Skoki narciarskie 2019/2020 – Kursy bukmacherskie

Skoki narciarskie 2019/20 - kursy

Już w najbliższy weekend rusza kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dyscyplina ta od blisko dwóch dekad cieszy się w naszym kraju ogromną popularnością, najpierw za sprawą Adama Małysza, a później dzięki trzykrotnemu złotemu medaliście IO, Kamilowi Stochowi. Nie możemy również zapominać o innych zawodnikach naszej kadry, takich jak Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula czy Maciej Kot, którzy również osiągali sukcesy w Pucharze Świata, Mistrzostwach Świata czy na Igrzyskach Olimpijskich.

Za ojca sukcesów naszych skoczków w ostatnich trzech sezonach uznawany był Stefan Horngacher. To za jego kadencji Polacy zaczęli osiągać niesamowite sukcesy w drużynie, żeby wspomnieć chociażby dwukrotne zwycięstwo w Pucharze Narodów oraz medale MŚ i IO w drużynie oraz szereg sukcesów indywidualnych. Niestety, przed rozpoczęciem obecnego sezonu Austriacki trener przeniósł się do kadry Niemiec, gdzie będzie trenował ich pierwszy zespół.

Jego następcą został czeski szkoleniowiec Michal Dolezal, które ostatnie trzy lata spędził na stanowisku asystenta Austriaka. Czech naszą reprezentację zna od podszewki i po letnim Grand Prix wiele wskazuje na to, że nasi skoczkowie nie muszą w obecnym sezonie wcale stracić na jakości. Najlepsze świadectwo Czechowi wystawił sam Horngacher, który nazwał go „trenerem multifunkcjonalnym”.

Przed rozpoczęciem sezonu wiele mówiło się o jeszcze jednym atucie biało-czerwonych, którym mają być nowoczesne buty do skakanie, mające dać naszym zawodnikom nawet po kilka metrów przewagi nad rywalami. O tym czy rzeczywiście okażą się one tak skuteczne będziemy mieli okazję przekonać już w najbliższy weekend podczas inauguracyjnych zawodów na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Na obiekcie o punkcie konstrukcyjnym K120 odbędą się zawody w konkursie drużynowym (23.11) i indywidualnym (24.11).

Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020 – kalendarz

Oto jak przedstawia się pełny kalendarz zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2019/2020:

Jak widać, w kalendarzu po raz kolejny znalazło się miejsce na aż dwa konkursy w Polsce – w Wiśle i Zakopanem. Cykl Pucharu Świata zakończy się 22 marca Mistrzostwami Świata w lotach, które odbędą się w Planicy.

Skoki narciarskie 2019/2020 – kursy bukmacherskie

Dowiedzmy się, którzy zawodnicy i reprezentacje typowane są jako faworyci do zdobycia Kryształowej Kuli na kilka dni przed pierwszymi zawodami PŚ.

Klasyfikacja generalna

Poniżej przedstawiliśmy tabelę z kursami na faworytów do zdobycia Kryształowej Kuli dla najlepszego skoczka Pucharu Świata.

ZawodnikKursBukmacher
R. Kobayashi2.80forBET
K. Stoch6.0STS
S. Kraft7.50Fortuna
M. Eisenbichler15.0STS
R. Johansson18.0STS
D. Kubacki17.50PZBUK
P. Żyła18.0STS/PZBUK

Kursy sprawdzone 21 listopada o godz. 9.00.

