Który bukmacher lepszy – LV BET czy STS?

LV BET czy STS

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu porównań najlepszych legalnych polskich bukmacherów. Tym razem na tapetę wzięliśmy jedną z najstarszych i największych firm tego typu w Polsce – STS – oraz bukmachera, który na naszym rodzimym rynku działa od 2016 roku LVBET.

LV BET kontra STS – zestawienie

Obydwu operatorom nie sposób odmówić ambicji w zdobywaniu coraz większego grona klientów, więc ich pojedynek zapowiada się naprawdę pasjonująco. Sprawdźmy więc, który z nich oferuje wyższej jakości usługi, i którego z nich możemy Wam z czystym sumieniem polecić.

Porównanie bukmacherów – LV BET czy STS

BukmacherLV BETSTS
Bonus startowy7/109/10
Kursy bukmacherskie8/107/10
Oferta zakładów8/108/10
Aplikacja mobilna7/109/10
Zakłady na żywo7/108/10
Metody płatności8/108/10
Obsługa klienta9/109/10
Program lojalnościowy7/107/10
Łącznie61/8065/80
Rejestracja

Bonus powitalny: Pierwszy punkt dla obu bukmacherów

Oferta LVBET – Bonus powitalny 100% do 2000 PLN + 50% do 1000 PLN + 333 PLN zakład bez ryzyka + 20 zł bez depozytu + 50 PLN za karnety 

Oferta STSBonus powitalny 100% do 1200 PLN + 25 PLN bez depozytu + zakład bez ryzyka 35 PLN + 20 PLN BetGames (standard: 1200 zł + 25 zł + 20 zł)

Pierwszą testowaną przez nas kategorią, jak zwykle zresztą, będą bonusy bukmacherskie. Jest to punkt dość ważny, gdyż wartość środków bonusowych u poszczególnych operatorów często przekracza 1000 PLN. Niemniej, warunki na jakich są one przyznawane mogą być mniej jak i bardziej przystępne, więc wysokość bonusu nie powinien być jedynym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę.

Przykładowo, STS daje wszystkim swoim nowym użytkownikom możliwość skorzystania na klasycznym bonusie 100% od depozytu, o wartości do 1200 PLN. To jedna z ciekawszych tego typu ofert na rynku biorąc pod uwagę warunki obrotowe, które są bardzo korzystne – ażeby uwolnić środki należy zagrać za ich trzykrotność po kursie 1,91. Oczywiście żeby kupon został zaliczony do obrotu, musi się również okazać wygrany.

Z kolei LVBET oferuje swoim klientom bonusy powitalne od dwóch pierwszych depozytów (pierwszy – do 2000 zł, drugi – do 1000 zł), w sumie można zatem zgarnąć 3000 PLN od depozytów. Jest to bez dwóch zdań bardzo wysoka oferta na start. Środki w ramach tej promocji przyznawane są na bardzo oryginalnych zasadach – opartych na mnożnikach kursów – co jednak nie musi podobać się wszystkim graczom. Duży plus dla LVBET należy się za możliwość korzystania z kodów promocyjnych, w tym z naszego ekskluzywnego kodu VIPLB, dzięki któremu zyskasz darmowy zakład o wartości 20 zł. Również STS przygotował specjalny kod: STSVIP. Dzięki niemu otrzymasz zakład bez ryzyka wynoszący 35 zł. Ciekawą promocją jest także 20 zł cashbacku na zakłady BetGames.

Tym samym, w naszym pierwszym teście bukmacherzy wypadają dość dobrze. Co prawda LVBET ma wyższy bonus na start, jednak STS ma lepsze warunki, a to naszym zdaniem jest jeden z najważniejszych elementów. Dlatego też daliśmy STS więcej punktów.

 • Bonus w LVBET: 7/10
 • Bonus w STS: 9/10
 • Werdykt: STS
LV BET zakłady bukmacherskie

Kursy bukmacherskie: LVBET

Drugą testowaną kategorią w naszym zestawieniu są kursy bukmacherskie. Jest to bardzo istotny punkt naszego testu, ponieważ to w dużej mierze właśnie od nich zależeć będzie ewentualna wysokość naszych wygranych. W celu oceny jakości kursów u obydwu bukmacherów zdecydowaliśmy się sprawdzić marże bukmacherskie w trzech dyscyplinach – piłce nożnej, tenisie i rozgrywkach e-sportowych. Marże na LM obliczyliśmy 11 października o godz. 12.30, natomiast na pozostałe ligi piłkarskie oraz tenisa i CS:GO – 14 października o godz. 12.30.

