Olimpiada Zimowa 2018 Kursy na medale Polaków

Kursy na medale Polaków Olimpiada Zimowa 2018
Postaw darmowy zakład na Polaków w ZIO 2018

Już w ten piątek, tj. 09 lutego 2018 roku, czeka nas wielkie otwarcie Zimowych Igrzyska Olimpijskich w południowokoreańskim Pjongczang. Do tegorocznej światowej stolicy sportów zimowych zjadą najlepsi zawodnicy z całego świata, którzy walczyć będą o 102 komplety medali w 15 dyscyplinach. Polscy kibice z pewnością liczą na kilka krążków, również tych z najcenniejszego kruszcu. Naszymi faworytami są oczywiście skoczkowie narciarscy z Kamilem Stochem na czele, a także nasza multimedalistka, Justyna Kowalczyk.

Po olimpiadzie w Soczi, z której nasi wrócili z aż czterema złotymi medalami, staliśmy się jednym z poważniejszych graczy w sportach zimowych. Mimo iż o powtórzenie wyniku sprzed czterech lat nie będzie łatwo, to z pewnością po raz kolejny mamy spory potencjał. Pytanie tylko, czy zdobędziemy medale w jeszcze innych dyscyplinach? Kilka szans z pewnością istnieje, jednak nie są to w żadnym wypadku pewniaki. Tak czy owak czekają nas ogromne sportowe emocje i pozostaje nam trzymać kciuki za biało-czerwonych.

ZIO 2018 w Pjongczang to również świetna okazja do obstawiania. Legalni polscy bukmacherzy udostępnili już kursy na niektóre konkurencje, w tym przede wszystkim na te z udziałem naszych zawodników. Dowiedzmy się więc kto z naszej reprezentacji ma szansę na medal i jak kształtują się kursy na polskie szanse medalowe.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang – kursy bukmacherskie

Sprawdźmy, jakie kursy na najważniejsze zakłady wystawili polscy bukmacherzy.

Zakłady na ilość medali Polaków

Czołowi polscy bukmacherzy przygotowali między innymi zakłady na ilość medali łącznie zdobytych przez naszą reprezentację. Jako, że szans w tej konkurencji jest sporo, to możemy być niemal pewni, że nasza reprezentacja nie wróci do domu z pustymi rękami. Oto kursy na medale naszej reprezentacji u legalnych polskich bukmacherów.

PoniżejKursBukmacherPowyżejKursBukmacher
0,510,0Totolotek/Milenium0,51,02Milenium
1,53,70Milenium1,51,25Totolotek
2,52,20Totolotek/Milenium2,51,55Totolotek/Milenium
3,51,50Totolotek/Milenium3,52,30Totolotek/Milenium
4,51,15Totolotek/Milenium4,54,50Totolotek

Jak widać bukmacherzy oceniają nasze szanse medalowe całkiem wysoko. Świadczy o tym między innymi niewysoki kurs 2,30 na zdobycie przez nas przynajmniej czterech krążków. Całkiem atrakcyjnie prezentuje się kurs na zdobycie przynajmniej pięciu medali, co jest całkiem możliwe. Teoretycznie mogliby dokonać tego sami nasi skoczkowie, jeżeli wystąpią na podobnym poziomie jak podczas konkursu w Willingen.

Zakłady na ilość medali Polaków w STS

STS również udostępnił kursy na ilość medali, jednak nie w formie powyżej lub poniżej, a w formie tak lub nie. I tak za obstawienie zdobycia przez naszych jednego medalu nie zarobimy nic (kurs 1,0), za zdobycie przynajmniej dwóch medali kurs wynosi 1,15, trzech – 1,57, czterech 2,14, a za zdobycie pięciu medali kurs w STS wynosi 3,74.

Zakłady na skoki narciarskie Olimpiada Zimowa

Wszyscy eksperci w kraju i za granicą są niemal pewni, że nasi zdobędą medale w tej dyscyplinie. Skoki stały się dla nas niemal sportem narodowym, tym bardziej, że nie musimy już liczyć na tylko jednego zawodnika w konkursie indywidualnym.  Ponadto, mamy bardzo mocną drużynę. Przyjrzyjmy się kursom na poszczególne konkurencje.

Kursy na skoki skocznia H-109

Zmagania skoczków na średniej skoczni rozpoczną się już w ten weekend, tak więc większość legalnych buków przygotowała już kursy na te zawody. Rzućmy okiem na to jak kształtują się kursy na Polaków.