Faworytem do wygrania najbliższej edycji Pucharu Świata jest zwycięzca z ubiegłego sezonu, Ryoyu Kobayashi. Japończyk zdołał zdominować cały ubiegły sezon, wygrywając przy tym wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Nie powiodło mu się jednak do końca na MŚ w Seefeld, gdzie musiał zadowolić się „jedynie” brązowym medalem w konkursie drużynowym. W gronie faworytów tradycyjnie nie zabrakło Kamila Stocha, a także dwóch innych reprezentantów Polski – Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Klasyfikacja Pucharu Narodów

Puchar Świata w skokach narciarskich to nie tylko zawody indywidualne, ale i rywalizacja drużynowa o Puchar Narodów. Kursy na czołowe zespoły przedstawiają się następująco:

ZespółKursBukmacher
Polska1.85STS
Norwegia2.75STS
Niemcy4.50STS
Japonia10.0STS
Słowenia40.0STS

Kursy sprawdzone 21 listopada o godz. 9.00.

Cieszy fakt, że głównym faworytem do wygrania Pucharu Narodów po raz trzeci w historii są Polacy. Biało-czerwoni, w których składzie są tacy zawodnicy jak Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła czy Jakub Wolny będą chcieli obronić tytuł zdobyty przed rokiem. Na drodze stanąć im mogą przede wszystkim dwie drużyny będące w ostatnich latach w czołówce, czyli Norwegowie i Niemcy.

Wytypuj zwycięzcę Pucharu Świata w skokach w STS

Jeśli Twoją specjalizacją są sporty zimowe, to musisz wiedzieć, że teraz jest najlepszy czas, żeby rozpocząć przygodę z ich obstawianiem. Przy tej okazji polecamy usługi bukmachera STS, który posiada ciekawą ofertę na sporty zimowe, a przy okazji daje możliwość skorzystania na wysokim bonusie powitalnym. Podczas rejestracji podaj nasz ekskluzywny kod promocyjny STS, dzięki któremu zyskasz dodatkowe środki na darmowe zakłady.

Zawody w Wiśle

Legalni bukmacherzy zdążyli już wystawić kursy na inauguracyjny konkurs Pucharu Świata, który odbędzie się w Wiśle.

ZawodnikKursBukmacher
R. Kobayashi4.0Fortuna
K. Stoch6.50Fortuna
D. Kubacki7.0LVBET
S. Kraft10.0Fortuna/LVBET
P. Żyła11.0LVBET
T. Zajc12.0Fortuna/LVBET
M. Eisenbichler15.0Fortuna/LVBET

Kursy sprawdzone 21 listopada o godz. 9.00.

Faworytem tych zawodów będzie zdaniem bukmacherów Ryoyu Kobayashi, który rok temu był tu bliski triumfu. Wśród faworytów stawiani są oczywiście także reprezentanci polski, na czele z Kamilem Stochem i Dawidem Kubacki. Spore szanse dawane są również innych czołowym skoczkom ubiegłego sezonu, w tym Stefanowi Kraftowi, Piotrowi Żyle, Timiemu Zajcowi oraz Markusowi Eisenbichlerowi.

Konkurs w Kuusamo

Kursy na konkurs w Ruce Kuusamo, który odbędzie się w dniach 30.11 – 1.12 kształtują się następująco:

ZawodnikKursBukmacher
R. Kobayashi6.0STS/Totolotek
S. Kraft9.0Milenium
R. Johansson8.0STS/Milenium
K. Stoch10.0Fortuna
D. A. Tande12.50STS
D. Kubacki12.50STS
P. Żyła26.0LVBET

Kursy sprawdzone 29 listopada o godz. 11.00.

Głównym faworytem zawodów będzie Japończyk Ryoyu Kobayashi, który przed rokiem rozpoczął tutaj swój triumfalny marsz po Puchar Świata. Rok temu spisali się tutaj również Polacy Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy stawali tutaj na podium i oni również wymieniani są w gronie faworytów do walki o zwycięstwo w tym sezonie. Poza nimi wysokie notowania mają jeszcze Austriak Stefan Kraft oraz dwóch Norwegów – Robert Johansson i Daniel-Andre Tande.

