ME w siatkówce 2019 – Kursy bukmacherskie

ME w siatkówce 2019 – zakłady bukmacherskie

W dniach od 13 do 29 września 2019 roku rozegrany zostanie kolejny, 31. już turniej Mistrzostw Europy w siatkówce CEV EuroVolley 2019. Tegoroczne zawody zapowiadają się pod wieloma względami wyjątkowo, tym bardziej, że zostaną one rozegrane na terenie czterech europejskich krajów: Francji, Belgii, Holandii i Słowenii. Największą zmianą będzie jednak zwiększenie liczby drużyn z 16 do 24.

Finał i mecz o 3. miejsce

Niestety Biało-Czerwonym przyjdzie walczyć o brązowy medal, a nie złoto. W sobotę, 28 września o godz. 18 zmierzymy się z Francuzami, którzy odpadli po długim, pięciosetowym spotkaniu z drużyną Serbii. Podobnie jak Polacy i ich kibice są bardzo rozczarowani wynikiem i na pewno zrobią wszystko, aby wygrać mecz o brąz. Miejmy nadzieję, że Biało-Czerwoni wyciągną wnioski z ostatniego spotkania i w meczu z Trójkolorowymi pokażą formę, jaką prezentowali przez całe mistrzostwa.

Mimo świetnej formy Polakom w kończącym się turnieju, w meczu ze Słowenią nasza gra po prostu się rozsypała. Nasi rywale byli po prostu lepsi i po raz kolejny wyeliminowali nas z mistrzostw Europy. Trzeba przyznać, że drużyna Słoweńców spisuje się znakomicie. W ćwierćfinale pokonała Rosję, czyli obecnego mistrza Europy w siatkówce mężczyzn, a w meczu z Polakami pokazała znakomitą piłkę. Ostatnim sprawdzianem będzie mecz o złoto z Serbami, którzy wywalczyli awans, pokonując Trójkolorowych 3:2. Mecz z Francuzami był niezwykle zacięty i szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, raz w drugą stronę. Ostatecznie to Serbowie, głównie za sprawą świetnych zagrywek, wyszli na prowadzenie w piątym secie i utrzymali przewagę do samego końca. To właśnie drużynę z Bałkanów bukmacherzy typują do zwycięstwa. Naszym zdaniem Słowenia może jednak sporo namieszać. Mecz finałowy odbędzie się w niedzielę, 29 września o godz. 17.30.

MeczDrużyna 1KursBukmacherDrużyna 2KursBukmacher
o 1. miejsceSerbia1.55TOTALbetSłowenia2.59STS
o 3. miejsceFrancja2.12LVBETPolska2.0forBET

Mecze półfinałowe

Wydaje się, że Polacy są nie do zatrzymania. Podobnie jak w poprzednich meczach, także i w ćwierćfinale rozgromili przeciwnika w trzech setach. Tym razem byli to Niemcy, i choć był to najmocniejszy jak do tej pory zespół, z który przyszło się mierzyć Biało-Czerwonym, to nie był w stanie nawiązać walki. Następny mecz nasi siatkarze zagrają z zespołem Słowenii. I choć wygrali z nimi ostatnie spotkanie – w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Tokio, to czwartkowy mecz w Lublanie na pewno nie będzie należał do łatwych. Po pierwsze Słoweńcy grają u siebie. Po drugie w ćwierćfinale pokonali mocnych Rosjan, obecnych mistrzów Europy w siatkówce. Po trzecie to właśnie zespół z Słowenii dwukrotnie wyeliminował Polaków z ME w ostatnich latach (w 2015 i 2017).

Mimo to forma polskich siatkarzy jest znakomita i wydaje się, że nie ma na nich mocnych. Podobnego zdania są bukmacherzy, którzy typują Biało-Czerwonych do zwycięstwa w całym turnieju (tabela nr 3).

