• Porady
 • Najlepsze systemy na zakłady bukmacherskie online

Najlepsze systemy na zakłady bukmacherskie online

Mimo iż zakłady bukmacherskie istnieją w świadomości kibiców sportu od dziesięcioleci, to w dalszym ciągu nie udało się znaleźć czegoś co można by nazwać Świętym Graalem typowania, nawet jeśli nie brakuje graczy, którzy wychodzą na pojedynkach z bukmacherem na plus. Mimo iż nie posiadamy na ten temat pewnych danych, to możemy z dużą dozą pewności stwierdzić, że nie jeden typer, któremu ta sztuka się udaje korzysta z różnego rodzaju strategii i systemów bukmacherskich, które zwiększają ich szanse w dość nierównej walce z bukiem. W naszym dzisiejszym artykule przyjrzymy się temu tematowi nieco bliżej i spróbujemy określić czy rzeczywiście mogą one okazać się opłacalne.

Jak grać systemem? Kilka wskazówek na start

Sztuka typowania w oparciu o strategie i systemy jest w dużej mierze związana z umiejętnym zarządzaniem przez nas budżetem. Nie jest to jednak sztuka prosta, tym bardziej, że zakłady bukmacherskie to dyscyplina, która w graczach budzi bardzo duże, i często skrajne, emocje. Podczas obstawiania meczy online główną umiejętnością, która może zapewnić nam sukces w typowaniu systemowym (i nie tylko zresztą) należy uznać zdolność do wykonywania chłodnych kalkulacji. Musimy więc być konsekwentni w swoich poczynaniach i potrafić myśleć długofalowo. Dlatego też, każdy stawiany przez nas kupon należy zapisywać w notesie lub stworzonym do tego pliku w Excelu. Ustal również miesięczny budżet na zakłady i pod żadnym pozorem go nie przekraczaj.

Dzięki temu, zyskasz kontrolę nad swoimi wydatkami i zyskami, a w efekcie nauczysz się minimalizować ewentualne straty. Pamiętaj przy tym, by nie próbować na siłę odgrywać się po przegranym zakładzie, szczególnie jeśli masz dłuższą serię kuponów bez wygranej. Zamiast tego, lepiej byś zrobił sobie dzień wolnego i wrócił do gry z chłodną głową.

Najpopularniejsze systemy bukmacherskie

Przejdźmy więc do głównej części naszego artykułu, czyli do opisu najciekawszych systemów bukmacherskich.

Gra na progresję

Jednym z najpopularniejszych systemów stosowanych w grach hazardowych, w tym również w zakładach bukmacherskich, jest progresja. Polega ona na obstawianiu tego samego wyniku po rosnącej w stawce, tak by finalnie zapewnić sobie zysk. Istnieje spora ilość wariacji tego systemu, spośród których jedne są mniej, a inne bardziej ryzykowne, a poziom ryzyka może jednocześnie mieć również przełożenie na wartość naszych ewentualnych wygranych. Poniżej opisaliśmy dwie opcje, które uważane są przez wielu graczy za najlepsze typy progresji bukmacherskiej.

System Martingale

Strategia ta została żywcem zapożyczona z gier kasynowych, takich jak np. ruletka. Jej głównym założeniem jest podwajanie stawki w razie przegranego zakładu. Wygrana z kolei gwarantuje powrót do stawki bazowej. Tym samym, jeśli grając np. w ruletkę zdecydujemy się cały czas obstawiać „czarne”, począwszy od stawki 10 PLN, to nasza gra mogłaby wyglądać następująco:

LosowanieWynikStawkaWygrana
1.Czerwone10 PLN0 PLN
2.Czerwone20 PLN0 PLN
3.Czarne40 PLN80 PLN
4.Czarne10 PLN20 PLN

Jak widać, podczas czterech losowań i zainwestowaniu 80 PLN udało nam się wyjść z 20 PLN na czysto. Wygrana być może nie powala na kolana, jednak i tak wygląda przyzwoicie. Tylko w jaki sposób możemy przełożyć to na zakłady sportowe?

Dobrą metodą może okazać się typowanie remisów, których kursy na ogół wynoszą 3 i więcej. W tym celu polecamy wybrać ligę, w której notuje się dużą ilość meczów zakończonych tymi rezultatami (mogą to być np. niższe szczeble piłkarskie we Włoszech, np. Serie C) i drużynę np. ze środka tabeli tych rozgrywek. Niemniej, mimo iż w teorii remis danej ekipy w końcu musi paść, to nie można uznać tego systemu za doskonały, gdyż może wymagać od gracza dużych nakładów finansowych, nie gwarantując przy tym wysokich wygranych. Mimo to, może okazać się przydatna np. przy sportach wirtualnych.