W przypadku pierwszej z w. w. dyscyplin, wyniki jakie uzyskaliśmy były bardzo wyrównane – uśrednione marże z 5 popularnych europejskich lig futbolowych wyniosły 5,26% w przypadku STS i 4,78% w LVBET. Młodszy z testowanych przez nas buków znacznie lepiej wypadł w przypadku zakładów na NBA i e-sportu. W pierwszym przypadku LVBET pobrał marże na poziomie 6,22%, a jego rywal 7,14%. Z kolei w przypadku sportu elektronicznego, testowanego na podstawie oferty na popularne w Polsce CS: GO, marża w przypadku STS wyniosła 7,03%, a w przypadku LVBET tylko 5,33%. Z kolei STS ma lepsze marże na tenis.

Podsumowując, mimo iż żaden z bukmacherów nie wypadł w tej kategorii rewelacyjnie, to ostatecznie postanowiliśmy przyznać jeden punkt więcej bukmacherowi LV BET. Co prawda miał nieco słabsze kursy na Ekstraklasę, jednak w pozostałych ligach jego oferta wypadła lepiej.

LVBET czy STS - kursy

LVBET vs STS - marże

 • Kursy w LVBET: 8/10
 • Kursy w STS: 7/10
 • Werdykt: LVBET

Oferta wydarzeń – po równo

Jak wiadomo, LVBET kieruje swoją ofertę w dużej mierze do ludzi młodych, którzy interesują się nowoczesnymi dyscyplinami, takimi jak e-sport czy MMA. Trzeba przyznać, że w tym pierwszym przypadku trudno znaleźć dla niego konkurencję na naszym rodzimym rynku. Jednocześnie, dobrze wypada również oferta na bardziej klasyczne dyscypliny. I tak znajdziemy tu wszystkie istotne wydarzenia z piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i innych popularnych sportów, wraz z dziesiątkami ciekawych rynków. Oferta LVBET bez dwóch zdań należy do najbogatszych.

Na bardzo wysokim poziomie stoi również oferta STS. Katowicki bukmacher oferuje ogromną ilość wydarzeń, a do tego sporą ilość rynków, w szczególności na spotkania z topowych lig i najpopularniejszych dyscyplin. Mimo iż oferta STS jest nieco bardziej konserwatywna niż u LVBET, to bez wątpienia również jest bardzo bogata.

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku tej kategorii obydwaj operatorzy wypadli naprawdę dobrze i zasłużyli na wysokie 8 punktów, co plasuje je w tym wypadku elicie. Remis wydaje się być najbardziej uczciwym rozstrzygnięciem.

 • Oferta w LVBET: 8/10
 • Oferta w STS: 8/10
 • Werdykt: Remis

Aplikacja mobilna: STS

W obecnych czasach mobilność stała się jedną z najważniejszych dziedzin w naszym życiu. Tym samym, każdy typer wyposażony w smartfona chce mieć dostęp do swoich zakładów niezależnie od miejsca, w którym się obecnie znajduje. Co oczywiste, każdy szanujący się bukmacher powinien postawić sobie za punkt honoru stworzenie aplikacji mobilnej, która spełni wymagania użytkowników. Obaj testowani bukmacherzy wydają zdawać sobie z tego sprawę.

LVBET oferuje aplikację mobilną dostępną na systemy iOS i Android. Jest to całkiem przyjemny soft, który umożliwia korzystanie z podstawowych funkcji, takich jak zakłady przedmeczowe, na żywo i sporty wirtualne, a także oferuje dostęp do licznych udogodnień, takich jak relacje z meczów za pomocą match tracker’a czy płatności błyskawiczne. Brakuje jednak streamingu na żywo, co mogłoby znacznie uatrakcyjnić typowanie, szczególnie w przypadku zakładów live.

Tę opcję posiada z kolei app’ka STS, co zaliczamy na bardzo duży plus, tym bardziej, że dostępna oferta transmisji spotkań jest bardzo bogata. Ponadto, gracze nie posiadający dostępu do szybkiego internetu mogą skorzystać z match trackera. Co oczywiste, użytkownicy app’ki mobilnej STS mogą obstawiać zakłady typu pre-match, in-play i virtuale. Wszystko podane w miłej dla oka szacie graficznej z przyjemnym interfejsem. Podobnie jak w przypadku LVBET, software STS dostępny jest pod iOS i Androida.

Tym razem zwycięzcą okazał się STS. Aplikacja tego operatora to ścisła czołówka na naszym rodzimym rynku i w dużym skrócie kawał solidnego softu. Zasłużona pierwsza w tym teście wygrana bardziej doświadczonego buka.