W drugim półfinale zmierzą się ze sobą zespoły Serbii i Francji. W obu ćwierćfinałach z udziałem tych drużyn doszło do niespodzianek. W meczu Serbia – Ukraina nikt nie miał wątpliwości, kto wygra to spotkanie. I choć ostatecznie to właśnie Serbowie dostali się do półfinału, tu Ukraińcy zostali nagrodzeni wielkimi brawami. Świetnie rozegrali wtorkowe spotkanie, dotrzymując kroku przeciwnikom i wygrywając z nimi dwa sety. Drużyna z Bałkanów może mówić o dużym szczęściu, bo o wygranej zdecydowała seria niewymuszonych błędów naszych wschodnich sąsiadów w ostatnim secie.

Sporą niespodzianką był też mecz Francja – Włochy. Mimo że Francuzi byli typowani do zwycięstwa, to mecz przeciwko drużynie z Włoch miał być pięknym widowiskiem na wyrównanym poziome. Tymczasem Trójkolorowi szybko rozgromili ekipę Italii. Liczymy więc, że pojedynek z Serbami będzie o wiele ciekawszy.

Zobaczmy, jak mecze półfinałowe typują polscy bukmacherzy online.

Drużyna 1KursBukmacherDrużyna 2KursBukmacher
Polska1.20forBETSłowenia5.60Fortuna
Serbia3.55forBETFrancja1.35STS/Milenium

Mecze ćwierćfinałowe

Wśród najlepszej ósemki znaleźli się oczywiście Polacy. 23 września o godz. 20 nasi siatkarze zmierzą się z zespołem Niemiec. Co ciekawe Vital Heynen trenował wcześniej właśnie drużynę naszych zachodnich sąsiadów. Biało-czerwoni są zdecydowanymi faworytami spotkania. Ciężko się dziwić – w sześciu rozegranych w tych mistrzostwach meczach, stracili zaledwie jednego seta. Niemcy w fazie grupowej przegrali z kolei aż trzy razy.

Pół godziny później swoje spotkanie o półfinał ME rozpoczną zespoły Rosji i Słowenii. Tym razem bukmacherzy typują na zwycięzców naszych wschodnich sąsiadów. Rosyjscy siatkarze po wygraniu grupy pewnie pokonali Grecję w 1/8 finału 3:0, co więcej rozgromili także Słoweńców na bieżących mistrzostwach, gdy oba zespoły spotkały się w fazie grupowej.

We wtorek, 24 września zmierzą się ze sobą kolejne dwie pary ćwierćfinałowe: Serbia – Ukraina oraz Francja – Włochy. W pierwszym meczu zdecydowanym faworytem spotkania jest drużyna z Serbii, która podobnie jak Biało-czerwoni straciła do tej pory tylko jednego seta. Z kolei drugie spotkanie zapowiada się dość wyrównanie. Choć bukmacherzy wystawili na Włochów wyższy kurs, to wygrana wcale nie musi paść łupem Francuzów. Na pewno będzie to zacięty pojedynek.

Sprawdźmy, u jakich bukmacherów warto obstawić mecze ćwierćfinałowe.

Kursy na mecze 1/4 Mistrzostw Europy 2019 Siatkarzy

Drużyna 1KursBukmacherDrużyna 2KursBukmacher
Polska1.14forBETNiemcy8.50PZBUK
Rosja1.12LVBETSłowenia8.30Milenium
Serbia1.07STSUkraina10.0Fortuna/TOTALbet
Francja1.52STS/MileniumWłochy2.65Fortuna


Specjalna oferta na start cashback 550 PLN u bukmachera Betclic. Obstawiaj bez ryzyka zakłady przedmeczowe i live! Aktywuj Kod Promocyjny: BCVIPPL (rejestracja)

Podział grup

Wszyscy uczestnicy ME 2019 zostali podzieleni na cztery grupy, od A do D, po 6 zespołów każda. Z każdej z grup do kolejnej rundy awansują następnie po cztery drużyny, które zmierzą się ze sobą w fazie play-off. Składy poszczególnych grup przedstawiają się następująco:

