KSW 52: Kursy bukmacherskie

KSW 52 - kursy bukmacherskie

  • Do 7.12 do godz. 12.00 możesz zgarnąć specjalny cashback w STS. Postaw kupon za 44 zł z trzema zdarzeniami z KSW 52, każde z min. kursem 1.50. Jeśli przegrasz otrzymasz zwrot w wysokości 22 zł.

Największa organizacja MMA w Polsce po raz kolejny zagości w gliwickiej Arenie już 7 grudnia 2019 roku. Wydarzeniem wieczoru będzie powrót do okrągłej klatki najlepszego zawodnika w historii Konfrontacji Sztuk Walki bez podziału na kategorie wagowe Mameda Chalidowa, który po trwającej rok przerwie skrzyżuje rękawice z międzynarodowym mistrzem KSW wagi średniej Scottem Askhamem. Pojedynek zostanie stoczony w umownym limicie wagowym 85 kilogramów.

Pojedynek byłego mistrza z nowym gwiazdorem nie będzie jedynym wyczekiwanym wydarzeniem tego wieczoru. Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zadbali o to, by każda walka gwarantowała ogromne emocje na bardzo wysokim poziomie sportowym. Pełna karta walk tego wieczoru przedstawia się następująco:

  • Walka wieczoru w limicie 85 kg: Mamed Khalidov (34-6-2, 14 KO, 16 Sub) – Scott Askham (18-4, 12 KO, 2 Sub)
  • Walka o pas KSW wagi piórkowej (65,8 kg): Salahdine Parnasse (13-0, 2 KO, 4 Sub) – Ivan Buchinger (36-6, 8 KO, 22 Sub)
  • Walka w limicie 91,5 kg: Damian Janikowski (4-2, 3 KO, 1 Sub) – Szymon Kołecki (7-1, 7 KO)
  • Walka pań w wadze muszej (56,7 kg): Karolina Owczarz (2-0, 1 Sub) – Aleksandra Rola (3-0, 1 KO)
  • Walka w wadze lekkiej (70,3 kg): Grzegorz Szulakowski (9-3, 2 KO, 3 Sub) – Szamil Musajew (13-0, 8 KO, 2 Sub)
  • Walka w wadze półśredniej (77,1 kg): Michał Michalski (7-4, 3 KO, 1 Sub) – Albert Odzimkowski (11-3, 3 KO, 7 Sub)
  • Walka w wadze lekkiej (70,3 kg): Artur Sowiński (19-11, 6 KO, 7 Sub) – Vinicius Bohrer (16-7, 2 KO, 13 Sub)
  • Walka w wadze lekkiej (70,3 kg): Maciej Kazieczko (5-1, 2 KO) – Michael Dubois (11-6, 3 KO, 8 Sub)
  • Walka w wadze ciężkiej (120,2 kg): Michał Włodarek (7-2, 3 KO, 1 Sub) – Srdan Marović (4-0, 4 KO)

Drugim najważniejszym wydarzeniem wieczoru będzie pojedynek o tymczasowym pas w wadze piórkowej pomiędzy niepokonanym Francuzem Salahdine Parnasse, a utytułowanym specjalistą od walki w parterze rodem ze Słowacji Ivanem Buchingerem. Fani polskiego MMA ostrzą sobie również zęby na walkę dwóch medalistów olimpijskich – Szymona Kołeckiego i Damiana Janikowskiego, którzy stoczą pojedynek w umownym limicie 91,5 kg. W ringu zobaczymy także dwie niepokonane przedstawicielki płci pięknej, Karolinę Owczarz i Aleksandrę Rolę, które zawalczą w wadze muszej. Poza tym zobaczymy jeszcze trzy pojedynki w wadze lekkiej, kolejno pomiędzy Maciejem Kazieczko a Michaelem Dubois, Arturem Sowińskim a Viniciusem Bohrerem oraz Grzegorzem Szulakowskim i Szamilem Musajewem. Kartę uzupełniają walka Michała Michalskiego z Albertem Odzimkowskim w wadze półśredniej oraz pojedynek w najcięższej dywizji, w którym wystąpią Michał Włodarek i Srdan Marović.

Kolejna gala KSW tradycyjnie zapewni również dodatkowe atrakcje dla fanów typowania, którzy będą mogli obstawiać to wydarzenie u legalnych bukmacherów online z licencją polskiego Ministerstwa Finansów. Z myślą o nich przygotowaliśmy ten artykuł, w którym zestawiliśmy najwyższe kursy bukmacherskie oraz dokonaliśmy analizy szans fighterów i fighterek we wszystkich pojedynkach gliwickiej gali.