 • Aplikacja mobilna w STS: 9/10
 • Aplikacja mobilna w LVBET: 7/10
 • Werdykt: STS

Zakłady na żywo lepsze w STS

Zakłady na żywo, lub jak kto woli zakłady live/in-play, dzięki coraz większej przepustowości łączy internetowych dają użytkownikom internetowych bukmacherów coraz więcej możliwości. Nie powinno więc dziwić, że coraz więcej typerów interesuje się tą formą zakładów, nawet jeśli typowanie ich wymaga bardzo chłodnej głowy. Co oczywiste, opcja ta dostępna jest u obydwu testowanych przez nas buków. Który wypadł lepiej?

STS oferuje ogromną ilość wydarzeń każdego dnia, a jego użytkownicy mają okazję typować spotkania z długiej listy dostępnych dyscyplin, lig oraz rynków, praktycznie 24 godziny na dobę. Co ważne, przebieg spotkań możemy śledzić nie tylko za pomocą relacji graficznych, ale i prawdziwych transmisji na żywo, w niezłej jakości i bez większych lagów. Jest to opcja, która wyróżnia STS na tle zdecydowanej większości legalnych w naszym kraju buków.

Mimo iż opcji streamingu live nie znajdziemy wśród funkcji bukmachera LVBET, to i tak jest kilka punktów, za które również należy go wyróżnić. Spodobała nam się spora ilość wydarzeń, a w szczególności duża ilość meczów piłki nożnej, a także możliwość typowania na żywo najciekawszych rozgrywek e-sportowych, w tym m. in. w CS’a czy LoL’a. Do gustu przypadła nam również duża ilość rynków na najważniejsze wydarzenia i bardzo wygodny live tracker.

Wygrana w tej kategorii należy się jednak bukmacherowi STS. Zadecydowała przede wszystkim dostępność bardzo wysokiej jakości streamingu na żywo.

 • Zakłady na żywo w LVBET: 7/10
 • Zakłady na żywo w STS: 8/10
 • Werdykt: STS
STS oferta

Metody płatności – Po osiem punktów

Metody płatności być może nie są najważniejszą kwestią dla większości klientów legalnych polskich bukmacherów, jednak faktem jest, że metody płatności powinny spełniać dwa istotne warunki – po pierwsze muszą być możliwie jak najszybsze, a po drugie nie powinny być za nie pobierane żadne prowizje.

Obydwa punkty zostały spełnione przez bukmachera LVBET. Co więcej, oferuje on całkiem sporą ilość dostępnych metod składania depozytu, a wśród nich: karty Visa/MasterCard, e-wallety Skrill i Paymenticon, platformy przelewy24, tpay.com i Dotpay, kody BLIK, a także bony pre-paid Paysafecard. Wszystko bez opłat i na ogół błyskawicznie.

O wygodę dla swoich klientów zadbał również bukmacher STS. Umożliwia on bezpośrednią obsługę aż 30 banków, co jest na polskim rynku rekordem, co zaliczamy na duży plus. Poza tym karty płatnicze Visa i MasterCard, platformy PayU i Dotpay (obie z dostępem m. in. do BLIK-a), oraz tpay.com, a także e-portfele Skrill i Neteller. Podobnie jak u LVBET szybko i bez opłat. Minus za brak obsługi voucherów pre-paid.

Ogółem, obydwaj bukmacherzy wypadli w tym teście bardzo solidnie.Zdecydowaliśmy się przyznać im po 8 punktów. Kolejny remis.

 • Metody płatności w LVBET: 8/10
 • Metody płatności w STS: 8/10
 • Werdykt: Remis

Obsługa klienta – po równo

Podobnie jak w przypadku dostępnych metod płatności, obsługa klienta również nie będzie kluczowym zagadnieniem przy wyborze bukmachera dla większości ich klientów. Niemniej, bywają sytuacje, w których opcja ta może okazać się bardzo przydatna lub wręcz niezbędna.

LVBET zadbał o to, by jego usługa działu wsparcia stała na możliwie jak najwyższym poziomie. Co ważne, pracownicy BOK dostępni są za pomocą czatu na żywo, formularza zgłoszeniowego oraz kontaktu e-mail przez 24/7, co na naszym rynku nie jest często spotykane. Samą pracę konsultantów również oceniamy bardzo wysoko – na trzy zadane przez nas pytania za każdym razem uzyskaliśmy satysfakcjonującą nas odpowiedź.

Poważnie do tematu pomocy technicznej podszedł również STS. Jego eksperci pracują 24 godziny na dobę, w każdy dzień tygodnia i wykonują swoją pracę naprawdę solidnie. Kontaktować się z nimi możemy za pomocą czatu na żywo i formularza zgłoszeniowego. Dodatkowy plus za rozbudowany dział FAQ, dzięki któremu sami możemy znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytania.

Po raz kolejny musimy docenić jakość świadczonych przez tych bukmacherów usług. Tym razem wysoki remis za całodobową pracę konsultantów.

