Obstawiaj Oscary 2018 po najwyższych kursach bez ryzyka

Obstawiaj Oscary 2018 po najwyższych kursach bez ryzyka

Oscary to prawdopodobnie najbardziej prestiżowe nagrody branży filmowej. Chociaż wielu fanom kina europejskiego trudno pogodzić się z tym twierdzeniem, to nadal nie sposób znaleźć w jakimkolwiek innym kraju branżę filmową, która chociaż trochę mogłaby zbliżyć się rozmachem do kina amerykańskiego. Jak co roku, pod koniec kalendarzowej zimy, największe gwiazdy kina zawitają do Los Angeles na ceremonię wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. W tym roku po raz kolejny gościć ich będzie Hollywood’s Dolby Theatre.

Oscary to również jedno z nielicznych wydarzeń pozasportowych, które niemal co rok można obstawić na legalnych zakładach bukmacherskich. Co ciekawe, bukmacherzy na ogół bardzo trafnie typują późniejszych zwycięzców, a decyzje jury często pokrywają się z ich faworytami. Przyjrzyjmy się więc filmom, które w tym roku zostały nominowane i dowiedzmy się, które mają największe szanse na zdobycie złotej statuetki.

Kursy na to wydarzenie znajdziecie u dołu strony, gdy tylko czołowi polscy bukmacherzy uwzględnia je w swojej ofercie.

0PERCENT
Kształt wody Najlepszy film
0PERCENT
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Najlepszy film
0PERCENT
Gary Oldman Najlepszy aktor pierwszoplanowy
0PERCENT
Frances McDormand Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
0PERCENT
Guillermo Del Toro Najlepszy reżyser

Najlepsze oferty na zakłady online

Bukmacher Fortuna

 10 PLN bez depozytu na start
 120 PLN na zakład bez ryzyka
Do 400 PLN bonusu od wpłaty

Sprawdź
Bukmacher Totolotek

 25 PLN bez depozytu na start
 550 PLN bonusu od wpłaty
 +6% na zakłady mobile

Sprawdź
Bukmacher LV BET

 20 PLN bez depozytu na start
 Do 1000 PLN bonusu za wpłatę
 Liczne promocje bukmacherskie

Sprawdź

Kategoria najlepszy film – Oscary 2018

Kształt wody (Shape of Water) reż. Guillermo del Toro

To kolejna baśń meksykańskiego reżysera i scenarzysty, autora takich filmów jak Labirynt Fauna, Sierociniec czy Crimson Peak. Kształt wody jest przez wielu krytyków uważany za jego najlepszy film w karierze, więc nie ma co się dziwić, że wymieniany jest jako faworyt w kategorii „Najlepszy film”. Del Toro po raz kolejny w fantastyczny sposób łączy różne gatunki filmowe i przedstawia nam historię przypominającą nieco Piękną i Bestię, ponieważ opowiada historię miłości pomiędzy niemą kobietą, a człowiekiem-rybą. Brzmi co prawda jak fabuła filmu kategorii B, jednak jest to kino najwyższej klasy. Mimo iż film ten zdobył aż 13 nominacji Oscarowych, to nie został nominowany do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych. Ostatni raz film bez takiej nominacji zdobył Oscara za najlepszy film w 1996. Mowa oczywiście o Braveheart w reżyserii Mela Gibsona. Jednak moim zdaniem film Guillermo Del Toro ma wielkie szanse na przełamanie tej passy.

Kurs 2,2 @Fortuna

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (Three Billboards outside Ebbing, Missouri) reż. Martin McDonagh

Sądząc po nagrodach zdobytych na innych dużych konkursach, to właśnie ten film może zostać wygranym w kategorii „Najlepszy film”. Zdobywca nagrody publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i kilku Nagród Gildii Aktorów Ekranowych. Świetne kreacje aktorskie Frances McDormand, Woody’ego Harrelsona i Sama Rockwella czynią ten film naprawdę wyjątkowym. Sam film przypomina swoją konwencją western, a opowiada o kobiecie, która po stracie córki w wyniku morderstwa, postanawia wynająć trzy billboardy i umieścić na nich mocno prowokacyjny przekaz. W przypadku tego dzieła również mamy do czynienia z mieszanką stylów. Znajdziemy tu więc zarówno dramat i kryminał jak również zabawne elementy. Świetne role poparte zostały doskonałą pracą reżysera. Film ma bardzo mocne poparcie w branży aktorskiej i być może to zadecyduje o jego triumfie w tej najbardziej prestiżowej kategorii. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri zdobyło łącznie siedem nominacji do Oscarów 2018.

