Popek – Strachu: Kursy Bukmacherskie

Postaw na KSW 41 u bukmachera Fortuna
Postaw zakład bez ryzyka na walkę Popek vs Oświeciński

Walka Popek Monster – Tomasz „Strachu” Oświeciński – Gala KSW 41 w Katowicach

Już w sobotę, 23 grudnia w katowickiej hali „Spodek” historia Konfrontacji Sztuk Walki zatoczy koło. Po słynnej gali KSW 13 „Kumite”, która odbyła się w tej hali w 2010 roku, federacja prowadzona przez Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego wraca do Katowic. Od czasu gali sprzed ponad 7 lat, KSW zyskało miliony fanów i stało się najlepszą federacją mieszanych sztuk walki w Europie, a każda impreza z tego cyklu to prawdziwa gratka dla wielbicieli MMA.

Właściciele tej organizacji po raz kolejny przygotowali bardzo atrakcyjną kartę walk, składającą się z nazwisk, które znane są wszystkim fanom MMA w naszym kraju. Oto pełna lista walk na tej gali:

„Popek Monster” vs Tomasz “Strachu” Oświeciński
kat. do 120 kg., 3 rundy po 5 minut

Pozostałe walki KSW 41

Borys Mańkowski vs Roberto Soldić
kat. do 77 kg., 5 rund po 5 minut

Kleber Koike Erbst vs Artur „Kornik” Sowiński
kat. do 66 kg., 5 rund po 5 minut

Marcin Wrzosek vs Roman Szymański
kat. do 66 kg., 3 rundy po 5 minut

Fernando Rodrgues Jr vs Michał Andryszak
kat. do 120 kg., 3 rundy po 5 minut

Damian Janikowski vs Antoni Chmielewski
kat. do 84 kg., 3 rundy po 5 minut

Kamil Szymuszowski vs Grzegorz Szulakowski
kat. do 70 kg., 3 rundy po 5 minut

Łukasz Rajewski vs Salahdine Parnasse
kat. do 66 kg., 3 rundy po 5 minut

Maciej Kazieczko – Gracjan Szadziński
kat. do 70 kg., 3 rundy po 5 minut

Jak widać i tym razem gala KSW spełni oczekiwania najbardziej wymagających fanów MMA. Zobaczymy aż dwie walki o pas, w których zmierzą się Borys Mańkowski z Roberto Soldiciem w wadze półśredniej i Kleber Koike Erbst z Arturem Sowińskim w wadze piórkowej. Mimo to walką, na którą czeka prawdopodobnie najwięcej fanów będzie pojedynek stoczą Paweł “Rak” Mikułajów czyli. “Poprek Monster” i Tomaszem „Strachu” Oświecińskim. Konfrontacja między nimi od miesięcy nagłaśniany jest w telewizji, gazetach i Internecie nie tylko w programach sportowych, ale i w serwisach plotkarskich. Dzieje się tak z prostego powodu – obydwa zawodnicy to przede wszystkim gwiazdy show bussinesu, nawet jeśli spędzają sporo czasu na siłowni, co z resztą widać po ich muskulaturze.

Mimo iż nie do końca wiadomo na jakim poziomie sportowym będzie ta walka, to z pewnością będzie warto obejrzeć bój tych dwóch popularnych celebrytów. Ich pojedynek będzie również możliwy do obstawienia u czołowych legalnych polskich bukmacherów, takich jak Fortuna, Totolotek, LV BET, Milenium i STS. Przyjrzyjmy się więc bliżej tej walce pod kątem kursów, a także dowiedzmy się kto jest jej faworytem.

Kursy na Popek – Strachu u legalnych bukmacherów

Czołowi legalni w Polsce bukmacherzy, jak zwykle przy ważnych wydarzeniach sportowych, przygotowali atrakcyjne kursy zarówno na walkę Popek – Oświeciński, jak i na wszystkie pozostałe pojedynki tej gali. Przyjrzyjmy się im bliżej i oceńmy gdzie najkorzystniej jest ulokować swoje pieniądze przy obstawianiu danego fightera.

PopekOświeciński
FortunaFortuna
1.353.45

Jak widać na przykładzie powyższej tabeli zdecydowanym faworytem tej walki jest Popek. Nie powinno to dziwić, ponieważ zawodnik ten ma doświadczenie w mieszanych sztukach walki i na galach KSW. Najwyższy kurs na jego zwycięstwo można znaleźć u bukmachera Totolotek. Jeżeli zaś wierzysz w zwycięstwo Tomasza „Stracha” Oświecińskiego to zdecydowanie najatrakcyjniejszą ofertę znajdziemy w LV BET. Kurs u nich wynosi aż 2,90. Pamiętaj, że jeżeli decydujesz się na obstawianie wydarzeń sportowych przez Internet, to powinieneś korzystać wyłącznie z ofert legalnych w naszym kraju bukmacherów. Firmy te posiadają specjalną koncesję polskiego Ministerstwa Finansów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie odwiedzą Cię panowie ze skarbówki i nie będziesz musiał płacić wysokich kar za coś, co uważane jest za oszustwo podatkowe.

