• typy
  • Soldic – Kincl – kursy bukmacherskie na KSW 63

Soldic – Kincl – kursy bukmacherskie na KSW 63

event background

4 września w telewizyjnym Studiu ATM w Warszawie odbędzie się gala KSW 63. Będzie to już szósta tegoroczna impreza największej polskiej organizacji MMA. Tym razem w walce wieczoru kibice zobaczą zagranicznych zawodników. Mistrz kategorii półśredniej Roberto Soldic zmierzy się z Patrykiem Kinclem. To pojedynek, który miał się odbyć dwa lata temu podczas gali KSW 50 w Londynie. Walka ostatecznie została odwołana, ponieważ Czech doznał kontuzji. Wtedy faworytem bukmacherów był Chorwat, a jak jest dzisiaj?

Soldic – Kincl – Kursy bukmacherskie

BukmacherRoberto SoldicPatrik Kincl
Fortuna1,273,77
STS1,224,29
TOTALbet1,273,40
eWinner1,253,70
forBET1,333,35
LVBET1,204,30
Superbet1,273,75
Betfan1,253,85
Etoto1,303,55
Kursy sprawdzone 4.09.2021 r.

Ponownie analitycy bukmacherscy wyżej oceniają szanse na zwycięstwo Soldica, który w historii swoich występów na KSW poniósł tylko jedną porażkę. Warto jednak pamiętać, że Kincl na galach polskiej federacji nie znalazł jeszcze swojego pogromcy. Czy będzie w stanie sprawić niespodziankę?

Roberto Soldic

26-letni Chorwat jest aktualnie jedną z największych gwiazd KSW. Spodziewano się, że jego kolejny występ odbędzie się na gali organizowanej na Bałkanach, jednak właściciele Konfrontacji Sztuk Walki nie chcą ryzykować przesunięcia lub odwołania imprezy w ostatniej chwili z uwagi na zmieniające się przepisy dotyczące restrykcji sanitarnych. W ostatnim pojedynku Soldic znokautował już w pierwszej rundzie Michała Materlę, dla którego był to pożegnalny występ w KSW.

„Robocop” w klatce stoczył 21 walk, z których przegrał tylko trzy. W KSW tylko raz musiał uznać wyższość rywala – w pierwszym pojedynku z Dricusem Du Plessisem. Chorwat zrewanżował się jednak za tę porażkę, nokautując rywala z Republiki Południowej Afryki kilka miesięcy później. Soldic już w swoim debiucie z polskiej organizacji zrzucił z tronu kategorii półśredniej Borysa Mańkowskiego i wtedy jasne stało się, że z silnym oraz szybko rozwijającym się zawodnikiem z Bałkanów ciężko będzie komukolwiek rywalizować. Na galach KSW pokonywał także m.in. Krystiana Kaszubowskiego i Michała Pietrzaka.

Soldic jest zawodnikiem bardzo agresywnym, którego największą bronią jest stójka. Chorwat ma na koncie także kilka wygranych walk w boksie zawodowym. Parter w jego wykonaniu też jest coraz mocniejszy. W klatce zawsze pomagają mu również ogromne serce do walki, determinacja i duża siła fizyczna.

Patrik Kincl

Umieszczenie Czecha w walce wieczoru jest ryzykownym posunięciem ze strony KSW. 32-latek ma już na koncie dwa zwycięstwa w największej polskiej organizacji, jednak cały czas daleko mu osiągnięcia takiego poziomu popularności, jakim cieszy się aktualnie Soldic. Kincl w dwóch dotychczasowych występach na KSW wygrywał przez nokaut z weteranem Tomaszem Drwalem, któremu skutecznie zakończył karierę oraz Tomaszem Romanowskim. Ten drugi pojedynek odbył się w czerwcu 2021 roku, co oznacza, że do starcia z Soldicem zawodnik z Czech podejdzie niemal z marszu po ostatnich przygotowaniach.

Kincl ma większe doświadczenie od Chorwata w sportach walki. W zawodowym MMA stoczył 33 pojedynki, z których wygrał 24. Walczy zawodowo od marca 2007 roku, jednak intensywność jego startów nie jest zbyt duża. Kincl również może pochwalić się naprawdę mocną stójką i silnym ciosem. W klatce zawsze zachowuje zimną krew i nie panikuje nawet w momentach zagrożenia. Obie walki w KSW rozstrzygnął w widowiskowym stylu, jednak jego minusami cały czas pozostają szybkość oraz schematyczność ataków.

