KSW 51: Pudzianowski – Jun: Kursy na walki

KSW 51 - kursy na zakłady

Już w najbliższą sobotę, 9 listopada odbędzie się kolejna, 51. odsłona Konfrontacji Sztuk Walki. Będzie to wydarzenie pod wieloma względami wyjątkowe, przede wszystkim dlatego, że wydarzenie sygnowane marką Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego po raz pierwszy zawita do Chorwacji, a dokładniej do jej stolicy, Zagrzebia. Nie jest tajemnicą, że fighterzy z Bałkanów od lat należą do czołówki zawodników KSW, więc organizacja tej gali w jednym z dużych miast w tamtej części Europy była tylko kwestią czasu.

Przyjrzyjmy się karcie walk gali KSW 51:

 • Pojedynek wieczoru: 120,2 kg: Mariusz Pudzianowski vs Erko Jun
 • Drugi pojedynek wieczoru: 73 kg: Borys Mańkowski vs Vaso Bakocevic
 • Walka o pas kategorii koguciej: 61,2 kg: Antun Racić vs Damian Stasiak
 • 65,8 kg: Filip Pejic vs Daniel Torres
 • 83,9 kg: Aleksandar Ilić vs Cezary Kęsik
 • 120,2 kg: Ante Delija vs Denis Stojnić
 • 93 kg: Ivan Erslan vs Darwin Rodriguez
 • 70,3 kg: Roman Szymański vs Milos Janicić
 • 77,1 kg: Krystian Kaszubowski vs Aleksandar Rakas
 • 61,2 kg: Sebastian Przybysz vs Lemmy Krusić

Nietrudno zauważyć, że gala w Zagrzebiu obfitować będzie w pojedynki polsko-bałkańskie, a jej ukoronowaniem będą trzy ostatnie walki wieczoru. W pierwszej z nich o pas wagi koguciej zmierzą się Antun Racić i Damian Stasiak. W przedostatniej walce wieczoru zmierzą się były mistrz KSW w wadze półśredniej Borys Mańkowski i groźny Vaso Bakocevic. W ostatnim pojedynku bałkańskiej gali do klatki wejdzie Mariusz Pudzianowski, który zmierzy się z pogromcą Tomasza Ośmiecimskiego, Pawła „Popka” Mikołajuwa oraz Akopa Szostaka, bośniackim kulturystą Erko Junem.

51. edycja Konfrontacji Sztuk Walki zapowiada się bardzo ciekawie i to zarówno pod względem sportowym, jak i typerskim. Zakłady na poszczególne pojedynki tej gali znajdziemy w ofertach bukmacherów online z licencją polskiego Ministerstwa Finansów. Dowiedzmy się więc gdzie można uzyskać najlepsze kursy każdą z walk oraz na których zawodników warto postawić swoje pieniądze.

KSW 51: Mariusz Pudzianowski – Erko Jun – kursy bukmacherskie

Zaczynamy od topowych kursów na poszczególne pojedynki u topowych legalnych bukmacherów online.

Zawodnik 1 Kurs Bukmacher Zawodnik 2 Kurs Bukmacher
M. Pudzianowski 1,80 Fortuna/eWinner Erko Jun 2,03 Totolotek
B. Mańkowski 1,30 Fortuna V. Bakocevic 3,75 forBET
A. Racić 1,70 Totolotek/Milenium/forBET D. Stasiak 2,15 eWinner
F. Pejić 1,47 forBET D. Torres 2,55 Fortuna/STS/Totolotek/eWinner
A. Ilić 2,05 forBET C. Kęsik 2,03 Fortuna
A. Delija 1,45 eWinner D. Stojnić 2,80 STS
I. Erslan 1,36 Milenium D. Rodriguez 3,22 forBET
R. Szymański 1,85 Fortuna/STS/Totolotek/eWinner M. Janicić 1,85 Fortuna/STS/Totolotek/eWinner
K. Kaszubowski 1,25 eWinner A. Rakas 4,05 forBET
S. Przybysz 1,55 STS/eWinner L. Krusić 2,42 forBET

Faworytem walki wieczoru jest zdaniem buków Mariusz Pudzianowski, chociaż trzeba przyznać, że kursy na jego wygraną nie są znacznie wiele niż w przypadku jego rywala. Wśród zdecydowanych faworytów swoich pojedynków wymienić za to powinno się Borysa Mańskowskiego, Filipa Pejicia, Ante Deliję, Ivana Erslana, Krystiana Kaszubowskiego oraz Sebastiana Przybysza. Pozostałe pojedynki zapowiadają się na znacznie bardziej wyrównane, przynajmniej „na papierze”.

Zarejestruj się w STS i zgarnij bonus na atrakcyjnych zasadach

Bukmacher STS to prawdziwy potentat polskiego rynku bukmacherskiego, który niedawno zdecydował się na ekspansję poza granicę naszego kraju. Nie zapomniał jednak o fanach typowania w swojej ojczyźnie. Klienci z Polski mogą liczyć na wysoki bonus powitalny, który przyznawany jest na niezwykle atrakcyjnych zasadach z niskimi wymaganiami obrotu. Należy także pamiętać, że STS honoruje kody promocyjne, które znajdziesz w naszym serwisie. Z ich pomocą wyciśniesz maksa z wartości bonusu!

