Polski Bukmacher – Najlepsze firmy bukmacherskie z Polski

Polski rynek zakładów bukmacherskich z dniem 1.04.2017 r. został obrócony o 180 stopni. Takie firmy jak bet365, Oddsring, Pinnacle czy Betfair wycofały się z oferowania swoich usług graczom z Polski. W naszym kraju mogą działać jedynie polscy bukmacherzy, którzy uzyskali licencje MF. Obecnie na rynku online jest ich piętnastu. Poniżej przedstawiamy zalety i wady polskich firm oferujących zakłady przez internet.

Lista Polskich Bukmacherów Online

 1. FORTUNA
 2. STS
 3. BETCLIC
 4. FORBET
 5. eWinner
 6. TOTALBET
 7. PZBUK
 8. TOTOLOTEK
 9. LV BET
 10. E-TOTO
 11. TRAF Zakłady Wzajemne
 12. BETFAN
 13. NobleBet
 14. Superbet

Najlepszy polski bukmacher

Aby móc rzetelnie odpowiedzieć na pytanie jaki jest najlepszy polski bukmacher, przeanalizowaliśmy każdego legalnego bukmachera pod względem najbardziej istotnych zmiennych. Dla każdego gracza pierwszorzędną kwestią jest bezpieczeństwo. Chcemy bowiem być pewni, że zainwestowane środki będą bezpiecznie przechowywane na koncie gracza, wypłaty realizowane, a dane personalne niezagrożone udostępnieniem w niepowołane ręce.

Drugą ważną kategorią są oczywiście bonusy dla graczy. Istotne są oferty dla tych całkiem nowych, jednak tylko regularne promocje potrafią zatrzymać klienta zakładów bukmacherskich na dłużej. Ważne zatem, aby ta oferta była atrakcyjna i dawała jak najwięcej korzyści. Kolejno zajęliśmy się analizą podatków na rynku bukmacherskim i gdzie zostanie nam on odjęty w ramach specjalnych promocji. Podatek to bowiem 12%, które odejmowane jest od ostatecznej wygranej, czyli całkiem sporo.

Limity bukmacherskie nakładane na konta gracza to wciąż drażliwy temat dla obu stron. Ograniczenia mogą dotyczyć wygranych sum, jednorazowych wypłat środków z konta gracza oraz na same stawki. Sprawdziliśmy którzy bukmacherzy mają najmniejsze obostrzenia w tym zakresie. Wśród klientów zakładów bukmacherskich bardzo popularne jest stawianie zakładów na wydarzenia w czasie ich trwania, a więc w ramach oferty na żywo. Jest to ogromna gałąź rynku bukmacherskiego, nic zatem dziwnego, że buki prześcigają się w możliwościach, jakimi mogą cieszyć się gracze live. Ocena bukmachera nie byłaby pełna bez tej kategorii.

Na koniec zajmiemy się procesem rejestracji, a także wpłatami i wypłatami środków pieniężnych z konta. Gracze cenią sobie szeroki wachlarz metod płatności oraz opcję natychmiastowej wypłaty. Sprawdzimy zatem jaki bukmacher oferuje najlepsze warianty.

Bezpieczeństwo

W kwestii wiarygodności marek raczej nie ma powodów do żadnych niepokojów. Wszyscy legalni bukmacherzy muszą spełniać wymogi co do kapitału zakładowego, serwerów, adresu domeny, poufności danych itp. Dodatkowo część bukmacherów internetowych zarejestrowanych w Polsce zdecydowało się na sponsoring klubów ekstraklasy i innych drużyn sportowych co dodatkowo zwiększa ich wiarygodność i tak:

 • LV BET – sponsor Wisły Kraków, Arki Gdynia, PFC Victoria London, Zagłębia Sosnowiec, WKS Śląska, Wisły Płock, Stali Mielec, Widzewa Łódź, Fame MMA,RKS Garbarni Kraków, Łączy nas pasja
 • Fortuna – sponsor 1. Ligi, Legii Warszawa, PZN, Raków Częstochowy, Miedzi Legnica, Wigry Suwałki, Stomilu Olsztyn, GKS Katowice (sekcja siatkarska i hokejowa),TS Podbeskidzie, Play Arena
 • STS – sponsor reprezentacji Polski w piłce nożnej, Jagielloni Białystok, Sport Twoją Szansą, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Cracovi, Górnika Zabrze, Zagłębia Lubin, Asseco Resovi, KSW, VIVE Kielce, Anwilu Włocławek, Polskiej Ligi Siatkówki, Devils.one, Korony Kielce, Futsal Ekstraklasy i AGO(esport)
 • Totolotek – sponsor Pucharu Polski
 • forBET – sponsor PZT, IV Liga Warmińsko-Mazurska, ŁKS Łódź, AMP Futbol, GKS Tychy, Warsaw Sports Group, LW Akademia Tenisowa, Legia Fight Club
 • Totalbet – sponsor Games Clash Masters, Fight Exlusive Night, Warta Poznań
 • PZBUK – sponsor PZK, PZHL, PHL, Energa Basket Ligi, Energa Basket Ligi kobiet, Suzuki Pucharu Polski, Games Clash
 • Betclic – sponsor Lechii Gdańsk, Piasta Gliwice, reprezentacja Polski w siatkówce
 • NobleBet – sponsor Śląska Wrocław
 • eWInner – sponsor Apatora Toruń, I ligi żużlowej

Bonusy dla graczy

Promocje i specjalne oferty z pewnością potrafią zachęcić graczy do spróbowania szans w zakładach bukmacherskich. Który spośród internetowych bukmacherów zarejestrowanych w Polsce ma najlepszy bonus dla nowych graczy? W kategorii dostępnych ofert prym wiedzie STS, Fortuna i Totolotek.

Oferta STS

Oferta STSPromocja
Bonus od wpłaty100% do 1200 zł
Bonus bez depozytu25 zł freebet za rejestrację
Zakład bez ryzyka35 zł zwrot stawki
Ekstra bonus20 zł na zakłady BetGames
Bonus na virtuale20 zł cashback
Bonus na Betgames25 zł zwrotu
Zaproś kumpla50 zł
Bonus na e-sport25 zł
Program STSStrefa VIP

Oferta Fortuny

Oferta FortunyPromocja
Bonus od wpłaty100% do 1000 zł
Bonus za rejestrację20 zł bez depozytu na start
Zakład bez ryzykaZwrot do 130 zł
Happy Hours14% do wygranych w dni meczowe
Ekspert+Bonus 30 tys. zł do podziału
AKO Bonusy50% do wygranych kuponów AKO
Mistrzostwa TyperówDo wygrania punkty FKP
Fortuna Klub PlusDarmowe zakłady i bonusy
Przyprowadź kumpla100 zł

Oferta Totolotka

Oferta TotolotkaPromocja
Bonus od wpłaty100% do 500 zł
Bonus za rejestracjęFreebet 25 zł bez depozytu
Bonus mobile49 zł
Bonus King Size+66% na AKO
Lucky Losercashbacki
AKO Bonusy50% do wygranych kuponów AKO
Bet Club+50% punktów

W naszej ocenie najmocniejszą ofertą promocyjną wyróżnia się Fortuna. Szczególnie należy wyróżnić opcję zakładu bez ryzyka na kwotę 130 zł! Oferty dla nowych graczy to nie wszystko. Istotna jest także ta przeznaczona dla już zarejestrowanych klientów. Fortuna daje tu wiele opcji, z których można skorzystać i zyskać bardzo dużo. Bardzo korzystne dla gracza są zwłaszcza oferty procentowe, ponieważ kwota, jaką można dodatkowo zdobyć jest współmierna do włożonego wkładu. Dajemy za to Fortunie wielkiego plusa! Sprawdź jak zgarnąć maksymalne bonusy za darmo.

