Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej 2021 – Kursy bukmacherskie

W środę zakończyła się pierwsza faza Mistrzostw Świata 2021 w Egipcie. 24 drużyny z ośmiu grup awansowały do kolejnej fazy rozgrywek, gdzie będą walczyć o uzyskanie promocji do czołowej ósemki turnieju. Wśród tych zespołów znalazła się reprezentacja Polski. Faza zasadnicza turnieju rozpocznie się w środę 20 stycznia, a potrwa do poniedziałku – 25 stycznia.

MŚ w piłce ręcznej 2021 – Szanse Polaków w fazie zasadniczej turnieju

Reprezentacja Polski ma za sobą fazę grupową Mistrzostw Świata w Egipcie. Nasi piłkarze ręczni pokazali się ze świetnej strony i zajęli drugie miejsce, dzięki czemu awansowali do fazy zasadniczej z dwoma punktami i mają realne szanse na awans do ćwierćfinału turnieju. W fazie grupowej podopieczni Patryka Rombla zmierzyli się z Tunezją, Hiszpanią i Brazylią, a wyniki prezentowały się następująco: 

  • Tunezja 28–30 Polska
  • Polska 26:27 Hiszpania
  • Brazylia 23:33 Polska 

Biało – Czerwoni odnieśli dwa bardzo ważne zwycięstwa, a w konfrontacji z Brazylią spisali się niemal perfekcyjnie i ograli solidnych rywali aż dziesięcioma golami. Niewiele brakowało, a Polacy urwaliby również punkcik Hiszpanii, ale ostatecznie faworyci wygrali, choć w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Mimo jednej porażki, Polacy wypełnili już plan minimum, czyli awansowali do fazy zasadniczej turnieju, gdzie czekają ich następujące starcia: 

  • Urugwaj vs Polska (21.01, godz. 15:30) 
  • Polska vs Węgry (23.01, godz. 18:00)
  • Polska vs Niemcy (25.01, godz 20:30)

Awans do czołowej ósemki uzyskają dwie najlepsze drużyny z grupy. Przed startem fazy zasadniczej tabela naszej grupy w fazie zasadniczej turnieju prezentuje się w ten sposób: 

MiejsceReprezentacja BramkiPunkty
1Węgry73:464
2Hiszpania56:553
3Niemcy71:432
4Polska59:502
5Brazylia52:621
6Urugwaj 32:870
tabela przed rozpoczęciem rywalizacji w grupie 1 fazy zasadniczej

Jak widać sytuacja w grupie jest bardzo wyrównana i wszystkie cztery czołowe reprezentacje będą do końca walczyć o dwa czołowe miejsca. Nie można także lekceważyć Brazylii, która przy dobrym dniu może być w stanie zagrozić Węgrom czy Niemcom. Sprawdźmy jakie kursy na zwycięzcę grupy 1 w fazie zasadniczej zaproponowali legalni polscy bukmacherzy.

FortunaSTSTotalbeteWinnerPZbukTotolotekLVbet
Hiszpania1,751,701,651,651,601,801,80
Węgry2,552,752,802,802,752,502,50
Niemcy8,009,008,008,008,509,009,00
Polska18,0020,0019,0019,0021,0020,0019,00
Brazylia150,00150,00100,00101,00126,00160,00151,00
Urugwaj4,000,004,000,00100,00101,001001,00320,004001,00
kursy sprawdzone 20.01.2021r.

Wszyscy bukmacherzy, jako faworyta do zwycięstwa w grupie widzą Hiszpanię, co jest dosyć ciekawe zważywszy na przeciętną grę tej reprezentacji w fazie pucharowej i lepszą sytuacje Węgrów. Węgry to według bukmacherów drugi z najpoważniejszych kandydatów do zwycięstwa tej fazy rozgrywek. Kurs na podopiecznych Istvána Gulyása jest bardzo interesujący i warto go rozważyć. Na Biało – Czerwonych kursy są wysokie, ale mimo bardzo dobrej gry naszego zespołu, trudno spodziewać się zajęcia pierwszego miejsca. 