KSW 51– analiza pojedynków

Przyszła pora na kluczową część naszego artykułu, czyli na analizę poszczególnych pojedynków gali KSW 51 w Zagrzebiu.

Mariusz Pudzianowski – Erko Jun

Pojedynek wieczoru pomiędzy byłym mistrzem świata strongmanów, a kulturystą z Bałkanów jeszcze kilka lat temu można by potraktować jako typowy przykład pojedynku typu „freak fight”, jednak ich dobre występy w okrągłej klatce KSW uczyniły ich wojownikami MMA z prawdziwego zdarzenia. Walka Pudzian – Jun będzie więc pełnoprawnym pojedynkiem w formule mieszanych sztuk walki i fani tej dyscypliny mogą oczekiwać po występie obydwu zawodnikach ostrych grzmotów. Dowiedzmy się jednak nieco więcej o bohaterach walki wieczoru na gali w Zagrzebiu.

Mariusz Pudzianowski

Popularny „Pudzian” to oczywiście legenda polskiego sportu. Jeden z największych dominatorów w historii zawodów strongman, niemal równo 10 lat temu zdecydował się na zmianę dyscypliny. W kraju nad Wisłą zapanowała euforia, jednak osoby znające MMA od podszewki mocno wątpiły w sukces „najsilniejszego człowieka świata”. Jak się okazało wątpliwości te okazały się niebezpodstawne. Mariusz Pudzianowski musiał diametralnie zmienić swoją sylwetkę i wykonać tytaniczną pracę, by poprawić swoją wydolność, która w tej dyscyplinie jest kluczowa. Po latach treningów i wyrzeczeń można stwierdzić, że jego misja zakończyła się sukcesem, a „Pudzian” zasłużył na miano pełnoprawnego wojownika mieszanych sztuk walki. Siłacz z Białej Rawskiej stoczył w swojej karierze 20 pojedynków, z których 12 wygrał (4 KO, 3 sub) 7 przegrał, a jedna została uznana za nieodbytą. Ma 42 lata i mierzy 185 cm wzrostu. Do klatki wraca po marcowej porażce z Szymonem Kołeckim na skutek kontuzji.

Erko Jun

Jego rywal jest obecnie na zupełnie innym etapie kariery. Pochodzący z Bośni model, kulturysta i trener personalny przebojem wdarł się do KSW i chociaż na swoim koncie ma wyłącznie freak fighty ze Strachem, Popkiem i Akopem Szostakiem, to trzeba przyznać, że póki co pokazywał naprawdę spore umiejętności, nokautując po kolei każdego ze swoich dotychczasowych rywali. Jak sam twierdzi od młodzieńczych lat marzył o karierze w MMA, jednak na drodze do sukcesów stanęła mu poważna kontuzja. Erko Jun na co dzień trenuje w niemieckim Duesseldorfie w klubie UFD Gym. Ma 29 lat i mierzy 178 cm wzrostu.

Zwycięzca tego pojedynku na pewno nie będzie łatwy do wytypowania. Mamy tutaj bowiem doświadczonego wojownika, który jest bardzo bliski zakończenia kariery i zawodnika tak naprawdę stawiającego swoje pierwsze kroki w tej wymagającej dyscyplinie. Walka z „Pudzilla” będzie dla Juna pierwszym poważnym testem. Polak to w końcu doświadczony fighter, który ostatnią dekadę poświęcił niemal wyłącznie na doskonalenie swoich umiejętności walki w klatce. Dlatego też, uważam, że jeśli polskiego siłacza po raz kolejny nie pokona kontuzja, to powinien być w stanie zwyciężyć mniej doświadczonego Bośniaka, którego szczęka jeszcze nie miała okazji przyjąć naprawdę mocnych ciosów.

Borys Mańkowski – Vaso Bakocevic

Borys Mańkowski

Do klatki wraca także były mistrz KSW w kategorii półśredniej, Borys Mańkowski. Popularny „Diabeł tasmański” ma sobie i swoim fanom wiele do udowodnienia. Pochodzący z Poznania zawodnik ma za sobą trzy porażki z rzędu, a jego pogromcami byli kolejno Mamed Chalidow, Roberto Soldić oraz Norman Parke, który wygrał z Polakiem na KSW 47 przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Vaso Bakocevic

Jego rywalem będzie doświadczony Vaso Bakocevic, który nosi groźnie brzmiący przydomek „Psychopata”. Zawodnik ten jest dobrze znany polskim kibicom – występował nad Wisłą podczas gali organizowanych nie tylko przez KSW, ale również przez FEN i PLMMA. Miał okazję walczyć m. in. z Maciejem Jewtuszą (dwukrotnie), Arturem Sowińskim, Piotrem Hallmanem czy Łukaszem Chlewickim. Udało mu się wygrać tylko jeden raz z Jewtuszką, i to na skutek kontuzji polskiego zawodnika. W karierze stoczył 58 walk, z których 39 wygrał (18 KO, 1 sub), 18 przegrał i 1 zremisował.

