• typy
 • KSW 66 – kursy bukmacherskie

KSW 66 – kursy bukmacherskie

event background
analiza:

Bardzo ciekawa walka dwóch pokoleń KSW. Ziółkowski na tę chwilę ma jednak więcej atutów niż Mańkowski i to jego triumf przewidujemy.

15 stycznia w Szczecinie odbędzie się pierwsza gala KSW w 2021 roku. Walką wieczoru na KSW 66 będzie pojedynek o tytuł mistrza wagi lekkiej pomiędzy Marianem Ziółkowskim i Borysem Mańkowskim. Do klatki wejdą także m.in. broniący pasa wagi półciężkiej Tomasz Narkun oraz Michał Materla. My zapraszamy na bukmacherską zapowiedź gali.

KSW 66 – zakłady bukmacherskie

Zanim przejdziemy do kursów na poszczególne walki oraz naszych typów na pojedynki, prezentujemy w pigułce najważniejsze bukmacherskie informacje dotyczące KSW 66.

Data i godzinaℹ️ 15.01.2022 r., 19:00ℹ️
Gdzie obstawiać galę?💰Fortuna, Superbet💰
Gdzie oglądać galę? 📺 Viaplay📺 
Kurs na Ziółkowskiego1,67 – STS
Kurs na Mańkowskiego2,60 – forBET

KSW 66 – kursy bukmacherskie

Teraz czas na zaprezentowanie kursów czołowych legalnych polskich bukmacherów na KSW 66. Na ten moment ofertę na galę wystawili bukmacherzy Fortuna i STS

Ziółkowski – Mańkowski – kursy bukmacherskie

Rozpoczynamy od walki wieczoru o pas wagi lekkiej, a więc od kursów bukmacherskich na pojedynek Marian Ziółkowski – Borys Mańkowski.

BukmacherMarian ZiółkowskiBorys Mańkowski
Fortuna1,632,28
STS1,672,20
Superbet1,602,35
TOTALbet1,602,20
forBET1,502,60
eWinner1,602,30
LVBET1,632,30
Etoto1,602,35
Kursy sprawdzone 14.01.2022 r.

Faworytem bukmacherów jest panujący Mistrz – Marian Ziółkowski. Jednakże kursy są na tyle wysokie, że niezależnie od tego, którego zawodnika obstawimy, to wygrana może być atrakcyjna.

Narkun – Chuzigaev – kursy bukmacherskie

event background
analiza:

Tomasz Narkun to nie tylko najlepszy polski półciężki, ale także najlepszy zawodnik w tej kategorii w Europie. Chuzigaev będzie solidnym rywalem, jednak naszym zdaniem górą będzie Narkun.

Drugą walką o pas na KSW 66 będzie starcie w wadze półciężkiej pomiędzy Tomaszem Narkunem i Ibragimem Chuzhigaevem. Sprawdźmy jakie kursy proponują bukmacherzy w tej walce.

BukmacherTomasz NarkunIbragim Chuzigaev
Fortuna1,204,56
STS1,224,25
Superbet1,323,40
TOTALbet1,253,55
forBET1,254,00
eWinner1,224,10
LVBET1,224,50
Etoto1,303,50
Kursy sprawdzone 14.01.2022 r.

Bukmacherzy są bardzo zgodni i identycznie rozkładają szanse w pojedynku Narkun – Chuzigaev. Faworytem jest Polak, ale widać po kursach, że Rosjanin także powinien mieć coś do powiedzenia.

Materla – Radcliffe – kursy bukmacherskie

event background
analiza:

Jason Radcliffe wygrał 4 z ostanich 5 pojedynków i wydaje się, że aktualnie jest w najlepszym momencie swojej kariery. Niestety swój top za sobą ma już Materla, dlatego spodziewamy się niespodziani i zwycięstwa Anglika.

Trzecim najważniejszym starciem na gali w Szczecinie będzie pojedynek kolejnego lokalnego bohatera – Michała Materli z Jasonem Radcliffem. Poniżej prezentujemy kursy bukmacherskie na to starcie.

BukmacherMichał MaterlaJason Radcliffe
Fortuna1,572,41
STS1,622,30
Superbet1,602,35
TOTALbet1,552,30
forBET1,502,60
eWinner1,502,54
LVBET1,652,25
Etoto1,652,30
Kursy sprawdzone 14.01.2022 r.

KSW 66 – pozostałe walki

Poza trzema głównymi walkami w Netto Arenie w Szczecinie zobaczymy jeszcze kilka emocjonujących pojedynków. Oto najatrakcyjniejsze kursy na każdy z nich.

