Spis treści

Konkurs Pucharu Świata w Engelberg

Kolejny zimowy tydzień wiąże się z kolejnymi zawodami w skokach narciarskich. Już w ten weekend 16-17.12.2107 będziemy mogli podziwiać najlepszych skoczków, tym razem na zawodach w szwajcarskim Engelbergu, na legendarnej skoczni Gross-Titlis-Schanze. Narciarskie emocje zaczynają się tam już w piątek o godzinie 14:00, dwoma pierwszymi treningami. Chwilę po nich zobaczymy kwalifikacje do konkursu głównego, który z kolei rozpocznie się w sobotę o godzinie 16. Poprzedzony zostanie oczywiście tradycyjną serią próbną. Podobne emocje czekają nas już kolejnego dnia. W niedziele od godziny 12:30 zobaczymy kwalifikacje, a zaraz po ich zakończeniu obejrzymy drugi konkurs główny.

Miejmy tylko nadzieję, że tym razem pogoda nie spłata organizatorom figla i obejrzymy pełne zawody, do których wszyscy zawodnicy będą mogli odpowiednio się przygotować. Tym bardziej, że zawody te to gratka również dla fanów obstawiania, a obstawianie sportu nie ma być loterią tylko grą polegającą na dogłębnej analizie i przepowiadaniu zwycięzcy w oparciu o formę i statystyki, a nie o warunki losowe. Sprawdźmy więc jakie kursy na te zawody przed konkursem oferują czołowi polscy bukmacherzy.

Kursy Bukmacherskie na skoki narciarskie w Engelberg

Sprawdźmy jakie kursy na ten konkurs przygotowali czołowi legalni w naszym kraju bukmacherzy, czyli Fortuna, Totolotek, LV BET, Milenium i STS.

Już w sobotę czeka nas pierwszy konkurs indywidualny. Jako, że sezon ten jest dość nieprzewidywalny, przede wszystkim za sprawą wysokiej formy Norwegów i Japończyka Kobayashiego, niełatwo będzie wytypować najlepszych zawodników tego turnieju. Przyjrzyjmy się najciekawszych kursom na kwalifikacje i sobotni konkurs indywidualny.

Kwalifikacje – kursy u czołowych legalnych bukmacherów

Wszystko rozpocznie się w piątek od kwalifikacji. Sprawdźmy kursy na najciekawsze pary, które będzie można obstawić w systemie head to head, w stylu pojedynków bokserskich, z udziałem naszego dwukrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha.

Jak widać nasz mistrz z Zębu nie jest faworytem bukmacherów, co może nieco dziwić, ponieważ w przeszłości już udawało mu się wygrywać na tej skoczni. Z pewnością będzie chciał powtórzyć w ten weekend swój sukces z 2016 roku i zakończyć przynajmniej jedne zawody na pierwszym miejscu.

Kursy w STS na kwalifikacje

Bukmacher ten przygotował całkiem niezłe kursy na te rynki. Wyróżniający jest kurs na pojedynek Stocha ze Stefanem Kraftem , który w przypadku zwycięstwa Polaka wynosi 2,02, a także na zwycięstwo Stocha z Kubackim po kursie 1,37. Reszta kursów jest podobna lub nieco niższa niż w Totolotku i Fortunie.

Kursy na sobotni konkurs indywidualny 16.12.2017

W sobotę czeka nas pierwsza walka o punkty klasyfikacji Pucharu Świata. Sprawdźmy jakie kursy na najlepszych skoczków oferują czołowi legalni polscy bukmacherzy.

Kursy bukmacherskie na wygraną w konkursie w Engelberg (aktualizacja 3:00 - 15.12.2017)
Kamil StochStefan KraftAndreas WellingerRichard FreitagDaniel Andre TandeDawid Kubacki
Zwycięstwo

Fortuna kursy bukmacherskie

7.50

Fortuna kursy bukmacherskie

6.00

Fortuna kursy bukmacherskie

5.00

Fortuna kursy bukmacherskie

4.00

Fortuna kursy bukmacherskie

7.50

Fortuna kursy bukmacherskie

25.00

Z powyższej tabeli wynika, że faworytem bukmacherów jest Richard Freitag, co nie powinno dziwić, szczególnie po jego ostatnich występach. Najwyższe kursy na jego zwycięstwo oferują bukmacherzy Fortuna i Totolotek. Mocnymi faworytami bukmacherów są również Andreas Wellinger, Stefan Kraft i Danel-Andre Tande. Warto, oczywiście, również wziąć pod uwagę kursy na Kamila Stocha, na którego zwycięstwo czekają niemal wszyscy kibice w naszym kraju. Spore szanse daje się również pozostałym czołowy polskim zawodnikom. Miejmy nadzieję, że któryś z nich w końcu wygra konkurs Pucharu Świata jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Sobotni konkurs indywidualny kursy w STS

Bukmacher STS nie wystawił jeszcze kursów na konkurs indywidualny. Śledźcie naszą stronę. Kursy zostaną dodane wkrótce.

Jakie są szanse Polaków na wysokie miejsca w Engelbergu?