Soldic – Kincl: typy bukmacherskie

KSW podejmuje niemałe biznesowe ryzyko, zestawiając w walce wieczoru Soldica z nie tak dobrze jeszcze znanym polskiej widowni Kinclem. Gala będzie dostępna tradycyjnie wyłącznie za pośrednictwem Pay-Per-View, a to oznacza, że jej wynik sprzedażowy jest niepewny. Pewne jest z kolei, że ten pojedynek nie będzie nudny. To zestawienie dwóch ofensywnych zawodników, którzy nie obawiają się wymian i potrafią podejmować ryzyko.

Nazywany „Robocem” Soldic zapracował na swój przydomek. W klatce jest jak maszyna, która idzie do przodu i nie daje się zatrzymać. Szansą Kincla w tym zestawieniu jest bardzo precyzyjnie realizowany plan taktyczny, oparty na kontrataku oraz wyczekiwaniu momentu, w którym Chorwat odsłoni się i da rywalowi miejsce na wyprowadzenie ciosu. W tym celu Czech musiałby przetrwać pierwsze rundy, a szansy na przeprowadzenie właśnie takiej akcji, upatrywać należy w drugiej połowie pojedynku, kiedy Soldic opadnie z sił. Chorwat lubi mocno rozpoczynać walki i tym razem można spodziewać się podobnego scenariusza. Od pierwszego gongu walka powinna być emocjonująca i realnie oceniając, nie ma zbyt dużych szans, że potrwa pełen dystans. Nawet jeśli Soldic nie zdoła poddać swojego przeciwnika, to w ferworze walki sam prędzej nadzieje się na nokautujący cios, niż przegra na punkty.

Soldic nie bez przyczyny jest zdecydowanym faworytem w tym starciu. Od kiedy Chorwat pojawił się na galach KSW, nie widać rywala, który mógłby mu zagrozić w kategorii półśredniej. Ta walka prawdopodobnie będzie przebiegać podobnie do ostatnich występów z jego udziałem. Soldic od początku powinien przejąć inicjatywę i zepchnąć Czecha do obrony. Kincl przyjmie taki scenariusz, ponieważ będzie liczył, że uda mu się złapać przeciwnika mocnym uderzeniem kontrującym. To będzie jednak wymarzona postawa dla Soldica, który będzie naciskał na Czecha do momentu, w którym ostatecznie odbierze mu ochotę do dalszej rywalizacji. Chorwat trafia na zawodnika, który jest otwarty na ciosy, a sam bije na tyle mocno, że większość ekspertów oczekuje jego kolejnego efektownego zwycięstwa przed czasem.

Roberto Soldic jest królem kategorii półśredniej i na razie nie widać nikogo, kto będzie w stanie odebrać mu koronę. Kincl wygrał kilka ostatnich walk, jednak w starciu z bardzo silnym i pewnym siebie Chorwatem, nie ma zbyt dużych szans na sprawienie niespodzianki. Warto stawiać na wygraną Soldica przez nokaut.

  • Nasz typ: Zwycięstwo Soldica przed czasem – kurs 1.55 w forBET

Damian Janikowski – Paweł Pawlak: typy bukmacherskie

Zestawienie medalisty olimpijskiego w zapasach z mistrzem organizacji Babilon MMA jest niespodzianką. Paweł Pawlak zadebiutuje w KSW od mocnego uderzenia i jest w tym zestawieniu stawiany w roli faworyta. Do tej pory stoczył 22 zawodowe walki, z których wygrał 18. Łodzianin w latach 2014-15 występował na galach UFC, jednak po dwóch porażkach w trzech występach, powrócił do rywalizacji na krajowym podwórku. Najpierw związał się kontraktem z FEN, a później regularnie pojawiał się na imprezach organizowanych przez Tomasza Babilońskiego. W ciągu ostatnich czterech lat przegrał tylko jeden pojedynek, co przełożyło się na zainteresowanie ze strony KSW.

Pawlak jest zawodnikiem preferującym stójkę. Jest odporny na ciosy, ale nie posiada zbyt silnego uderzenia. W starciu z Janikowskim na pewno będzie musiał często bronić się przed obaleniami, ponieważ były zapaśnik będzie dążył do tego, żeby sprowadzić walkę do parteru. Janikowski po trudnym dla siebie okresie, w którym jego przyszłość w KSW stanęła pod znakiem zapytania, wygrał dwie ostatnie walki i sprawił, że federacja ponownie w niego uwierzyła. W ostatnich dwóch występach wygrał na punkty z Andresaem Gustafssonem, a następnie skończył przed czasem Jasona Radcliffe’a.

