Polski rynek zakładów bukmacherskich z dniem 1.04.2017 r. został obrócony o 180 stopni. Takie firmy jak bet365, Oddsring, Pinnacle czy Betfair wycofały się z oferowania swoich usług graczom z Polski. Obecnie na naszym rynku mogą działać jedynie polscy bukmacherzy – obecnie jest ich zaledwie 8 i poniżej przedstawimy zalety i wady polskich firm oferujących zakłady.

Lista Polskich Bukmacherów Online:

 1. LV BET
 2. TOTOLOTEK
 3. FORTUNA
 4. FORBET
 5. STS
 6. E-TOTO
 7. MILENIUM 
 8. TOTALBET

Naszym zdaniem tytuł najlepszego polskiego bukmachera należy się firmie LV Bet. W ich wypadku wszystkie najważniejsze elementy stoją na wysokim poziomie. Na pochwałę zasługują na pewno kursy oraz łatwość rejestracji i wypłaty/wpłaty środków. Kursy są obciążone nieco mniejszą marżą niż w przypadku pozostałych legalnych polskich bukmacherów. W przypadku LVBET prowizja wynosi ok. 6-8%, Fortuna czy STS to marża ok. 4-6% wyższa. Pod względem kursów jeszcze Totolotek jest godny uwagi, ich prowizja to ok. 8-10%.

*Kursy były badane w dniach 27.03-30.03.2017 r. i ponownie 14.04.2018 r. i obejmowały 10 wydarzeń z kilku rynków (piłka nożna, hokej, koszykówka, tenis).

Bezpieczeństwo

W kwestii wiarygodności marek raczej nie ma powodów do żadnych niepokojów. Wszyscy legalni bukmacherzy muszą spełniać wymogi co do kapitału zakładowego, serwerów, adresu domeny, poufności danych itp. W przypadku siedmiu legalnych, polskich bukmacherów te wymogi formalne zostały spełnione. Dodatkowo część bukmacherów internetowych zarejestrowanych w Polsce zdecydowało się na sponsoring klubów ekstraklasy i innych drużyn sportowych co dodatkowo zwiększa ich wiarygodność i tak:

 • LV Bet – sponsor Wisły Kraków, Widzewa Łódź czy Arki Gdynia
 • Fortuna – sponsor Legii Warszawa, GKS Katowice czy całej 1 ligi piłkarskiej
 • STS – sponsoruje Lecha Poznań, reprezentację Polski czy Ruch Chorzów i Jagielonię Białystok
 • Totolotek – sponsoruje Lechię Gdańsk i Puchar Polski
 • Milenium – partner Zagłębia Lubin, KS Falubaz
 • e-toto – partner Piasta Gliwice do 2017
 • Forbet – sponsor Śląska Wrocław czy ŁKS Łódź
 • Totalbet – sponsor Games Clash Masters

Bonusy dla graczy

Promocje i specjalne oferty z pewnością potrafią zachęcić graczy do spróbowania szans w zakładach bukmacherskich. Który spośród internetowych bukmacherów zarejestrowanych w Polsce ma najlepszy bonus dla nowych graczy? Podobnie jak w przypadku innych kategorii najlepsze oceny zbiera Totolotek i LV BET. Pierwszy bukmacher oferuje bonus 1120 zł od depozytu i freebet 25 zł (sprawdź jak zgarnąć maksymalne bonusy). Do obrotu bonusem należy użyć kursów co najmniej 2.00. Z kolei LV BET oferuje niższą kwotę – 100% do 1500 zł, ale łatwiej jest bonus obrócić, gdyż do obrotu liczą się wszystkie kursy powyżej 1.70