Skocznia w Engelbergu jest dla Polaków całkiem szczęśliwa. Co ciekawe nigdy nie wygrał tu nasz najwybitniejszy reprezentant w Pucharze Świata, Adam Małysz. Niemniej mieliśmy tu aż dwóch zwycięzców. Pierwszym z nich był nieco zapomniany już Jan Ziobro. Zwyciężył on tutaj w 2013 roku, co traktowane było jako sensacja. Z kolei w zeszłym sezonie wygrywał tu Kamil Stoch, jednak tu nie było mowy o żadnej niespodziance. Z resztą jego zwycięstwo w tym sezonie również nie byłoby żadnym zaskoczeniem. Nasz dwukrotny mistrz z olimpiady z Soczi, po raz kolejny wymieniany jest w gronie głównych faworytów do triumfu. Z pewnością liczyć się będą pozostali nasi reprezentanci. Wszyscy liczymy na podium Piotra Żyły lub Dawida Kubackiego, a najlepiej by było jakbyśmy na podium zobaczyli ich dwóch. Być może odpali w końcu Maciej Kot, który w tym sezonie zaliczył drobny falstart. Stefan Hula z kolei wydaje się coraz mocniejszy z każdym konkursem i jeżeli dalej będzie prezentował taką formę to być może zobaczymy go w drużynie na konkurs olimpijski.

Kto faworytem do wygranej w Engelberg?

Póki co sezon ten nie układa się po myśli zdobywców Pucharu Świata z trzech poprzednich lat. Na podium rzadko widujemy kogoś z trójki Kamil Stoch, Peter Prevc i Stefan Kraft. Niemniej wszyscy liczymy na naszego mistrza. Na razie sezon ten układa się w dużej mierze po myśli dwóch reprezentantów Niemiec – Richarda Freitaga i Andreasa Wellingera, którzy na tę chwilę jako jedyni przekroczyli granicę trzystu punktów. Po czołowych miejscach w ostatnich trzech konkursach z pewnością będą oni się liczyć w obydwu weekendowych konkursach. Tuż za nimi plasuje się Daniel Andre Tande. Norweg, podobnie jak na koniec zeszłego sezonu, okupuje  trzecie miejsce na podium i jeśli utrzyma formę to będzie w tym sezonie wśród faworytów niemal każdego konkursu. Mocny oczywiście będzie zdobywca Kryształowej Kuli z zeszłego sezonu, Stefan Kraft, jednak póki co Austriak nie znalazł tej formy, która pozwoliła mu wygrać Puchar Świata w zeszłym sezonie. Z kolei dość niespodziewanie, do grona skoczków, na których trzeba uważać dołączył Japończyk Junishiro Kobayashi. Zawodnik ten  w czasie konkursu w Titisee Neustadt po raz kolejny pokazał, że trzeba będzie się z nim liczyć w tym sezonie.

0PERCENT
Wygra Richard Freitag
0PERCENT
Wellinger miejsce 1-3
0PERCENT
Dawid Kubacki 1-6
0PERCENT
Kamil Stoch miejsce 1-3
0PERCENT
Stoch będzie wyżej niż Wellinger
 Postaw zakład bez ryzyka na skoki narciarskie w Engelberg

Postaw zakład bez ryzyka na skoki narciarskie w Engelberg

Nasze typy na skoki w Engelberg

Po ostatnich konkursach wśród głównych faworytów zawodów w Engelbergu należy wymienić przede wszystkim dwóch Niemców – Freitaga i Wellingera. W ostatnim czasie błyszczą oni rewelacyjną formą i to oni mogą podzielić między sobą podium zarówno w sobotę jak i w niedzielę. My oczywiście liczymy na naszych. Po udanym konkursie drużynowym, w którym każdy z polskich zawodników pokazał wysoką formę, apetyty na sukces wzrosły. Dlatego też warto postawić na podium Kamila Stocha, który w ostatnim konkursie miał pecha do wiatru przez co ostatecznie nie stanął na podium.

R.Freitag miejsce 1-3: Kurs 1,55 w Fortuna 

A Wellinger miejsce 1-3: Kurs 1,75 w Fortuna 

K. Stoch miejsce 1-3: Kurs 2,20 w Totolotek

Konkurs Pucharu Świata w Titisse-Neustadt

Już w ten weekend  tj. 9-10.12.2017r. po raz kolejny będziemy świadkami wielkich emocji w skokach narciarskich. W sobotę na skoczni w TItisee-Neustadt czeka na konkurs drużynowy, z kolei w niedzielę obejrzymy konkurs indywidualny. Polscy kibice czekają na zarówno na przełamanie naszej drużyny jak i na pierwsze zwycięstwo któregoś z naszych skoczków. Z pewnością polskich fanów nie zabraknie zarówno na skoczni jak i przed telewizorami. Wszyscy będziemy trzymać kciuki za naszych.

Kursy Bukmacherskie na konkurs w Titisee-Neustadt

Każdy konkurs Pucharu Świata to również gratka dla fanów zakładów sportowych. Sprawdźmy jakie kursy na to wydarzenie oferują czołowi polscy bukmacherzy.

Konkurs drużynowy 09.12.2017 – kursy bukmacherskie

Pierwsze zawody odbędą się już w sobotę o godzinie 14.30. Będzie to konkurs drużynowy. W poniższej tabeli przedstawione zostały kursy na te zawody.

