KSW 50 w Londynie – Kursy bukmacherskie na walki

KSW 50 - kursy na walki

14 września 2019 roku będzie bardzo ważną datą dla polskiego MMA. Tego wieczoru, w londyńskiej Wembley Arena odbędzie się jubileuszowa 50. gala Konfrontacji Sztuk Walki, czyli wizytówki polskiego MMA na świecie. Szefowie KSW, Maciej Kawulski i Martin Lewandowski, po raz kolejny zadbali o to, by w karcie walk znaleźli się czołowi przedstawiciele mieszanych sztuk walki z Polski i Europy. Pełna lista walk podczas tego wydarzenia przedstawia się następująco:

 • Walka o mistrzostwo dywizji ciężkiej (120,2 kg): Phil De Fries (17-6, 2 nokauty, 13 poddań) – Luis Henrique (12-5, 3 nokauty, 6 poddań)
 • Walka o mistrzostwo dywizji półciężkiej (93 kg): Tomasz Narkun (16-3, 3 nokauty, 12 poddań) – Przemysław Mysiala (23-9-1, 10 nokautów, 12 poddań)
 • Walka o mistrzostwo dywizji półśredniej (77,1 kg): Roberto Soldić (16-3, 14 nokauty, 1 poddanie) – Patrik Kincl (22-9, 10 nokauty, 6 poddań)
 • Walka o tymczasowe mistrzostwo dywizji lekkiej (70,3 kg): Norman Parke (27-6-1, 4 nokauty, 12 poddań) – Marcin Wrzosek (14-5, 5 nokauty, 3 poddania)
 • Walka w dywizji średniej (83,9 kg): Dricus du Plessis (12-2, 4 nokauty, 8 poddań) – Joilton Santos Lutterbach (30-7, 9 nokauty, 11 poddań)
 • Walka w dywizji średniej (83,9 kg): Damian Janikowski (3-2, 3 nokauty) – Tony Giles (6-1, 4 nokauty, 2 poddania)
 • Walka w niestandardowym limicie wagowym (90,0 kg): Antoni Chmielewski (32-17, 5 nokautów, 18 poddań) – Jason Radcliffe (15-7, 10 nokautów, 4 poddania)
 • Walka pań w kategorii muszej (52,2 kg): Aleksandra Rola (2-0) – Catherine Costigan (6-2, 4 poddania)

Załóż konto na STS w dniach 13-14.09.2019 z kodem STSVIP i odbierz dodatkowy bonus mobile 40 PLN z okazji gali KSW 50.
Bonus mobile łączy się z ofertą powitalną VIP: 35 PLN bez ryzyka, 25 PLN freebet bez depozytu oraz bonus od wpłaty do 1200 PLN!
Obstawiaj KSW 50 na sts.pl

Jako że okrągły jubileusz zobowiązuje, na gali w Londynie nie mogło zabraknąć pojedynków o pas. Tym razem wojownicy zawalczą o cztery pasy w kategoriach ciężkiej, półciężkiej, półśredniej i lekkiej. Pasów trzech pierwszych wymienionych dywizji bronić będą odpowiednio Phil De Fries, Tomasz Narkun, Roberto Soldić. Z kolei w walce o tymczasowy tytuł wagi lekkiej zmierzą się Norman Parke i Marcin Wrzosek. Gala na Wyspach Brytyjskich będzie miała szczególne znaczenie dla De Friesa i Parke’a, ponieważ będą mieli okazję zaprezentować się na żywo przed swoimi rodakami.

Reszta karty walk wcale nie prezentuje się mniej atrakcyjnie. Do klatki KSW wraca m. in. Dricus du Plessis, który w swoich dwóch pierwszych walkach przeciw Roberto Soldiciowi zademonstrował MMA na bardzo wysokim poziomie. W Londynie zobaczymy również Damiana Janikowskiego, który po dwóch porażkach z rzędu będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę walką z Tonym Gilesem. Stawkę uzupełni pojedynek doświadczonego Antoniego Chmielewskiego z Jasonem Radcliffem oraz walka pań w wadze muszej pomiędzy Aleksandrą Rolą a Catherine Costigan.