Bukmacher forBET

 Do 1200 PLN bonusu od wpłaty
 100 PLN ekstra bonus
 Wysokie kursy na żużel

Sprawdź
Bukmacher Totolotek

 25 PLN bez depozytu na start
 1120 PLN bonusu od wpłaty
 zakłady bez podatku 14%

Sprawdź
Bukmacher LV BET

 30 PLN bez depozytu na start
 Do 1500 PLN bonusu za wpłatę
 Liczne promocje bukmacherskie

Sprawdź

Polskie Zakłady Bukmacherskie a podatek

Niestety dla gracza, każdy zakład złożony u polskiego bukmachera obłożony jest podatkiem w wysokości 12%. Odprowadzany jest on przez serwis świadczący usługi, jednak należy liczyć się z tym że wygrana zostanie pomniejszona o 12% wysokości wkładu. Niektórzy bukmacherzy oferują zwrot części podatku. W przypadku Totolotka jest to zwrot 14% od wszystkich obstawionych zakładów, a więc jeszcze więcej niż wynosi podatek. Również bukmacher Milenium przygotował promocję Happy Hour obniżającą podatek o 12%. Czasowe oferty na grę bez podatku posiadają też LV BET czy Fortuna. W celu odzyskania podatku od gier chyba jednak najlepiej skusić się na ofertę Totolotka, który zwraca 14% i jest to stała oferta. 

Limity u polskich bukmacherów

To jeden z najważniejszych elementów przy wyborze bukmachera, jednak polskie strony bukmacherskie nie mają świetnej oferty pod tym względem. Mamy nadzieję, że z czasem limity się będą poprawiać. I tak np. na Fortunie maksymalna wygrana wynosi 4000 zł przy zakładach pojedynczych i podwójnych, co jest kwotą mocno niesatysfakcjonującą dla graczy. Z kolei LV BET ma indywidualne limity dla każdego z graczy i na każde wydarzenie. W jednych możesz wygrać znacznie więcej np. Liga Mistrzów, EPL, nawet Ekstraklasa, gdzie maksymalna stawka to często kilkanaście tysięcy złotów a maksymalna wygrana kilkadziesiąt. Jednak na mniejsze wydarzenia niestety limity są znacznie mniejsze. Zatem to gdzie znajdziesz wyższe limity zależy od konkretnego zdarzenia, które chcesz obstawić.

Polskie zakłady na żywo

 Odbierz bonus na start w LV BET

Odbierz bonus na start w LV BET

Niezwykle ważnym elementem przy wyborze bukmachera jest oferta zakładów na żywo. To one były jedną z głównych przyczyn dla których bet365 cieszyło się tak duża popularnością w Polsce. Obecnie najlepsze zakłady spośród legalnych bukmacherów ma LVBET, jednak mocno goni ich Fortuna i STSy. Dlaczego LVBet? Przede wszystkim ze względu na dosyć niską prowizję na kursach. W przypadku tego polskiego bukmachera marża wynosi ok. 7-8%, w przypadku Fortuny i STSów to już 10% a czasem nawet więcej. Można też skorzystać z oferty Totolotka (zwrot 14% podatku). Ilość wydarzeń w przypadku wszystkich tych bukmacherów jest podobna.

Łatwość rejestracji, wpłat i wypłat

U każdego z polskich, legalnych bukmacherów formularz rejestracyjny wygląda mniej więcej tak samo. Proces założenia konta jest długi i męczący, trzeba podać niemal wszystkie dane wliczając w to PESEL czy skan dowodu osobistego. Później trzeba czekać na potwierdzenie konta. Trwa to od kilkunastu minut (np. Forbet, LV BET) nawet do kilku dni (Fortuna). Jednak w przypadku Fortuny, spokojnie można obstawiać pierwsze zakłady nawet bez potwierdzania konta gracza.

W kategorii łatwości wypłaty zdecydowanie najlepiej wypadają STSy, które oferuje system natychmiastowych wypłat. Pieniądze na Twoim koncie mogą być dostępne już w ciągu kilkudziesięciu minut. U pozostałych polskich bukmacherów na wypłatę trzeba czekać najczęściej ok. 2-4 dni.

Opinie o polskich bukmacherach

Oferta każdego polskiego bukmachera różni się dosyć istotnie. Śmiało można jednak stwierdzić, że 5 bukmacherów reprezentuje zbliżony poziom. Są to Lv Bet, Fortuna, Forbet, STS i Totolotek. Palma pierwszeństwa należy się na pewno LV BET, który stara się dorównać poziomem do zagranicznych, nielegalnych bukmacherów jak choćby bet365 czy Pinnacle. Jest to stosunkowo nowy bukmacher, ale mamy nadzieję że będzie jeszcze lepszy z biegiem czasu.

Polski Bukmacher – Najlepsze firmy bukmacherskie z Polski
4.5 (89.09%) 22 votes

Leave a Reply