Kursy bukmacherskie na Polaków w konkursie w Titisee-Neustadt (aktualizacja 22:00 08.12.2017)
NiemcyNorwegiaPolskaAustriaSłowenia
Zwycięstwo

Fortuna kursy bukmacherskie
2.25

Fortuna kursy bukmacherskie
3.75

Fortuna kursy bukmacherskie
4.50

Fortuna kursy bukmacherskie
12.00

Fortuna kursy bukmacherskie
15.00
Miejsce 1-3

Fortuna kursy bukmacherskie
1.20

Fortuna kursy bukmacherskie
1.40

Fortuna kursy bukmacherskie
1.50

Fortuna kursy bukmacherskie
2.50

Fortuna kursy bukmacherskie
2.75

Jak widać faworytem bukmacherów są gospodarze. Nie ma co się dziwić, tym bardziej, że ostatnie konkursy indywidualne Rosji został przez nich zdominowany. Zaskakuje wysoki kurs na zwycięstwo naszych reprezentantów. Kurs 4,5 to prawdziwy value bet, a jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że ta skocznia wyraźnie leży naszym reprezentantom, to z pewnością warto wziąć ten zakład pod uwagę. W ostatnim konkursie drużynom mieliśmy sporego pecha i możemy być pewni, że tym razem to się nie powtórzy. Należy również liczyć na to, że wysoką formę zaprezentują Norwegowie i bardzo prawdopodobne, że po raz kolejny staną na podium. Zagrozić im mogą jeszcze Austriacy, którzy jednak nie są już tak mocni jak jeszcze dwa lata temu. Najlepsze kursy na ten konkurs póki co dostępne są u bukmachera Fortuna.

Kursy w STS na konkurs drużynowy

Bukmacher STS oferuje kursy zbliżone do Fortuny, jednak w niektórych wypadkach są one nieco niższe. I tak na zwycięstwo Niemców, kurs w STS wynosi zaledwie 1,85, a na Austriaków 10. Z kolei na zwycięstwo Polaków lub Norwegów kurs wynosi tyle samo co w tabeli powyżej, więc odpowiednio 4,5 i 3,75.

Kursy na konkurs indywidualny 10.12.2017

W niedzielne popołudnie odbędzie się z kolei konkurs indywidualny. Polacy z pewnością będą jednymi z faworytów, w szczególności Kamil Stoch, który już wygrywał na tej skoczni.

Kursy bukmacherskie na wygraną w konkursie w Titisee-Neustadt (aktualizacja 15:00 - 10.12.2017)
Kamil StochStefan KraftAndreas WellingerDawid KubackiPiotr Zyła
Zwycięstwo

Fortuna kursy bukmacherskie
6.00

Fortuna kursy bukmacherskie
4.20

Fortuna kursy bukmacherskie
6.00

Fortuna kursy bukmacherskie
15.00

Fortuna kursy bukmacherskie
40.00
Miejsce 1-3

Fortuna kursy bukmacherskie
2.00

Fortuna kursy bukmacherskie
1.65

Fortuna kursy bukmacherskie
2.00

Fortuna kursy bukmacherskie
4.50

Fortuna kursy bukmacherskie
9.00

Jak widać bukmacherzy nie wskazują zdecydowanego faworyta tego konkursu. Z pewnością kusi kurs na podium Kamila Stocha w wysokości 2,0, z kolei na jego zwycięstwo kurs wynosi  aż 6 PLN. Głównym faworytem konkursu zdaniem bukmacherów jest obrońca Kryształowej Kuli, Stefan Kraft. Warto również przyjrzeć się kursom na innych Polaków.

Kursy na konkurs indywidualny w STS

Bukmacher STS oferuje na ten konkurs kursy na pojedynki pomiędzy poszczególnymi zawodnikami. Tym samym zadaniem gracza jest obstawić, który z zawodników zajmie wyższe miejsce w konkursie.

Historia konkursu w Titisee-Neustadt

Skocznia Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt to największa naturalna skocznia narciarska u naszych zachodnich sąsiadów. W jej historii swego czasu zapisał się nie kto inny tylko Adam Małysz, który przez wiele lat był współrekordzistą skoczni wraz ze Svenem Hannawaldem. Małysz był również pierwszym zwycięzcą konkursu Pucharu Świata na tym obiekcie. Nasz Orzeł z Wisły wygrywał tu trzykrotnie, dwukrotnie był drugi i raz był trzeci. Skocznia ta leży również innemu naszemu skoczkowi, Kamilowi Stochowi, który wygrał tu zawody w 2013 roku, a poza tym dwukrotnie był drugi. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski z pewnością chciałby odnieść tu swój pierwszy triumf w tym sezonie.

Kto faworytem bukmacherów na skoki w Titisee-Neustadt?

Zawody na Hochfirstcschanze w Titisee-Neustadt należą do najszczęśliwszych dla naszej kadry. Od czasu jej remontu i ponownego oddania do użytku, nasi skoczkowie triumfowali tu do tej pory czterokrotnie, czyli najwięcej wśród wszystkich reprezentacji, a łącznie nasi zawodnicy stawali tu na podium aż dziewięciokrotnie. Miejmy nadzieję, że i tym razem tak będzie.

Nasi skoczkowie z pewnością mają również ogromne apetyty na podium w zawodach drużynowych. Po zeszłorocznym zwycięstwie w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata z pewnością liczyliśmy na triumfy, jednak póki co w tym sezonie to się jeszcze nie udało. Na razie wśród drużyn karty rozdają Norwegowie, jednak sezon jest długi i nasze Orły z pewnością nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Poza naszymi skoczkami w konkursie drużynowym z pewnością będą liczyć się w/w Norwegowie, a także Niemcy i Austriacy.  