Poza emocjami czysto sportowymi, gala KSW 50 zapewni sporą dawkę adrenaliny również fanom typowania. Kursy na pojedynki z karty walk tego wydarzenia są już od dłuższego czasu dostępne w ofertach legalnych bukmacherów online. W naszym kolejnym artykule wydarzeniowym wzięliśmy pod lupę pojedynki tej gali i specjalnie dla Was spróbowaliśmy wytypować faworytów każdego z nich.

KSW 50 w Londynie – kursy bukmacherskie

Na początek jednak przyjrzyjmy się nieco bliżej kursom na poszczególne pojedynki KSW 50 i dowiedzmy się gdzie najbardziej opłaca się obstawiać każdą z ośmiu walk.

Zawodnik 1 Kurs Bukmacher Zawodnik 2 Kurs Bukmacher
P. De Fries 1.43 Fortuna L. Henrique 2.75 forBET
T. Narkun 1.15 Fortuna/forBET P. Mysiala 5.50 BETFAN
R. Soldić 1.25 Fortuna P. Kincl 4.20 BETFAN
N. Parke 1.42 STS M. Wrzosek 2.75 forBET
D. Du Plessis 1.40 Fortuna J. S. Lutterbach 2.95 forBET
D. Janikowski 1.13 Fortuna T. Giles 5.90 BETFAN
A. Chmielewski 2.45 forBET J. Radcliffe 1.55 BETFAN
A. Rola 1.75 forBET C. Costigan 2.08 STS

Zdaniem legalnych polskich bukmacherów online praktycznie każda walka podczas gali KSW 50 będzie miała swojego zdecydowanego faworyta. Pewniakami buków są przede wszystkim Damian Janikowski, Tomasz Narkun oraz Roberto Soldić i na ich wygranych nie da się zarobić bardzo dużych pieniędzy. Wysokie notowania mają również Dricuss Du Plessis, Phil De Fries Norman Parke, Jason Radcliffe oraz Aleksandra Rola, jednak w przypadku tej ostatniej zawodniczki nie ma już mowy o zdecydowanie niższym kursie niż w przypadku jej rywalki, Catherin Costigan.

Wytypuj zwycięzców gali KSW za środki z bonusu powitalnego w STS!

Jeśli szukasz buka z atrakcyjnym bonusem powitalnym, który przyznawany jest na przyjaznych dla gracza zasadach, to polecamy usługi bukmachera STS. Oferta na start tego buka ma bardzo korzystne warunki obrotowe, dzięki czemu bonus w STS nie jest trudny do uwolnienia. Poza tym, bukmacher ten honoruje ekskluzywne kody promocyjne, które znajdziesz w naszym serwisie, dzięki czemu zyskasz jeszcze więcej środków na darmowe zakłady na początku swojej przygody z typowaniem online.

KSW 50 w Londynie – analiza walk

Przejdźmy do analizy poszczególnych pojedynków londyńskiej gali i dowiedzmy się, którzy zawodnicy zapowiadają się jako faworyci poszczególnych walk przed pierwszym gongiem.

Walka o pas wagi ciężkiej: Phil De Fries – Luis Henrique

Pojedynek wieczoru gali KSW tym razem odbędzie się bez udziału Polaków, co tylko potwierdza aspiracje Lewandowskiego i Kawulskiego do nadania ich organizacji charakteru międzynarodowego. Na zakończenie gali w hali Wembley w klatce zobaczymy aktualnego mistrza KSW Phila De Friesa i niedawnego pogromcę Michała Andryszaka z gali KSW 49, Luisa Henrique.

Broniący tytułu Anglik nie znalazł jeszcze pogromcy w polskiej federacji MMA, a trzeba przyznać, że miał okazję walczyć z czołowymi fighterami znad Wisły. De Fries zadebiutował na polskiej ziemi podczas KSW 43 i z marszu stał się gwiazdą federacji, odbierając pas wspomnianemu Polakowi. W kolejnym pojedynku podczas KSW 45 rozprawił się z wieloletnim królem tej dywizji, Karolem Bedorfem. Wreszcie, w swojej ostatniej walce stoczonej podczas KSW 47 wygrał przez jednogłośną decyzję z Tomaszem Narkunem. Co ciekawe, De Fries nie zaznał goryczy porażki od maja 2017 roku, kiedy na gali RCC musiał uznać wyższość Iwana Sztyrkowa. Popularny “F-11” walczył również m. in. w UFC, Bellatorze i rosyjskim M-1. Legitymuje się 17 wygranymi (2 KO, 13 Sub) i 6 porażkami. Specjalizuje się przede wszystkim w walce w parterze, a dokładniej w brazylijskim ju-jitsu. Ma 33 lata i mierzy 193 cm wzrostu.