Kurs:  2,0 @Fortuna

Uciekaj! (Get Out) reż. Jordan Peele

To jedna z największych kinowych niespodzianek 2017 roku. Od czasu premiery film ten był wielokrotnie omawiany i komentowany, dzięki czemu nie umknął również uwadze Amerykańskiej Akademii Filmowej. Uciekaj! zdobyło niezwykle prestiżową nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych, a co więcej aktorzy uhonorowali również grającego główną rolę Daniela Kaluuya, przed którym właśnie otworzyły się drzwi do wielkiego świata kinematografii. Mimo iż dzieło to nie zdobyło ani jednego Złotego Globu, które traktowane są jak papierek lakmusowy przed nagrodami Akademii, to mimo wszystko będzie liczyło się w walce o nagrodę za najlepszy film na ceremonii rozdania Oscarów. Jest to kawał dobrego kina, które wniosło powiew świeżości do nieco już skostniałego świata amerykańskiego filmu. Uciekaj! zdobyło łącznie cztery nominacje do Oscarów i zapewne nie skończą z pustymi rękoma.

Kurs: 30,0 @Fortuna

Lady Bird reż. Greta Gerwig

Lady Bird to typowy przedstawiciel kina Indie. Mimo iż film na pierwszy rzut oka wydaje się zwyczajnym dramatem dotyczącym trudnego okresu dojrzewania, to wytrawny widz dostrzeże wielowarstwowość tej historii. Doskonała narracja, świetna gra aktorska i doskonała reżyseria czynią go dziełem wyjątkowym pod wieloma względami. Tym samym poza historią o dorastaniu jest to również historia o relacji matki z córką i o opuszczaniu domowego gniazda. Poza Złotymi Globami za najlepszy film komediowy i najlepszą aktorkę komediową, dzieło Grety Gerwing zdobyło również nagrody amerykańskich krytyków i aktorów. Jest to film stworzony przez kobiety, opowiadający o kobietach i kierowany głównie do kobiet. Jednak czy konserwatywne jury jest już gotowe do przyznania nagrody za najlepszy film tak ambitnemu projektowi? Ten film może okazać się czarnym koniem tej gali.

Kurs:  10,0 @Fortuna

Dunkierka (Dunkirk) reż. Christopher Nolan

Tak naprawdę jest to jedyna wielkobudżetowa superprodukcja w tym zestawieniu. Niemniej nie wpisuje się ona w ramy typowych amerykańskich blockbusterów. Christopher Nolan po raz kolejny stworzył naprawdę efektowne dzieło, jednak utrzymane w bardzo ambitnej konwencji. W tym wypadku świetne efekty specjalne i efektowne sceny batalistyczne idą w parze z najwyższej klasy grą aktorską. Film jako jeden z nielicznych w tym roku pogodził ogromny sukces komercyjny ze sporym uznaniem ze strony krytyków kinowych. Gildia Producentów uznała ten film za jeden z najlepszych w tym roku. Pechowo dla tej produkcji, wydaje się, że Amerykańska Akademia Filmowa już dawno stała się nieco bardziej krytyczna wobec produkcji o wielomilionowych budżetach. Dlatego też szanse Dunkierki na ostateczny triumf w kategorii Najlepszy film wydają się być raczej niewielkie. Mimo to film ma spore szanse na nagrody w kategoriach technicznych. Osiem nominacji w końcu zobowiązuje.

Kurs:  25,0 @Fortuna

Czas mroku (Darkest Hour) reż. Joe Wright

Czas mroku to dramat osadzony w realiach drugiej wojny światowej. Jest to film jakby nieco wyjęty z innej epoki, a najbardziej przypomina dzieła z lat 90. XX wieku, nota bene bardzo udanych dla kinematografii. Pierwsze skrzypce w tym filmie gra Gary Oldman, który zdobył drugą oscarową nominację w karierze. Jak dla mnie to jeden z najbardziej niedocenionych aktorów w historii kina, ale być może największe sukcesy dopiero przed nim? Wracając do filmu, zdobył on aż sześć nominacji. Niestety, jako, że nie zyskał on uznania Gildii Producenckiej i Aktorskiej, to zdobycie przez niego statuetki w kategorii Najlepszy Film jest raczej niezbyt prawdopodobne, tym bardziej, że dzieło Wrighta raczej nie prezentuje sobą niczego przełomowego. Bardziej korzysta ze sprawdzonych, aczkolwiek nieco zapomnianych schemat. Niemniej jest to nadal kawał dobrego kina.

