KSW 54 – kursy bukmacherskie

KSW 55 – 10 października 2020

Mateusz Gamrot
Mateusz GamrotKurs 1.25Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 76%
VS
Marian ZiółkowskiKurs 3.96Postaw w FortunieSzanse na wygraną: 24%
Marian Ziółkowski

Przed nami kolejne wielkie emocje ze świata mieszanych sztuk walki. 29 sierpnia odbędzie się KSW 54, a więc kolejna edycja gali największej polskiej federacji MMA. Po raz kolejny wystąpią czołowi europejscy zawodnicy, a ukoronowaniem wydarzenia będzie walka o pas wagi lekkiej pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Marianem Ziółkowskim, który na kilka dni przed galą zastąpił kontuzjowanego Szamila Misajewa. Smaczku tej walce dodaje fakt, że dla „Gamera” będzie to ostatni występ dla tej organizacji. Co jeszcze nas czeka? Specjalnie dla Was przyjrzeliśmy się całemu wydarzeniu bliżej pod kątem bukmacherskim i spróbowaliśmy przewidzieć rezultaty poszczególnych pojedynków.

KSW 54 kursy bukmacherskie

Na początek dowiedzmy się jednak jak prezentują się oferty czołowych legalnych bukmacherów na poszczególne walki KSW 54.

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
M. Gamrot1.25Fortuna/STSM. Ziółkowski3.96Fortuna
I. Ugonoh1.30eWinnerQ. Domingos3.96Fortuna
M. Andryszak1.47forBETM. Kita2.87Fortuna
P. Polityło1.42Betclic/TOTALbetB. Barbu2.99STS
Ł. Rajewski1.60forBETB. Kopera2.50TOTALbet
S. Rajewski1.70TOTALbetA. Stepanyan2.41Fortuna
A. Niedźwiedź2.30forBET/TOTALbetK. Koziorzębski1.83LVBET
M. Kazieczko1.30FortunaK. Caput3.85forBET
Kursy sprawdzone 29.08.2020

Faworytem pojedynku o pas wagi lekkiej, w dodatku zdecydowanym, będzie Mateusz Gamrot. Wysokie notowania w swoich parach mają również Izu Ugonoh, Michał Andryszak, Paweł Polityło oraz Łukasz Rajewski. Starcia pomiędzy Sebastianem Rajewskim a Armenem Stepanyanem oraz Adama Niedźwiedzia z Kacprem Koziorzębskim zdaniem bukmacherów nie mają swoich zdecydowanych faworytów.

Fortuna – oficjalny partner KSW

Jeśli chcesz mieć dostęp do pełnej oferty kursowej na pojedynki gal Konfrontacji Sztuk Walki, to najlepszym wyborem może okazać się bukmacher Fortuna, który jest jednocześnie oficjalnym partnerem tej organizacji. Poza tym, klienci tego buka mogą liczyć na dwa atrakcyjne bonusy powitalne oraz szereg dodatkowych korzyści, jeśli podczas rejestracji podadzą nasz ekskluzywny kod promocyjny.

KSW 52 – karta walk

W karcie walk gali KSW 54 znalazło się łącznie 7 pojedynków, które będzie można obejrzeć za pośrednictwem usługi pay-per-view dostępnej na KSWTV.com, w Cyfrowym Polsacie oraz za pośrednictwem platformy streamingowej Ipla. Pełna lista pojedynków tego wieczoru przedstawia się następująco:

 • Walka o pas wagi lekkiej: Mateusz Gamrot (16-0, 5 KO, 4 Sub) vs Marian Ziółkowski (21-7, 5 KO, 12 Sub)
 • Walka w wadze ciężkiej: Izuagbe Ugonoh (0-0) vs Quentin Domingos (5-1, 4 KO)
 • Walka w wadze ciężkiej: Michał Andryszak (21-8, 14 KO, 6 Sub) vs Michał Kita (19-11,11 KO, 5 Sub)
 • Walka w wadze koguciej: Paweł Polityło (3-2, 1 KO) vs Bogdan Barbu (16-11, 8 KO 4 Sub)
 • Walka w wadze lekkiej: Łukasz Rajewski (9-6, 5 KO, 2 Sub) – Bartłomiej Kopera (9-5, 7 Sub)
 • Walka w wadze lekkiej: Sebastian Rajewski (8-5, 4 KO) vs Armen Stepanyan (6-3, 3 KO, 2 Sub)
 • Walka w wadze półśredniej: Adam Niedźwiedź (7-3, 1 KO, 6 Sub) vs Kacper Koziorzębski (6-2, 3 KO)
 • Walka w wadze lekkiej: Maciej Kazieczko (6-1, 3 KO) vs Karlo Caput (8-1, 3 KO, 3 Sub)

