów obstawiania liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić to oczywiście wybrać firmę bukmacherską, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Do ścisłej czołówki tej branży z pewnością należą firmy takie jak Fortuna, Totolotek i Milenium. Każdy z tych bukmacherów oferuje inne korzyści, jednak u każdego z nich znajdziesz wysokie kursy i doskonałe bonusy powitalne, wynoszące po kilkaset złotych. Rejestrując się jednego z w/w legalnych polskich bukmacherów poprzez link na naszej stronie będziesz mógł zyskać jeszcze wyższy bonus powitalny i zwiększyć szanse na wysokie wygrane. Nie zwlekaj więc i zarejestruj konto u wybranego bukmachera już dziś.

BukmacherBonus na startJak odebrać specjalny bonus?
Fortuna500PLN 530PLNSPRAWDŹ
LV BET1000PLN 1070PLNSPRAWDŹ
Totolotek520PLN 575PLNSPRAWDŹ
Milenium760PLN 790PLNSPRAWDŹ

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close