Przed nami drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2019/2020. Po pierwszym turnieju w Wiśle tak naprawdę trudno jest wyciągnąć jakiekolwiek wnioski, ponieważ zawody na skoczni im. Adama Małysza były z powodu warunków atmosferycznych w dużej mierze loterią. Najlepszym zawodnikiem inauguracyjnego konkursu indywidualnego został Norweg Daniel-Andre Tande, który wraca do formy po fatalnym dla niego poprzednim sezonie. Najwyżej notowanym Polakiem był Kami Stoch, który zakończył zawody na trzecim miejscu. Największym pechowcem niedzielnego konkursu indywidualnego okazał się z kolei Piotr Żyła, który zanotował poważnie wyglądający upadek.

Pechowo zakończył się dla naszych zawodników również rozegrany dzień wcześniej konkurs drużynowy, w którym zajęli dopiero trzecie miejsce, mimo iż po pierwszej serii pewnie przewodzili stawce. Niestety, zabrakło konsekwencji w skakaniu i nasze Orły zostały prześcignięte najpierw przez świetnie dysponowanych tego dnia Austriaków, a następnie również przez wracających do wysokiej formy Norwegów. Wielka szkoda, ponieważ triumf przed własną publicznością z pewnością dałby naszym reprezentantom przysłowiowego „kopa” na dalszą część sezonu.

Dwa kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się w fińskiej gminie Kuusamo, a dokładniej w Ruce na skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-142. Meteorolodzy zapowiadają, że tym razem warunki atmosferyczne będą znacznie bardziej korzystne. Czy okażą się szczęśliwe dla biało-czerwonych? Wydaje się, że jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ w ubiegłym sezonie Kamil Stoch zanotował tu 2. i 3. miejsce, a poza nim miejsce na podium w jednym z konkursów zajął Piotr Żyła, który był 3. Warto odnotować, że w historii Pucharu Świata żaden Polak nie zdołał jeszcze wygrać konkursu na tej skoczni. Być może w ten weekend ten niekorzystny stan rzeczy w końcu ulegnie zmianie.

Zwycięzcą obydwu zawodów w Ruce przed rokiem okazał się z kolei triumfator całego cyklu Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi. Latający samuraj będzie z pewnością jednym z głównych faworytów do triumfu również podczas obydwu konkursów w ten weekend.

Nasz typ:

  • K. Stoch: miejsce 1-3 po kursie 3,50 @Fortuna

Konkurs w Niżnym Tagile

Przed nami kolejny weekend zawodów w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. W dniach 7 i 8 grudnia w znanym z wyjątkowo niskich temperatur Niżnym Tagile w Rosji, najlepsi skoczkowie świata zmierzą się o kolejne punkty do klasyfikacji wyścigu o Kryształową Kulę. Oto jak kształtują się kursy na faworytów tego wydarzenia:

ZawodnikKursBukmacher
R. Johansson6.0STS
T. Zajc10.0STS/Milenium
S. Kraft9.0Fortuna
D. A. Tande9.0Fortuna
R. Kobayashi10.0Fortuna
D. Kubacki25.0Milenium
K. Stoch25.0Milenium
P. Żyła40.0Milenium

Kursy sprawdzone 6 grudnia o godz. 11.00.

Głównymi faworytami bukmacherów na ten konkurs są Norwegowie Robert Johansson i Daniel Andre Tande. Pierwszy z nich uznawany jest za jednego z głównych kandydatów do zdobycia Kryształowej Kuli od początku sezonu, a drugi wygrał obydwa rozegrane w tym sezonie konkursy indywidualne i pewne przewodzi klasyfikacji generalnej. Wysokie notowanie mają również Timi Zajc, Stefan Kraft i Ryoyu Kobayashi. Szanse Polaków, po dość przeciętnym występie w Kuusamo, nie są oceniane wysoko.