Scenariusz tego pojedynku wydaje się prosty do przewidzenia. Janikowski będzie bardziej aktywny, szukając sposobów na przeniesienie walki do parteru. Pawlak postara się utrzymać przeciwnika na dystans aktywnie reagując na jego próby. Janikowski nie ma dobrej odporności na ciosy, dlatego każda odważniejsza próba ataku w jego wykonaniu może zakończyć się przegraną przed czasem. Wydaje się jednak, że były zapaśnik okrzepł już w klatce i potrafi zachować chłodną głowę. Cały czas popełnia sporo błędów, jednak styl Pawlaka powinien mu odpowiadać. Można się spodziewać, że ta walka potrwa pełen dystans, ale na koniec to ręka Janikowskiego powinna powędrować do góry. Pawlak ma większego doświadczenie i bardzo dobrą serię, jednak rzucony na głęboką wodę już w swoim debiucie w KSW, może nie poradzić sobie z tak nieprzewidywalnym i energetycznym rywalem.

  • Nasz typ: Zwycięstwo Janikowskiego – kurs 2.45 w Superbet

Emilia Czerwińska – Weronika Eszer: typy bukmacherskie

Pojedynek dwóch debiutantek na KSW. Obie zawodniczki wywodzą się z kickboxingu i stójka jest ich dominującą płaszczyzną. Czerwińska jest zdecydowanie bardziej doświadczona i utytułowana. Od pewnego czasu zawodniczka z Zielonej Góry szukała okazji do występu na dużej gali. Rok temu blisko było jej walki z mistrzynią świata w boksie Ewą Piątkowską. Tym razem dostała szansę występu na KSW 63. W ciągu wielu lat spędzonych w ringu zielonogórzanka sięgnęła dwukrotnie po tytuł mistrzyni świata K-1 oraz dziewięciokrotnie zdobywała złoty medal mistrzostw Polski. 31-latka była też od 2009 roku członkinią kadry narodowej. Czerwińska ma za sobą kilka pojedynków amatorskich, a na gali KSW 63 zadebiutuje w formule zawodowej.

Eszer nie może pochwalić się takimi sukcesami w kickboxingu jak jej rywalka. Stoczyła kilkanaście walk amatorskich w MMA i od kilku miesięcy zapowiadała profesjonalny debiut. Jest zawodniczką bardzo waleczną, odporną na ciosy i kładącą duży nacisk na rozwijanie parterowych umiejętności. Wydaje się jednak, że Eszer będzie dobrą przeciwniczką na udany debiut w KSW dla Czerwińskiej. Zawodniczka z Zielonej Góry ma dużo większe doświadczenie w sportach walki na wysokim poziomie i powinna lepiej znieść obciążenie mentalne związane z występem na KSW. Walka prawdopodobnie potrwa pełen dystans, a większość rywalizacji powinna toczyć się w stójce. Tam Czerwińska będzie wyprzedzać swoimi atakami Eszer i prawdopodobnie wygra na punkty.

  • Nasz typ: Zwycięstwo Czerwińskiej – kurs 1.70 w TOTALbet i eWinner

KSW 63 – kursy bukmacherskie

Karta walk KSW 63 prezentuje się bardzo solidnie i poza walką wieczoru, widzowie mogą spodziewać się dużej dawki emocji. Znamy już kursy bukmacherskie na wszystkie walki i te najatrakcyjniejsze przedstawiamy poniżej.

Zawodnik 1Kurs/BukmacherZawodnik 2Kurs/bukmacher
M. Domin2,48/FortunaS. Karolczyk1,65/TOTALbet
A. Alvarez3,21/FortunaS. Smajić1,42/Superbet
M. Trzciński4,17/FortunaD. Piwowarczyk1,28/Betfan
W. Eszer2,25/BetfanE. Czerwińska1,70/TOTALbet
A. Rakas3,21/FortunaT. Romanwoski1,40/eWinner
P.Pawlak1,60/eWinnerD. Janikowski2,45/Superbet
P. Kincl3,85/BetfanR. Soldić1,33/ forBET
Kursy sprawdzone 4.09.2021