System Fibonacci’ego

Kolejny system gry na progresję, jednak z nieco zmodyfikowanymi stawkami. Tym razem gracz nie będzie podwajał nakładów finansowych z każdym zakładem, a zamiast tego skorzysta z ciągu Fibonacciego, który możecie znać chociażby ze znanej książki autorstwa Dana Browna pt. „Kod da Vinci” lub jej ekranizacji. W ramach tego równania gracz rozpoczyna od stawki 1, a każda następna wartość stawki jest sumą dwóch poprzednich. Pierwsze liczby tego ciągu wyglądają w ten sposób: (0), 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144…

Tym samym, jeśli weźmiemy kilka losowań w ruletce i znów będziemy stawiać na czarne, to nasze wygrane (i przegrane) mogą wyglądać następująco:

LosowanieWynikStawkaWygrana
1.Czerwone10 PLN0 PLN
2.Czarne20 PLN40 PLN
3.Czerwone10 PLN0 PLN
4.Czerwone20 PLN0 PLN
5.Czarne30 PLN60 PLN
6.Czarne10 PLN20 PLN
7.Czerwone10 PLN0 PLN

Tym razem przy 110 PLN zainwestowanych udało nam się zarobić 10 PLN na czysto. Wygrana jest więc jeszcze niższa niż w przypadku systemu Martingale, jednak stawki za jakie gramy są również niższe, szczególnie przy dłuższych seriach niepowodzeń. Jest to więc system dla graczy z nieco bardziej ograniczonymi zasobami pieniężnymi. Podobnie jak w przypadku poprzedniego systemu na progresję, tak w przypadku zakładów sportowych polecamy stosować ten typ progresji na remisy. Opinie na temat tego systemu są jednak różne, gdyż by liczyć na duży zysk potrzebujemy sporego budżetu.

Kryterium Kelly’ego

System gry opracowany w latach 50. ubiegłego stulecia przez Amerykanina Johna Kelly’ego. Dzięki wykorzystaniu kryterium jego autorstwa, typer będzie w stanie określić optymalną wysokość zakładu w oparciu o wartość (ang. value) wybranego zakładu. Niemniej, korzystanie z tej metody wymaga od graczy pewnego doświadczenia, gdyż jego głównym zadaniem będzie dokładne oszacowanie wartości zakładu, a także prawdopodobieństwa, że okaże się trafiony. Wyliczamy go za pomocą następującego równania:

(BP – Q)/B

przy czym

 • B – to kurs dziesiętny pomniejszony o 1
 • P – to wysokość prawdopodobieństwa wygranej
 • Q – to prawdopodobieństwo przegranej (1-P)

Tym samym, jeśli chcemy postawić na wygraną zespołu po kursie 1,90, którego szacunkowe szanse na wygraną wynoszą 55%, to najbardziej korzystną stawkę wyliczymy za pomocą następującego równania:

 • P = 0,55
 • Q = 1 – 0,55 = 0,45
 • B = 1,9 – 1 = 0,9

Tym samym na podstawie równania (0,9 x 0,55 – 0,45) /1 = 0,045, wychodzi nam, że stawka za jaką powinniśmy zagrać ten zakład to 4,5% naszej puli pieniędzy. Powinno to zagwarantować nam regularny wzrost środków finansowych. Kryterium Kelly’ego w praktyce jest jednym z najkorzystniejszych systemów stosowanych w grach losowych.

Sporty wirtualne – systemy

Sporty wirtualne to zakłady oparte w dużej mierze na losowości. Nie dziwi więc, że powstają różnego rodzaju systemy na sporty wirtualne. W tym przypadku nie może być jednak mowy o zawyżonym czy zaniżonym kursie na daną drużynę czy zawodnika, bowiem ustalane są one komputerowo. Oczywiście najbardziej opłacalne mecze to te z kursami powyżej 5.0, jednak bardzo rzadko zdarza się aby spotkanie z takim kursem okazało się wygrane. Dlatego też gracze skupiają się raczej na typowaniu według bramek, tym bardziej, że maksymalnie może ich być zazwyczaj 5. Rzadko zdarza się, że w meczu padnie tyle goli. Najczęściej jest to 1, 2, maksymalnie 3. Często padają też bezbramkowe remisy. Dlatego też gracze obstawiają zazwyczaj zakłady na ilość bramek i under/over. Oczywiście ciężko nazwać takie typowanie gra systemową.