Skoki w Klingenthal

14 i 15 grudnia 2019 roku najlepsi skoczkowie świata zawitają po raz pierwszy w tym sezonie do naszych zachodnich sąsiadów. Pierwszy niemiecki konkurs w obecnej edycji Pucharu Świata odbędzie się w Klingenthal. W sobotę będziemy świadkami konkursu drużynowego, a jednymi z faworytów będą biało-czerwoni. Z kolei w niedzielę Kamila Stocha i spółkę zobaczymy w zmaganiach indywidualnych.

Po trzech do tej pory rozegranych konkursach klasyfikacji generalnej przewodzi Norweg Daniel-Andre Tande, który uzbierał na tę chwilę 260 punktów. Drugi jest Austriak Stefan Kraft z 196 punktami, a trzeci Karl Geiger, który zgromadził 192 punkty. Najwyżej klasyfikowanymi polskimi skoczkami są 8. Kamil Stoch (120 punktów) i 9. Dawid Kubacki (117 punktów).

DrużynaKursBukmacher
Norwegia2.25STS
Austria3.50STS
Polska8.50STS
Niemcy9.0STS
Słowenia10.0Totolotek
Japonia15.0STS

Kursy sprawdzone 14 grudnia o godz. 11.00.

Puchar Świata w Engelbergu

Po niesamowitych emocjach i zwycięstwie biało-czerwonych podczas konkursu drużynowego w niemieckim Klingenthal apetyty polskich fanów na dobry wynik w konkursie indywidualnym były bardzo duże. Niestety, nie poszedł on po myśli naszych skoczków, a zwycięstwo przypadło zdobywcy Kryształowej Kuli w poprzednim sezonie, Ryoyu Kobayashiemu.

Sprawdźmy jakie kursy u legalnych bukmacherów uzyskamy na kwalifikacje do sobotniego konkursu.

ZawodnikNajwyższy kursBukmacher
R. Kobayashi3.50Fortuna
S. Kraft6.10Fortuna
K. Geiger10.0Fortuna
P. Aschenwald15.0Fortuna
R. Johansson15.0forBET
D. A. Tande20.0Fortuna/Totolotek
K. Stoch30.0forBET
D. Kubacki30.0Fortuna
P. Żyła30.0Fortuna

Kursy sprawdzone 20 grudnia o godz. 13.30.

Faworytem bukmacherów do wygrania kwalifikacji jest Ryoyu Kobayashi, czyli zwycięzca zawodów PŚ z poprzedniego tygodnia. Wysokie notowania mają również Austriak Stefan Kraft oraz Niemiec Karl Geiger. Szanse Polaków nie są oceniane wysoko, jednak przy ich ewentualnej wygranej można naprawdę sporo zarobić.

Turniej Czterech Skoczni

Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu skoków narciarskich 2019/2020. Na skoczniach w Niemczech i Austrii czołowi skoczkowie świata zawalczą o atrakcyjne nagrody, punkty do Pucharu Świata i prestiż. Tytułu zdobytego przed rokiem bronić będzie Ryoyu Kobayashi.

Oto jak kształtują się kursy na zwycięzcę tych zawodów.

ZawodnikNajwyższy kursBukmacher
R. Kobayashi2.75STS
S. Kraft4.20Fortuna
K. Stoch8.0Fortuna/STS/LVBET
K. Geiger11.0Milenium
P. Prevc25.0Totolotek
D. Kubacki50.0Fortuna
P. Żyła50.0Fortuna/STS

Kursy sprawdzone 27 grudnia o godz. 11.00.

Faworytem do zwycięstwa zdaniem bukmacherów jest Ryoyu Kobayashi, który w ostatnim czasie znów zachwyca i sygnalizuje, że bardzo trudno będzie go pokonać. Wysokie notowania mają także Stefan Kraft, Karl Geiger oraz nasz Mistrz z Zębu, Kamil Stoch. 

 

Zawody w Predazzo

W piątek 10 stycznia 2020 odbędą się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego w Predazzo. W niedzielę kolejne kwalifikacje i drugi konkurs. W zawodach we Włoszech wystąpi sześciu polskich skoczków – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Maciej Kot i Stefan Hula. Któremu z nich bukmacherzy dają największe szanse na wygraną?