KSW 52 kursy bukmacherskie: Mamed Khalidov – Scott Askham

Naszą analizę zaczynamy od sprawdzenia, którzy bukmacherzy oferują najwyższe kursy na zwycięstwo poszczególnych zawodników w każdej z walk.

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
M. Khalidov2.11STSS. Askham1.80eWinner
S. Parnasse1.35Fortuna/BetclicI. Buchinger3.50STS
D. Janikowski2.20LVBET/forBETS. Kołecki1.75Fortuna
K. Owczarz2.55LVBETA. Rola1.55Fortuna/STS/forBET/eWinner/Betclic
G. Szulakowski2.75forBETS. Musajew1.60Betclic
M. Michalski2.0forBETA. Odzimkowski1.97LVBET
A. Sowiński1.55FortunaV. Bohrer2.75forBET
M. Kazieczko1.60FortunaM. Dubois2.50STS
M. Włodarek1.72FortunaS. Marovic2.30forBET

Co ciekawe, jedynym pojedynkiem z niemal murowanym faworytem jest jedyna tego wieczoru walka o pas, a pewniakiem do jej wygrania jest zdaniem buków Salahdine Parnasse. Legalni bukmacherzy dość zdecydowanie typują również wygrane Aleksandry Roli, Szamila Musajewa, Macieja Kazieczko oraz Artura Sowińskiego. Z kolei za najbardziej wyrównane przed pierwszym gongiem uchodzą pojedynki Michała Michalskiego z Albertem Odzimkowskim, Damiana Janikowskiego z Szymonem Kołeckim oraz walka wieczoru pomiędzy Mamedem Chalidowem ze Scottem Askhamem.

Typuj zwycięzców walk KSW u oficjalnego partnera

STS, czyli największy bukmacher w Polsce, bardzo aktywnie angażuje się we wspieranie najróżniejszych wydarzeń sportowych w naszym kraju. Jego działalność sponsorska nie mogła ominąć także tak dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu jakimi są mieszane sztuki walki. STS od dłuższego czasu wspiera organizację KSW i oferuje na to wydarzenie atrakcyjne kursy. Jeśli zdecydujesz się dołączyć do grona użytkowników tego bukmachera, to podczas rejestracji w STS pamiętaj o podaniu naszego kodu promocyjnego. Dzięki niemu będziesz mógł zdobyć dodatkowe środki na zakłady, które uzyskasz wraz z bonusem powitalnym przyznawanym na wyjątkowo atrakcyjnych zasadach.

KSW 52 – analiza walk

Dotarliśmy do punktu kulminacyjnego naszego artykułu, czyli do analizy walk podczas gliwickiej gali. Dowiedz się kto naszym zdaniem będzie faworytem poszczególnych pojedynków, w tym walki wieczoru.

Mamed Khalidov – Scott Askham

To jeden z najbardziej wyczekiwanym pojedynków ostatnich miesięcy w polskim MMA. W okrągłej klatce KSW pojawi się bowiem żywa legenda mieszanych sztuk walki nad Wisłą – Mamed Chalidow. Dla Czeczena z polskim paszportem będzie to powrót po ogłoszonym równo rok temu zakończeniu kariery. Były mistrz w dywizji średniej nie był w stanie długo wytrzymać na sportowej emeryturze i mimo 39 lat na karku po raz kolejny spróbuje swoich sił w KSW.

Trzeba przyznać, że po Tomaszu Narkunie po raz kolejny trafił mu się rywal z bardzo wysokiej półki. Scott Askham to w końcu aktualny mistrz największej polskiej organizacji MMA w wadze średniej i jak do tej pory Martin Lewandowski i Maciej Kawulski nie byli w stanie znaleźć zawodnika, który byłby w stanie zagrozić jego dominacji. Faktem jest jednak, że w trzech walkach w KSW miał okazję zmierzyć się jedynie z Michałem Materlą i Michałem Wójcikiem, niemniej styl w jakim pokonywał czołowych polskich „średnich” był naprawdę imponujący. Niekoniecznie powinno to jednak dziwić – Anglik ma w końcu bogate doświadczenie, które zdobywał m. in. podczas pojedynków na galach BAMMA oraz przede wszystkich UFC. Warto odnotować, że podczas swojej przygody w największej federacji MMA miał okazje walczyć z Krzysztofem Jotko i co ciekawe uległ Polakowi na punkty. W swojej zawodowej karierze Scott Askham stoczył 22 pojedynki, z których 18 wygrał (12 KO, 2 Sub) i 4 przegrał. Mierzy 191 cm i tyle też wynosi jego zasięg. Jego główną bronią są potężne kopnięcia.

