Nowelizacja ustawy hazardowej wprowadziła wymóg prowadzenia przez Ministerstwo Finansów rejestru zakazanych stron bukmacherskich. Lista nielegalnych bukmacherów dostępna jest od 1 kwietnia 2017 r.  Jeśli chcesz grać legalnie, a nie wiesz jak to zrobić, przygotowaliśmy artykuł, który objaśnia jak rozpoznać operatorów działających zgodnie z przepisami polskiego prawa. Docelowo domeny zakładów, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów będą blokowane, a na ich witrynach pojawi się komunikat przygotowany przez rządowych urzędników. Poniżej prezentujemy treść komunikatu:

 

KOMUNIKAT
 

Uwaga!

Strona internetowa z którą podjęto próbę połączenia jest wykorzystywana do nielegalnego oferowania gier hazardowych.

Dostęp do strony został zablokowany na podstawie art. 15f ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, zgodnie z którym Minister Rozwoju i Finansów prowadzi Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą podlegających blokowaniu w związku z wpisaniem do Rejestru domeny wykorzystywanej przez stronę internetową. Pełna lista nazw domen wpisanych do Rejestru dostępna jest na stronie http://hazard.mf.gov.pl

Uczestnictwo w grach hazardowych urządzanych przez podmioty nieposiadające zezwolenia Ministra Rozwoju i Finansów na prowadzenie działalności w tym zakresie zagrożone jest karą administracyjną i karnoskarbową. Zgodnie bowiem z art. 89 ust. 1 pkt 6 ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik gry hazardowej urządzanej bez koncesji, bez zezwolenia lub bez zgłoszenia, która  zgodnie z art. 89 ust. 4 pkt 5 wynosi 100% uzyskanej wygranej niepomniejszonej o kwoty wpłaconych stawek. Ponadto art. 107 § 2 kodeksu karnego skarbowego przewiduje karę grzywny do wysokości 120 stawek dziennych za uczestniczenie w zagranicznej grze hazardowej, a w art. 109 przewidziano karę grzywny w takiej samej wysokości za uczestniczenie w grze hazardowej urządzanej lub prowadzonej wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia.

Legalne jest uczestniczenie w grach urządzanych przez podmiot posiadający wymagane prawem zezwolenie lub urządzających gry w sieci Internet w ramach monopolu państwa. Lista podmiotów posiadających takie zezwolenie lub uprawnionych do ich urządzania w ramach monopolu państwa dostępna jest na stronie http://www.finanse.mf.gov.pl/inne-podatki/podatek-od-gier/gry-hazardowe-przez-internet

Co można powiedzieć o bukmacherach, którzy nie posiadają licencji na prowadzenie zakładów wzajemnych w Polsce? Przede wszystkim są to marki o wiele bardziej znane niż wiele firm, które otworzyły się na polski rynek po wprowadzeniu Ustawy Hazardowej. Do tej pory gracze wyszukują informacje o bukmacherach Bet365 czy Expekt i sprawdzają czy można już u nich grać. Niestety póki co żaden z czołowych bukmacherów zagranicznych się na to nie zdecydował.

Co prawda chodzą słuchy, że niektóry starali się o licencje albo mają zamiar wejść na polski rynek. Polacy stanowili bowiem bardzo duży odsetek graczy, a bukmacherzy promowali swoją markę znanymi polskimi ekspertami w dziedzinie sportu. Expekt był sponsorem Reprezentacji Polski w piłkę nożną, a jego twarzą był prezes PZPN – Zbigniew Boniek. Betclic wybrał do promocji Mateusza Borka, Bet at Home sponsorowało skoki narciarskie, a Unibet I ligę piłkarską. Póki jednak nie znajdą się na liście podmiotów z numerem licencji na prowadzenie zakładów, korzystanie z ich usług jest nielegalne.

Czy można grać u nielegalnych buków?

bet365 nielegalny bukmacherWśród wymienionych powyżej bukmacherów najbardziej znanym wciąż jest jednak Bet365. Wchodząc na jego stronę znajdziemy komunikat, że nie oferuje on usług w naszym kraju. Na niektóre strony nielegalnych bukmacherów wejdziemy jednak bez problemu. Co więcej – często są one skierowane do polskiego gracza – język polski do wyboru, oferta powitalna w złotych.

Gracze starają się ominąć ustawę hazardową i rejestrują się na stronach bukmacherów bez licencji zmieniając VPN. Jednak sama rejestracja czy wpłacenie depozytu nie załatwiają sprawy. Wypłata wygranej jest bowiem bardzo utrudniona. Po pierwsze trzeba podać swoje dane, a po drugie wiele dostępnych metod płatności wykrywa nielegalne usługi. Operatorzy płatności też mogą ponieść konsekwencje prawne i finansowe dlatego nie blokują tego typu transakcje.