ZawodnikNajwyższy kursBukmacher
D. Kubacki5.0Totolotek/Betclic
K. Geiger7.0forBET
S. Kraft 6.0LVBET
R. Kobayashi7.50forBET
M. Lindvik7.0forBET
P. Prevc20.0Fortuna/Totolotek/Betclic
D. A. Tande25.0forBET
K. Stoch25.0Fortuna
P. Żyła75.0Fortuna

Kursy sprawdzone 10 stycznia o godz. 15.00.

Jak widać największe szanse nie tylko wśród swoich rodaków, ale w całym konkursie ma Dawid Kubacki, który zaledwie przed kilkoma dniami wygrał finałowy konkurs Czterech Skoczni. Wśród dziesięciu skoczków typowanych do zwycięstwa jest także Kamil Stoch.

Konkurs w Titisee Neustadt

Stawka najbliższego konkursu skoków narciarskich będzie naprawdę wysoka – zwycięzca zgarnie 25 tyś. euro. Rywalizacja będzie jednak równie zacięta. Do kwalifikacji ma przystąpić bowiem zaledwie 51 skoczków. Biało-czerwonych będzie reprezentować sześciu skoczków – Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł.

ZawodnikNajwyższy kursBukmacher
K. Geiger3.75STS
S. Kraft 6.0Milenium
D. Kubacki6.50forBET/TOTALbet
R. Kobayashi13.0Milenium
M. Lindvik12.0STS/Fortuna
K. Stoch15.0Totolotek
P. Żyła 35.0TOTALbet

Kursy sprawdzone 17 stycznia o godz. 15.00.

 

Skoki Zakopane

Puchar Świata w Zakopanem to wielkie święto polskiego sportu. Znakomita forma Dawida Kubackiego przyciągnie pod Wielką Krokiew jeszcze więcej osób. Oprócz Kubackiego, którego bukmacherzy typują do zwycięstwa w konkursie indywidualnym, w kwalifikacjach wezmą udział także Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Adam Niżnik i Aleksander Zniszczoł.

ZawodnikNajwyższy kursBukmacher
D. Kubacki3.65forBET
R. Kobayashi5.0forBET
S. Kraft 6.50Betclic
K. Geiger12.0TOTALbet
S. Leyhe15.0Fortuna/LVBET/forBET
K. Stoch16.0Betclic
P. Żyła 26.0LVBET

Kursy sprawdzone 24 stycznia o godz. 11.00.

W konkursie drużynowym Polacy są typowani do podium. Największe szanse na zwycięstwo bukmacherzy dają zespołowi Norwegów. Zaciętą walkę o pudło przyjdzie nam stoczyć także z Austriakami i Niemcami. Najwyższy kurs na wygraną Polaków wystawił bukmacher forBET.

DrużynaNajwyższy kursBukmacher
Norwegia4.0Fortuna/Betclic
Polska5.0forBET
Niemcy6.50Fortuna/Betclic
Austria5.50forBET
Japonia12.0Fortuna/Betclic
Słowenia15.0Fortuna/Betclic
Inna2500.0forBET

Kursy sprawdzone 24 stycznia o godz. 11.00.

Oprócz wysokich kursów bukmacherzy oferują na skoki w Zakopanem liczne promocje. Przykładowo pierwszy zakład bez ryzyka postawiony w STS na wydarzenie związane z PŚ wynosi do 235 zł. W Fortunie za przegrany kupon live otrzymasz bonus 20 zł. Z kolei w forBET wygrany kupon jest mnożony x2.

 

Zawody w Sapporo

Faworytem sobotniego konkursu w Sapporo jest zdaniem bukmacherów Ryoyu Kobayashi. Przypomnijmy, że japoński skoczek zdobył na tym obiekcie w 2019 roku złoty medal mistrzostw Japonii i ewidentnie lubi na nim skakać.