Przydałoby się dodać jeszcze kilka słów o Mamedzie Khalidovie. Popularny „Kanibal” stoczył w czasie swojej profesjonalnej kariery 42 pojedynki, z których 34 wygrał, 6 przegrał i 2 zremisował. Ma 183 cm wzrostu i może pochwalić się zasięgiem wynoszącym 194 cm. Na co dzień trenuje w olsztyńskim klubie Arrachion.

Czy wracający do klatki Chalidow będzie w stanie przerwać zwycięską passę nowej gwiazdy KSW? Wydaje mi się, że jest to bardzo prawdopodobne. Mimo iż ma za sobą dwie porażki z Narkunem, to w dalszym ciągu zawodnik z niezwykle wysokiej półki. Wierzę, że przerwa od MMA pozwoliła mu naładować baterie i odzyskać motywację do walki. Nie mam wątpliwości, że Askham to rywal w jego zasięgu, nawet jeśli jest od niego o 8 lat młodszy. Liczę więc na powrót na tron wielkiego mistrza KSW, nawet jeśli stawką walki nie będzie pas – zawodnicy stoczą ją w umownym limicie wagowym 85 kg.

Salahdine Parnasse – Ivan Buchinger

Na gali tego kalibru co KSW 52 nie mogło oczywiście zabraknąć walki o tytuł. W pojedynku o tymczasowy pas w wadze piórkowej zmierzą się niepokonany Salahdine Parnasse z jednym z najlepszych słowackich zawodników MMA Ivanem Buchingerem.

Mimo iż obydwaj fighterzy świetnie znają się na swoim fachu faworyt może być tylko jeden i jest to Francuz, który całkowicie zdominował dywizję do 65,8 kg w KSW. Do tej pory ma na rozkładzie figherów z absolutnego polskiego topu, w tym Łukasza Rajewskiego, Artura Sowińskiego, Marcina Wrzoska i Romana Szymańskiego. Za każdym razem dominował swoich rywali, nie dając im ani na chwilę dojść do głosu. Ma zaledwie 21 lat. Mierzy 173 cm i ma zasięg 176 cm. Może pochwalić się bilansem 13 zwycięstw (2 KO, 4 sub) i 1 remisu z Chińczykiem LiGe Tengiem.

Jego rywal to zawodnik o wiele bardziej doświadczony. 33-latek w swojej trwającej ponad 11 lat karierze zawodowej stoczył imponującą liczbę 43 pojedynków, z których 37 wygrał (8 KO, 23 sub) i zaledwie 6 przegrał. Specjalizuje się w walce w parterze, a jego firmowymi akcjami są duszenia. Nie powinno więc dziwić, że jego wiodącym stylem walki jest brazylijskie ju-jitsu. Największe sukcesy święcił w rosyjskiej federacji M-1.

Mimo iż nie sposób odmówić Słowakowi umiejętności, wątpię, by był w stanie zagrozić aktualnemu mistrzowi. Parnasse to talent pierwszej wody, który stale doskonali swoje umiejętności i jeśli w dalszym ciągu będzie się tak rozwijał, to niedługo upomni się o niego UFC. Liczę więc, że pokona swojego rywala przed czasem.

Damian Janikowski – Szymon Kołecki

Pojedynek, na który z niecierpliwością czekają chyba wszyscy fani MMA nad Wisłą. W ringu zobaczymy w końcu dwóch wybitnych sportowców mających na swoim koncie medale olimpijskie, którzy postanowili sprawdzić się w metalowej klatce. Panie i Panowie: przed wami Damian Janikowski i Szymon Kołecki!

Obydwaj fighterzy rozpoczęli swoją przygodę z MMA z wysokiego C. Janikowski od początku swojej zawodowej kariery związany był z KSW. W swoich pierwszych pojedynkach pokonywał przez TKO kolejno Gerardo Gallegosa, Antoniego Chmielewskiego i Yannicka Bahatiego. Później przyszła lekcja pokory z rąk wielkiego Michała Materli, który znokautował go w 1. rundzie. Niestety, nie była to ostatnia porażka byłego zapaśnika – podczas gali KSW 47 w marcu tego roku nieoczekiwanie dał się znokautować Aleksandarowi Ilicowi w trzeciej rundzie, chociaż do tego czasu dominował swego rywala. Na szczęście Janikowski powrócił na zwycięską ścieżkę podczas KSW 50, kiedy poddał Tony’ego Gillesa.