Z kolei w konkursie indywidualnym o triumf może być jeszcze trudniej. Na tę chwilę szczególnie mocno prezentują się Niemcy, którzy zdominowali ostatni konkurs w Niżnym-Tagile. Na czele klasyfikacji generalnej po tym konkursie znajdują się Richard Freitag i Andreas Wellinger. Tym razem będą oni skakać u siebie, jednak póki co trudno powiedzieć, by skocznia ta była dla Niemców jakoś szczególnie szczęśliwa. Niemieckim skoczkom póki co na Hochfirstschanze udawało się stawać na podium zaledwie czterokrotnie. Poza naszymi zachodnimi sąsiadami w konkursie z pewnością liczyć się będą Daniel Andre Tande, obrońca Kryształowej Kuli Stefan Kraft, który liczy na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a także Johann Andre Forfang. Zawodnicy Ci na tę chwilę okupują miejsca od 3. do 5. Wielu kibiców, w szczególności japońskich, liczy na dalekie skoki Junshoiro Kobayashiego, który nie brał udziału w ostatnim konkursie w Rosji i tym samym spadł na 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

0PERCENT
Wygra Stefan Kraft
0PERCENT
Wellinger miejsce 1-3
0PERCENT
Dawid Kubacki 1-6
0PERCENT
Kamil Stoch miejsce 1-3
0PERCENT
Piotr Żyła miejsce 1-6
 Postaw zakład bez ryzyka na skoki narciarskie w Titisee-Neustadt

Postaw zakład bez ryzyka na skoki narciarskie w Titisee-Neustadt

Szanse Polaków na wysokie lokaty w Titisee-Neustadt

Jak już wspomniałem, skocznia w Titisee-Neustadt jest niezwykła szczęśliwa dla naszych skoczków. Z obecnie skaczących zawodników, udawało się tu zwyciężać Kamilowi Stochowi, który na tę chwilę zajmuje 6. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ. Poza nim będziemy również liczyć na pozostałych skoczków znajdujących się w czołowej 20 Pucharu Świata. W wysokiej formie znajduje się Piotr Żyła, który zamyka pierwszą dziesiątkę PŚ. Bardzo dobrze sezon rozpoczął również Dawid Kubacki, który na pewno będzie chciał wskoczyć do pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Do formy z zeszłego sezonu wydaje się wracać Maciej Kot, który w Rosji skakał na wysokim poziomie. Szanse na dobry rezultat ma również Stefan Hula, który na tę chwilę zamyka drugą dziesiątkę, mając na koncie 50 punktów.

Wszyscy będziemy oczywiście liczyć na końcowy triumf w konkursie drużynowym. Jako, że do Igrzysk Olimpijskich pozostało niewiele czasu, chcielibyśmy, by nasze Orły w końcu odpaliły i pokazali, że w drużynie nie mamy sobie równych. Ostatnie zawody drużynowe zakończyły się dla nas pechowo, z powodu dyskwalifikacji Piotra Żyły. Tym razem ma być inaczej, a nasi mają pokazać innym kto tu rządzi.

Konkurs Pucharu Świata w Niżnym Tagile

Już w ten weekend, od 1 do 3 grudnia, cykl Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie gościł w azjatyckiej części Rosji. Konkursy w Niżnym Tagile znane są z bardzo niskich temperatur. Ponadto, FIS zdecydowało się w zeszłym sezonie odwołać rosyjski konkurs, ze względu na niespełnienie wszystkich warunków bezpieczeństwa, a także nieścisłości finansowe, związane z nieterminowym wypłacaniem zawodnikom nagród pieniężnych. Organizatorzy tego konkursu do tego stopnia zaszli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej za skórę, że było blisko, by został on na stałe wykreślony z kalendarza Pucharu Świata. Szczęśliwie, w tym roku skoczkowie znowu zagoszczą nad Tagiłem, a my będziemy mogli ekscytować się konkursem w ciepłych mieszkaniach, przed telewizorami.

Zawody te są również okazją do obstawiania, a być może nawet wygrania paru złotych. Przyjrzyjmy się kursom na ten konkurs u czołowych Polskich bukmacherów.

Kursy Bukmacherskie na Polaków w Niżnym Tagile

Ten sezon jest niezwykle istotny dla naszych zawodników. Wszyscy liczą na ich złoty medal w konkursie drużynowym na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang. Mimo iż początek sezonu w drużynie nie wyglądał idealnie, to w konkursach indywidualnych naszym skoczkom wiedzie się nie najgorzej. Świadczy o tym chociażby fakt, że mamy aż pięciu zawodników w czołowej 20 klasyfikacji generalnej. Tradycyjnie najwyżej sklasyfikowany jest Kamil Stoch, który na tę chwilę zajmuje piąte miejsce. Sprawdźmy więc jak wyglądają kursy na czołowych polskich skoczków u najlepszych legalnych bukmacherów.

Kursy bukmacherskie na Polaków w konkursie w Niżnym Tagile (aktualizacja 14:30 01.12.2017)
Kamil StochDawid KubackiMaciej KotPiotr ŻyłaStefan HulaJakub Wolny
Zwycięstwo

Milenium kursy bukmacherskie
8.50

Milenium kursy bukmacherskie
25.00

Milenium kursy bukmacherskie
40.00

Milenium kursy bukmacherskie
50.00

Milenium kursy bukmacherskie
100.00

Milenium kursy bukmacherskie
250.00
Miejsce 1-3

Milenium kursy bukmacherskie
2.50

Milenium kursy bukmacherskie
7.00

Milenium kursy bukmacherskie
11.00

Milenium kursy bukmacherskie
15.00

Milenium kursy bukmacherskie
40.00

Milenium kursy bukmacherskie
90.00

Jak widać zestawienie kursów na Polaków zostało zdominowane przez bukmachera Milenium. Nie ma się zresztą co dziwić – Milenium zawsze oferuje bardzo dobre kursy na sporty zimowe, a w szczególności na naszą narodową dyscyplinę. Z kursów bardzo ciekawie wygląda 1-3 miejsce Kamila Stocha, a także Dawida Kubackiego. Niestety, zawody w Rosji słyną ze swojej nieobliczalności i tak naprawdę każdy rezultat jest możliwy. Kto wie, może w tych warunkach sensacją okaże się Stefan Hula lub Jakub Wolny?