Grupa A (Montpellier, Francja)

 • Francja
 • Włochy
 • Bułgaria
 • Portugalia
 • Grecja
 • Rumunia

Grupa C (Lublana, Słowenia)

 • Słowenia
 • Rosja
 • Finlandia
 • Turcja
 • Macedonia Północna
 • Białoruś

Grupa B (Bruksela, Belgia)

 • Belgia
 • Serbia
 • Niemcy
 • Słowacja
 • Hiszpania
 • Austria

Grupa D (Amsterdam, Rotterdam, Holandia)

 • Holandia
 • Polska
 • Czechy
 • Estonia
 • Ukraina
 • Czarnogóra

Jak widać Polacy znaleźli się w grupie D, a los podczas losowania wydawał się potraktować naszą kadrę łaskawie, i to właśnie nasza reprezentacja będzie zdecydowanym faworytem do wygrania swojej grupy, przy czym każda ich ewentualna (odpukać!) porażka traktowana będzie w kategoriach sporej niespodzianki. W oczy rzuca się jednak najbardziej skład grupy A, w której los sparował trzy bardzo mocne reprezentacje Francji, Włoch i Bułgarii, z których każdą powinno się uznać za potencjalnych kandydatów do zdobycia medalu podczas tej imprezy.

Pierwsze spotkanie Polacy rozegrają 13 września z Estonią. Kursy na to spotkanie, a także na pozostałe mecze pierwszej kolejki fazy grupowej można już znaleźć w ofertach legalnych polskich bukmacherów online. Nas jednak najbardziej interesują kursy na zakłady terminowe, a dokładniej na zwycięzców turnieju. Dlatego też w naszym artykule skupimy się na próbie wytypowania faworytów do zdobycia tytułu najlepszego zespołu Europy w siatkówce.

ME w siatkówce 2019 – kursy bukmacherskie

Zaczynamy od sprawdzenia kursów na zakłady terminowe na zwycięzcę mistrzostw Starego Kontynentu. Wśród faworytów do tytułu nie mogło zabraknąć oczywiście Biało-czerwonych, a kursy na wygraną przez poszczególne drużyny przedstawiają się następująco:

DrużynaKursBukmacher
Francja4.50Milenium
Rosja4.0Fortuna/forBET/STS/BETFAN/LVBET/Milenium
Polska5.50Fortuna
Włochy6.0Fortuna/forBET/STS/BETFAN/LVBET/Milenium
Serbia8.0Milenium
Słowenia21.0LVBET
Niemcy31.0LVBET
Bułgaria41.0LVBET
Belgia51.0LVBET
Holandia80.0Fortuna

Wytypuj zwycięzcę turnieju EuroVolley bez ryzyka w Fortunie

Zbliżający się wielkimi krokami turniej finałowy ME w siatkówce będziesz mógł obstawić bez ryzykowania własnych środków w Fortunie. Jest to znany i popularny operator, który w swojej ofercie posiada aż dwie promocje na start, w tym darmowy zakład bez ryzyka. Jeśli zdecydujesz się założyć u niego konto, to zostaniesz do niego uprawniony i będziesz mógł postawić kupon bez obawy, że stracisz środki, jeśli nie okaże się trafiony. Ponadto, jeżeli podczas zakładania konta podasz nasz specjalny kod rejestracyjny, to zmaksymalizujesz wartość tej promocji!

ME w siatkówce 2019 – faworyci

Dowiedzmy się teraz co słychać w obozach ekip typowanych jako główni faworyci tegorocznego turnieju EuroVolley i spróbujmy ocenić ich szanse na wygraną!