Jego najbliższy rywal do tej pory stoczył zaledwie jeden pojedynek dla KSW, jednak pokazał się w nim z dobrej strony, kończąc Michała Andryszaka duszeniem gilotynowym pod koniec drugiej rundy. Zresztą tego typu techniki kończące to jego specjalność – podobnie jak jego najbliższy rywal specjalizuje się w BJJ i podobnie jak Anglik ma za sobą walki stoczone dla amerykańskiej organizacji UFC. Łącznie, 26-latek stoczył do tej pory 19 zawodowych walk, z których 12 wygrał (3 KO, 6 Sub) i 5 przegrał. Mierzy 188 cm.

Pojedynek tych dwóch doświadczonych fighterów może okazać się jedną z najlepszych walk wagi ciężkiej w historii naszej rodzimej federacji. Obydwaj mieli okazję walczyć z czołowymi fighterami tej dywizji podczas występów w UFC i obydwaj mogą pochwalić się znakomitymi umiejętnościami parterowymi. O zwycięstwie zadecydować może więc najmniejszy moment dekoncentracji. Jednak moim skromnym zdaniem faworytem do wygranej będzie De Fries. Jego niewątpliwym atutem będzie fakt, że walczy u siebie, a do tego przewyższa swojego rywala warunkami fizycznymi. Jego rywal jest co prawda znacznie młodszy, jednak Anglik niejednokrotnie udowadniał, że ma doskonałą wydolność i na pewno będzie przygotowany na walkę na pełnym dystansie.

 • Nasz typ: wygrana De Friesa przed czasem po kursie 1,43 @Fortuna

Walka o pas wagi półciężkiej: Tomasz Narkun – Przemysław Mysiala

Do klatki wraca również król dywizji półciężkiej i jeden z najlepszych polskich zawodników MMA bez podziału na kategorie wagowe, Tomasz Narkun. Zawodnik pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego co prawda przegrał swój ostatni pojedynek z De Friesem, jednak stoczył go w kategorii ciężkiej, przez co nie ryzykował swojego tytułu. Tym razem to jednak jego pas zostanie postawiony na szali.

30-letni „Żyrafa” to wychowanek legendarnego Berserkers Team. Specjalizuje się przede wszystkim w brazylijskim ju-jitsu, co ma również przełożenie na jego statystyki – z 16 wygranych walk aż 12 kończył przez poddania. Poniósł przy tym 3 porażki. Jego największym osiągnięciem w karierze do tej pory było dwukrotne pokonanie Mameda Chalidowa. Tomasz Narkun mierzy 191 cm i może pochwalić się zasięgiem ramion wynoszącym 195 cm.

Jego rywal to z kolei prawdziwy weteran polskiego MMA, który jednak większość kariery spędził na Wyspach Brytyjskich. Tam walczył m. in. na galach Cage Rage, FX3, Ultimate Warrior, BAMMA czy Celtic Gladiator. Ma za sobą również epizod w prestiżowym Bellatorze, gdzie przegrał z Muhammedem Lawalem. Podobnie jak Narkun specjalizuje się w BJJ. Obecnie mieszka i trenuje w Londynie, więc będzie niejako walczył u siebie. Popularny „Misiek” stoczył do tej pory 32 zawodowe walki MMA, z których 23 wygrał (10 KO, 12 Sub), 9 przegrał i 1 zremisował. Mierzy 183 cm i ma zasięg wynoszący 185 cm.

Pojedynek czołowych polskich półciężkich zapowiada się naprawdę ciekawie. Który z nich ma więcej atutów? Warunki fizyczne i wiek na pewno przemawiają za aktualnym mistrzem. Mysiala jest z kolei bardziej doświadczony. Dlatego też nie skreślałbym jego szans na wygraną, tym bardziej, że zakład na niego wydaje się mieć świetne value. Polecam więc typować wygraną pretendenta.