Zawodnik 1Kurs/BukmacherZawodnik 2Kurs/Bukmacher
Tomasz Romanowski1,92/LVBETKrystian Kaszubowski2,00/Superbet
Sebastian Rajewski1,40/eWinnerNiklas Backstorm4,00/STS
Wojciech Janusz1,16/FortunaDamian Skarżyński6,00/LVBET
Kacper Koziorzębski1,27/SuperbetHubert Szymajda4,56/Fortuna
Łukasz Rajewski1,70/forBETDesmond Desmae3,45/LVBET
Gracjan Szadziński1,30/FortunaFrancesco Moricca4,60/forBET
Patryk Surdyn1,65/TOTALbetDavid Martinik2,76/Fortuna
Kursy sprawdzone 10.01.2022 r.
Gracjan Szadziński
Gracjan Szadziński
Francesco Morrica
Francesco Morrica
05.02 19:30 KSW

KSW 66 – typy bukmacherskie

Przedstawiliśmy już wszystkie kursy bukmacherskie na galę KSW 66 w Szczecinie. Teraz czas na profesjonalne typy bukmacherskie, które ułatwią obstawianie najważniejszych pojedynków.

Ziółkowski – Mańkowski – typy bukmacherskie

Przed nami starcie dwóch zawodników o teoretycznie podobnym doświadczeniu, ale wydaje się, że obaj są na zupełnie innych etapach kariery. Mańkowski wciąż musi być zaliczony do czołówki polskiego MMA, chociaż najlepsze lata ma już za sobą. Ziółkowski po niezbyt imponującym początku kariery mocno się rozwinął i jest na fali wznoszącej. Stawianie go w roli faworyta w tym pojedynku nie jest przypadkowe. Ziółkowski miał w swojej przygodzie z klatką kilka dołków, jednak wydaje się, że wszystkie sytuacje kryzysowe dały mu siłę, a on wyciągnął z trudnych dla siebie momentów właściwe wnioski. Mańkowski z każdą porażką tracił trochę ze swojego błysku na macie i raczej nie jest zawodnikiem, którego przegrane nakręcają do jeszcze cięższej pracy.

Największą rolę w tym pojedynku może odegrać różnica w warunkach fizycznych, która była bardzo widoczna m.in. podczas konferencji prasowej rozpoczynające promocję szczecińskiej gali. Ziółkowski jest zdecydowanie wyższy oraz ma większy zasięg ramion. Co ważne, panujący mistrz wagi lekkiej potrafi zrobić ze swojego wzrostu doskonały użytek i nie trudno przewidzieć, że będzie chciał dzięki temu zdominować przeciwnika. Jeśli Mańkowski nie będzie potrafił nad tym zapanować, może nie mieć w tym pojedynku zbyt wiele do powiedzenia.

Wiele wskazuje na to, że będzie to walka na pełnym dystansie. Ziółkowski nie jest królem nokautu, z kolei Mańkowski chociażby w walce z Soldicem pokazał, że jest w stanie sporo wytrzymać. Na pewno warto zwrócić uwagę na jego słabnącą odporność na ciosy, która była widoczna w bokserskiej potyczce z Parke. Poznaniak miał tam kilkukrotnie problemy z utrzymaniem równowagi i źle reagował na uderzenia Brytyjczyka. Ziółkowski jest zawodnikiem wielopłaszczyznowym i potrafi być groźny także w stójce. Dużo bardziej prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz, w którym długimi fragmentami ten pojedynek będzie rozgrywał się w parterze, a Mańkowski będzie zawodnikiem broniącym się z pleców.

Stawka dla obu zawodników jest naprawdę wysoka. Ewentualna wygrana byłaby dla Ziółkowskiego największym zawodowym sukcesem. Nie tylko pokonałby największe nazwisko w swojej karierze, ale potwierdziłby, że aktualnie w kategorii lekkiej jest w KSW bezkonkurencyjny. Porażka może dla Mańkowskiego oznaczać pożegnanie się na dłuższy czas z dużymi pojedynkami i zamknięcie pewnego rozdziału. Zwycięstwo przywróci „Tasmańskiego Diabła” do miejsca, które utracił wraz z przegraną z Soldicem.

W tej walce warto jednak postawić na wygraną Ziółkowskiego. To on jest teraz w lepszym momencie swojej kariery. Wydaje się, że będzie w stanie zdominować fizycznie rywala, a kategoria wagowa w której toczy się walka jest zdecydowanie lepiej dopasowana do jego organizmu. Doświadczenie Mańkowskiego prawdopodobnie sprawi, że dla zawodnika z Warszawy nie będzie to łatwa walka, jednak to on powinien rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść. Ziółkowskiego raczej nie będzie stać na wygraną przed czasem, dlatego zwycięstwo na pełnym dystansie wydaje się rozsądnym typem.