Polska

Zaczynamy od Biało-czerwonych. Ostatnie 12 miesięcy było dla naszej kadry niezwykle obfite w różnego rodzaju sukcesy. Największym z nich było oczywiście zdobycie mistrzostwa świata podczas turnieju we Włoszech i Bułgarii we wrześniu 2018 roku. Z kolei w lipcu tego roku zaliczyli udany turniej Final Six Ligi Narodów, podczas którego Polacy wystąpili „drugim” składem, a mimo to udało im się zająć wysokie trzecie miejsce, m. in. po dwukrotnym pokonaniu Brazylijczyków. Wreszcie w sierpniu podczas turnieju w Gdańsku podopieczni Vitala Heynena zapewnili sobie awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Reprezentacja Polski

Mimo iż Polacy od lat plasują się w czołówce najlepszych siatkarskich zespołów na świecie, to nie będzie przesady w twierdzeniu, że tak mocnej kadry jak teraz nie mieliśmy od czasów legendarnej drużyny prowadzonej przez Huberta Wagnera, która zdobyła olimpijskie złoto podczas IO w Montrealu w 1976 roku. Polacy mają bardzo szeroką kadrę składającą się z wysokiej klasy zawodników, co daje naszemu trenerowi spore pole manewru podczas ustalania składu, a o jakości naszych zmienników najlepiej świadczy wspomniany brązowy medal tegorocznej Ligi Narodów. Nasz selekcjoner podczas wywiadów wspomina, że możliwość rotowania składem daje mu ogromne możliwości, co jest zarazem doskonałym prognostykiem przed zbliżającą się wielkimi krokami Olimpiadą w Tokio.

Powołanie dostał również Wilfredo Leon, który wydaje się wyrastać na prawdziwego lidera naszej kadry. Robi więc to czego wszyscy po nim oczekiwali, prezentując przy tym efektowną i efektywną siatkówkę na najwyższym światowym poziomie. Po dość niemrawej grze podczas Memoriału Huberta Wagnera, przyjmujący Sir Safety Perugia podczas turnieju eliminacyjnego do IO pokazał w końcu to za co kochają go fani siatkówki na całym świecie i został wybrany MVP gdańskiej imprezy. Liczymy oczywiście na powtórkę podczas Euro.

Podczas ogłaszania powołań przez Vitala Heynena nie obyło się oczywiście bez niespodzianek. Największą z nich był brak miejsca w kadrze dla Grzegorza Łomacza, za którego powołany został rozgrywający GKS-u Katowice, Marcin Komenda. Belgijski szkoleniowiec na pewno jednak nie skreśla zawodnika PGE Skry Bełchatów i najpewniej postawi na niego przy okazji zawodów Pucharu Świata, którą rozpoczną się już 1 października.

Mając w składzie takich zawodników jak wspomniani Leon, czy Michał Kubiak i Fabian Drzyzga, o naszych znakomitych środkowych nie wspominając, wydaje się, że Biało-czerwoni posiadają wszelkie atuty, by po raz drugi w swojej historii zostać Mistrzami Europy. To właśnie w naszym narodowym zespole należy opatrywać głównych faworytów do zdobycia tytułu, tym bardziej, że zagramy niemal najmocniejszym składem. Dlatego polecam obstawiać właśnie ich wygraną. Do boju Polsko!

Powołania na zgrupowanie w Arłamowie przedstawiają się następująco:

 • Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Lokomotiw Nowosybirsk), Marcin Komenda (GKS Katowice).
 • Atakujący: Dawid Konarski (Jastrzębski Węgiel), Maciej Muzaj (ONICO Warszawa).
 • Środkowi: Mateusz Bieniek (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Karol Kłos (PGE Skra Bełchatów), Jakub Kochanowski (PGE Skra Bełchatów), Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk).
 • Przyjmujący: Michał Kubiak (Panasonic Panthers Hirakata), Wilfredo Leon (Sir Safety Perugia), Artur Szalpuk (PGE Skra Bełchatów), Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn Koźle).
 • Libero: Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa), Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Na kilka dni przed rozpoczęciem ME w siatkówce trener Vital Heynen zdecydował się zrezygnować z usług dwóch Bartoszów – Kurka i Kwolka. MVP ubiegłorocznych mistrzostw świata nie doszedł jeszcze do odpowiedniej dyspozycji po operacji i związanej z nią rehabilitacji. Niewykluczone jednak, że na parkiecie zobaczymy go już wkrótce podczas turnieju o Pucharu Świata, który odbędzie się w październiku. Na powołanie na ten turniej liczyć będzie mógł również wspomniany Bartosz Kwolek, który tym razem przegrał rywalizację o miejsce w kadrze na silnie obsadzonej pozycji przyjmującego.