 • Obsługa klienta w LVBET: 9/10
 • Obsługa klienta w STS: 9/10
 • Werdykt: Remis

Program lojalnościowy – remis

Na koniec przetestowaliśmy programy lojalnościowe. Faktem jest, że opcja ta jest niedoceniana przez wielu typerów, którzy po prostu ją ignorują, nie zdając sobie sprawy z tego jak wiele mogą dzięki nim zyskać.

W przypadku STS zadaniem klientów należących do Klubu STS jest zbieranie punktów za obstawione i wygrane kupony. Trzeba przyznać, że gra jest warta świeczki, ponieważ najskuteczniejsi typerzy z serwisu online i punktów stacjonarnych mogą każdego miesiąca wygrywać nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych! Nagrody dla najlepszych co prawda robią wrażenie, jednak niestety nieco niedoceniani pozostają typerzy grający rzadziej, za mniejsze pieniądze, lub po prostu z mniejszym szczęściem.

Program lojalnościowy oferuje również LVBET. Fajną sprawą jest możliwość wymiany punktów na żywą gotówkę, którą nie trzeba dodatkowo obracać. Niestety, żeby zostać uprawnionym do wymiany punktów na nawet najmniejsze pieniądze, trzeba najpierw zainwestować bardzo duże sumy, co czyni ten program znacznie mniej atrakcyjnym.

Podsumowując, programy lojalnościowe STS i LVBET mają swoje zalety, ale i wady. Szkoda, że w obydwu przypadkach kierowane są one do bardzo, ale to bardzo aktywnych graczy. Dlatego też punktacja za tę kategorię jest taka, a nie inna.

 • Program lojalnościowy w LVBET: 7/10
 • Program lojalnościowy w STS: 7/10
 • Werdykt: Remis

Ogólne wrażenia

W tym pojedynku doświadczonego potentata na rynku legalnych bukmacherów z operatorem, który dopiero zaczyna ugruntowywać swoją pozycję, jednoznaczne wskazanie zwycięzcy okazało się bardzo trudne. Z pewnością każdy z nich ma swoje zalety jak i wady, a do tego dość mocno różnią się w niektórych kluczowych kwestiach, takich jak oferty, jakość aplikacji mobilnej czy nawet kursy na poszczególne dyscypliny.

Młodszy z bukmacherów sporo energii poświęca swojej ofercie e-sportowej, czym wyróżniał się na tle pozostałych buków od samego początku swojego istnienia. STS również wydaje się również trzymać rękę na pulsie i coraz chętniej wystawia kursy na zawody w najpopularniejsze sieciówki. Co ciekawe, obydwie firmy chętnie inwestują w promowanie rozgrywek e-sportowych w naszym kraju.

Jednocześnie, zarówno STS jak i LVBET nie zaniedbują fanów bardziej klasycznych dyscyplin, którzy byli, są i najprawdopodobniej jeszcze bardzo długo będą dominującą grupą wśród typerów. Obydwaj należą do najaktywniejszych sponsorów klubów piłkarskiej Ekstraklasy. STS wspiera m. in. Jagiellonię Białystok, Lecha Poznań czy Pogoń Szczecin, a LVBET sponsoruje Wisłę Kraków, Arkę Gdynia czy Widzew Łódź. Faktem jest jednak, że to STS jest marką bardziej rozpoznawalną, głównie za sprawą ogromnej ilości punktów naziemnych, ale też transmisji na żywo.

Ogólnie rzecz biorąc, działalność tych bukmacherów na rzecz polskiego sportu, a także troska o swoich klientów to bez wątpienia rzeczy, które wpływają pozytywnie na ich wizerunek. Nie spodobał nam się jednak fakt, że pobierają wysokie na tle innych bukmacherów marże, a jednocześnie ich programy lojalnościowe wydają się korzystne tylko dla graczy regularnie grających za wysokie stawki. To niestety dość negatywnie wpłynęło na nasz odbiór tych firm.

STS czy LV BET – rezultat

Nasz kolejny test zakończył się na korzyść STS. Jednak niewiele punktów dzieli obu bukmacherów. Wszystkie wyniki obydwu buków, których bez wątpienia można zaliczyć do najpopularniejszych w sieci, były na bardzo zbliżonym poziomie. Jeśli szukasz bukmachera, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, to polecamy dokładne przestudiowanie naszego tekstu i wybranie punktów, które są dla Ciebie kluczowe.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okazał się dla Ciebie pomocny i znalazłeś w nim odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania dotyczące tych dwóch buków. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, na temat pozostałych operatorów, to polecamy zajrzeć do naszych pozostałych artykułów, w których porównujemy również innych legalnych polskich bukmacherów

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close