Będzie to pojedynek dwóch zawodników reprezentujących dwa różne style. Mańkowski to typowy grappler, a jego rywal z kolei słynie z umiejętności walki w stójce. Liczę na to, że nasz rodak w końcu przerwie fatalną serię i zwycięży. Uważam, że ma ku temu wszelkie atuty.

Antun Racić – Damian Stasiak

Pojedynek Damiana Stasiaka z Antunem Raciciem to wydarzenie bez precedensu w KSW. Zwycięzca tego pojedynku zostanie bowiem pierwszym mistrzem tej organizacji w dywizji koguciej! Stawka jest więc ogromna. Faworytem tego pojedynku będzie zdaniem bukmacherów Chorwat, który ma na rozkładzie kilku polskich zawodników, w tym Pawła Polityło, Kamila Selwę i Sebastiana Przybysza. Stasiak to z kolei najlepszy polski zawodnik w tej dywizji. Wywodzi się z karate. Pokonać Racicia będzie mu bardzo trudno, tym bardziej, że Chorwat będzie mógł liczyć na wsparcie kibiców.

Pozostałe walki na KSW 51

Sprawdźmy, jak prezentują się pozostałe walki.

 • Filip Pejic – Daniel Torres

Chorwaco-brazylijski pojedynek. Daniel Torres wystąpi w nim jako zastępstwo dla Polaka Krzysztofa Klaczka. Obydwaj zawodnicy brylują w walce w stójce, więc możemy spodziewać się efektownych wymian w tej płaszczyźnie. Zdecydowanym faworytem wydaje się Pejić. Popularny „Nitro” zawalczy w końcu w swoim rodzinnym mieście.

 • Aleksandar Ilić – Cezary Kęsik

Kolejny pojedynek z udziałem Polaka, tym razem w wadze średniej. Rywalem Cezarego Kęsika będzie sensacyjny pogromca Damiana Janikowskiego, Aleksandar Ilić. Serb pokazał już, że jego kopnięcia potrafią być zabójczo niebezpieczne, jednak wierzymy, że niepokonany Polak będzie w stanie go poskromić o ile zachowa odpowiednią dozę ostrożności.

 • Ante Delija – Denis Stojnić

Derbowy pojedynek bałkański w wadze ciężkiej, pomiędzy reprezentantem gospodarzy Antem Deliją, a Bośniakiem Denisem Stojniciem, z pewnością rozpali kibiców zgromadzonych w hali w Zagrzebiu do czerwoności. Zdecydowanym faworytem pojedynku wydaje się 10 lat młodszy Delija, chociaż jego rywalowi również nie można odmówić umiejętności.

 • Ivan Erslan – Darwin Rodriguez

Wielka nadzieja chorwackiego MMA w kategorii półciężkiej, Ivan Erslan zmierzy się z Hiszpanem Darwinem Rodriguezem. Chociaż dla obydwu będzie to debiut w okrągłej klatce KSW, nie widzę innego możliwego rozstrzygnięcia niż szybka wygrana reprezentanta gospodarzy.

 • Roman Szymański – Milos Janicić

Były pretentent do tytułu KSW w wadze lekkiej powraca po przegranej z Salahdine Parnasse. Rywal i tym razem będzie trudny – Janicić wygrał ostatnie 10 pojedynków, do tego wszystkie przed czasem. Niemniej, Szymański to zawodnik wysokiej klasy i jeśli narzuci rywalowi swój styl walki, to powinien być w stanie zakończyć ten pojedynek na swoją korzyść.

 • Krystian Kaszubowski – Aleksandar Rakas

Efektownie zapowiadający się pojedynek dwóch stójkowiczów. Faworytem wydaje się Kaszubowski, który wraca do klatki po porażce z Roberto Soldiciem. Tym razem jednak rywal wydaje się mniej wymagający.

 • Sebastian Przybysz – Lemmy Krusić

Pierwsza walka tej gali pomiędzy doświadczonym Słoweńcem, a walecznym 26-latkiem z Gdańska. Liczymy na to, że utalentowany Polak po raz kolejny zaprezentuje się z dobrej strony i zakończy pojedynek przed czasem.

Obstawiaj najważniejsze wydarzenia sportowe

Zakłady bukmacherskie online cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością wśród fanów sportu. Jeśli i Ty chcesz zacząć typować przez Internet, to nie pozostaje nam nic innego jak polecić Ci usługi licencjonowanych bukmacherów online, do których należą m. in. Fortuna, Totolotek, STS, LVBET, forBET, PZBUK, Milenium i eWinner. Rejestrując się u dowolnego z nich, będziesz miał okazję, by zyskać bonus powitalny od depozytu, a jeżeli przy okazji zakładania konta podasz nasz specjalny kod bonusowy, będziesz mógł liczyć na szereg dodatkowych korzyści!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close