Francja

Francja

Gospodarze zmagań grupy A dołożą wszelkich starań, by zagrać w finałowym spotkaniu turnieju, które odbędzie się w Paryżu hali AccorHotels. Wydaje się, że mają wszelkie atuty ku temu, żeby się tam znaleźć i to właśnie oni będą faworytami „grupy śmierci”, w której zagrają m. in. z zespołami Włoch i Bułgarii. Francuzów można śmiało nazwać głównymi, obok Polaków, kandydatami do złota podczas tegorocznego EuroVolley. Turniej ten będzie dla nich doskonałą okazją do wzięcia rewanżu za porażkę podczas kwalifikacji do IO, gdzie przegrali z Polakami 3:0. Skład Trójkolorowych na ten turniej będzie zresztą niemal taki sam jak podczas turnieju w Gdańsku.

Największą gwiazdą tego zespołu jest oczywiście niepokorny Earvin N’Gapeth – na co dzień przyjmujący rosyjskiego potentata z Kazania. To on może nadać jakość kadrze Les Bleus w drodze do tytułu najlepszej reprezentacji na Starym Kontynencie. Fani siatkówki nad Sekwaną i nad Wisłą, i nie tylko oni, liczą oczywiście, że na przestrzeni turnieju dojdzie do pojedynku N’Gapetha z Leonem. Przewidujemy jednak, że górą będzie przyjmujący reprezentacji Polski i jego koledzy z drużyny.

 • Rozgrywający: Benjamin Toniutti (ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle), Antoine Brizard (ONICO Warszawa).
 • Atakujący: Jean Patry (Montpellier), Stephen Boyer (Calzedonia Verona).
 • Środkowi: Daryl Bultor (Arago de Sete), Kevin Le Roux (Sada Cruzeiro Voley), Barthelemy Chinenyeze (Tours Volley Ball), Nicolas Le Goff (SCC Berlin).
 • Przyjmujący: Earvin N’Gapeth (Zenit Kazań), Kevin Tillie (Modena Volley Punto), Julien Lyneel (KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie Zdrój), Trevor Clevenot (Revivre Axipower Milano).
 • Libero: Nicolas Rossard (Asseco Resovia Rzeszów), Jenia Grebennikov (Trentino Volley).

Włochy

Włochy

Będący przez wiele lat światową potęgą Włosi, w ostatnim czasie mocno obniżyli loty i od czasu zdobycia srebrnego medalu podczas IO w Rio de Janeiro, nie są w stanie osiągnąć żadnych większych sukcesów. Rozczarowaniem były również rozgrywane w ich kraju Mistrzostwa Świata 2018, gdzie ostatecznie zajęli 5. Miejsce. Nie udało im się również awansować do turnieju finałowego Ligi Narodów. Na szczęście dla fanów Azzurrich podopieczni Gianlorenzo Blenginiego w porę otrząsnęli się i kosztem m. in. Serbii wywalczyli awans do IO w Tokio podczas turnieju kwalifikacyjnego w Bari.

Liderami zespołu Italii od lat są Ivan Zaytsev oraz Osmany Juantorena i to na ich barkach w dużej mierze spoczywać będzie odpowiedzialność za wynik tej reprezentacji podczas najbliższej dużej imprezy. Niemniej, mimo iż jest to drużyna w dalszym ciągu należąca do europejskiej czołówce, wydaje się, że mają najmniejsze szanse na triumf spośród zespołów uwzględnionych w naszym zestawieniu.