Kurs:  100,0 @Fortuna

Czwarta władza (The Post) reż. Steven Spielberg

Film z doskonałą obsadą (Meryl Streep, Tom Hanks i Sarah Paulson), a w dodatku wyreżyserowany przez jednego z największych żyjących reżyserów. Doceniony zarówno przez krytyków jak i widzów, niestety w dużej mierze niedoceniony przez Gildię Aktorów, co może ostatecznie zamknąć mu drzwi do zdobycia nagród w najważniejszych kategoriach. Niemniej fabuła rzekomo wymierzona przeciw niezwykle niepopularnemu w Kalifornii prezydentowi Donaldowi Trumpowi, może ułatwić dziełu Spielberga zdobycie kilku statuetek. Film zdobył łącznie sześć nominacji, jednak raczej nie należy do ścisłych faworytów tej gali. Niemniej wygrana Spotlight przed dwoma laty świadczy o tym, że jury Akademii lubi produkcje o ambitnych dziennikarzach i ich walce o ujawnienie prawdy wbrew przeciwnościom losu.

Kurs:  35,0 @Fortuna

Nić widmo (Phantom Thread) reż. Paul Thomas Anderson

Mimo iż w przedbiegach do Oscarów filmowi temu nie daje się zbyt dużych szans w najważniejszej kategorii, to może on jednak sporo namieszać. Największą gwiazdą i aktorem, który w dużej mierze ciągnie ten film jest legendarny Daniel Day-Lewis – aktor znany ze swojej charyzmy i absolutnemu poświęceniu swojej pracy. Partnerują mu Lesley Manville i Vicky Krieps. Historia krawca Reynoldsa Woodcocka, to kino ciężkie, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę fakt, że główną rolę gra właśnie Day-Lewis. Film póki co zyskuje bardzo pochlebne recenzje, jednak brak poświęconej mu uwagi przez gildie aktorów i scenarzystów, sprawia, że raczej nie będzie się liczył w walce o wygraną w kategorii dla najlepszego filmu pełnometrażowego.

Kurs: 100,0 @Fortuna

Tamte dni, tamte noce (Call Me By Your Name) reż. Luca Guadognino

Skromny film romantyczny, który stał się wielkim wydarzeniem kultowego festiwalu Sundance. Dzieło Luci Guadognino opowiada o miłości dwóch facetów, co po zwycięstwie Moonlight w zeszłym roku, teoretycznie powinno zwiększyć jego szansę na wygraną. Z drugiej strony, raczej wątpliwe jest, że Akademia przyzna drugi rok z rzędu nagrodę za najlepszy film obrazowi, którego głównymi bohaterami są osoby homoseksualne. Mimo to Tamte dni, tamte noce jest  jednym z wyżej ocenianych filmów w tym roku. Doceniony zarówno przez gildie producentów jak i scenarzystów, niemniej całkowicie zignorowany na Złotych Globach. Nie sądzę, by obraz ten miał większe szanse na sukces w kategorii najlepszy film, niemniej cztery nominacje znaczą już naprawdę sporo.

Kurs:  50,0 @Fortuna

Kategoria najlepszy aktor pierwszoplanowy – Oscary 2018

Gary Oldman – Czas Mroku

Gary Oldman to jeden z najbardziej wszechstronnych aktorów w historii kina. Aktor kultowy, ale jednocześnie niezwykle popularny również wśród fanów kina komercyjnego. Jednocześnie do tej pory niedoceniony przez Akademię. Jego przegrana w 2012 roku była sporą niespodzianką, ponieważ mówiono wówczas o nim jako o murowanym faworycie, za świetną rolę w filmie Szpieg. Tym razem wciela się w rolę Winstona Churchilla z początków II Wojny Światowej. Tradycyjnie Oldman jest niemal nie do rozpoznania, jednak jest to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy obraz brytyjskiego przywódcy w historii kinematografii. Bardzo duże szanse na wygraną.

Kurs:  1,07 @Fortuna

Denzel Wahington – Roman. J. Israel, Esq.

Kolejna wspaniała kreacja wybitnego afro-amerykańskiego aktora. W przeciwieństwie do Oldmana, ma on na swoim koncie aż dwie statuetki i kilka nominacji. W tym filmie gra prawnika z Los Angeles, który przejmuje kancelarię po śmierci swojego wspólnika, a z czasem dowiaduje się o jego mrocznych sekretach. Denzel Washington ma ten rzadki dar, że kradnie filmy, w których występuje. Jego szanse oceniam na niewysokie, mimo iż minęło sporo czasu od zdobycia Oscara za rolę pierwszoplanową przez czarnoskórego aktora.