ZawodnikZwycięstwoBukmacherMiejsca 1-3Bukmacher
K. Stoch2,75Fortuna1,44LV BET
D. Kubacki11,0LV BET3,0Milenium / LV BET
S. Hula41,0LV BET12,0Milenium
M. Kot81,0LV BET17,0Milenium / LV BET

Jak widać na przykładzie powyższej tabeli, najwyższe kursy w wielu przypadkach znajdziemy u bukmachera LV BET. Niemniej najwyższy kurs na naszego głównego faworyta, Kamila Stocha, przygotował bukmacher Fortuna – 2,75. Całkiem wysokie kursy znajdziemy również w Milenium.

Kursy na skoki w STS skocznia H-109

Swoje kursy na to wydarzenie przygotował oczywiście najpopularniejszy w Polsce bukmacher – STS. Kurs na Stocha wynosi u niego 2,50, na Kubackiego 10,0, na Hulę 30,0, a na Macieja Kota 50,0.

Najlepsze oferty na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018

Fortuna

✓ 10 PLN bez depozytu na start
✓ 120 PLN na zakład bez ryzyka
✓ Do 400 PLN bonusu od wpłaty

Sprawdź

Totolotek

✓ 25 PLN bez depozytu na start
✓ 550 PLN bonusu od wpłaty
✓ +6% na zakłady mobile

Sprawdź

LVBET

✓ 20 PLN bez depozytu na start
✓ Do 1000 PLN bonusu za wpłatę
✓ Liczne promocje bukmacherskie

Sprawdź

Kursy na skoki skocznia H-140

Kolejna walka o medale wśród skoczków odbędzie się na dużej skoczni, która w Pjongczang ma punkt konstrukcyjny na 140 metrze. Rzut okiem na tabelę z kursami na naszych.

ZawodnikZwycięstwoBukmacher
K. Stoch2,50LV BET
D. Kubacki12,0LV BET
S. Hula41,0LV BET
M. Kot101,0LV BET
P. Żyła161,0LV BET

Po raz kolejny faworytem jest Kamil Stoch, jednak należy mieć świadomość, że kurs ten może ulec zmianie i to sporej, zaraz po konkursie na skoczni średniej. Spore szanse na wygraną zdaniem bukmacherów ma również Dawid Kubacki, o czym świadczy kurs 12,0. Dość wysoki kurs znajdziemy na Stefana Hulę, z kolei kursy na Macieja Kota i Piotra Żyłę są u legalnych polskich bukmacherów bardzo wysokie.

Kursy na skoki w STS skocznia H-140

Swoją ofertę na te zawody przygotował już również STS. Kurs na zwycięstwo Kamila Stocha wynosi u tego buka 2,75 i jest póki co najwyższy na rynku, a na Dawida Kubackiego 12,0. Kursy na pozostałych skoczków są już jednak niższe u konkurencji – na Stefana Hulę wynosi on 30,0, na Macieja Kota 75,0, a na Piotrka Żyłę 50,0.

Kursy na konkurs drużynowy K-140

Kolejną szansą medalową naszej kadry będą drużynowe zawody na skoczni K-140.

Polska2,25LV BET

Nasi wymieniani są w gronie ścisłych faworytów, a kurs na ich zwycięstwo nie jest specjalnie wysoki i wynosi na tę chwilę 2,25 u bukmachera LV BET. Jedyną kadrą mającą u bukmacherów wyższe notowania są Norwegowie. Niemniej, po zawodach drużynowych w Zakopanem nasi powinni nabrać wiatr w żagle.

Kursy w STS na konkurs drużynowy K-140

Bukmacher ten przygotował kursy zarówno na zwycięstwo naszego zespołu, jak i na jego miejsce na podium. W pierwszym przypadku wynosi on 2,50, a w drugim 1,30.

Kursy bukmacherskie na biegi narciarskie

Drugą konkurencją, w której możemy liczyć na medale są biegi narciarskie. Mowa tu oczywiście przede wszystkim o Justynie Kowalczyk. Sprawdźmy jak przedstawiają się kursy na jej występy.

Kursy na biegi narciarskie 30 km

Koronna konkurencja naszej mistrzyni. Legalni polscy bukmacherzy zdążyli już przygotować kursy na te zawody. Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

 ZwycięstwoBukmacher1-3Bukmacher
J. Kowalczyk75,0Milenium10,0Milenium

Jak widać kursy na zwycięstwo, a nawet na podium naszej zawodniczki rodem z Kasiny Wielkiej, są bardzo wysokie. Sądząc po ogromie pracy jaką włożyła w przygotowania są one z pewnością warte przynajmniej rozważenia.