Kursy na walkę w STS

Kursy na tę walkę przygotował oczywiście również bukmacher STS. Ich wartość jest całkiem wysoka, jednak u pozostałych bukmacherów są one czasami nieco bardziej atrakcyjne. Kurs na Popka w STS wynosi 1,45, zaś na Stracha 2,50.

Najlepsze oferty na walkę

Fortuna

✓ 10 PLN bez depozytu na start
✓ 120 PLN na zakład bez ryzyka
✓ Do 400 PLN bonusu od wpłaty

Sprawdź

Totolotek

✓ 25 PLN bez depozytu na start
✓ 1111 PLN bonusu od wpłaty
✓ zakłady bez podatku 12%

Sprawdź

LVBET

✓ 25 PLN bez depozytu na start
✓ 550 PLN bonusu od wpłaty
✓ +6% na zakłady mobile

Sprawdź

Analiza walki – Kto ma większe szanse?

Mimo iż walka ta to typowy „freak fight”, który ma na celu głównie przyciągnięcie publiczności, która na co dzień nie interesuje się MMA, to w oktagonie mogą nas czekać całkiem interesujące zdarzenia. Wydarzenie to może nawet być ciekawe pod względem sportowym, ponieważ obydwaj zawodnicy związani są z dyscyplinami siłowymi – Popek ma doświadczenie w MMA, a głównym zajęciem Stracha przed zyskaniem popularności był zawód trenera personalnego.

Walka ta jest od miesięcy komentowana w mediach, przede wszystkim w prasie plotkarskiej. Obydwaj zawodnicy mają grono wiernych fanów, więc tabloidy i portale typu „Pudelek” zdawały obszerne relacje z wzajemnego wbijania szpili przez oby gwiazdorów. Po tygodniach pompowania komercyjnego balona, obydwaj zawodnicy zmierzą się w końcu w ringu i raz na zawsze rozstrzygną to który z nich jest lepszy. Przyjrzyjmy się więc tym dwóm postaciom.

Popek Paweł “Rak” Mikołajuw

Popek to lider rapowego składu „Gang z Albanii”, popularny youtuber i zawodnik MMA, który po dłuższej przerwie wraca do tego sportu. Popek posiada rzeszę młodych fanów w całej Polsce i od czasu do czasu głośno jest o młodzianach, którzy pocięli sobie twarz lub wytatuowali oczy na wzór swojego idola.

Popek przed laty próbował swoich sił w mieszanych sztukach walki i trzeba przyznać, że czynił to nienajgorzej. Jako, że z przyczyn prawnych musiał wyemigrować na Wyspy Brytyjskie, to tam rozpoczął swoją karierę w tej dyscyplinie sportowej. Udało mu się wygrać dwie pierwsze walki, jednak po przegraniu trzeciego boju, jego kibice wszczęli burdę na trybunach hali w Reading. W wyniku tego Popek został zdyskwalifikowany przez brytyjską federację mieszanych sztuk walki i musiał zawiesić swoją karierę fightera MMA. Szczęśliwie dla niego, po latach mógł opuścić Wielką Brytanię i wrócić do ojczyzny, gdzie dostał szansę walki w klatce KSW.

Kawulski i Lewandowski dali mu możliwość walki z samym Mariuszem Pudzinowskim. Zgodnie z oczekiwaniami Pudzian szybko rozprawił się z raperem, jednak wielu znawców zwróciło uwagę na to, że Popkowi udało się mu wymierzyć jeden silny i celny cios, który zachwiał byłym strongmanem. Sam Pudzian powiedział w wywiadzie, że ten cios go zabolał, a Popek tuż po walce obiecał, że w pełni poświęci się treningom i wróci na następną walkę o wiele mocniejszy. I tak też się stało. Swoją drugą walkę w KSW Paweł Rak (albo też Mikołajuw) stoczył z „Hardkorowym Koksem”, czyli Robertem Burneiką. Popek szybciutko rozprawił się litewskim kulturystą, który po walce wyglądał jakby zderzył się z pociągiem towarowym. Warto zauważyć, że obydwie walki Popka trwały kilkadziesiąt sekund.