Kursy na Polaków w STS

STS, w momencie pisania tego tekstu, oferuje jedynie kursy na klasyfikację końcową w kwalifikacjach do konkursu głównego. Kurs na zwycięstwo Kamila Stocha oferowany przez polskiego bukmachera wynosi 3,0, na Dawida Kubackiego – 18,0, na Piotra Żyłę i Macieja Kota – 30,0, na Stefana Hulę – 50, a na Jakuba Wolnego – aż 500.

Kursy na czołowych zawodników spoza Polski

Poza Polakami liczyć się będą również zawodnicy z innych krajów, w szczególności Stefan Kraft, a także Norwegowie i Niemcy. W poniższej tabeli znajdziemy kursy na czołowych zawodników Pucharu Świata z innych krajów.

Kursy bukmacherskie na wygraną w konkursie w Niżnym Tagile (aktualizacja 14:30 01.12.2017)
Stefan KraftJohann A. ForfangDaniel A. TandeAdreas WillingerRichard FreitagJernej DamjanPeter Prevc
Zwycięstwo

Milenium kursy bukmacherskie
2.50

Milenium kursy bukmacherskie
5.50

Milenium kursy bukmacherskie
7.00

Milenium kursy bukmacherskie
8.00

Milenium kursy bukmacherskie
12.00

Milenium kursy bukmacherskie
15.00

Milenium kursy bukmacherskie
20.00
Miejsce 1-3

Milenium kursy bukmacherskie
1.55

Milenium kursy bukmacherskie
2.00

Milenium kursy bukmacherskie
2.25

Milenium kursy bukmacherskie
2.40

Milenium kursy bukmacherskie
3.50

Milenium kursy bukmacherskie
4.00

Milenium kursy bukmacherskie
5.50

Pierwszy rzuca się w oczy brak lidera pucharu świata, Japończyka Kobayashiego, jednak nie został on zgłoszony do konkursu przez japońską federację. Największe szanse bukmacherzy Fortuna dają Stefanowi Kraftowi. Duże szanse dają oni również Johannowi Andre Forfangowi, Danielowi-Andre Tandemu i Andreasowi Wellingerowi. Warto również zainteresować się kursami na Richarda Freitaga, który wyraźnie lubi tę skocznię.

0PERCENT
Wygra Kamil Stoch
0PERCENT
Wygra Stefan Kraft
0PERCENT
Wygra Dawid Kubacki
0PERCENT
Kamil Stoch miejsce 1-3
0PERCENT
Jernej Damjan miejsce 1-6
 Postaw zakład bez ryzyka na skoki narciarskie w Niżnym Tagile!

Postaw zakład bez ryzyka na skoki narciarskie w Niżnym Tagile!

Kto faworytem w STS?

Faworytem kwalifikacji w ofercie STS jest również Stefan Kraft, po kursie 3,0. Innymi faworytami są J.A. Forfang – kurs 3,0, Kamil Stoch i Richard Freitag – kurs 6,75 oraz Andreas Wellinger po kursie 8,0.

Sytuacja przed konkursem w Niżnym Tagile

Tegoroczna rywalizacja o Kryształową Kulę wśród skoczków przynosi do tej pory dość nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Liderem Pucharu Świata po dwóch konkursach jest Junshiro Kobayashi, którego jednak nie zobaczymy w ten weekend na skoczni, ponieważ japoński związek wystawił na ten konkurs zawodników z zaplecza reprezentacji. Decyzja ta została podjęta jeszcze przed sezonem, jednak po zaskakującej zwyżce formy Kobayashiego wiele osób z pewnością liczyło, że japońska federacja zmieni zdanie. Tak się jednak nie stało.

Dużym zaskoczeniem jest również v-ce lider Pucharu Świata, czyli Jernej Damjan. Słoweniec wygrał konkurs w Ruce i z równą setką punktów ustępuje Japończykowi o zaledwie 26 punktów. Z pewnością będzie chciał zaatakować pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, pytanie tylko czy tego wiekowego już zawodnika stać na utrzymanie wysokiej formy. Niemniej, dużo większe szanse na zdobycie pozycji lidera daje się zawodnikom, którzy w zeszłym sezonie zajęli czołowe miejsca w Pucharze Świata. Mowa tu oczywiście o Kamilu Stochu, Stefanie Krafcie, Danielu Andre Tande, Andreasie Wellingerze, Johanie Andre Forfangu i Richardzie Freitagu. Zawodnicy Ci okupują na tę chwilę pozostałe miejsca w czołowej dziesiątce, a ich straty do dwóch liderów są naprawdę niewielkie. Przykładowo, Kamil Stoch, który jest piąty, traci do Kobayashiego zaledwie 35 punktów.

