PZBUK czy TOTALbet – Gdzie lepiej zagrać?

PZBUK czy Totalbet

W dzisiejszym artykule weźmiemy na tapetę bukmacherów, którzy na polskim rynku pojawili się w drugiej połowie 2018 roku. Można więc zaliczyć ich do grupy najmłodszych operatorów zakładów wzajemnych w naszym kraju. Na wstępie trzeba jednak przyznać, że na rynek weszły w naprawdę ciekawym stylu i już teraz zasługują nie tylko na uwagę, ale i na słowa uznania.

PZBUK czy TOTALbet. Który bukmacher lepszy?

Przyjrzyjmy się im nieco bliżej i dowiedzmy się czy TOTALbet i PZBUK będą w stanie zagrozić największym bukmacherom w Polsce. Przede wszystkim jednak porównamy ich ofertę i wskażemy jakie elementy są lepsze u jednego, a jakie u drugiego buka.

Porównanie oferty bukmacherów PZBUK i TOTALbet

Bukmacher PZBUK TOTALbet
Bonus startowy 7/10 7/10
Kursy bukmacherskie 7/10 8/10
Oferta zakładów 7/10 7/10
Mobile 7/10 7/10
Zakłady na żywo 7/10 7/10
Metody płatności 7/10 8/10
Obsługa klienta 7/10 8/10
Program lojalnościowy 8/10 7/10
Łącznie 57/80 59/80
Rejestracja

Bonus startowy – remis

Oferta PZBUK – Cashback 200 zł + 100 zł darmowe bonusy (standard: 200 zł cashback)
Oferta TOTALbet – Bonus od depozytu 100% do 5000 zł + 55 zł freebet (standard: 5000 zł od depozytu + 40 zł freebet)

Zaczynamy od jednej z naszych ulubionych kategorii, czyli od bonusów powitalnych. Każdy z nas w końcu lubi dostać czasem coś za darmo, a najlepiej jeśli są to środki na darmowe zakłady. Sprawdźmy więc co dla nowych graczy przygotowały te dwie młode firmy.

Klasyczne podejście do bonusów powitalnych prezentuje TOTALbet. W jego ofercie znajdziemy bonus bez depozytu o wartości 100% pierwszego wkładu, i to do kwoty 5000 PLN. Na pierwszy rzut oka bonus ten nie odbiega od standardów przyjętych na polskim rynku. Niestety, nieco gorzej wygląda to, gdy przyjrzymy się warunkom obrotu. Aby móc wypłacić bonus należy obrócić nim 4 razy na kuponach z 4 zdarzeniami lub 5 razy na kuponach z 3 zdarzeniami. Kurs pojedynczy min. 1.25. Tym samym, jeśli skorzystasz z naszej oferty podczas rejestracji, to zyskasz dodatkowo 15 PLN bez depozytu. Zamiast 40 zł zgarniesz bowiem 55 zł freebetu na start.

Podobne podejście do bonusu na start ma PZBuk. W przypadku tego buka nowi gracze mają możliwość skorzystania z cashbacku 200 zł. Jest on bardzo atrakcyjny, gdyż gracze otrzymają zwrot nie za pierwszy postawiony kupon, tylko za pierwszy przegrany kupon. Atrakcyjne są również warunki obrotu, gdyż wystarczy obrócić cashbackiem raz na kuponie z min. 2 zdarzeniami i kursem poj. nie mniejszym niż 1.40. Dodatkowo, jeśli skorzystasz z naszej specjalnej oferty z kodem bonusowym PZBUK, to zyskasz 100 PLN gratis, które będziesz mógł wymienić w sklepie bukmachera.

Który bonus jest lepszy? Chyba wiele zależy od gustu. My ostatecznie zdecydowaliśmy się na remis. PZBUK zyskał przede wszystkim ze względu na korzystne warunki obrotowe cashbacku i zwrot za pierwszy przegrant kupon, a także fakt, że dzięki kodom promocyjnym możemy zyskać darmowy bonus nawet do 100 zł. Z kolei TOTALbet ma bardzo wysoki bonus od wpłaty i możliwość zdobycia freebetów aż 55 zł.