Największymi rywalami Japończyka będzie Stefan Kraft , który w ubiegłym roku królował na skoczni w Sapporo, a także świetnie dysponowany Dawid Kubacki, Karl Geiger i Kamil Stoch.

ZawodnikNajwyższy kursBukmacher
R. Kobayashi3.25Fortuna
S. Kraft 3.60forBET
D. Kubacki6.0LVBET
K. Geiger8.0Fortuna
K. Stoch8.50Fortuna/forBET
Peter Prevc15.0Betclic
P. Żyła 50.0Fortuna

Kursy sprawdzone 31 stycznia o godz. 11.00.

Konkurs w Willingen

Najbliższe zawody Pucharu Świata odbędą się w Willingen już w najbliższy weekend 7-9 lutego 2020. Największe szanse na zwycięstwo przypisuje się Stefanowi Kraftowi, który obecnie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W ramach Willingen Five zawodnicy wykonają pięć skoków (jeden w kwalifikacjach, dwa w sobotnim konkursie i dwa w niedzielnym), a najlepszy z nich otrzyma dodatkowo premię w wysokości 25 tysięcy euro. Do kolejnych miejsc na podium typowany jest także Dawid Kubacki i Ryoyu Kobayashi, dlatego warto przyjrzeć się najwyższym kursom bukmacherskim w ramach tego konkursu.

ZawodnikNajwyższy kursBukmacher
S. Kraft3.25forBET
D. Kubacki 6.0Milenium
R. Kobayashi6.0Milenium
K. Geiger9.5PZBUK
S. Leyhe15.0LVBET
K. Stoch21.0LVBET
P. Żyła 67.0LVBET

Kursy sprawdzone 7 lutego o godz. 9.00.

Skoki w Bad Mitterndorf Kulm

W sobotę, 15 lutego odbędzie się konkurs indywidualny w ramach tegorocznego Pucharu Świata. Choć nasi skoczkowie nie przepadają za austriackim mamutem, to wszyscy trzymamy za nich kciuki. Dawid Kubacki typowany jest według legalnych bukmacherów do podium. Jego największym konkurentem będzie Ryoyu Kobayashi i Stefan Kraft, który może pochwalić się w ostatnich tygodniach świetną formą. Najwyższy kurs na Kubackiego wystawił forBET, z kolei zwycięstwo Stocha warto obstawiać w STS, a Piotra Żyły w Betclicu i Totolotku.

ZawodnikNajwyższy kursBukmacher
S. Kraft3.50Fortuna, Betclic, TOTALbet
R. Kobayashi7.50forBET
D. Kubacki 13.0forBET/TOTALbet
T. Zajc15.0STS/Fortuna
S. Leyhe20.0Fortuna/forBET
K. Stoch18.0STS
P. Żyła35.0Betclic/Totolotek

Kursy sprawdzone 14 lutego o godz. 15.00.

Zawody w Rasnovie

Zawody w skokach narciarskich odbędą się w Rumunii po raz pierwszy. Sobotni konkurs Pucharu Świata zgromadzi czołowych skoczków, zabraknie jednak trzeciego w klasyfikacji generalnej Ryoyu Kobayashiego. Za faworyta zawodów bukmacherzy uznali Stefana Krafta. My oczywiście liczymy na pokaz formy Kamila Stocha i Dawida Kubackiego.

ZawodnikNajwyższy kursBukmacher
S. Kraft3.75STS/Fortuna
K. Greiger6.0STS
K. Stoch6.75STS/Betclic
S. Leyhe7.0Fortuna
D. Kubacki8.50Betclic
M. Lindvik10.0Fortuna
P. Żyła34.0LVBET

Kursy sprawdzone 21 lutego o godz. 15.00.