Poza Kamilem będziemy oczywiście kibicować pozostałym Biało-czerwonym. Wszyscy liczą na Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego, którzy co prawda tracą do lidera ponad 60 punktów, jednak pokazali, że w tym sezonie są w wysokiej formie fizycznej, a jeśli do tego będą trzymać nerwy na wodzy, to możemy być pewni, że jeszcze nie raz będziemy się w tym sezonie cieszyć z ich sukcesów. Zaskakująco dobrze prezentuje się również Stefan Hula, który na tę chwilę zajmuje wysokie 14. miejsce. Niestety, póki co zawodzi nieco Maciej Kot, jednak być może w tym konkursie w końcu odpali. Jest to całkiem prawdopodobne, ponieważ wyraźnie lubi on skakać w Azji.

Jak już wspomniałem we wstępie, konkurs w Niżnym Tagile jest jednym z trudniejszych dla skoczków, ze względu na warunki atmosferyczne. Wraca on do cyklu Pucharu Świat po dwóch latach. W 2015 roku na skoczni zwanej „Aist” (ros.- bocian) triumfowali Peter Prevc i Severin Freund. Drugi z nich zresztą jest uznawany za króla tej skoczni, ponieważ triumfował tam dwukrotnie, a poza tym raz stawał na najniższym stopniu podium. Freund z pewnością będzie chciał powtórzyć w ten weekend sukcesy z ubiegłych lat i na pewno będzie liczył się w walce o podium, ponieważ ta skocznia zdecydowanie mu leży. Poza Prevcem i Freundem jeden raz na tej skoczni triumfował jeszcze Andreas Fannamel z Norwegii.

Jeżeli kart na skoczni nie będzie rozdawała pogoda, to z pewnością będziemy świadkami wspaniałych zawodów i dalekich skoków, zarówno w konkursie sobotnim, jak i niedzielnym. Co najważniejsze, poza walką o zwycięstwo w zawodach, czeka nas również zażarta walka o pozycję lidera wyścigu o Kryształową Kulę.

Skoki Narciarskie PŚ 2017 – Inauguracja sezonu w Wiśle

Nadszedł listopad, a to oznacza, że wszystkich kibiców sportowych czekają emocje związane ze sportami zimowymi. Ku uciesze polskiej rzeszy fanów od lat najpopularniejszej dyscypliny zimowej w naszym kraju – skoków narciarskich – tegoroczny cykl zawodów Pucharu Świata FIS zaczyna się w Polsce, na skoczni nazwanej imieniem Adama Małysza w Wiśle-Malince.

Obiekt ten powstał w 1933 roku, jednak jego nowa historia rozpoczęła się w 2008 roku. Początkowo odbywały się na niej zawody Pucharu Kontynentalnego, a zwycięzcami pierwszych zawodów  tego cyklu zostali Austriacy, Stefan Thurnbichler i Andreas Kofler.

Od 2013 roku rozgrywane są na niej zawody Pucharu Świata FIS. Pierwsze zawody wygrał Norweg Anders Bardal. Jednak jedynym zawodnikiem, który wygrał tu dwukrotnie jest do tej pory Kamil Stoch, który obydwa swoje zwycięstwa odniósł w 2017 roku, a w 2014 roku dodatkowo stanął na drugim stopniu podium. Można więc powiedzieć, że skocznia ta jest dla biało-czerwonych całkiem szczęśliwa, a fakt, że jej patronem jest nasza legenda skoków narciarskich, Adam Małysz, jest z pewnością dodatkową motywacją dla naszych Orłów.

Kursy na skoki narciarskie w Wiśle – Inauguracja Pucharu Świata 2017/2018

Jako, że skoki narciarskie mają bardzo liczne grono fanów w Polsce, z pewnością zawody pucharu świata będą również sporą gratką dla fanów obstawiania sportu w naszym kraju. Sprawdźmy jakie kursy oferują bukmacherzy w związku z pierwszymi zawodami PŚ.

Konkurs indywidualny: kursy na miejsca

Kursy bukmacherskie na miejsca w konkursie w Wiśle (aktualizacja 18:30 16.11.2017)
Kamil StochDawid KubackiMaciej KotStefan KraftAndreas Wellinger
Zwycięstwo

LVBET kursy bukmacherskie
3.00

Milenium kursy bukmacherskie
7.50

LVBET kursy bukmacherskie
14.00

Milenium kursy bukmacherskie
4.50

LVBET kursy bukmacherskie
14.00
Miejsce 1-3

LVBET kursy bukmacherskie
3.00

LVBET kursy bukmacherskie
2.75

LVBET kursy bukmacherskie
4.00

Milenium kursy bukmacherskie
1.70

LVBET kursy bukmacherskie
2.25

Póki co najwyższe kursy znajdziemy u bukmachera Milenium. Warto jednak na bieżąco śledzić oferty poszczególnych bukmacherów, ponieważ kursy na dane rynki i zawodników rosną i maleją wraz z czasem pozostałym do rozpoczęcia konkursu.

Jak widać w powyższej tabeli bukmacherzy w dużej mierze obstawiają zwycięstwo Kamila Stocha. Nie tylko ma on zdaniem bukmacherów największe szanse na najwyższe miejsce  spośród Polaków, ale również największe szanse na zwycięstwo w konkursie wśród wszystkich zawodników ogółem.

Podobnie do zeszłorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, głównym faworytem poza Kamilem Stochem, zdaniem bukmacherów, będzie zdobywca Kryształowej Kuli z sezonu 2016/2017, Austriak Stefan Kraft.