 • Rozgrywający: Simone Giannelli (Trentino Volley), Riccardo Sbertoli (Power Volley Milano).
 • Atakujący: Gabriele Nelli (Trentino Volley), Ivan Zaytsev (Azimut Modena),
 • Środkowi: Simone Anzani (Cucine Lube Civitanova), Davide Candellaro (Trentino Volley), Matteo Piano (Power Volley Milano), Roberto Russo (Sir Safety Perugia).
 • Przyjmujący: Oleg Antonov (Galatasaray SK), Oreste Cavuto (Consar Ravenna), Filippo Lanza (Sir Safety Perugia), Daniele Lavia (Porto Robur Costa), Osmany Juantorena (Lube Banca Macerata).
 • Libero: Fabio Balaso (Cucine Lube Civitanova), Massimo Colaci (Sir Safety Perugia).

Rosja

Rosja

Sborna to zespół, którego tak naprawdę fanom siatkówki przedstawiać za bardzo nie trzeba. Mimo iż w ostatnich kilku sezonach nie osiągali spektakularnych sukcesów podczas Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy czy Igrzysk Olimpijskich, to są w stanie tak naprawdę pokonać każdego, co udowodnili triumfem podczas ostatniej Ligi Narodów, w dodatku na bardzo niegościnnym dla nich terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Żeby było jeszcze ciekawiej, w finale rozprawili się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a wcześniej pokonali w półfinale Biało-czerwonych.

Od lat liderem tego zespołu jest niesamowity Dmitrij Muserski. Mierzący 218 cm środkowy reprezentacji Rosji to z całą pewnością jeden z najlepszych zawodników na swojej pozycji w ciągu ostatniej dekady, który ma w swoim dorobku m. in. złoto IO, ME, a także wygrane w Lidze Światowej i Lidze Narodów. Czy tak spełnionemu zawodnikowi jak on wystarczy jeszcze motywacji do zdobywania kolejnych trofeów? Jeśli okaże się, że tak, to możemy być pewni, że Rosjanie po raz kolejny liczyć się będą w walce o najwyższe laury.

 • Rozgrywający: Aleksandr But’ko (Zenit Kazań), Igor Kobzar (Kuzbass Kemerowo).
 • Atakujący: Maksim Michajłow (Zenit Kazań), Viktor Poletajew (Kuzbass Kemerowo)
 • Środkowi: Artem Wolwicz (Zenit Kazań), Iljas Kurkajew (Lokomotiw Nowosybirsk), Dmitrij Muserski (Suntory Sunbirds), Iwan Jakowlew (Zenit St. Petersburg).
 • Przyjmujący: Dmitrij Wołkow (Fakieł Novy Urengoj), Fedor Woronkow (Zenit Kazań), Jegor Kluka (Fakieł Novy Urengoj), Anton Semszew (Belogorie Belgorod).
 • Libero: Walentin Gołubjew (Zenit Kazań), Roman Martyniuk. (Lokomotiw Nowosybirsk).

Załóż konto u jednego z legalnych bukmacherów i zgarnij bonus powitalny!

Rok 2019 obfituje w liczne wydarzenia związane z piękną dyscypliną sportową jaką jest siatkówka. Podczas dużych turniejów siatkarskich na pewno nie zabraknie wielkich emocji, które zagwarantują nam nasi ulubieńcy, czyli reprezentacja Polski prowadzona przez Vitala Heynena! Jeżeli chcesz zacząć obstawiać mecze Biało-czerwonych i innych zespołów podczas turniejów takich jak EuroVolley czy Puchar Świata, to powinieneś założyć konto u jednego z legalnych bukmacherów online i skorzystać na bonusie powitalnym. Warto również odnotować, że jeśli podczas rejestracji podasz jeden z naszych ekskluzywnych kodów promocyjnych, będziesz mógł znacznie zwiększyć wartość bonusu, a co za tym idzie zmaksymalizować swoje szanse na wygranie sporych pieniędzy!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close