Z kolei Szymon Kołecki zanim dostał swoją szansę w KSW, toczył pojedynki na nieco mniej prestiżowych galach PLMMA, UBS i Babilon MMA. Swoją karierę rozpoczął jednak bardzo mocno, bo od 6 wygranych. Jego zwycięski pochód zastopował dopiero Michał Bobrowski, który pokonał go na punkty. Po tej walce podpisał kontrakt z KSW na walkę z Mariuszem Pudzianowskim, którą dość nieoczekiwanie wygrał, nota bene przez kontuzję swojego rywala. Niemniej, trzeba przyznać, że przez ponad 4 minuty walki pokazał się z bardzo dobrej strony i niewykluczone, że zdołałby wygrać i bez kontuzji Pudziana.

Pewne jest, że w klatce zobaczymy dwóch niezwykle silnych i agresywnych fighterów, którzy już nie raz pokazywali, że potrafią walczyć niezwykle efektownie. Tym razem każdy z nich będzie jednak miał bardzo dużo do zyskania, jak i do stracenia. Nie liczyłbym więc, że rzucą się na siebie od razu z pełną mocą. Faworytem do zwycięstwa będzie moim zdaniem Kołecki, który walczył do tej pory z rywalami o większych gabarytach, jak wiadomo z bardzo dobrym skutkiem. Walka odbędzie się w umownym limicie 91,5 kg.

Karolina Owczarz – Aleksandra Rola

Wszystko wskazuje na to, że długo zapowiadany pojedynek niepokonanych pań w końcu dojdzie do skutku. Napięcie w oczekiwaniu na walkę wyraźnie nie służy relacjom pomiędzy obydwoma zawodniczkami, które nie szczędziły sobie uszczypliwości w mediach społecznościowych. Chociaż faworytką bukmacherów jest Aleksandra Rola, my typujemy wygraną Karoliny Owczarz, która udowadniała już, że bycie przysłowiowym underdogiem jej mocno odpowiada.

Grzegorz Szulakowski – Szamil Musajew

Polski wojownik ma za sobą dwie porażki z rzędu z dwoma czołowymi polskimi lekkimi – Mateuszem Gamrotem i Marianem Ziółkowskim. Po raz kolejny trafił na bardzo wymagającego rywala, którym będzie niepokonany Szamil Musajew. Rosjanin w swoim debiucie w KSW szybko rozprawił się z Hubertem Szymajdą i wydaje się, że to on będzie faworytem tego pojedynku.

Michał Michalski – Albert Odzimkowski

Walka dwóch dobrych znajomych. Nie należy jednak liczyć, że w klatce KSW znajdzie się miejsce na jakiekolwiek sentymenty. Obydwaj przed rozpoczęciem startów w MMA trenowali inne sporty walki, a do tego każdy z nich ma za sobą przyzwoitą karierę amatorską. Może to być jednak z najlepszych walk tego wieczoru, a faworyta pojedynku widzimy w Odzimkowskim, który wydaje się mieć lepsze umiejętności w parterze.

Artur Sowiński – Vinicius Bohrer

W rodzinne okolice powróci Artur Sowiński, dla którego Gliwice ostatnim razem okazały się szczęśliwe – podczas KSW 46 pokonał tutaj Kamila Szymuszowskiego. Na tej samej gali wystąpił także jego najbliższy rywal, jednak zapewne nie wspomina tego wydarzenia miło. Bohrer został wówczas brutalnie znokautowany przez Roberto Soldicia. Tym razem o wygraną Brazylijczykowi może być znów bardzo trudno. W końcu „Kornik” walczy u siebie!

Maciej Kazieczko – Michael Dubois

Pojedynek w wadze lekkiej, w której zobaczymy wielką nadzieję polskiego MMA, Macieja Kazieczko. Na drodze Polaka tym razem stanie Szwajcar, który w maju przegrał swoją jedyną walkę w KSW z Leszkiem Krakowskim. Każdy inny wynik niż wygrana zawodnika Ankosu Poznań będzie moim zdaniem sporą niespodzianką.

Michał Włodarek – Srdan Marović

Czołowy polski ciężki zmierzy się z niepokonanym do tej pory Chorwatem. Przed Michałem Włodarkiem stoi bardzo trudne zadanie, tym bardziej, że Marović w 3 z 4 swoich rywali kończył w pierwszej rundzie. Do tego forma Polaka to wielka niewiadoma, ponieważ ostatni raz walczył w październiku 2016 roku na gali KSW 36, kiedy przegrał z Michałem Kitą.

Najlepsze walki do typowania u bukmacherów online

Sporty walki, takie jak MMA czy boks, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród typerów. Jeśli i Ty chcesz sprawdzić swoje umiejętności w obstawianiu tych emocjonujących sportów, to nie pozostaje nam nic innego jak polecić Ci założyć konto u jednego z bukmacherów online z naszym kodem promocyjnym i cieszyć się maksymalnym bonusem powitalnym!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close