0PERCENT
Wygra Kamil Stoch
0PERCENT
Wygra Polska
0PERCENT
Wygra Dawid Kubacki
0PERCENT
Maciej Kot miejsce 1-3
0PERCENT
Dawid Kubacki miejsce 1-6
 Postaw zakład bez ryzyka na skoki narciarskie w Wiśle!

Postaw zakład bez ryzyka na skoki narciarskie w Wiśle!

Konkurs drużynowy: kursy na wygraną

Po zeszłorocznym drużynowym mistrzostwie świata naszego zespołu, tegoroczne apetyty polskich kibiców są z pewnością jeszcze większe. Głównym celem naszej reprezentacji będą oczywiście Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang, a złoto jedynym medalem, który jest godny zdobycia. Miejmy nadzieję, że w tym roku nasi utrzymają formę z zeszłego sezonu i zwyciężą zarówno w klasyfikacji generalnej drużyn, jak i w Pucharze Narodów, w którym podliczane są punkty zdobyte przez wszystkich zawodników i drużyny, we wszystkich konkursach.

Póki co czekamy na pierwszy konkurs drużynowy, w którym nasi należą do faworytów. Zobaczmy jak wyglądają kursy na poszczególne drużyny w pierwszych zawodach Drużynowego Pucharu Świata w Wiśle.

Kursy na konkurs drużynowy w Wiśle w skokach narciarskich - (aktualizacja 18:30 16.11.2017)
PolskaNiemcyNorwegiaAustriaSłowenia

Fortuna kursy bukmacherskie
1.75

LVBET kursy bukmacherskie
5.80

LVBET kursy bukmacherskie
6.70

Fortuna kursy bukmacherskie
1.75

Milenium kursy bukmacherskie
12.00

Jak widać w powyższej tabeli, nasi zdaniem bukmacherów są zdecydowanymi faworytami tych zawodów. Niemniej kursy na ten konkurs zalecamy śledzić aż do jego rozpoczęcia. Niewykluczone, odpukać, że jakiś zawodnik wypadnie z kadry z powodu problemów zdrowotnych, dlatego kursy na poszczególne drużyny mogą się zmieniać aż do rozpoczęcia zawodów.

Kursy STS na drużyny w skokach

Zakłady na konkurs drużynowy w Wiśle oferuje również STS. Oferują oni na wygraną Polaków kurs 1,70, więc nieco niższy niż Fortuna. Podobnie jest z kursem na Niemców (4,50) oraz Austriaków (5,0). STS oferuje jednak bardzo atrakcyjny kurs na zwycięstwo Norwegów – 6,75. Kurs na wygraną Słowenii jest z kolei identyczny jak w Fortunie i wynosi równe 12.

Faworyci konkursu drużynowego 18.11.2017 – Wisła

Tutaj oczywiście faworyci są jedni i potwierdzają to kursy u bukmacherów – Fortuna oferuje na zwycięstwo Polaków kurs 1,75, podczas gdy na drugich Niemców – 4,75. Różnica jest ogromna i miejmy nadzieję, że nasi również będą mieli ogromną przewagę nad pozostałymi drużynami. Niemniej należy pamiętać zeszłoroczne zwycięstwo w Zakopanem, gdzie niemieccy skoczkowie popsuli święto tysiącom Polskich kibiców zgromadzonych na Wielkiej Krokwi i milionom przed telewizorami. Rozczarowanie było ogromne jednak „dopiero” drugie miejsce w tych zawodach nie przeszkodziło Polakom w ostatecznym zdobyciu Kryształowej Kuli w klasyfikacji drużynowej.

Jako, że są to pierwsze zawody Pucharu Świata w tym roku to tak naprawdę trudno jest przewidzieć kto zwycięży. Dlatego też warto również wziąć pod uwagę Norwegów i Austriaków. Wielką niewiadomą jest forma Słoweńców, dla których zeszłoroczny Puchar Świata był wyjątkowo nieudany. Niemniej jasne jest, że drzemie w nich naprawdę duży potencjał i być może uda im się odpalić w sezonie olimpijskim.

Faworyci konkursu indywidualnego zdaniem bukmacherów

Wśród faworytów sobotniego konkursu indywidualnego bez wątpienia należy upatrywać Polaków, w szczególności Kamila Stocha i mającego za sobą doskonały sezon letni Dawida Kubackiego. O ile pierwszy z nich to znana na całym świecie marka, to Dawid Kubacki dopiero zaczyna pukać do drzwi światowej czołówki. Mimo iż Dawid zdominował letnie Grand Prix zwyciężając we wszystkich konkursach, w których brał udział, to jednak należy pamiętać, że zawody na igielicie rządzą się swoimi prawami. Ponadto, zwycięzcy cyklu letniego Grand Prix nie zawsze błyszczą później w sezonie zimowym.

Należy oczywiście również liczyć się ze zwycięzcą zeszłorocznego cyklu Grand Prix, Austriakiem Stefanem Kraftem, który absolutnie zdominował drugą część zeszłego sezonu, odbierając szansę na Kryształową Kulę naszemu Mistrzowi z Zębu. Przed rozpoczęciem zapowiadał on, że w tym sezonie jest znowu gotowy do walki o najwyższe cele, w tym o medale olimpijskie. Co więcej jest on również rekordzistą skoczni z wynikiem 139 m. Nie był to jednak najdłuższy skok na tym obiekcie, niemniej wszystkie dalsze skoki były podparte, stąd to właśnie wynik obrońcy Pucharu Świata jest uważany za oficjalny.