Poza walką o tytuł KSW w wadze lekkiej, fani będą mogli obejrzeć m. in. debiut w mieszanych sztukach walki gdańszczanina Izu Ugonoha, stracie czołowych polskich ciężkich Michała Andryszaka i Michała Kity.

KSW 54 – typy

Jeśli planujesz obstawiać galę KSW 54 u swojego ulubionego bukmachera, to pomocne mogą okazać się nasze analizy przygotowane wraz z typami naszych ekspertów od MMA.

Walka wieczoru: Mateusz Gamrot vs Marian Ziółkowski

Pojedynek wieczoru, a jednocześnie ostatni występ Mateusza Gamrota przed polską publicznością. Zanim jednak uda się na podbój Stanów Zjednoczonych, nasz czołowy zawodnik będzie musiał zmierzyć się z jednym z najbardziej doświadczonych polskich wojowników w tej kategorii wagowej – Marianem Ziółkowskim. Jeszcze na kilka dni przed galą Gamrot miał stanąć do walki o pas z niepokonanym wojownikiem z rosyjskiego Dagestanu, Shamilem Musaevem. Jednak musiał on zrezygnować ze względu na kontuzję.

Mateusz Gamrot to zawodnik, którego żadnemu polskiemu fanowi mieszanych sztuk walki nie trzeba przedstawiać. Zasłynął przede wszystkim trzema walkami z doświadczonym Normanem Parkiem, którego ostatecznie upokorzył podczas gali KSW 53. Zawodnik aktualnie trenujący w American Top Team stoczył dla KSW już 13 walk, z których 12 wygrał, a jedna została uznana za nieodbytą. Wywodzi się z grapplingu, jednak swoim ostatnim pojedynkiem udowodnił, że poczynił spore postępy również w stójce. Zawodnik kompletny, którego głównym celem jest obecnie osiągnięcie sukcesu w UFC.

Jego rywal, to jeden z najbardziej doświadczonych polskich wojowników w tej kategorii wagowej – ma na koncie 30 walk, z których aż 21 wygrał. W KSW walczy jednak stosunkowo niedługo – jego debiut dla tej organizacji miał miejsce w czerwcu 2018 roku podczas KSW 44: The Game. Wystąpił wówczas jako zastępstwo za Marcina Wrzoska w walce z Kleberem Koike Erbstem i przegrał tę walkę. Później jednak zdołał pokonać dwóch cenionych zawodników – Grzegorza Szułakowskiego i wspomnianego wcześniej Szadzińskiego. W obydwu przypadkach wygrywał na punkty.

Pojedynek ten powinien zagwarantować nam ogromne emocje i MMA na bardzo wysokim poziomie. Bukmacherzy faworyta tego starcia upatrują w Gamrocie. Ja jednak uważam, że kurs na wygraną Ziółkowskiego ma naprawdę duże value i nie zdziwiłbym się jakby to on okazał się zwycięzcą tego pojedynku, tym bardziej, że regularnie czyni on widoczne postępy. Mimo wszystko stawiam jednak na wygraną Gamrota.

 • Nasz typ: wygrana Mateusza Gamrota po kursie 1,23 @Fortuna

Izuagbe Ugonoh vs Quentin Domingos

Głośny debiut w okrągłej klatce KSW byłego czołowego polskiego boksera, Izuagbe Ugonoha, który zmierzy się z niedoszłym rywalem Mariusza Pudzianowskiego, Quentinem Domingosem.

Gdańszczanin osiągał w pięściarstwie niemałe sukcesy i od lat zaliczany był do grona czołowych polskich ciężkich, jednak po porażce z wcześniej mało znanym Łukaszem Różańskim, podjął decyzję o porzuceniu tej dyscypliny. Warto jednak odnotować, że jego przygoda ze sportami walki nie ograniczała się wyłącznie do pięściarstwa. Popularny „Uzi” osiągał wcześniej spore sukcesy w kickboxingu – był m. in. amatorskim mistrzem świata i Europy w formule K-1. Obecnie doskonali swoje umiejętności w znanym stołecznym klubie MMA, WCA Fight Team.