Kursy w STS na 30 km

STS póki co nie przygotował kursów na to wydarzenie.

Kursy na bieg łączony

Kolejna konkurencja, w której Justyna może zabłysnąć. Rzut okiem na kursy.

 ZwycięstwoBukmacher1-3Bukmacher
J. Kowalczyk300,0Milenium40,0Fortuna

Jak widać bukmacherzy dają naszej multimedalistce bardzo znikome szanse na wygranie tego biegu. Nie inaczej jest z szansami na podium. Niemniej być może warto obstawić jedno z tych zdarzeń za drobne pieniądze.

Analiza szans na medale Polaków w Olimpiadzie Zimowej 2018

Sprawdźmy, jakie szanse mają Polacy w nadchodzącej olimpiadzie.

Szanse na medal w skokach narciarskich

Jak już wspomniałem będzie to dyscyplina sportowa, w której mamy największe szanse na medale, a rzeczywiście jest ich kilka. Z pewnością powrót Kamila Stocha bez przynajmniej jednego złotego medalu traktowane będzie jako niemałe rozczarowanie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że skacze on obecnie najrówniej ze wszystkich skoczków. Udowodnił to wygrywając mini-turniej w Willingen. Jak wiadomo jest on obrońcą obydwu tytułów olimpijskich, zarówno na średniej jak i na dużej skoczni. W treningach przed zawodami pokazał, że czuje się na tej skoczni naprawdę dobrze i że przyjechał do Pjongczang w wysokiej formie.

Nie jest on oczywiście naszą jedyną szansą medalową w konkursach indywidualnych. Podczas zawodów w Willingen świetnie spisywali się pozostali nasi skoczkowie, z Dawidem Kubackim i Piotrem Żyłą na czele. Obydwaj stawali w tamten weekend na podium. Niestety Piotrka nie zobaczymy na pewno w czasie zawodów na skoczni średniej, gdyż nie znalazł uznania w oczach trenera Horngachera. Nie ukrywajmy – była to decyzja jak najbardziej racjonalna. Na szczęście, zarówno Stefan Hula jak i Maciej Kot póki co bardzo solidnie prezentują się na tym obiekcie. Co więcej, Maciej Kot stawał tu w zeszłym sezonie na podium Pucharu Świata, co może być dobrym prognostykiem przed zawodami olimpijskimi. Z kolei Stefan Hula rozgrywa sezon życia i z pewnością będzie walczył o dobry wynik w obydwu zawodach indywidualnych.

Na deser mamy jeszcze konkurs drużynowy, gdzie obok Norwegów typowani jesteśmy na faworytów do zdobycia mistrzostwa. Naturalnie trener Horngacher nie podjął jeszcze decyzji co do czwórki na ten konkurs. Z pewnością będzie miał twardy orzech do zgryzienia, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Piotrek Żyła zdecydowanie preferuje te nieco większe skocznie.  Zdrowa rywalizacja o miejsce w drużynie może jedynie wpłynąć na morale naszych zawodników w pozytywny sposób.

Podsumowując, występy naszych reprezentantów mogą po raz kolejny przynieść nam sporo powodów do dumy. Szans medalowych w tej konkurencji jest naprawdę wiele, a każdy z naszych zawodników jest w stanie, przy większej lub mniejszej ilości szczęścia, stanąć na podium, w którymś z tych konkursów.

Czy Justyna Kowalczyk zdobędzie medal w Pjongczang

Tu wszyscy liczymy przede wszystkim na naszą weterankę. Dla Justyny Kowalczyk będzie to już czwarty występ na Igrzyskach Olimpijskich. Do tej pory udało jej się wywalczyć pięć medali, co jest absolutnym rekordem wśród naszych sportowców zimowych. W jej kolekcji są dwa krążki z najcenniejszego kruszcu, jeden medal srebrny i dwa brązowe. Czy stać ją na jeszcze jakiś sukces?