Polskie Zakłady Bukmacherskie a podatek

Niestety dla gracza, każdy zakład złożony u polskiego bukmachera obłożony jest podatkiem w wysokości 12%. Odprowadzany jest on przez serwis świadczący usługi, jednak należy liczyć się z tym że wygrana zostanie pomniejszona o 12% wysokości wkładu. W Polsce nie ma możliwości, aby któryś z bukmacherów nie musiał odprowadzać tego podatku. Ci jednak decydują się na różnego rodzaju promocje, aby to nie zawsze gracz musiał ponosić te koszty. Bukmacherzy znajdują na to różne sposoby.

Totolotek oferuje promocję „King Size”. Gracz musi postawić minimum 20 zł na zakłady, które będą miały co najmniej 5 zdarzeń z kursem co najmniej 1.20. Większa ilość zdarzeń daje większy bonus od wygranej – 5 zakładów jest to 5%, 10 – 30%, 15-29 – 52% i nawet do 66% za 30 zdarzeń na kuponie.

W ofercie Betclic znajdziemy promocję Multi+, gdzie kupony z powyżej 5 zdarzeniami o minimalnym kursie 1.20 honorowane są dodatkowym bonusem. 5 zdarzeń na kuponie dodaje 7%, sześć – 14%, dziesięć – 35%, a za 13 lub więcej – 50%. Należy mieć na uwadze, że promocyjne zakłady muszą posiadać oznaczenie promocji Multi+.

forBET ma dla swoich graczy promocję, która obowiązuje w dni meczowe Ligi Mistrzów lub Ligi Europy od godz. 18 do 21. Jeśli postawisz kupon składający się z przynajmniej 4 zdarzeniami o kursie minimalnym 1.30, zakłady te nie będą objęte podatkiem 12%.

Ważne zdarzenia sportowe (nie tylko z piłki nożnej) specjalnie honoruje Fortuna. W ramach promocji Happy Hours gracze mają szansę na zdobycie pełnej refundacji kwoty podatku. Na godzinę przed planowanym spotkaniem gracze mają szanse na zawarcie zakładów z bonusem kursowym 1.14. Oferta ta dotyczy wszystkich zakładów – stacjonarnych, mobilnych, a nawet kuponów AKO i MAXIKOMBI. Co ważne, Fortuna nie nakłada wymogu stawki minimalnej, a do wzięcia udziału w promocji wystarczą tylko 3 zdarzenia! Jak na taką promocję, wymagania są naprawdę niskie.

Także TOTALbet wprowadził u siebie Grę Bez Podatku. Gracz może skorzystać z dodatkowych 14% naliczonych do wygranych kuponów, jeśli postawi zakład z minimalnym kursem 1.2 dla każdego zdarzenia. Co ważne, w tym przypadku liczą się kupony zarówno z oferty przedmeczowej, jak i zakładów obstawianych w opcji na żywo.

Na koniec warto także wspomnieć o ofercie, jaką przygotował LV BET. Promocja Multikozak polega na obstawieniu co najmniej 5 zdarzeń na kuponie kombi, w zamian za co gracz otrzyma dodatkowe 10% wygranej. Jeśli postawi zakład na minimum 8 zdarzeń, może zdobyć nawet dodatkowe 25%.

Gracze z pewnością wybiorą ofertę, która najbardziej pasuje do ich preferencji typerskich, a jest z czego wybierać. Biorąc pod uwagę wachlarz opcji, jakie są do wyboru, a także warunki uzyskania takiego bonusu, na pewno warto wyróżnić Fortunę, która spełnia oba te aspekty na bardzo zadowalającym poziomie. Jest to także optymalna opcja dla największej grupy odbiorców.

Limity u polskich bukmacherów

To jeden z najważniejszych elementów przy wyborze bukmachera, jednak polskie strony bukmacherskie nie mają świetnej oferty pod tym względem. Mamy nadzieję, że z czasem limity się będą poprawiać. Póki co limity nakładane na graczy wciąż wywołują wiele negatywnych emocji i pretensji. Bukmacher może limitować zarówno samego gracza (wtedy możliwość wygrania większych sum są niemal niemożliwe ze względu na wysokie ograniczenia stawek), a także na określone zdarzenia.