 • Bonus w PZBUK: 7/10
 • Bonus w TOTALbet: 7/10
 • Werdykt: Remis
PZBUK zakłady

Kursy bukmacherskie – TOTALbet

Drugą testowaną przez nas kategorią są kursy bukmacherskie. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej prestiżowych punktów naszego testu, gdyż kursy są właśnie tym co wielu typerów stawia na pierwszym miejscu. Jak wypadli testowani przez nas operatorzy? Sprawdziliśmy to opierając się na wysokości marż na najpopularniejsze rynki wśród polskich graczy, a dokładniej na następujące rynki piłkarskie: polską Ekstraklasę, angielską Premier League, niemiecką Bundesligę, włoską Serie A i hiszpańską La Liga oraz kliku innych dyscyplin. Marże dla obu bukmacherów obliczyliśmy 18 lutego o godz. 12.20 (Liga Mistrzów) oraz 14 lutego o godz. 12.00 (pozostałe ligi piłkarskie, NBA, tenis, e-sport).

Bukmacher PZBUK wypadł w tym teście dość przeciętnie, oferując średnią marżę na poziomie 5,75%. Operator ten powinien jednak przypaść do gustu fanom hiszpańskiej La Ligi, na którą oferuje jedne z najwyższych kursów wśród legalnych polskich bukmacherów, przy marży 4,81%. Znacznie gorzej jest w przypadku pozostałych lig, a szczególnie Bundesligi (6,03%).

Znacznie niższą prowizję od przyjmowanych zakładów pobiera TOTALbet, z uśrednioną marżą na poziomie 4,97%. Jest to jeden z lepszych wyników wśród legalnych buków w naszym kraju. TOTALbet oferuje bardzo atrakcyjne kursy na Premier League i Ekstraklasę Polską. Co ciekawe pokonał on PZBUK w przypadku czterech z sześciu testowanych lig.

W tej kategorii nie mogło być innego rezultatu niż wygrana bukmachera TOTALbet. Spodoba się on przede wszystkim fanom polskiej Ekstraklasy i e-sportów. Z kolei PZBUK lepiej wypadł w przypadku NBA czy tenisa.

 • Kursy w PZBUK: 7/10
 • Kursy w TOTALbet: 8/10
 • Werdykt: TOTALbet

Oferta zakładów – znów TOTALbet

Przejdźmy do oferty zakładów. Niemal wszyscy legalni bukmacherzy trzymają w kwestii tej funkcjonalności określonych standardów. Decydujące w tym teście będą więc niuanse, takie jak ilość rynków, czy dostępność zakładów specjalnych.

PZBUK ma w swojej ofercie niemal wszystkie liczące się dyscypliny. Nie brakuje również rynków na poszczególne mecze. Jest więc całkiem solidnie. Duży plus za liczbę rynków zdarzeń. Mamy też Kombodoładowanie, czyli ekstra procent do wygranej nawet do 15%. Fajnie prezentują się statystyki i wyniki na żywo. Duży plus za wirtuale i e-sporty.

Równie dobrze prezentuje się oferta TOTALbet, u którego znajdziemy zakładkę “Totalboost” i „Total Hit”. Klikając w nią zyskamy dostęp do różnego rodzaju promocji i zakładów specjalnych. Spory plusik za tę funkcję. Nie gorzej jest w przypadku zakładów na pozostałe dyscypliny, a na szczególną uwagę zasługuje oferta e-sportowa tego buka, mieszcząca się na polskim rynku w czołówce. TOTALbet ma dużo ofertę zakładów i rynków zdarzeń, a także możliwość typowania symulacji gry karcianej, a mianowicie wojny.

Tym razem zdecydowaliśmy się na remis. Obaj bukmacherzy mają różne oferty i kładą nacisk na inne elementy, ale jeden i drugi ma się czym pochwalić. Może nie są to najlepsze oferty na rynku, ale na pewno posiadają kilka ciekawych opcji.

 • Oferta w PZBUK: 7/10
 • Oferta w TOTALbet: 7/10
 • Werdykt: Remis

Mobile – remis

W obecnych czasach, gdy prawie każdy z nas posiada smartfona, aplikacje mobilne stały się wręcz częścią naszego życia. Dlatego też każdy szanujący się bukmacher powinien posiadać tego typu oprogramowanie w swojej ofercie. Co na to testowani przez nas bukmacherzy?

PZBUK wprowadził aplikację, zarówno na urządzenia z systemem Android jak i iOS. Apka jest przystępna i funkcjonalna. Wygodnie postawić zakład i szybko wypłacić pieniądze. PZBUK ma też promocję dedykowaną urządzeniom mobile, a mianowicie zakłady kardio. Warto dodać, że jego strona doskonale sprawdza się w przeglądarkach mobilnych, nie tracąc przy tym nic ze swojej jakości. Za to właśnie zdecydowaliśmy się przyznać kilka punktów.