MŚ w piłce ręcznej 2021 – Szanse Polaków na awans do ćwierćfinałów

O ile, szanse reprezentacji Polski na wygranie swojej grupy w fazie zasadniczej są raczej niewielkie, to awans z drugiego miejsca jest już znacznie bardziej prawdopodobny, choć notowania naszej reprezentacji są niższe od Hiszpanii Węgier i Niemiec. Nasza drużyna do awansu potrzebuje zwycięstwa z Urugwajem oraz przynajmniej jednego zwycięstwa przeciwko Węgrom lub Niemcom. Jednakże nawet w takim przypadku udział naszych szczypiornistów w ćwierćfinale nie będzie pewny. Aby awans do TOP 8 był niemal niepodważalny, podopieczni Patryka Rombla, musieliby wygrać wszystkie trzy nadchodzące spotkania, co będzie na pewno bardzo trudne. Jednakże grupa jest bardzo wyrównana i trudno przewidywać, jakimi rezultatami będą kończyć się poszczególne mecze. Sprawdźmy jak szanse Polaków na zajęcie, któregoś z dwóch miejsc premiowanych awansem do ćwierćfinału widzą bukmacherzy. 

eWinnerFortuna
7,5011,00
kursy sprawdzone 20.01.2021r.

Jedynymi bukmacherami, którzy na dwa dni przed rozpoczęciem zmagań w polskiej grupie wystawił kursy na awans Polaków są eWinner oraz Fortuna. Prawdopodobnie z czasem pojawi się więcej kursów na to wydarzenie i będziemy je na bieżąco aktualizować. Fortuna wystawiła wysoki kurs na to, że Polacy zajmą miejsca od 1 do 8 i ci gracze, którzy wierzą w naszą husarię i zdecydują się na obstawienie tego zakładu, będą mogli zarobić dobre pieniądze. Jeśli chcesz obstawiać piłkę ręczną w eWinner, to warto zapoznać się z naszą specjalną ofertą promocyjną u tego bukmachera.

Ponadto eWinner oferuje również możliwość typowania dwóch drużyn, które wyjdą z polskiej grupy. Gracz ma za zadanie obstawić konkretne dwa zespoły, które jego zdaniem znajdą się w fazie ćwierćfinałowej. Tak prezentują się propozycje eWinner:

ParyKursy
Hiszpania i Węgry1,42
Hiszpania i Niemcy5,20
Hiszpania i Polska12,0
Węgry i Niemcy10,0
Węgry i Polska24,0
Niemcy i Polska90,0
Inna para50,0
Kursy sprawdzone 21.01.2021 r.

Jeśli chodzi o Polaków, to największe szanse na wyjście z grupy eWinner dał nam wspólnie z Hiszpanią, z którą mierzyliśmy się w grupie. Mniej prawdopodobny jest scenariusz, że Polska znajdzie się w ćwierćfinale wspólnie z Węgrami, a abstrakcyjne są szansę uzyskania awansu wspólnie z reprezentacją Niemiec.

MŚ w piłce ręcznej 2021 – pozostałe zakłady w grupie Polaków

Oprócz wymienionych powyżej zakładów dostępne są także inne możliwości typowania zakładów bukmacherskich na MŚ w Egipcie z udziałem Polaków. eWinner daje możliwość typowania dokładnego miejsca Polaków w grupie w fazie zasadniczej. Kursy prezentują się następująco:

Miejsce Polski w grupieKurs
1.miejsce19,00
2. miejsce12,00
3. miejsce4,25
4. miejsce1,55
5. miejsce7,50
6. miejsce300.00
Kursy sprawdzone 21.01.2021r.

eWinner za najbardziej prawdopodobne uważa zajęcie przez Polaków czwartego lub trzeciego miejsca w grupie. Poza możliwością typowania dokładnego miejsca Polaków w grupie eWinner dorzucił możliwość obstawiania zakładu: Czy Polska znajdzie się w top 3? Na który wystawione zostały takie kursy:

Polska-top3-ms
Kursy sprawdzone 21.01.2021r.