Sądząc po tytanicznej pracy jaką wykonała przed i w trakcie sezonu narciarskiego wydawać się może, że jest w stanie to zrobić. Tuż przed Igrzyskami zdominowała zawody w Kazachstanie. Co prawda nie startowały w nich gwiazdy z Norwegii, jednak same występy były jak najbardziej solidne. Pokazała kawał dobrego biegania i wysoką formę. Wcześniej startowała w licznych maratonach, które bardzo często udawało jej się wygrywać. Oznacza to, że przygotowywała się przede wszystkim pod kątem biegu na 30 kilometrów. Warto przypomnieć, że na dystansie tym zdobywała już złoto w czasie Igrzysk w Vancouver.

Pani Justyna będzie należeć do najbardziej doświadczonych zawodniczek w stawce. Ona sama w tym sezonie dość mocno ograniczyła swoje starty w Pucharze Świata, koncentrując się przede wszystkim na przygotowaniach do olimpiady. Tym samym jej forma jest tak naprawdę sporą zagadką. Liczymy, że zaskoczy nas i to w najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu!

Reprezentacja – ilość medali w ZIO 2018

Chyba każdemu polskiemu fanowi sportu marzy się powtórzenie sukcesu z historycznych dla nas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Z tamtej imprezy udało się nam przywieźć łącznie sześć medali, w tym aż cztery złote. Tym razem może być o to nieco trudniej, ponieważ nasz mistrz w panczenach Zbigniewa Brodka jest daleki od formy sprzed czterech lat, a forma Justyny Kowalczyk stoi pod dużym znakiem zapytania.

Z drugiej strony mamy najmocniejszą kadrę skoczków w historii i spore szanse na medale w każdej z trzech konkurencji. Stoch, Kubacki, Hula, Kot i Żyła są w naprawdę dobrej formie, a ich ostatnie wyniki świadczą o tym, że do tego stale rośnie. Jednocześnie jest historyczna szansa na złoto olimpijskie w drużynie, co byłoby ukoronowaniem karier każdego z nich, a jednocześnie laurką dla trenera Horngachera za jego wspaniałą pracę.

Nie należy również zapominać o naszych pozostałych szansach medalowych. Mamy oczywiście świetną biathlonistkę Weronikę Nowakowską, która już dwukrotnie była bliska zdobycia medalu olimpijskiego – jedynego, którego brakuje w jej bogatej kolekcji. Podobnie jak w Soczi mamy również parę szans na medale w łyżwiarstwie szybkim. Mowa tu przede wszystkim o naszej drużynie pań, a także o Arturze Wasiu, dla którego będzie to pierwszy występ olimpijski.

Tym samym, szans na medale z pewnością nie brakuje. Czy uda się powtórzyć sukces z Soczi? Będzie o to naprawdę trudno, jednak przy dobrych wiatrach naszych olimpijczyków będzie stać na zdobycie 5-6 medali. Nam pozostaje trzymać kciuki za naszych i wygrywać grube sumy u legalnych polskich bukmacherów.

Dobre typy na Olimpiadę Zimową w Pjongczang

  • Kamil Stoch zdobędzie złoto na K-109 po kursie 2,75 @Fortuna
  • Kamil Stoch zdobędzie złoto na K-140 po kursie 2,50 @LV BET
  • Polska drużyna skoczków zdobędzie złoto po kursie 2,25 @LV BET
  • Justyna Kowalczyk miejsca 1-3 na 30 km po kursie 10,0 @Fortuna
  • Polska reprezentacja zdobędzie łącznie ponad 3,5 medala po kursie 2,30 @Totolotek/Milenium

Obstawiaj ZIO u legalnych bukmacherów

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang to obok Mistrzostw Świata w Piłce nożnej najważniejsza impreza sportowa w tym roku. Będzie to wielkie wydarzenie nie tylko dla kibiców, ale również dla fanów obstawiania. Czołowi bukmacherzy zdążyli już wystawić kursy na najważniejsze dyscypliny z udziałem Polaków – mowa tu przede wszystkim o skokach narciarskich z udziałem m. in. Kamila Stocha, a także o biegach narciarskich z udziałem Justyny Kowalczyk. Jeżeli chcesz obstawić ich starty na tych zawodach, to najlepiej skorzystać z usług legalnych polskich bukmacherów, np. Fortuny, Totolotka, Milenium, LV BET czy STS. Oferują oni wszystkim swoim nowym graczom wysokie bonusy powitalne, a także szereg innych korzyści, niedostępnych w punktach stacjonarnych. Rejestrując się u jednego z nich pamiętaj również o naszych kodach promocyjnych. Korzystając z nich przy rejestracji będziesz mógł zyskać dodatkowe środki na darmowe zakłady.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close