Zakłady bukmacherskie – systemy gry

Zakłady systemowe są również oferowane bezpośrednio przez bukmacherów. W tym wypadku gracz ma za zadanie prawidłowo wytypować jak największą ilość wydarzeń, a jego wygrana, nawet jeśli część z nich będzie nietrafiona, zostanie obliczona za pomocą algorytmu. Typer będzie mógł więc wybrać między innymi trafienie 2 z 3 meczów i/lub bloków, 2 z 4, czy 3 z 5 – możliwości jest naprawdę sporo. Jego szanse na wygraną mogą więc znacznie wzrosnąć, jednak wygrane wcale nie muszą być okazałe (o tym za chwilę). Wśród bukmacherów oferujących tę funkcję znajdziemy m.in. Fortunę, TOTALbet, STS, LVBET, Totolotek, forBET i PZBuk. Polecamy samemu sprawdzić, który z tych bukmacherów online oferuje najlepsze zakłady systemowe. Wystarczy dokonać darmowej rejestracji.

Kalkulator zakładów systemowych

Dowiedzmy się na czym dokładnie polegają zakłady systemowe na przykładzie systemów 2 z 3 i 2 z 4. W pierwszym przypadku gracz zdecydował się postawić mecze trzech drużyn:

 • LOSC Lille (kurs 1,9)
 • Herthy Berlin (2,0)
 • Legii Warszawa (kurs 1,8)

Umówmy się, że w dwóch pierwszych przypadkach mecze zostały rozstrzygnięte po myśli gracza i Lille oraz Hertha wygrały swoje mecze. Mecz Legii zakończył się z kolei remisem. Daje to nam następujące rezultaty:

 • Zakład 1: Lille i Hertha wygrywa – zakład wygrany
 • Zakład 2: Lille wygrywa i Legia remisuje – zakład przegrany
 • Zakład 3: Hertha wygrywa i Legia remisuje – zakład przegrany

Jeśli postawiliśmy łącznie 45 PLN i na każdą z kombinacji wyszło po 15 PLN, to przy pierwszym zakładzie wygranym po kursie łącznym 3,8 i odjęciu podatku w wysokości 12%, wygrywamy 50,16 PLN, co daje nam 5,16 PLN zysku. Co prawda za tę wygraną nie będziemy mogli jeszcze przejść na wcześniejszą emeryturę, jednak przynajmniej będziemy do przodu.

Z kolei w przypadku obstawiania systemu 2 z 4, jak nietrudno się domyślić, warto korzystać przy graniu meczów ze znacznie wyższymi kursami. I tak możemy wytypować remis Górnika z Pogonią (kurs 3,3), wygraną Arki (2,65), wygraną Bayeru Leverkusen (2,25) i remis Wisły z Cracovią (3,5). Nasze zakłady systemowe będą wówczas przedstawiały się następująco:

 • Zakład 1: remis Górnika (3,3) i wygrana Arki (2,65)
 • Zakład 2: remis Górnika (3,3) i wygrana Bayeru (2,25)
 • Zakład 3: remis Górnika (3,3) i remis Wisły (3,5)
 • Zakład 4: wygrana Arki (2,65) i wygrana Bayeru (2,25)
 • Zakład 5: wygrana Arki (2,65) i remis Wisły (3,5)
 • Zakład 6: remis Wisły (3,5) i wygrana Bayeru (2,25)

Jeśli po raz kolejny na każde spotkanie postawimy po 15 PLN, to nasza stawką łączna wyniesie 90 PLN. Jeśli, dajmy na to, pierwszy zakład okaże się wygrany na sumę 115,43 PLN, to po odjęciu zainwestowanej sumy będziemy do przodu 25,43 PLN. Jeśli dodatkowo trafiony okaże się zakład na wygraną Bayeru Leverkusen, to zarobimy jeszcze na blokach numer 2 (98,01 PLN) i 6 (103,95) i będziemy łącznie do przodu na czysto o 227,39 PLN. Nieźle, prawda? Co więcej, zakłady tego typu możemy grać nie tylko w przypadku zakładów pre-match, ale i zakładów live.

Zakłady systemowe – podsumowanie

Zakłady systemowe to z pewnością bardzo ciekawa opcja dla graczy chcących zminimalizować ryzyko przegranej. Faktem jest, że i tak nie gwarantują nam one pewnych i wysokich wygranych jednak, jeśli potrafimy być cierpliwy, to z czasem na pewno docenimy możliwości jakie oferują tego typu zakłady. Dlatego też wszystkim graczom polecamy przynajmniej spróbować swoich sił w tego typu strategiach i zakładach bukmacherskich.

Graj systemowo u legalnych polskich bukmacherów

Zakłady systemowe oferowane są przez większość legalnych w naszym kraju bukmacherów internetowych. Jeśli więc szukasz dobrego operatora, to polecamy skorzystać z usług jednego z nich. Dzięki licencji Ministerstwa Finansów będziesz miał pewność, że nie będziesz miał nieprzyjemności ze strony skarbówki, a atrakcyjny bonus powitalny umili Ci początek przygody z wybranym przez Ciebie bukiem. Podczas rejestracji pamiętaj również o naszych kodach promocyjnych, dzięki którym zmaksymalizujesz swoje szanse na wysokie wygrane!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close