W eWinner istnieje także możliwość obstawiania zakładów H2H z udziałem Polaków, gdzie gracz typuje, która z drużyn znajdzie się wyżej na koniec zmagań grupowych w fazie zasadniczej. Sprawdźmy jakie kursy bukmacher wystawił na ten zakład i przeanalizujmy szansę Polski w poszczególnych parach.

PolskaHiszpania
12,001,01
Kursy sprawdzone 21.01.2021r.

W tym wypadku murowanym faworytem wydają się być Hiszpanie, choć tak wysoki kurs na Polaków jest kuszący i sprawia, że podjęcie ryzyka nie będzie bezpodstawne. Po fazie grupowej Hiszpania ma tylko jedno “oczko” przewagi na Biało – Czerwonymi, a ich wpadka w starciu z Brazylią oraz minimalne zwycięstwo nad Polską udowodniły, że podopieczni Jordiego Ribery są w tym turnieju do ugryzienia i ich potyczki z Niemcami i Węgrami mogą zakończyć się każdym wynikiem. Oczywiście zgadzamy się z tym, że Hiszpania ma duże szanse na to, aby znaleźć się przed Polakami, ale typowanie na naszą reprezentacje nie jest tu pozbawione logiki.

PolskaWęgry
6,751,07
Kursy sprawdzone 21.01.2021r.

W parze z Węgrami szanse Polski oceniane są już przez eWinner wyżej, a przecież Węgrzy awansowali z fazy grupowej z kompletem punktów i pokonali po dramatycznym meczu Niemców. Wyprzedzenie Węgrów jest oczywiście w zasięgu podopiecznych Patryka Rombla, ale do tego potrzebne będzie zwycięstwo w bezpośrednim meczu w sobotę. Wynik tego spotkania może mieć niebagatelny wpływ na to, która z ekip będzie grała w ćwierćfinale.

PolskaNiemcy
2,901,35
Kursy sprawdzone 21.01.2021r.

Rywalizacja, która zawsze dodatkowo elektryzuje wszystkich Polaków. Po pierwszej fazie turnieju mamy niemal identyczną sytuacje, co nasi zachodni sąsiedzi, a gorszy mamy jedynie bilans bramkowy. Niemcy na pewno nie zachwycają na tym turnieju. Porażka z Węgrami, przeciętne morale w kadrze spowodowane odmówieniem przyjazdu na MŚ kilku podstawowych zawodników, sprawiły, że Niemcy będą mieli duże problemu z dostaniem się do czołowej ósemki. Zwłaszcza, że czekają ich starcia z Hiszpanią, Brazylią i Polską i w każdym z tych meczów niemieccy szczypiorniści będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Bezpośrednie starcie Polska vs Niemcy w poniedziałek zamknie fazę zasadniczą i myślę, że nikt w naszym kraju nie miałby nic przeciwko temu, aby Polacy przypieczętowali kapitalny turniej zwycięstwem nad odwiecznym rywalem. Szansę na uplasowanie się wyżej od Niemców są naprawdę realne, ponieważ Biało – Czerwoni mają przed sobą jeszcze starcie z Urugwajem, który powinien być dostarczycielem punktów.

PolskaBrazylia
1,115,50
Kursy sprawdzone 21.01.2021r.

Aby Polska nie znalazła się przed Brazylią, to nasi zawodnicy musieliby doznać jakiegoś tragicznego załamania formy, a Canarinhos doznać nagłego olśnienia. Niestety dla Brazylijczyków do Egiptu przyjechali bardzo osłabieni, co widać w ich grze i w tej parze murowanym faworytem są Polacy.