Obstawiaj sporty zimowe w Fortunie i wspieraj polskich sportowców

Fortuna to firma będąca oficjalnym partnerem Polskiego Związku Narciarskiego, a więc typując u niego wspierasz przy okazji naszych sportowców zimowych, w tym również kadrę skoczków. Dodatkowo, jeśli zarejestrujesz konto u tego buka z naszym kodem promocyjnym, otrzymasz w Fortunie ekskluzywny bonus na start.

Faworyci do wygrania Pucharu Świata w skokach narciarskich 2019/2020

Poznajmy teraz skoczków, którzy zdaniem bukmacherów i ekspertów mają największe szanse na wygranie w sezonie 2019/2020 Kryształowej Kuli.

Ryoyu Kobayashi

Japoński skoczek okazał się największą sensację ubiegłego sezonu. Udało mu się wygrać 13 konkursów Pucharu Świata, a na podium zawodów stawał łącznie 21 razy. Nie powinno więc dziwić, że Samuraj stawiany jest jako główny faworyt do najwyższych laurów również w obecnym sezonie. Faktem jest jednak, że ostatnim zawodnikiem, któremu udało się dwa razy z rzędu zdobyć Kryształową Kulę był Janne Ahonen w sezonach 2003/2004 i 2004/2005, jednak Ryoyu Kobayashi udowadniał już, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych.

Stefan Kraft

Zdobywca Kryształowej Kuli z sezonu 2016/2017 oraz zdobywca srebrnego medalu PŚ za ubiegły sezon. Trudno jest znaleźć w stawce całego cyklu zawodnika obdarzonego tak wielkim talentem. 26-latek jest nadal w świetnym wieku do osiągania sukcesów i jeśli przygotowania do obecnego sezonu poszły po jego myśli, to po raz kolejny powinno się wymieniać go w stawce kandydatów do walki o trofea.

Kamil Stoch

Polski arcymistrz z Zębu weźmie udział w Pucharze Świata po raz 16. w swojej karierze. Mimo upływu lat, 32-latek cały czas udowadnia, że należy do najwybitniejszych przedstawicieli tej dyscypliny w historii. Wystarczy wymienić tylko niektóre z jego sukcesów – 3 złota IO indywidualnie i brąz w drużynie, złoto indywidualnie i drużynowo mistrzostw świata oraz dwie Kryształowe Kule. Po drodze triumfy w TCS i Raw Air. W jego bogatej kolekcji brakuje jednak złota MŚ w lotach, jednak już w marcu będzie miał okazję zmienić ten stan rzeczy.

Piotr Żyła

Popularny „Wiewiór” zakończył ubiegły sezon na najwyższym w karierze 4. miejscu PŚ. Widać było, że przeszedł olbrzymią zmianę mentalną i z wesołego lekkoducha zmienił się w skoncentrowanego mistrza w swoim fachu. Wielu fanów skoków narciarskich w Polsce zadaje sobie pewnie pytanie, czy będzie w stanie poprawić świetne osiągnięcie z zeszłego cyklu i zakończy sezon na podium PŚ. W letnim Grand Prix pokazywał, że stać go na wiele, więc niewykluczone, że i obecny sezon w jego wykonaniu obfitował będzie w sukcesy.

Dawid Kubacki

Kilka tygodni temu Dawid Kubacki mógł świętować swój drugi tytuł zwycięzcy Letniej Grand Prix. W wieku 29 lat będzie chciał udowodnić, że stać go do włączenie się do walki o Kryształową Kulę również zimą. Na pewno nie powinno mu ku temu zabraknąć pewności siebie – Nowotarżanin to w końcu indywidualny mistrz świata z normalnej skoczni z Seefeld. Jeśli jego współpraca z trenerem Dolezalem będzie układała się prawidłowo, to niewykluczone, że będzie w tym sezonie jednym z głównych faworytów do triumfu w PŚ.