Jeśli zatem gracz z sukcesem wygrywa kolejne kupony lub stosuje techniki mające na celu umożliwienie zdobycia większych pieniędzy, bukmacher szybko się nim zainteresuje i ograniczy te możliwości. Aby do tego nie doszło, jedynym co można zrobić jest skuteczne pozostawanie poza czujnym radarem buka.

Limity na stawki wprowadzane są indywidualnie w zależności od polityki zakładów bukmacherskich. Jedynie Betclic nie posiada górnych limitów stawek. forBET, LVBET i Superbet opierają swoje działania limitowe w zależności od kursów i górnej granicy wygranych. W przypadku zaś zakładów STS, Fortuny, TOTALbet i Noblebet limity ustalane są w oparciu o cechy szczególne danego gracza (a zwłaszcza jego historię typerską), a stawki na poszczególne zakłady ustalane są indywidualnie. Jest to chyba najlepsze podejście, ponieważ limitowanie jest tu bardziej kompleksowe i traktowane jednostkowo, co z zasady powinno skutkować nakładaniem ograniczeń w uzasadnionych przypadkach.

W kwestii limitów na górne granice wygranych bukmacherzy Noblebet i PZBUK nie nakładają w tej kwestii żadnych ograniczeń. W Betclicu maksymalna możliwa wygrana została ustalona na 800 000 zł, a limit w Fortunie opiewa na kwotę 601 000 zł. Pół miliona złotych to natomiast limit nakładany przez bukmacherów STS, Totolotek, BETFAN, eWinner, Superbet oraz ETOTO. Różnice w tych ograniczeniach są znaczne i należy mieć je na uwadze w razie, gdyby miałoby nam dopisać szczęście.

Polskie zakłady na żywo

Niezwykle ważnym elementem przy wyborze bukmachera jest oferta zakładów na żywo. To one były jedną z głównych przyczyn dla których bet365 cieszyło się tak duża popularnością w Polsce. Zakłady live dostarczają graczom mnóstwa emocji, dlatego tak bardzo lubią z nich korzystać. To też dobra metoda dla niecierpliwych, którzy nie lubią długo czekać na rozstrzygnięcie kuponu. Dodatkową ważną opcją jest możliwość oglądania transmisji w postaci streamingu, wtedy gracz kompleksowo uczestniczy w interesującym go wydarzeniu. Prześledziliśmy ofertę zakładów na żywo legalnych bukmacherów i w rezultacie wytypowaliśmy trzech najlepszych: STS, Fortunę i forBET.

STS to jakość sama w sobie, także w kategorii live. Bukmacher oddaje swoim graczom do dyspozycji transmisje z dyscyplin, takich jak piłka nożna, tenis, koszykówka, siatkówka, hokej, tenis stołowy, badminton, piłka ręczna, baseball, e-sport (i inne). Wydarzenia łatwo znaleźć poprzez kalendarz wydarzeń, dzięki czemu nic nie umknie naszej uwadze. Najważniejsze zmienne dostępne są poprzez rozbudowane statystyki meczów, więc gracz ma możliwość dokonania rzetelnej analizy przy obstawianiu zakładu, jeśli brakuje mu takiej wiedzy. To bardzo przydatna opcja. Cieszy także liczba wydarzeń – ponad 200. W przypadku braku opcji streamingu, klienci STS mogą śledzić rozgrywki w postaci wizualizacji, które prezentują bardzo przyzwoity poziom. Dla tych, którzy chcieliby zrezygnować z części postawionych zakładów dostępna jest także opcja cashout, co daje poczucie kontroli nad tą dość dynamiczną sytuacją, jaką jest live betting. Dla nas jest to oferta jak najbardziej atrakcyjna.