Piotr Momot – ringpolska.pl
Nasz typ:
Ziółkowski wygra na punkty
kurs: 2,80
Postaw w forBET
Nasz typ:
Powyżej 4.5 rundy
kurs: 1,70
Postaw w Superbet

Narkun – Chuzigaev – typy bukmacherskie

Najdłużej panujący mistrz KSW wraca do klatki. Tomasz Narkun przystąpi do kolejnej obrony tytułu mistrzowskiego w kategorii półciężkiej. Dla 32-latka będzie to powrót po kwietniowej porażce z rąk Philipa De Friesa. Polak po raz drugi zdołał odebrać Brytyjczykowi mistrzowskiego pasa w wadze ciężkiej, jednak trzeba podkreślić, że walczył zdecydowanie powyżej swojej naturalnej kategorii wagowej. W ostatnich miesiącach nie był zbyt aktywny, ponieważ właścicielom federacji KSW nie jest łatwo znaleźć rywala, który dla Narkuna będzie odpowiednim wyzwaniem w dywizji półciężkiej.

W ostatnich latach Narkun poza dwoma porażkami z De Friesem, kompletnie zdominował w Polsce tę kategorię wagową, dwukrotnie wygrywał z Mamedem Chalidowem i niemal wszystkie pojedynki kończył przed czasem. Chuzhigaev jest zawodnikiem znanym polskiej publiczności. Walczył na organizowanych nad Wisłą galach organizacji ACA, podczas których wygrywał m.in. z Piotrem Strusem. Rosjanin ma słabsze warunki fizyczne oraz walczy w zupełnie inny sposób od Polaka. 30-letni zawodnik urodzony w Groznym najlepiej czuje się w stójce i rzadko przejmuje inicjatywę. Uwielbia walkę z kontry, ma szybkie ręce, dobrze porusza się po macie i potrafi zamęczać swoich rywali. Narkun jest królem parteru, a niemal wszystkie swoje pojedynki wygrywa przez poddanie.

Zawodnik ze Stargardu po raz pierwszy stoczy walkę na gali organizowanej przed szczecińską publicznością. Będzie to dla niego dodatkowa motywacja. Narkun prawdopodobnie będzie kolejnym Polakiem, który wkrótce spróbuje swoich w federacji UFC, a styczniowym występem może potwierdzić, że na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Chuzhigaev  na papierze wydaje się być dla niego jednym z największych wyzwań w ostatnich latach, ale raczej nie jest to rywal, który zakończy panowanie „Żyrafy” na tronie kategorii półciężkiej.

To może być walka prowadzona w spokojnym tempie. Narkun uwielbia obalać i czuje się w parterze jak ryba w wodzie. Rosjanin będzie robił wszystko, żeby do tego nie dopuścić, jednak na dystansie pięciu rund wydaje się niemożliwe, żeby skutecznie bronił się przed atakami Polaka. Kiedy walka przejdzie na matę, kibice powinni zobaczyć kolejne efektowne skończenie w wykonaniu Narkuna.

Piotr Momot – ringpolska.pl
Nasz typ:
Zwycięstwo Narkuna przez KO, TKO lub DQ
kurs: 2,00
Postaw w Fortunie

Materla – Radcliffe – typy bukmacherskie

Polak wraca do klatki KSW po ponad rocznej przerwie i zmierzy się z dobrze znanym polskiej publiczności Jasonem Radcliffem. W ubiegłym roku Michał Materla próbował stworzyć własną federację MMA, jednak jego przygoda biznesowa na razie nie zakończyła się powodzeniem. W ostatnim występie 37-latek wygrał na punkty z Moise Rimbonem po niezbyt błyskotliwym pojedynku.

Gala organizowana w Szczecinie to idealna okazja na wznowienie współpracy między Konfrontacją Sztuk Walki i jedną z legend największej polskiej federacji MMA. Materla nie będzie miał łatwego zadania przed własną publicznością. Zmierzy się z rywalem, dla którego będzie to czwarty kolejny występ w polskiej organizacji. Brytyjczyk swoim stylem reprezentuje niemal wszystko, co może sprawiać Materli problemy – jest bardzo agresywny, ma mocne uderzenie oraz jest silny fizycznie.

Zawodnik ze Szczecina będzie musiał uważać przede wszystkim na prawe sierpowe. Radcliffe posiada bardzo mocny argument w prawej dłoni, co pozwoliło mu skończyć przed czasem większość zawodowych walk. Można w ciemno zakładać, że to Brytyjczyk jako pierwszy powinien ruszyć do przodu w tym starciu. Radcliffe stosował podobną taktykę w niemal wszystkich swoich występach, a pamiętając o słabnącej odporności na ciosy Materli, agresywny początek wydaje się dla niego naturalnym planem. Polak w ostatnim występie dla KSW został znokautowany przez Roberto Soldica. Teraz ponownie zmierzy się ze strikerem, który posiada instynkt zabójcy i jeśli tylko poczuje słabość rywala, to natychmiast ruszy do przodu, aby zakończyć pojedynek przed czasem.