Faworyci do wygrania Pucharu Narodów

Na koniec, sprawdźmy jeszcze jak kształtują się kursy na szanse czołowych drużyn na wygranie klasyfikacji drużynowe Pucharu Narodów.

Polska

Po triumfie w ubiegłym sezonie jasne jest, że biało-czerwoni również w tym sezonie wymieniani będą jako jedni z głównych faworytów do kolejnego triumfu w Pucharze Narodów. Niemniej, naszą kadrę dotknęły spore zmiany, na czele ze zmianą trenera. Miejmy nadzieję, że Czech będzie wykonywał swoją pracę nie gorzej od swojego poprzednika i uda mu się powtórzyć jego wyniki. Członkami pierwszej kadry na ten sezon pozostali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Stefan Hula i Maciej Kot.

Norwegia

O tym, że Norwegowie potrafią skakać wiadomo nie od dziś. W sezonie 2017/2018 udało im się zdominować zawody drużynowe w sposób zdecydowany, czego ukoronowaniem były złote medale podczas IO w Pjongczang. Poprzedni sezon nie poszedł jednak po myśli podopiecznych Alexandra Stoeckla, którzy znacznie obniżyli loty. Jasne jest jednak, że potencjału w ich składzie nie brakuje. Liderem zespołu jest Robert Johansson, który zeszły sezon PŚ zakończył na 6. miejscu. Poza nim w pierwszym zespole znaleźli się Ander Fannemel, Johan Andre Forfang, Helvor Egner Granerund, Marius Lundvik, Thomas Aasen Markeng, Robin Pedersen oraz mający za sobą trudny sezon Daniel-Andre Tande.

Niemcy

Na czele kadry naszych zachodnich sąsiadów w obecnym sezonie stanie nie kto inny a Stefan Horngacher, który zastąpił legendarnego Wernera Schustera. Niemcy praktycznie co roku plasują się w czołówce PŚ i Pucharu Narodów, a w ubiegłym sezonie liderem drużyny był Markus Eisenbichler, który jako jeden z niewielu skoczków w cyklu był momentami w stanie zbliżyć się do poziomu Ryoyu Kobayashiego. Poza nim w grupie 1a ich kadry znalazło się miejsce dla Andreasa Wellingera, Severina Freunda, Richarda Freitaga, Karla Geigera, Stephana Leyhe, Davida Siegela i Constantina Schmida.

Austria

Mało który kraj był w stanie na tak długo zdominować skoki narciarskie co Austriacy. Niestety dla kibiców z tego kraju, ich złota era minęła już jakiś czas temu, jednak w dalszym ciągu nie brakuje w ich zespole zawodników prezentujących najwyższy poziom, na czele ze wspomnianym wcześniej Stefanem Kraftem. Poza nim, w kadrze prowadzonej przez Andreasa Feldera znalazło się miejsce dla Clemensa Aignera, Philippa Aschenwalda, Michaela Hayboecka oraz Daniela Hubera.

Nasze typy:

  • Zwycięzca PŚ: Dawid Kubacki po kursie 17,50 @PZBUK
  • Zwycięzcy PN: Reprezentacja Polski po kursie 1,85 @STS

Graj w sporty zimowe u legalnych bukmacherów!

Sezon sportów zimowych 2019/2020 uznany zostaje za rozpoczęty! Po raz kolejny najlepsi sportowcy na nartach, łyżwach, deskach i innych staną w szranki, by rywalizować o upragnioną Kryształową Kulę w ramach Pucharu Świata. Ich zmagania można obstawiać u buków online. Jeśli uważasz, że znasz się na sporcie i chciałbyś zacząć typować tego typu zawody, to polecamy wyłącznie usługi licencjonowanych bukmacherów. Obstawiając wydarzenia sportowe u nich masz pewność, że nie łamiesz polskiego prawa, a przy okazji możesz skorzystać z naszych kodów promocyjnych dzięki, którym zwiększysz wartość środków z bonusów powitalnych!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close