MŚ w piłce ręcznej 2021 – zakłady bukmacherskie na zwycięzcę turnieju

Faza grupowa turnieju za nami, a wszyscy faworyci uzyskali awans do kolejnego etapu turnieju, więc obyło się sensacji. Co nie znaczy jednak, że brakowało niespodzianek. Chorwacja zremisowała z Japonią, Hiszpania zremisowała z Brazylią, a Rosja pokonała Słowenię. Ponadto Norwegia przegrała starcie z Francją, a jedynymi drużynami, które do fazy zasadniczej awansowały z kompletem punktów są właśnie “Trójkolorowi”, Duńczycy oraz co ciekawe Węgrzy, Szwedzi i Portugalczycy. Pokazuje, to że stawka jest coraz bardziej wyrównana a do murowanych faworytów dołączają drużyny,  które będą w stanie namieszać. W związku z tym typowanie zwycięzcy turnieju jest coraz ciekawsze i wytrawni miłośnicy piłki ręcznej mogą upatrywać sensacyjnego Mistrza Świata. Sprawdźmy jak kursy na zwycięzców turnieju widzą bukmacherzy

FortunaSTSTotalbeteWinnerPZbukTotoloteLVbetBetclic
Dania3,603,503,403,403,503,403,403,35
Norwegia4,853,753,803,804,003,753,753,80
Francja4,954,754,604,604,754,604,604,75
Hiszpania7,007,007,807,807,008,508,508,00
Chorwacja11,0012,0010,0010,0011,0010,0010,0010,00
Węgry18,0017,0017,0017,0017,0017,0017,0015,00
Szwecja18,0020,0019,0019,0019,0020,0021,0020,00
kursy sprawdzone 20.01.2021r.

Podobnie jak przed rozpoczęciem , faworytami turnieju są Duńczycy, którzy jak burza przeszli przez fazę grupową i z kompletem punktów awansowali do fazy zasadniczej. Wysoko stoją także notowania Norwegów, którzy jednak przegrali z Francją. Tym zwycięstwem podopieczni Guillaume’a Gille’a sprawili, że każdy zapomniał już o ich przedturniejowych problemach i znów Francję wymienia się w pierwszym rzędzie jako kandydatów do złota. Te trzy drużyny patrząc na kursy są najbardziej prawdopodobnymi zdobywcami złota w Egipcie. 

Znacząco w górę poszły kursy na Hiszpanów, którzy zdecydowanie nie zrobili dobrego wrażenia w fazie grupowej. Męczarnie z Polską i remis z Brazylią pokazują, że Mistrzowie Europy po raz kolejny nie potrafią udowodnić swojej wielkości w światowym czempionacie. Kursy na Chorwację pozostały właściwie niezmienne, a do gry włączyły się dwie największe niespodzianki fazy grupowej, czyli Węgrzy i Szwedzi, którzy z pewnością będą w stanie napsuć faworytom sporo krwi. 

Faza zasadnicza MŚ w piłce ręcznej 2021 – gdzie oglądać? 

Pomimo ogromnego zainteresowania meczami Polaków na Youtubie, żadna z polskich telewizji wciąż nie zdecydowała się wykupić praw do transmitowania meczów, choćby naszej reprezentacji. Podobnie jak było to w fazie grupowej, wszystkie nadchodzące mecze będą dostępne bez komentarza, za darmo na oficjalnym kanale IHF na Youtubie. Ponadto transmisje live oferują także następujący bukmacherzy: 

  • Fortuna
  • STS 
  • Superbet
  • Betclic
  • Totalbet

AKTUALIZACJA (21.01.2021). TVP wykupiło prawa do transmisji wszystkich meczów Polaków od meczu z Urugwajem do końca turnieju oraz meczów półfinałowych i finałowych. Mecze transmitowane będą w TVP oraz na sport.tvp.pl


Już w środę 13 stycznia rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej, które odbędą się w Egipcie. W turnieju udział wezmą 32 drużyny, które podzielone zostały na osiem czterodrużynowych grup. W Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej 2021 nie zabraknie również reprezentacji Polski, która awans uzyskała dzięki “dzikiej karcie” otrzymanej przez organizatorów. Teraz czas przyjrzeć się kursom bukmacherskim na MŚ w piłce ręcznej, przeanalizować szanse Polaków oraz poznać faworytów nadchodzącego turnieju. 