Jak zwykle mocni u nas, mogą okazać się nasi pozostali rodacy z pierwszej kadry – Maciej Kot i Piotr Żyła. Pierwszy z nich ma za sobą najlepszy sezon w karierze, podczas gdy drugi z nich z pewnością po zdobyciu brązowego medalu indywidualnych MŚ znalazł motywację do jeszcze cięższej pracy na treningach.

Do faworytów konkursów indywidualnych należy zaliczyć również o gwiazdy kadry słoweńskiej – braci Petera i Domena Prevców. Pierwszy z nich ostrzy sobie zęby na powrócenie na szczyt w sezonie olimpijskim, a drugi chce na stałe zagościć w światowej czołówce. Z pewnością wielu ekspertów właśnie w nim upatruje faworyta tych zawodów, tym bardziej, że udało mu się tu stanąć na podium w zeszłym sezonie. Pamiętajmy, również Danielu-Andre Tande, który w zeszłym sezonie był bardzo mocny.

Kogo typujemy

Mając w pamięci świetny zeszłoroczny sezon i doskonałą pracę jaką wykonuje z naszymi zawodnikami Stefan Horngacher, możemy być pełni nadziei, że to właśnie nasi zawodnicy będą dyktować warunki na skoczni w Wiśle. Dodatkowym czynnikiem mogącym przemawiać za naszą drużyną są z pewnością rezultaty naszych zawodników w letnim Grand Prix. Szczególnie wiele, poza oczywiście Kamilem Stochem, Polscy fani oczekują po Dawidzie Kubackim. Czy jednak jest on gotowy na wskoczenie na podium w tych zawodach? Wydaje nam się, że tak. Kurs 2,70 jest z pewnością kuszący. Na głównego faworyta konkursu typujemy podobnie jak bukmacherzy, Kamila Stocha. Kurs 3,0 jeszcze bardziej działa na wyobraźnię, a mimo to zakład na zwycięstwo Stocha wydaje się bardziej prawdopodobny niż zakład na podium Kubackiego, który dopiero puka do ścisłej światowej czołówki, przynajmniej jeśli chodzi o zawody indywidualne. Co więcej, Stoch wygrał tu w zeszłym sezonie dwukrotnie i możemy być pewni, że skocznia ta mu „leży”, o czym z resztą wspominał niejednokrotnie w wywiadach.

 Odbierz freebet na start i postaw na Polaków

Odbierz freebet na start i postaw na Polaków

Jeżeli chodzi o zawody drużynowe to zdecydowanie typowali byśmy, podobnie jak eksperci, bukmacherzy i wszyscy Polacy, że nasi muszą być górą! Po zdominowaniu zeszłego sezonu i przepracowaniu okresu przygotowawczego pod okiem austriackiego trenera, polscy skoczkowie z pewnością wrócą jeszcze mocniejsi niż w zeszłym roku.

Dużym atutem naszych zawodników będzie oczywiście skocznia, którą doskonale znają, a także wsparcie kibiców, których zazdroszczą nam wszystkie reprezentacje biorące udział w Pucharze Świata. Nasi fani z pewnością nie zawiodą zarówno pod względem frekwencji jak i gorącego dopingu tak, aby ponieść naszych skoczków jeszcze dalej.

Zwycięzca konkursu indywidualnego – Kamil Stoch: Kurs 3,0 w LVBET

Miejsce 1-3 w konkursie indywidualnym – Dawid Kubacki: Kurs 2,7 w LVBET

Zwycięstwo w konkursie drużynowym – Polska: Kurs 1,75 w Fortuna

Obstawiaj online i zyskaj więcej z naszymi kodami bonusowymi

Sezon zimowy rządzi się swoimi prawami. W okresie od listopada do marca czekają nas emocje związane z dyscyplinami zimowymi, takimi jak biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie, hokej, curling, narciarstwo alpejskie, skoki narciarskie i wiele innych. Gwarantuje to również niezapomniane emocje dla fanów zakładów bukmacherskich. Niestety, jako, że w Polsce mamy klimat taki a nie inny, a do tego zimy są na ogół mokre i chłodne, to nie zawsze chce nam się odwiedzić punkt stacjonarny naszego ulubionego bukmachera. Z pomocą przychodzi tu Internet.

Najpopularniejszą obecnie formą zakładów bukmacherskich są zakłady online. Nic dziwnego skoro najlepsi legalni w Polsce bukmacherzy oferują swoim klientom mnóstwo dodatkowych atrakcji, takich jak bonusy powitalne sięgające nawet kilkuset złotych. Tyczy się to ścisłej czołówki polskiego rynku zakładów bukmacherskich, czyli Fortuny, Totolotka i Milenium. Co więcej, rejestrując się u jednego z tych bukmacherów przez nasz link, będziesz mógł zyskać dodatkowe środki bonusowe, a dzięki temu zwiększysz swoje szanse na wysokie wygrane. Nie zwlekaj, załóż konto u swojego ulubionego legalnego bukmachera już dziś!

Najwyższe oferty dla nowych użytkowników - Listopad 2017
BukmacherBonus na startJak odebrać specjalny bonus?
FORTUNA500 PLN 530 PLN Sprawdź
LV BET1000 PLN 1070 PLN Sprawdź
Totolotek520 PLN 575 PLN Sprawdź
Milenium760 PLN 790 PLN Sprawdź
Skoki Narciarskie – Kursy Bukmacherskie
4.7 (93.68%) 19 votes