Piotr Momot – ringpolska.pl

Materla niewątpliwie zmierza powoli w kierunku sportowej emerytury i nie jest już zawodnikiem, z którym kibice wiążą duże oczekiwania. Kiedy Radcliffe związał się kontraktem z KSW miał pewne problemy i nie miał zbyt wiele czasu, żeby przygotować się dwóch pierwszych występów. W ostatnim pojedynku jego forma była już dużo wyższa, a perspektywa wygranej z tak dużym nazwiskiem jak Materla, będzie dla niego ogromną motywacją. Zwycięstwo zapewni Brytyjczykowi co najmniej dwie kolejne solidne wypłaty od KSW. Szans Polaka należy upatrywać w parterze, jednak żeby tam się dostać, Materla będzie musiał zmierzyć się z mocnymi kontrami. Uważam jednak, że więcej argumentów w tym starciu ma Brytyjczyk.

Nasz typ:
Radcliffe wygra przed czasem
kurs: 3,45
Postaw w forBET

KSW 66 bukmacher – którego wybrać?

Oferty bukmacherów na gale MMA z reguły są bardzo zróżnicowane, dlatego wybór najlepszego bukmachera nie jest łatwy. Należy zwrócić uwagę na szerokość rynków, szybkość wystawiania kursów oraz promocje specjalne. Naszym zdaniem KSW 66 najlepiej obstawiać w Fortunie.

Fortuna

Bukmacher Fortuna to lider na polskim rynku bukmacherskim, jeśli chodzi o sporty walki. Ta firma zawsze przy okazji ważniejszych gal MMA dysponuje najlepszą ofertą i nie inaczej jest przy okazji KSW 66. Po pierwsze dlatego, że Fortuna jako pierwsza wystawiła kursy na to wydarzenie. Po drugie są to kursy wysokie, dzięki czemu gracze mogą liczyć na solidne wygrane. Po trzecie Fortuna jak zawsze bardzo szybko zaproponowała szeroki zakres rynków. Gracze typujący u tego bukmachera mogą obstawiać takie zakłady jak:

 • Liczba rozpoczętych rund (under/over)
 • Runda w której zakończy się walka
 • Sposób zakończenia walki (punkty/ k.o./ dyskwalifikacja/punkty/poddanie)
 • Czy walka zakończy się w ciągu 60 sekund od rozpoczęcia 1. rundy
 • Wygrana zawodnika w 1./2./3. rundzie

Fortuna to także oficjalny sponsor federacji KSW, przez co zawsze przy okazji gal gracze mogą korzystać z bardzo ciekawych promocji specjalnych. Oto one:

 • JURAS BOOST” – Pierwsza promocja dotyczy typu od Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego, który okraszony został specjalnym, wysokim kursem. Dotyczy on sposobu zakończenia walk na KSW 66. Oto typ: Walki Narkun – Chuzigaev i Materla Radcliffe zakończą się przed czasem, natomiast Ziółkowski – Mańkowski na punkty – kurs 5,80 (bez boostu 4,76).
 • „Podwójna garda” – Promocja będzie dostępna 15 stycznia. Zadaniem gracza jest postawienie kuponu za 100 zł zawierającego zawierający min. 4 zdarzenia z oferty prematch wyłącznie na KSW 66. Oto zasady przyznawania nagród:
  • W przypadku, gdy wszystkie zdarzenia na kuponie nie wejdą, otrzymasz bonus 100 zł w punktach FKP.
  • W przypadku, gdy Twój kupon okaże się przegrany tylko przez jedno zdarzenie, otrzymasz bonus 50 zł w punktach FKP.
 • Ekspert+” – Gracz ma za zadanie wytypować poprawnie rozstrzygnięcia wszystkich walk (nokaut, decyzja, poddanie). Do podziału została pula 20 000 zł.

Gdzie oglądać KSW 66?

KSW 66 dostępne będzie wyłącznie w Viaplay. Aby obejrzeć galę należy posiadać subskrypcję, która kosztuje 34 zł na miesiąc. Niestety nie ma już możliwości skorzystania z darmowego pierwszego miesiąca.

Na KSW 66 zawalczą m.in. Marian Ziółkowski, Borys Mańkowski, Tomasz Narkun i Michał Materla.

O pas wagi lekkiej zawalczą Ziółkowski i Mańkowski, a o pas wagi półciężkiej Narkun i Chuzigaev

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close