MŚ w piłce ręcznej – szanse Polaków w fazie grupowej 

Polscy szczypiorniści swoimi występami na Mistrzostwach Świata zapewnili kibicom mnóstwo nerwów, radości i dumy. Wielkie zwycięstwa nad Rosją i Danią w 2007 roku.  Pamiętny mecz Norwegią w 2009, kiedy rzut przez całe boisko Artura Siódmiaka zapewnił nam awans do półfinału, a trener Bogdan Wenta na 15 sekund przed końcem powiedział słynne zdanie “Mamy dużo czasu”. Spektakularny występ Michała Szyby i pokonanie Hiszpanii w meczu o brąz w 2015 roku. To tylko kilka niesamowitych wspomnień, które tamto wspaniałe pokolenie piłkarzy ręcznych dało polskim fanom szczypiorniaka. Łącznie dorobek polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata prezentuje się następująco: 

  • Srebrny medal – 2007 rok 
  • Brązowy medal – 1982, 2009, 2015

Niestety teraz z tej złotej ery nie pozostało praktycznie nic. Ostatnie występy naszej reprezentacji na wielkich turniejach wypadły bardzo słabo, a co gorsza były turnieje, na których w ogóle brakowało “Biało – Czerwonych”. Tak prezentuje się dorobek naszej reprezentacji na ostatnich wielkich turniejach:

  • Mistrzostwa Świata 2017 – 17 miejsce 
  • Mistrzostwa Europy 2018 – brak kwalifikacji 
  • Mistrzostwa Świata 2019 – brak kwalifikacji
  • Mistrzostwa Europy 2020 – 21 miejsce

Jak widać sytuacja nie prezentuje się dobrze. Swoje kariery reprezentacyjne zakończyli m.in. bracia Jureccy, Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Krzysztof Lijewski, Mateusz Jachlewski, Tomasz Tłuczyński oraz wiele innych zawodników, którzy stanowili o sile kadry w jej złotych czasach. Zawodnikami, którzy zagrają na turnieju w Egipcie i byli również częścią sukcesów w poprzednich latach są tylko Piotr Wyszomirski, Piotr Chrapkowski, Przemysław Krajewski, Kamil Syprzak i Michał Daszek. Reszta zespołu, to głównie zawodnicy niedoświadczeni na najwyższym poziomie, stąd też nie ma się co dziwić, że legalni polscy bukmacherzy dają Polakom tylko iluzoryczne szanse na zwycięstwo w turnieju. Oto kursy bukmacherskie na zwycięstwo Polaków na Mistrzostwach Świata 2021 w Egipcie: 

BukmacherFortunaSTSTotalbeteWinnerBetclicTotolotekPZbukNoblebet
Kurs:400.00400.00100.00101.00500.00320.00801.00790.00
Kursy sprawdzone 15.01.2021

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej – kursy bukmacherskie w grupie Polaków

O ile prawdopodobieństwo triumfu polaków na Mistrzostwach Świata jest bardzo iluzoryczne, to wyjście z grupy jest już znacznie bardziej prawdopodobne, choć zdecydowanie Polacy nie są również faworytami w grupie B, w której zmierzą się z Hiszpanią, Tunezją i Brazylią. Przyjrzyjmy się kursom bukmacherskim na zwycięzcę  Grupy B

FortunaSTSTotalbeteWinnerBetclicTotolotekPZbukNoblebet
Hiszpania1.111.051.041.051.051.041.051.04
Brazylia17.0015.0013.0012.0015.0011.0013.0013.00
Tunezja20.0025.0022.0025.0025.0025.0021.0026.00
Polska17.0018.0022.0021.0025.0022.0023.0023.00
Kursy sprawdzone 15.01.2021