App’kę znajdziemy również w ofercie TOTALbet. Niestety, nie należy ona do najlepszych. Co prawda posiada kilka fajnych opcji, takich jak powiadomienia PUSH, match tracker i szybkie płatności, nIemniej, nadal wymaga dopracowania i brakuje w niej bajerów, takich jak streaming live. Szkoda również, że dostępna jest jedynie wersja pod Android.

Ogólnie rzecz biorąc, żaden z testowanych bukmacherów nie powalił nas tym razem na kolana. Mamy pierwszy w naszym teście remis.

 • Aplikacja mobilna w PZBUK: 7/10
 • Aplikacja mobilna w TOTALbet: 7/10
 • Werdykt: Remis

Zakłady na żywo – Też po równo

Kolejna prestiżowa kategoria, głównie dlatego, że zakłady na żywo cieszą się coraz większą popularnością również w Polsce. Jasne jest, że nie ma lepszego miejsca do typowania tego typu zakładów niż u buków online. Wiedzą o tym obydwaj testowani przez nas bukmacherzy.

Byliśmy zaskoczeni tym, że obydwaj operatorzy mają niemal bliźniaczą ofertę sportową, i to zarówno jeśli mowa o samej ofercie, jak i o tym w jaki sposób prezentują się one wizualnie. W obu przypadkach jest pod tym względem zresztą bardzo solidnie. Co więcej i jeden i drugi oferuje transmisje z meczów live, TOTALbet na piłkę nożną i kilka innych podstawowych dyscyplin, z kolei PZBUK na NBA. Transmisji mogłoby być co prawda trochę więcej, ale liczymy na zmiany w przyszłości.

Tym samym, obydwaj bukmacherzy zasłużyli na notę 7/10. Mamy kolejny remis.

 • Zakłady na żywo w PZBUK: 7/10
 • Zakłady na żywo w TOTALbet: 7/10
 • Werdykt: Remis

Metody płatności – Lepszy TOTALbet

Kolejna kategoria obejmuje dostępne formy składania depozytu. Kategoria ta być może nie należy do najważniejszych, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę firmy działające na naszym rynku legalnie, jednak istnieje kilka wymagań, które muszą być spełnione, takie jak brak opłat za składanie depozytu.

PZBUK co prawda spełnia ten warunek, jednak niestety jego lista obsługiwanych metod płatności ogranicza się do platformy płatniczej Dotpay, Paysafecard, tPay oraz kodów BLIK. Jest więc bardzo skromnie i na pewno brakuje obsługi popularnych portfeli elektronicznych. Nie udało nam się również znaleźć opcji płatności przez Przelewy24.

Trochę lepiej w tym teście wypadł TOTALbet. Poza Dotpay, oferuje on również możliwość skorzystania z platformy płatniczej PayU oraz serwisu Przelewy24. Różnica niby nieduża, jednak dająca użytkownikom całą gamę nowych możliwości, co znacznie poprawia wrażenia z korzystania z serwisu.

 • Metody płatności w PZBUK: 7/10
 • Metody płatności w TOTALbet: 8/10
 • Werdykt: TOTALbet
TOTALbet zakłady

Obsługa klienta – punkt dla TOTALbetu

Kolejna kategoria, która chociaż nie jest kluczowa, to musi spełniać pewne określone standardy. Sprawdźmy jak tym razem wypadli ci dwaj nowi bukmacherzy.

Oferowane formy kontaktu w TOTALbet to czat na żywo, kontakt mailowy oraz telefoniczny. Do tego bukmacher oferuje również rozbudowany FAQ, dzięki któremu na wiele pytań będziemy mogli znaleźć odpowiedź sami. Jeśli jednak będziemy potrzebowali wsparcia ekspertów, to możemy liczyć na konsultantów. Co prawda nie pracują oni całodobowo, to jednak zapewniają obsługę klientów przez 14 godzin dziennie (od 9:00 do 23:00), przez 7 dni w tygodniu. Na połączenie z czatem za każdym razem nie trzeba było długo czekać, nieco dłużej na satysfakcjonującą nas odpowiedź.