Kurs:  25,0 @Fortuna

Daniel Day-Lewis – Nić widmo

Jak już wspomniałem Daniel Day-Lewis to jeden z najbardziej charyzmatycznych czynnych zawodowo aktorów. Zawsze w 100% poświęca się roli, przez co zdarza mu się dezorganizować pracę na planie filmów, w których gra. Do legendy przeszła jego rola w Mojej lewej stopie, gdzie podczas kręcenia kazał wozić się po planie na wózku inwalidzkim, z którego praktycznie nie schodził. Zdobywca trzech Oscarów. Tym razem gra Reynoldsa Woodcocka – znanego i ekscentrycznego projektanta mody z Wielkiej Brytanii. Mimo iż jest to świetna rola, to Day-Lewis ma raczej niewielkie szanse na wygraną.

Kurs: 20,0 @Fortuna

Timothee Chalamet – Tamte dni, tamte noce

22-letni aktor, który w tym roku zdobył swoją pierwszą nominację za rolę Elio w Tamte dni, tamte noce. Zagrał w jeszcze jednym nominowanym w tym roku filmie Lady Bird. Aktor grający póki co głównie w produkcjach nieco mniej komercyjnych, jednak znany również szerszej widowni, głównie za sprawą roli w hitowym Interstellar. Niewątpliwy talent aktorski, jednak mało prawdopodobne, że zgarnie sprzed nosa Gary’emu Oldmanowi. Byłaby to spora niespodzianka.

Kurs:  12,0 @Fortuna

Daniel Kaluuya – Uciekaj!

Kolejna nowa twarz wśród nominowanych. I kolejny Brytyjczyk. Doceniony przez krytyków, to jego pierwsza wielka rola pierwszoplanowa. W filmie Uciekaj!, przez wielu określanym mianem rasistowskiego horroru, wciela się w rolę czarnoskórego chłopaka, który jedzie ze swoją „białą” dziewczyną odwiedzić jej rodziców. Świetna rola, którą Kaluuya tworzy klimat niepokoju i zagubienia. Jednak, podobnie jak w przypadku Chalameta jego zwycięstwo byłoby zaskoczeniem.

Kurs: 18,0 @Fortuna

Kategoria najlepsza aktorka pierwszoplanowa – Oscary 2018

Sally Hawkins – Kształt wody

Angielska aktorka znana chociażby z Blue Jasmine. Tym razem wciela się w rolę Elisy Espossito, niemej woźnej pracującej w tajnym laboratorium. Jej postać jest niezwykle złożona, a co więcej niezwykle trudna do zagrania, nie tylko ze względu na jej postać, ale i całą historię. Pokazuje tu pełnię swoich możliwości, które z resztą nie są obce szerszej widowni. Dla Hawkins to druga nominacja, a wielu ekspertów w niej upatruje główną faworytkę do zdobycia statuetki. Nie jest jednak faworytką bukmacherów.

Kurs:  10,0 @Fortuna

Frances McDormand – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Kolejna wielka rola żeńska. Drances McDormand zagrała Mildred Hayes, matkę szukającą odpowiedzi po utracie córki, która została zgwałcona i zamordowana. Nie jest to jej pierwsza wielka rola. Do tej pory była trzykrotnie nominowana za rolę drugoplanową, jednak jej największym sukcesem jest zdobycie Oscara za rolę w filmie Fargo w 1997 roku. To właśnie jej dawane są największe szanse na  zdobycie tegorocznej nagrody Akademii. Zdobywczyni Złotego Globu 2018 za najlepszą aktorkę w dramacie.

Kurs:  1,15 @Fortuna

Margot Robbie – Ja, Tonya

Kolejna świetna rola aktorki, która raz po raz udowadnia, że powinno się ją doceniać nie tylko za wspaniałą urodę. W filmie tym wciela się w rolę Tonyi Harding, „wiecznie drugiej” łyżwiarki figurowej, która zamieszana była w zamach na swoją rywalkę z lodowiska, Nancy Kerrigan. Jest to pierwsza nominacja oscarowa dla tego aktorki. W tym roku jednak prawdopodobnie jeszcze nie uda jej się zdobyć statuetki.

Kurs:  20,0 @Fortuna

Saoirse Ronan – Lady Bird

Amerykańska aktorka, która swoją pierwszą nominację do Oscara zdobyła w wieku czternastu lat, za rolę w filmie Pokuta. W filmie Lady Bird gra rolę Christine McPherson – nastolatki ze złamanym sercem i pokręconych relacjach z rodziną. Co ciekawe to już trzecia nominacja tej aktorki. Poza Pokutą nominowana była jeszcze dwa lata temu za rolę w filmie Brooklyn. Kto wie, może trzecia nominacja przyniesie jej tę najbardziej pożądaną w świecie filmowym nagrodę? O tym, że ma bardzo duże szanse niech świadczy zdobycie przez nią tegorocznego Złotego Globu za najlepszą aktorkę w komedii lub musicalu.