Kolejno wyróżniamy Fortunę, która dostarcza graczom równie wiele transmisji na żywo, jak STS. Dostępne rynki zdarzeń są solidnie rozbudowane, a sama ich ilość zostawia konkurencję daleko w tyle. Miesięcznie jest to ponad 10 000 spotkań! Ciekawa jest także opcja Miltiview – możliwość śledzenia kursów dla kilku spotkań równocześnie. Jeśli ktoś ma podzielną uwagę, będzie zachwycony! Fortuna przygotowała również kalendarz wydarzeń, za pomocą którego można śledzić co kolejno możemy obstawiać, a także kiedy rozpocznie się wydarzenie, którym jesteśmy szczególnie zainteresowani. W przypadku braku opcji live streamingu, gracze mogą korzystać z porządnych wizualizacji. Jedną ze szczególnych cech, jakie należy wymienić to bardzo atrakcyjne kursy na zakłady na żywo i opcję cashout. Miło jest grać w profesjonalnym otoczeniu wizualnym, ale najmilej jest wygrywać duże kwoty i to właśnie oferuje Fortuna w swojej opcji live.

W kategorii zakładów na żywo chcemy także zaznaczyć obecność forBET. Znajdziemy tu wiele transmisji (między innymi z dyscyplin, takich jak piłka nożna, tenis, koszykówka, siatkówka, hokej, piłka ręczna, tenis stołowy, e-sport i inne), a dla sportów, których rozgrywek nie ma w opcji live streamingu bukmacher pokrywa możliwością śledzenia wizualizacji. Do tego gracze mogą śledzić wydarzenia poprzez kalendarz i sprawdzić najważniejsze dane w aktualnych statystykach. Wciąż jak najbardziej jest to oferta godna polecenia.

Łatwość rejestracji, wpłat i wypłat

U każdego z polskich, legalnych bukmacherów formularz rejestracyjny wygląda mniej więcej tak samo. Proces założenia konta nie jest już jednak długi i męczący, gdzie trzeba podać niemal wszystkie dane wliczając w to PESEL czy skan dowodu osobistego. Obecnie większość buków oferuje szybką rejestrację, która zajmuje dosłownie pół minuty. Później trzeba oczywiście poczekać na potwierdzenie konta. Trwa to zazwyczaj kilka minut. Należy mieć jednak na uwadze, że posiadając jedynie konto tymczasowe, gracz nie ma możliwości dokonania wypłaty środków z konta gracza. W tym celu musi już uwierzytelnić swoje dane przesyłając do bukmachera odpowiednie dokumenty.

Dostępne metody płatności to bardzo ważna kategoria przy ocenie bukmachera. Gracz pragnie bowiem, aby bez problemu mógł przelać środki na konto gracza. W standardzie bukmacherskich metod znajdują się płatności kartą VISA i Mastercard oraz poprzez systemy płatności internetowych. Kilku bukmacherów natomiast warto wyróżnić za dodatkowe metody, jakich już nie oferuje każdy zakład.

 • Skrill – Fortuna, STS, LV BET, Totolotek, etoto
 • Neteller – STS, etoto
 • Paymenticon – LV BET, Noblebet
 • skyCash – forBET, LV BET, TOTALbet, Noblebet
 • Paysafecard – STS, forBET, LV BET, Totolotek, PZBuk, TOTALbet, Noblebet

W kategorii łatwości wypłaty zdecydowanie najlepiej wypadają STS, Fortuna, Totolotek, LVBET, TOTALbet i forBET, którzy oferują system natychmiastowych wypłat. Pieniądze na Twoim koncie mogą być dostępne już w ciągu kilkudziesięciu minut. U pozostałych polskich bukmacherów na wypłatę trzeba czekać najczęściej ok. 2-4 dni.

Opinie o polskich bukmacherach

Oferta każdego polskiego bukmachera różni się dosyć istotnie. Śmiało można jednak stwierdzić, że kilku bukmacherów reprezentuje zbliżony poziom. Są to Fortuna, Betclic, forBET, STS, LV BET i Totolotek. Najlepiej jednak w naszej ocenie na tle innych najlepszych wypada przede wszystkim Fortuna, która w niemal każdej kategorii wygrała naszą analizę. Na wyróżnienie zasługuje także STS, który także prezentuje bardzo wysoki poziom jakości. Gracze, którzy zaczynają swoją przygodę z bukmacherką, a także ci którzy planują dokonać zmiany zakładów bukmacherskich mogą śmiało uderzać do ich drzwi. Oferta tych bukmacherów powinna zadowolić nawet najbardziej wymagającego klienta.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close