Jak widać murowanym faworytem do wygrania grupy  są Hiszpanie i nie ma się co dziwić, ponieważ są to Mistrzowie Europy sprzed roku, którzy mają w swoim składzie plejadę gwiazd, a Barcelona właściwie co roku bije się o triumf w Lidze Mistrzów. Bukmacherzy jeszcze na tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw bardzo podobnie oceniali szansę Tunezyjczyków i Brazylijczyków. Kursy uległy jednak zmianie, ponieważ Tunezja na mundial przyjechała bez swojej największej gwiazdy – Amine Bannoura. Prawy rozgrywający od kilku sezonów z powodzeniem reprezentuje barwy Dinama Bukareszt, z którym na co dzień gra w Lidze Mistrzów. Absencja Bannoura to nie jedyny problem Tunezyjczyków, bowiem federacja zawiesiła dwóch innych zawodników – Oussamę Hosniego (prawoskrzydłowy) oraz Marouana Chouirefa (obrotowy). Na turniej nie został powołany także Kamel Alouini, który reprezentował barwy zespołu z Bukaresztu i na poprzednich turniejach stanowił o sile swojej reprezentacji. Swoje kłopoty mają także Brazylijczycy, którzy na mundialu będę musieli radzić sobie bez swojej największej gwiazdy – Thiagusa Petrusa, który na co dzień gra w FC Barcelonie. Ponadto zabraknie także podstawowego bramkarza Brazylii oraz trenera i czterech członków sztabu szkoleniowego. Wobec problemów kadrowych rywali, w górę poszły szanse reprezentacji Polski, która z dobrej strony zaprezentowała się w spotkaniach przedturniejowych, kiedy to dwa razy pokonała Turcję, a także wygrała sparingi z Rosją czy Algerią. Na typowaniu zwycięstwa Polski, można zarobić duże pieniądze, ale należy pamiętać, że wygrana naszej reprezentacji z Brazylią będzie uznawana za niespodziankę, a pokonanie Hiszpanów raczej leży w sferze marzeń.

Z wszystkich ośmiu grup, awans do dalszej fazy rozgrywek uzyskają po trzy zespoły, które w zależności od zajętego miejsca trafią do kolejnych, tym razem sześciozespołowych grup, gdzie będą się mierzyć z zespołami, z którymi nie mierzyli się w pierwszej fazie. Polacy znajdują się w grupie B, która w kolejnej fazie zmiesza się z grupą A. Oznacza to, że przy awansie, w kolejnej fazie nasza kadra zmierzyłaby się z trzema ekipami, które uzyskały awans z grupy A. Do wyjścia z pierwszej fazy grupowej przy dobrym układzie spotkań być może wystarczy nawet jedno zwycięstwo. Jedyni bukmacherzy, którzy w swojej ofercie mają zakład na awans Polaków z grupy to Totalbet oraz eWinner. Oto jak prezentują się kursy:

Polska awansuje z grupy BPolska nie awansuje z grupy B
eWinner1,502,40
Totalbet1,602,20
Kursy sprawdzone 15.01.2021r.

eWinner dostrzega realną możliwość awansu  Polaków do kolejnej fazy i oby te przewidywania znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości.

MŚ w piłce ręcznej 2021 – Pozostałe kursy bukmacherskie na reprezentację Polski

Legalni polscy bukmacherzy, oprócz klasycznych rynków na Mistrzostwa, oferują także inne bardzo ciekawe rynki, związane z występami reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej w Egipcie. Jednym z najciekawszych jest możliwość obstawiania najlepszego strzelca reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata. Tak prezentują się kursy na poszczególnych zawodników

FortunaSTSTOTALbeteWinner
Arkadiusz Moryto1,902,751,802,00
Przemysław Krajewski5,008,004,555,00
Michał Daszek7,0012,0010,0010,00
Szymon Sićko10,004,008,011,00
Rafał Przybylski15,0030,0017,0015,00
Maciej Majdziński25,0030,0025,0025,00
Maciej Pilitowski35,0040,0030,0030,00
Jan Czuwara40,0040,0045,0050,00
Tomasz Gębala4,5010,00
Dawid Dawydzik25,0070,0075,00
Michał Olejniczak25,0050,00
Maciej Gębala18,0070,0075,00
Piotr Chrapkowski30,0075,00
Arkadiusz Ossowski75,0075,00
Kursy sprawdzone 15.01.2021