Kurs: 8,0  @Fortuna

Meryl Streep – Czwarta władza

A teraz, niejako na deser, jedna z największych czynnych zawodowo gwiazd kina i aktorka, której nikomu przedstawiać nie trzeba, czyli po prostu Meryl Streep. To jej osiemnasta nominacja do Oscara. Do tej pory zdobyła trzy statuetki. Tym razem wciela się w Kay Graham, właścicielkę gazety, która łączy siły z jej redaktorem naczelnym w celu ujawnienia niewygodnych tajemnic rządu Stanów Zjednoczonych. Nie jest to z pewnością najlepsza rola Streep, jednak tematyka, którą ten film porusza zwiększa nieco jej szanse na wygraną. Mimo to szanse na zdobycie kolejnej statuetki ma raczej niewielkie.

Kurs:  50,0 @Fortuna

Kategoria najlepszy reżyser – Oscary 2018

  • Guillermo Del ToroKształt wody kurs 1,6 @Fortuna
  • Christopher Nolan Dunkierka kurs 3,0 @Fortuna
  • Greta GerwigLady Bird kurs 8,0 @Fortuna
  • Paul Thomas Anderson – Nić widmo kurs 25,0 @Fortuna
  • Jordan PeeleUciekaj! kurs 50,0 @Fortuna

Jest to zawsze jedna z najtrudniejszych do wytypowania kategorii, tym bardziej, że przeciętny widz nie potrafi dokładnie ocenić kunsztu reżysera. A można go dostrzec przede wszystkim w przywiązaniu do detali. Niemniej od czego mamy bukmacherów? Ich głównym faworytem jest meksykański reżyser Guillermo Del Toro. Nie jest to jego pierwsza nominacja – wcześniej był już nominowany za Labirynt Fauna. Poza wielkim talentem reżyserskim jest również świetnym scenarzystą. Jego szanse na triumf są spore, tym bardziej, że w tym roku zdobył już Złotego Globa w tej samej kategorii.

Niemniej, stawka w tym roku jest bardzo wyrównana, a meksykański reżyser będzie miał godnych rywali. przede wszystkim w osobach Christophera Nolana i Grety Gerwig. Jednak to właśnie del Toro pozostaje faworytem i najprawdopodobniej w końcu otrzyma nagrodę, na którą biorąc pod uwagę całą jego karierę w pełni zasłużył.

Dobre typy na Oscary 2018

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri (Three Billboards outside Ebbing, Missouri) reż. Martin McDonagh kurs 2,2 Fortuna

Guillermo Del Toro – Kształt wody kurs 1,6 @Fortuna

Obstawiaj Oscary u legalnych polskich bukmacherów

Zakłady bukmacherskie to nie tylko sport. Operatorzy zakładów wzajemnych bardzo często dają swoim graczom możliwość obstawiania innych wydarzeń z dziedziny rozrywki, a nawet polityki. Zakłady na zwycięzców Oscarów co roku pojawiają się w ich ofercie. Obstawianie Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej może przynieść spore zyski, więc gra jest warta świeczki. Wydarzenie to możesz obstawiać m. in. w punktach stacjonarnych legalnych polskich bukmacherów, takich jak Fortuna, Totolotek, Milenium, LV BET czy STS.

Niemniej jeżeli cenisz sobie wygodę i chcesz mieć możliwość obstawiania 24 godziny na dobę, to powinieneś zacząć grać przez Internet. Co więcej, rejestrując konto online u jednego z legalnych polskich bukmacherów możesz zyskać na wysokim bonusie powitalnym, wynoszącym nawet kilkaset złotych. Dodatkowo, jeżeli skorzystasz z kodów promocyjnych, będziesz mógł zwiększyć wartość otrzymanych darmowych bonusów na zakłady.

Legalni Bukmacherzy - Oferty Powitalne Styczeń 2018
BukmacherBonus na startOferta Specjalna
Fortuna zakłady bukmacherskie500 PLN 530 PLN Sprawdź
LV BET zakłady bukmacherskie logo1000 PLN 1070 PLN Sprawdź
Totolotek Zakłady Bukmacherskie520 PLN 575 PLN Sprawdź
Milenium Zakłady Bukmacherskie760 PLN 790 PLN Sprawdź
Oscary 2018: Kursy na zakłady bukmacherskie – Kto wygra?
4.9 (97.22%) 36 votes