Popek to kawał chłopa, u którego muskulatura idzie w parze z twardym charakterem. To połączenie czyni go idealnym materiałem na wojownika MMA. Niestety, jest również w dość zaawansowanym wieku – 2 grudnia skończył 39 lat – co znacznie zmniejsza jego szanse na wielkie sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Niemniej, mimo niewielkiej ilości zawodowych walk, widać, że nie brakuje mu siły, a nawet techniki. Popek z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w MMA, a ciężkie treningi pod okiem Marcina „Różala” Różalskiego z pewnością zaprocentują jeszcze lepszą dyspozycją.

Tomasz „Strachu” Oświeciński

Tomasz „Strachu” Oświeciński stosunkowo niedawno zaistniał w świadomości Polaków. Stało się tak za sprawą filmu w reżyserii Patryka Vegi pt. „Pitbull: Nowe Porządki”. Oświeciński zagrał tam rolę gangstera Marcina „Stracha” Opałki, a filmowa ksywa przylgnęła na dobre do tego aktora-amatora. Od czasów tego hitowego filmu Oświeciński bardzo często pojawia się na ekranach telewizorów w licznych popularnych programach. On sam stał się gwiazdą i posiada szerokie grono fanów, którzy uwielbiają go za cięty język i zadziorność

Ten celebryta ma za sobą, podobnie jak jego rywal, kryminalną przeszłość. Działał w grupie przestępczej, która handlowała nielegalnym towarem, prowadził dom publiczny i często brał udział w ulicznych zadymach. Jego wybryki skończyły się dla niego dwuletnią odsiadką, jednak szczęśliwie udało mu się wyciągnąć z niej wnioski. Po odsiadce postanowił zostać trenerem personalnym, później dostał swoją szansę w filmie, a już tę sobotę zobaczymy go w klatce KSW.

Jeżeli chodzi o jego umiejętności w mieszanych sztukach walki to trudno jest cokolwiek powiedzieć. 44-latek z pewnością znajduje się w dobrej formie fizycznej, jednak jego oficjalny dorobek w sportach walki jest po prostu zerowy. Oświeciński nigdy nie stoczył żadnej walki w jakiejkolwiek formule. Jedyne wzmianki o nim jeśli chodzi o bicie znajdują się w jego kartotece. On sam twierdzi, że zawsze był w tym dobry.

Popek vs Oświeciński kto wygra?

Walka ta z pewnością jest sporym wydarzeniem, chociaż nie wiemy jeszcze czy sportowym. Mimo to zgromadzi przed ekranami setki tysięcy widzów w systemie pay-per-view. Nas, jako fanów bukmacherki, najbardziej jednak interesuje to kto jest jej faworytem. Tak więc faworyt tej walki jest jeden – Paweł „Popek” Rak. Mimo dłuższej przerwy MMA to jeden z fachów, którymi trudnił się przez dłuższy okres swojego życia. Być może gdyby nie incydent z Reading, bardziej znali byśmy go dzisiaj właśnie z dorobku sportowego niż z przemysłu rozrywkowego. Jego ostatnia walka z Burneiką pokazała, że pamięta jak się bić, a wyczerpujące treningi u Różalskiego z pewnością tylko go wzmocniły.

Z kolei Oświeciński nie posiada żadnego dorobku w tej dyscyplinie sportowej i trudno wierzyć, że może wygrać tę walkę w inny sposób niż po prostu przez przypadek, np. przez wyprowadzenie jednego silnego ciosu na samym początku. Popek jednak nie raz już „dostał po mordzie” i trudno jest się spodziewać, że to na niego wystarczy.

Walka ta z pewnością nie będzie długa i możemy być niemal pewni, że skończy się po kilkudziesięciu sekundach. Dlatego mimo najszczerszej sympatii do Oświecińskiego, wydaje mi się, że zwycięży Popek przez KO w pierwszej rundzie.

Dobry typ na walkę

Zwycięstwo Popka po kursie 1,50 @Totolotek

Odbierz bonusy i obstawiaj KSW 41

Jeżeli chcesz postawić na walki z tej gali u bukmachera, to powinieneś rozważyć rejestrację konta online u takiego, który jest w naszym kraju legalny. Jest wśród kogo wybierać, a poszczególni bukmacherzy różnią się paroma niuansami, takimi jak bonus powitalny dla nowych użytkowników. Fortuna, Totolotek, LV BET, Milenium i STS – każda z tych firm przygotowała dla swoich użytkowników dodatkowe środki na rozpoczęcie przygody z obstawianiem przez Internet. Jeżeli już podjąłeś decyzję którego bukmachera wybrać, to powinieneś skorzystać ze specjalnych bonusów powitalnych. Dzięki nim będziesz mógł zyskać dodatkowe środki na zakłady, a co za tym idzie zwiększyć swoje szanse na wysokie wygrane. Dlatego nie zwlekaj i zarejestruj konto u jednego z legalnych bukmacherów w Polsce już dziś!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close