Jego rywal może pochwalić się bardzo dobrym bilansem 5 wygranych i 1 porażki. Francuz każdego ze swoich rywali kończył przed czasem, za każdym razem przez KO lub TKO. To prawdziwy olbrzym – mierzy 190 cm i waży z reguły w okolicach 120 kg. Karierę w MMA rozpoczął niedawno, bo w 2018 roku, jednak już teraz jest zawodnikiem rozpoznawalnym, szczególnie w swojej rodzimej Francji.

Nie ma wątpliwości, że Izu Ugonoh został od razu rzucony na bardzo głęboką wodę. O ile nie można mieć żadnych wątpliwości co do jego umiejętności w stójce, jego techniki zapaśnicze i grapplerskie są, póki co zagadką. Niemniej, wydaje się, że Domingos powinien pasować do niego pod kątem stylu walki. Spodziewam się wygranej Izu przez KO, w 1. rundzie tego starcia.

 • Nasz typ: wygrana Izu Ugonoha po kursie 1,37 @eWinner

Maciej Kazieczko vs Karlo Caput

Początkowo rywalem Kazieczki miał być Marian Ziółkowski, jednak po kontuzji Musajewa, to właśnie Ziółkowski zajął jego miejsce i stoczy walkę wieczoru z Gamrotem. Organizatorzy KSW 54 szybko zaczęli szukać przeciwnika na sobotnią galę dla Kazieczki i znaleźli. Kim jest Karlo Caput? To pochodzący z Dubrownika zawodnik zwany “Chorwackim kowbojem”. Jeszcze nigdy nie występował na wydarzeniach organizowanych przez polską federację. 27-latek mierzy 182 cm wzrostu i waży 73 kg. Ma na swoim koncie 8 zwycięstw i jedną przegraną. Trzy zwycięstwa odniósł przez nokaut.

Z kolei Kazieczko to doświadczony zawodnik KSW. Ma 182 cm wzrostu i waży 70 kg. Zwyciężył w sześciu walkach, z których trzy wygrał przez nokaut. Jedną walkę przegrał. Moim zdaniem to właśnie Polak ma większe szanse na wygraną. Widać, że z każdą walką czyni duże postępy, które mogą mu zagwarantować zwycięstwo z Chorwatem.

 • Nasz typ: wygrana Macieja Kazieczko po kursie 1,30 @Fortuna

Michał Andryszak vs Michał Kita

Rewanżowe starcie dwóch czołowych polskich ciężkich. Obydwaj fighterzy zmierzyli się podczas KSW 39: Colosseum i wówczas lepszy okazał się Michał Andryszak, który pokonał swojego starszego rywala przez duszenie anakondą w 1. rundzie.

Popularny „Longer” to prawdziwy ekspert od szybkiego kończenia swoich rywali – zdecydowana większość z jego 21 wygranych walk kończyła się w ich pierwszej odsłonie. To również były mistrz KSW, który do okrągłej klatki tej federacji wraca po dwóch przegranych. Swój ostatni zawodowy pojedynek stoczył 31 lipca na gali RWC 5 – wygrał wówczas przez błyskawiczne KO w 9. sekundzie walki z Ionem Grigore. Jego głównym celem na najbliższe miesiące będzie najpewniej odbudowanie swojej pozycji w największej organizacji MMA w Polsce i walka rewanżowa z Philem De Friesem.

Jego najbliższy rywal, Michał Kita, to jeden z najlepszych ciężkich w historii polskich mieszanych sztuk walki. W swojej bogatej karierze walczył dla czołowych organizacji, na czele z M-1 Global i Bellatorem. Miał nawet okazję do walki o pas KSW, jednak musiał uznać wyższość Karola Bedorfa. Popularny „Masakra” wraca do klatki po wygranej nad Igorem Pokrajacem na gali FEN 28, a na pokonanie utytułowanego Chorwata wystarczyło mu nieco ponad pół minuty. Mimo 40-lat na karku Michał Kita najwyraźniej nie wybiera się na sportową emeryturę i w dalszym ciągu udowadnia, że stać go na wiele.