Lista nielegalnych bukmacherów online w Polsce

 • Bet365
 • Expekt
 • Betclic
 • William Hill
 • Betano
 • Bet-at-home
 • Unibet
 • SportingBet
 • ComeOn!
 • OddsRing
 • Ladbrokes
 • Redbet
 • TitanBet

Podatek od zakładów

Gram Grubo w totolotkuChoć wielu graczy tęskni za wspomnianymi bukmacherami, polski rynek rozwija się coraz prężniej. Niestety na firmy, które otrzymały pozwolenie na prowadzenie zakładów wzajemnych nałożony został podatek od zakładów w wysokości 12%. Bukmacherzy z kolei nałożyli go na graczy. Tak więc nasza kwota przy stawianiu kuponu zostanie pomniejszona o ten procent. Trudno wiec dziwić się niektórym graczom, którzy wspominają czasy sprzed ustawy, gdy gracze nie byli obciążenie dodatkowymi kosztami. Na szczęście wiedzą też o tym legalni bukmacherzy, którzy wprowadzają specjalne promocje na grę bez podatku. Najlepiej prezentuje się pod tym kątem oferta Totolotka. Obecnie posiada on promocję 14%, a więc jeszcze większą niż obowiązkowy podatek. Oznacza to, że Twoja wygrana zostanie powiększona o 14%, a więc minus podatek 12%, daje nam 2% do wygranego zakładu. Również Milenium wprowadziło ofertę na grę bez podatku. Z Happy Hour można skorzystać cztery razy w tygodniu. Warto także przeglądać promocje czasowe bukmachera LV BET oraz Fortuny. Obniżają oni podatek na specjalne wydarzenia sportowe.

Bukmacherzy legalni w Polsce

Poniżej znajdziesz aktualną listę legalnych bukmacherów, którzy otrzymali licencję z Ministerstwa Finansów. Większość z nich dorównuje już takim bukom jak Expekt czy Bet-at-home, a może niebawem staną się równie popularni jak bet365. Na pewno większość jest na dobrej drodze. Fortuna ma np. bardzo wysokie kursy na wydarzenia. Już niejednokrotnie porównywaliśmy je z kursami zagranicznych marek i były bardzo zbliżone, a nawet wyższe. Totolotek wprowadził wspomnianą wcześniej promocję na grę bez podatku. LV BET może pochwalić się całościową ofertą. Ciężko dopatrzeć się jakiś minusów. Świetna obsługa klienta, metody płatności, wysoki bonus powitalny, atrakcyjne kursy, dużo promocji na zakłady online. Oczywiście to nie jedyni przedstawiciele zakładów na rynku. Zwłaszcza, że kilku z nich dopiero dołączyło do grona legalnych buków, bądź jest na etapie wprowadzania oferty. Każdego z nich szczegółowo opisujemy w naszym rankingu najlepszych bukmacherów online w Polsce.

Dlaczego warto grać legalnie

Odpowiedź jest prosta – bo nie zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Zarówno bukmacherzy bez licencji oferujący grę w Polsce, jak i gracze, którzy nie przestrzegają ustawy hazardowej dużo ryzykują. Za grę u nielegalnego bukmachera grozi kara finansowa w wysokości wygranej (razem z postawionymi pieniędzmi), a także kara grzywny o kwocie 740 tys. zł. Mimo tak wysokich stawek od wprowadzenia zakazu z usług nielegalnych buków skorzystało już ponad 10 tys. graczy.

To najważniejszy powód, ale jest ich jeszcze kilka. Tak jak wspomnieliśmy oferta legalnych bukmacherów jest coraz lepsza. Robi się też coraz większa konkurencja na rynku, co zawsze jest dobre dla graczy. Ponadto wszyscy posiadają specjalne bonusy – czy to na start czy lojalnościowe, od depozytu i bez depozytu. Dzięki specjalnym kodom promocyjnym można je w dodatku powiększyć. Wszystkie kody są dostępne na naszej stronie. Z kolei nielegalni bukmacherzy nie posiadają takich kodów, a więc gracze mogą skorzystać tylko z ich oferty standardowej.

Lista legalnych bukmacherów 2018

 • Totolotek
 • LV BET
 • Fortuna
 • forBET
 • Milenium
 • STS
 • Etoto
 • Totalbet
 • Superbet
 • PZBuk
Legalni Bukmacherzy - Oferty Powitalne 2018
BukmacherBonus na startOferta Specjalna
LV BET zakłady bukmacherskie logo1500 PLN 1580 PLN Sprawdź
Totolotek Zakłady Bukmacherskie1020 PLN 1145 PLN Sprawdź
Milenium Zakłady Bukmacherskie760 PLN 800 PLN Sprawdź
Lista nielegalnych bukmacherów online w Polsce
4.6 (92.86%) 28 votes