MŚ w Egipcie – przedturniejowi faworyci 

Od wielu lat kilka najsilniejszych nacji dominuje w piłce ręcznej i walczy między sobą o trofea. Mowa tu m.in. o Francji, Hiszpanii, Danii czy Chorwacji. Dominują zwłaszcza Francuzi, którzy są najbardziej utytułowaną reprezentacją w historii Mistrzostw Świata (11 medali). Od lat po piętach depczą im Duńczycy, którzy w Egipcie będą bronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty na swojej ziemi. Wielkie ambicje mają także Norwegowie, Niemcy i Hiszpanie, którzy kapitalnie radzą sobie w Mistrzostwach Europy, ale na Mistrzostwach Świata nie wiedzie się już im tak dobrze. Sprawdźmy teraz, które drużyny, jako faworytów widzą bukmacherzy.

FortunaSTSTotalbeteWinnerBetclicTotolotekPZbukNoblebet
Dania4.004.004.103.704.004.004.004.40
Hiszpania5.604.755.205.205.005.005.005.55
Francja5.604.504.704.704.604.505.505.00
Norwegia6.506.005.205.206.005.506.005.80
Chorwacja6.506.756.006.006.006.008.506.25
Kursy sprawdzone 15.01.2021

Wszyscy bukmacherzy są zgodni i jako faworytów widzą te same pięć drużyn. Wszyscy zgodnie za głównego faworyta do tytułu uważają Duńczyków. Potem większość największę szansę daje Norwegii, nieco mniejsze Hiszpanii i Francji, a zdaniem wszystkich bukmacherów najmniej prawdopodobne z tej piątki zespołów jest zwycięstwo reprezentacji Chorwacji. Trzeba jednak pamiętać, że najbliższe mistrzostwa odbywać się będą w czasach pandemii, więc zawodnicy będą na bieżąco testowani i przed obstawianiem należy pamiętać, czy któryś z kluczowych piłkarzy ręcznych nie wypadł z danego spotkania lub z całego turnieju, ponieważ może mieć to ogromny wpływ na to, czy kupony okażą się trafione czy nie. Bardzo dobre kursy końcowego zwycięzcę turnieju znajdziemy u Noblebeta. Noblebet oferuje także bardzo dobre kursy na pozostałe wydarzenia związane z MŚ w piłce ręcznej.

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej 2021 – Analiza polskiego zespołu

Nasza reprezentacja do zbliżającego turnieju dostała się dzięki przychylności organizatorom, którzy zdecydowali się przyznać naszej drużynie dziką kartę. Niestety nasi reprezentanci nie zdołali samodzielnie zakwalifikować się do światowego czempionatu. W eliminacjach rywalizowali z Cyprem, Kosowem i Portugalią. Awans do turnieju uzyskiwała jedna drużyna i została nią Portugalia, z którą Polska zremisowała 27:27, ale przez gorszy bilans bramkowy nie uzyskała awansu na Mistrzostwa. Zabrakło jednak bardzo niewiele i prawdopodobnie z uwagi na to oraz na sukcesy naszej kadry w poprzednich latach, IHF postanowiło przyznać naszym rodakom dziką kartę. W ostatnich MŚ, które odbyły się dwa lata temu w Danii i w Niemczech Polacy nie wzięli udziału i gdyby ominęli drugą tak ważną imprezę, to byłby to ogromny cios dla całej polskiej piłki ręcznej. 

Ostatnie lata to prawdziwe pasmo niepowodzeń dla reprezentacji Polski. Odbudowywać nasz zespół starał się Piotr Przybecki, ale misja ta zakończyła się kompletną klapą i od lutego 2019 roku szkoleniowcem jest Patryk Rombel. Rombel to były zawodnik MMTS-u Kwidzyn, w którym spędził całą zawodniczą karierę. 44-latek w swojej karierze trenerskiej z sukcesami prowadził właśnie MMTS, ukraiński Motor Zaporoże, a potem był w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski. Wydaje się więc, że jest to właściwy człowiek na właściwym miejscu i z nim możemy liczyć na odbudowę naszej husarii. 