Mimo to, faworytem starcia na KSW 54 wydaje się Andryszak. Bydgoszczanin jest 12 lat młodszy od Kity, a do tego już raz pokonywał swojego bardziej doświadczonego rywala. Mimo całej sympatii i szacunku dla legendarnego wojownika z Zabrza, spodziewam się wygranej „Longera” w 1. rundzie.

 • Nasz typ: wygrana Michała Andryszaka po kursie 1,52 @Fortuna

Walka w wadze koguciej: Paweł Polityło vs Bogdan Barbu

Starcie rumuńsko-polskie. Obydwu fighterów dzieli przepaść, jeśli chodzi o doświadczenie w zawodowym MMA – dla Polityły będzie to dopiero szósty oficjalny pojedynek, podczas gdy Barbu stoczył ich aż 27. Mimo to, Polak nie stoi na przegranej pozycji, tym bardziej, że w swoim ostatnim (rewanżowym) pojedynku z mistrzem KSW w wadze koguciej, Antunem Raciciem, pokazał się z bardzo dobrej strony. Warto również odnotować, że Polityło to mistrz organizacji Cage Ring Championship. Jego najbliższy rywal to specjalista od walki w stójce, który za wyjątkiem pojedynczego występu w KSW (porażka z Sebastianem Przybyszem przez KO w 1. rundzie) walczył głównie dla mniejszych federacji. Mimo iż Barbu to niezwykle doświadczony zawodnik, wydaje się być jak najbardziej w zasięgu głodnego sukcesów Polaka.

 • Nasz typ: wygrana Pawła Polityło po kursie 1,55 @Fortuna @STS @Betclic @Superbet

Walka w wadze lekkiej: Łukasz Rajewski vs Bartłomiej Kopera

Kolejne tego wieczoru starcie w dywizji lekkiej, w którym zmierzą się dwa zaprawieni w bojach fighterzy – Łukasz Rajewski i Bartłomiej Kopera. Obydwaj zawodnicy mają już za sobą występy na galach KSW – Rajewski stoczył dla tej organizacji 5 walk, z których 2 wygrał a 3 przegrał, a jego rywal ma na swoim koncie, póki co dwie porażki w dwóch występach. Będzie to pojedynek z podtekstami – w czerwcu ubiegłego roku Rajewski poniósł porażkę z rąk brata swojego najbliższego rywala, Łukasza. Podobnie jak on, Bartłomiej również specjalizuje się w technikach grapplerskich, więc Rajewski będzie musiał być ostrożny. Liczę jednak na to, że zawodnik z Płocka będzie w stanie ten pojedynek wygrać.

 • Nasz typ: wygrana Łukasz Rajewskiego po kursie 1,45 @Fortuna

Walka w wadze lekkiej: Sebastian Rajewski vs Armen Stepanyan

Starcie dwóch debiutantów w największej organizacji MMA w Europie. Obydwaj zawodnicy prezentują skrajnie różne style walki – Sebastian Rajewski, podobnie jak walczący na tej gali brat Łukasz, specjalizuje się w walce w stójce, a jego najbliższy rywal to ekspert od brazylijskiego ju-jitsu. O rezultacie tego pojedynku zadecydować mogą niuanse, a kluczowe będzie to, który z tych fighterów będzie w stanie narzucić swojemu rywalowi swój styl walki. Wydaje się jednak, że bardziej wszechstronnym fighterem jest Stepanyan i to właśnie w nim widzę faworyta tego pojedynku.

 • Nasz typ: wygrana Armena Stepanyana po kursie 2,06 @eWinner

Walka w wadze średniej: Adam Niedźwiedź vs Kacper Koziorzębski

Pierwszy pojedynek tego wieczoru będzie starciem w wadze średniej. Naprzeciw siebie staną zawodnicy będący w ostatnim czasie w formie – Adam Niedźwiedź zwyciężał w 4 z 5 swoich ostatnich pojedynków, a jego rywal Kacper Koziorzębski wygrał swoje ostatnie 4 walki, w tym niedawny pojedynek z mocnym Szymonem Duszą na gali FEN 28. Starcie to wydaje się nie mieć zdecydowanego faworyta. Osobiście typuję wygraną 26-letniego Niedźwiedzia, który do perfekcji opanował technikę duszenia trójkątnego.

 • Nasz typ: wygrana Adama Niedźwiedzia po kursie 2,10 @eWinner