Nieco skromniej w tym teście wypadł bukmacher PZBUK. Co prawda oferuje on kontakt za pomocą czatu na żywo i drogą mailową, jednak niestety konsultanci pracują jedynie w godzinach od 10:00 do 20:00. Nie mogliśmy więc przyznać tej funkcji dobrej oceny, nawet jeśli sama praca konsultantów zasłużyła na wysoką notę. Punkcik należy się również za opcję FAQ, która choć dość skromna, jest jednocześnie bardzo czytelna i przejrzysta.

Po raz kolejny nieco lepiej wypadł bukmacher TOTALbet, któremu zdecydowaliśmy się przyznać punkt więcej, przede wszystkim za dłuższe godziny pracy specjalistów obsługi klienta.

 • Obsługa klienta w PZBUK: 7/10
 • Obsługa klienta w TOTALbet: 8/10
 • Werdykt: TOTALbet

Program lojalnościowy – lepszy PZBUK

Możliwości programu lojalnościowego to punkt, który jest często niedoceniany przez graczy korzystających z usług nie tylko bukmacherów online, ale i stacjonarnych. Sprawdźmy jakie podejście do tego tematu prezentują PZBUK i TOTALbet.

Dla PZBUK program lojalnościowy jest jednym z najważniejszych punktów w serwisie. To właśnie na nim w dużej mierze oparty jest system premiowania użytkowników za aktywność. Odbywa się to za pomocą bonusów. Ponadto, bukmacher ten jest hojny w przyznawaniu punktów, i tak naprawdę wszyscy, nawet ci mniej aktywni gracze, będą w stanie na nim skorzystać.

Nieco słabiej pod tym względem wypadł TOTALbet. Co prawda w jego serwisie często organizowane są loterie oraz promocje innego typu, jednak póki co nie znajdziemy u niego typowego programu lojalnościowego. Zapisy w regulaminie wspominają jednak o tego typu usłudze, więc bardzo możliwe, że w niedługim czasie jego klienci zyskają również i tę opcję.

Póki co jednak musieliśmy przyznać TOTALbet przeciętne 7/10. Z kolei PZBUK zdobył aż 8 punktów.

 • Program lojalnościowy w PZBUK: 8/10
 • Program lojalnościowy w TOTALbet: 7/10
 • Werdykt: PZBUK

Ogólne wrażenia

Na koniec, kilka słów o tym, który z buków zrobił na nas lepsze wrażenie. Wybór nie był na pewno prosty, ponieważ obydwaj bukmacherzy, chociaż nowi na rynku, są pod wieloma względami bardzo różni. To czy jeden czy drugi z testowanych w tym artykule buków spodoba się danemu użytkownikowi będzie więc zależało w dużej mierze od jego profilu.

Tym samym, ludziom młodym, którzy interesują się e-sportem, na pewno do gustu bardziej przypadnie TOTALbet, który posiada bardzo bogatą ofertę na tę dyscyplinę. Potencjalnych klientów na pewno przyciągnie również atrakcyjna szata graficzna w jaskrawych kolorach i liczne loterie. Z kolei gracze starsi i/lub bardziej konserwatywni z pewnością docenią usługi PZBUK. Dodatkowymi atutami będzie dla nich na pewno prosta szata graficzna i atrakcyjny program lojalnościowy.

Nam ostatecznie bardziej do gustu przypadł nieco oldschoolowy, chociaż właśnie w ten sposób oryginalny PZBUK. Ciekawe podejście do tematu bonusów oraz strona bez zbędnych fajerwerków, to coś co bardzo nam się spodobało i za to przyznaliśmy mu jeden punkt więcej od “młodzieżowego” TOTALbet.

PZBUK czy TOTALbet – rezultat

Podsumowując, w pojedynku tych dwóch nadal stosunkowo nowych buków na naszym rynku, nieco lepiej wypadł bukmacher TOTALbet. Zdobył on jednak zaledwie dwa punkty więcej na 80, więc różnice są naprawdę niewielkie. Tym samym, żeby mieć pewność co do tego, który z nich ma ofertę, która lepiej spełni Twoje oczekiwania, polecamy dokładnie przestudiować kategorie najważniejsze dla Ciebie.

Pozostaje nam życzyć wysokich wygranych u wybranego przez Ciebie bukmachera. Jeśli chcesz wiedzieć jaki jest najlepszy bukmacher online to koniecznie zapoznaj się z naszymi pozostałymi artykułami. Z nami na pewno dokonasz trafnego wyboru!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close