Z aktualnym trenerem Polacy zagrali już jeden wielki turniej. Były to Mistrzostwa Europy, które zakończyły się dla nas fatalnie, bo bez żadnego zwycięstwa. Przed nadchodzącymi MŚ, Polacy zagrali kilka sparingów, w których potrafili wygrać z Rosją (25:23) i dwukrotnie z Algerią. Ponadto udało się wygrać z Turcją w ramach eliminacji do kolejnych ME, więc dla polskich fanów piłki ręcznej zapaliło się światełko w tunelu. Rzućmy teraz okiem na skład, jaki został powołany na zbliżający się turniej w Egipcie: 

Bramkarze: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce), Piotr Wyszomirski (Grundfos Tatabanya,Węgry)

Rozgrywający : Tomasz Gębala, Szymon Sićko, Michał Olejniczak (wszyscy Łomża Vive), Kacper Adamski, Maciej Pilitowski (obaj Energa Kalisz), Arkadiusz Ossowski (MMTS Kwidzyn), Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Maciej Majdziński (Bergischer HC, Niemcy), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg, Niemcy)

Skrzydłowi: Jan Czuwara (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski, Michał Daszek (obaj Wisła), Arkadiusz Moryto (Vive)

Obrotowi: Dawid Dawydzik (Azoty), Patryk Walczak (Vardar Skopje, Macedonia Płn.), Maciej Gębala (DHfK Lipsk, Niemcy)

Większość zawodników, to gracze, którzy na co dzień występują w naszej PGNiG Superlidze. Skład nie różni się znacząco od tego z ME 2020, oprócz Adamskiego i Ossowskiego do składu załapali się Piotr Wyszomirski, Patryk Walczak i wracający po kontuzji Tomasz Gębala. Na pewno kluczowymi postaciami będą doświadczeni Przemysław Krajewski, Piotr Chrapkowski i Michał Daszek, czyli gracze, którzy pamiętają złotą erę polskiego szczypiorniaka. Ponadto w dobrą formę w sezonie ligowym pokazują Arkadiusz Moryto (piąty najlepszy strzelec ligi polskiej) oraz Dawid Dawydzik. Dobrą grę oczekuje się także od dwóch zawodników z Bundesligi, czyli od Macieja Gębali Macieja Majdzińskiego. Niestety na Mistrzostwach ostatecznie zabraknie Kamila Syprzaka, który jest zakażony Koronawirusem.

Na pewno nasza reprezentacja robi powolne postępy, ale najważniejsze, że je robi. Widać coraz to solidniejszą grę po obu stronach parkiety, a także indywidualny rozwój zawodników. Kamil Syprzak odgrywa naprawdę ważną rolę w europejskim gigancie, jakim jest PSG i to od niego będzie trzeba przede wszystkim wymagać dobrej gry. Patrząc realnie na potencjał naszych graczy oraz trudną grupę do której trafiliśmy trzeba powiedzieć, że wyjście do kolejnej fazy, niezależnie, z którego miejsca będzie dużym sukcesem. Nie jest to jednak tylko sfera marzeń, bo przy dobrym dniu naszych zawodników na pewno stać na równą walkę z Tunezją i Brazylią.

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej – gdzie oglądać?

Niestety żadna z polskich telewizji nie wykupiła praw do meczów na Mistrzostwach Świata. Na szczęście wszystkie mecze transmitowane są na Youtube na oficjalnym kanale mistrzostw. Ponadto transmisje z meczów Mistrzostw Świata można będzie będzie znaleźć u bukmacherów: TOTALbet, Fortuna, STS oraz Betclic. Oto terminarz meczów w polskiej grupie B:

15 stycznia
Hiszpania – Brazylia godz. 18:00
Tunezja – Polska (20:30)

17 stycznia
Tunezja – Brazylia (18:00)
Polska – Hiszpania (20:30)

19 stycznia
Hiszpania – Tunezja (18:00)
Brazylia – Polska (20:30)

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close