 • Nasz typ: wygrana Mysialy po kursie 5,50 @BETFAN

Walka o pas wagi półśredniej: Roberto Soldić – Patrik Kincl

W okrągłej klatce KSW wystąpi po raz kolejny również mistrz KSW w wadze półśredniej, Roberto Soldić. Młody Chorwat wyrasta na jedną z największych gwiazd naszej rodzimej federacji i niewykluczone, że w budowaniu swojej legendy nie poprzestanie na dywizji półśredniej. Najpierw jednak będzie musiał rozprawić się z pretendentem do tytułu w tej kategorii wagowej, Patrikiem Kinclem.

Dla 30-letniego Czecha gala na Wembley będzie debiutem w KSW. W swojej dotychczasowej karierze stoczył 32 walki, z których 22 wygrał i 9 przegrał, a jedna została zaliczona jako nieodbyta. W swojej bogatej karierze miał okazję walczyć dla ACB, Superior Challenge czy XFN, jednak kontrakt z KSW będzie dla niego z pewnością krokiem naprzód. Kincl mierzy 180 cm.

Soldić to z kolei zawodnik, którego większość fanów MMA w Polsce już zapewne kojarzy. Chorwat zadebiutował jako zmiennik dla Dricusa Du Plessisa w walce o tytuł z Borysem Mańkowskim i sensacyjnie pokonał panującego wówczas mistrza. Pas stracił co prawda już w swojej pierwszej obronie ze wspomnianym Afrykanerem, ale odzyskał ją w rewanżu i od tej pory dwukrotnie go bronił. To prawdziwy król nokautu, który z 16 wygranych walk 15 kończył przed czasem (14 KO, 1 Sub). Mierzy 175 cm.

Chociaż pretendentowi do tytułu nie sposób odmówić niezłych statystyk, to według mnie zdecydowanym faworytem do zwycięstwa będzie aktualny mistrz, który najprawdopodobniej zakończy walkę przez KO w pierwszej lub drugiej rundzie.

 • Nasz typ: wygrana Soldicia przez KO po kursie 1,25 @Fortuna

Walka o tymczasowy pas wagi lekkiej: Norman Parke – Marcin Wrzosek

Po zwakowaniu tytułu przez niepokonanego mistrza KSW Mateusza „Gamrota” Gamera, walkę o tymczasowy pas wagi lekkiej stoczą Marcin Wrzosek i Norman Parke, którzy od dłuższego czasu należą do ścisłej czołówki tej dywizji.

„The Polish Zombie”, bo taki przydomek nosi Wrzosek, był już mistrzem KSW w kategorii piórkowej, a tytuł zdobył po pokonaniu Artura „Kornika” Sowińskiego. Tytuł ten jednak stracił już w kolejnej walce na rzecz Klebera Koike Erbsta. Walka z Parkem będzie dla niego na dobrą sprawę jego wielkim powrotem do dywizji lekkiej, w której miał okazję w przeszłości występować. Jego bilans to 14 wygranych (5 KO, 3 Sub) i 5 porażek. 32-letni łodzianin mierzy 175 cm wzrostu i ma zasięg 178 cm. W Londynie wystąpi jako zastępstwo dla Mariana Ziółkowskiego.

Jego rywal, Norman „Stormin” Parke, miał okazję mierzyć się z Mateuszem Gamrotem i jako jeden z jego niewielu rywali, postawił mu twarde warunki. Ostatecznie jednak przegrał ich pierwszy pojedynek, a drugi zakończył się jako No Contest, po tym jak „Gamer” dwukrotnie włożył palec w oko Irlandczyka z Północy. Porażka z byłym mistrzem wagi lekkiej i piórkowej KSW była jednocześnie jedyną jego przegraną w tej organizacji. W swojej karierze wygrał łącznie 27 walk (4 KO, 12 Sub), 6 przegrał i 1 zremisował. Parke mierzy 180 cm, a jego zasięg ramion wynosi 183 cm. Wywodzi się z judo i podobnie jak Wrzosek ma 32 lata.

Chociaż w pojedynku tym zobaczymy fighterów słynących z waleczności i zawziętości w klatce, to wydaje się, że mamy tutaj zdecydowanego faworyta. Mowa tu o Parke’u, który ma na rozkładzie m. in. Łukasz Chlewickiego, Borysa Mańkowskiego i Artura Sowińskiego. Każdego z nich pokonywał na punkty i uważam, że tym razem będzie podobnie.

 • Nasz typ: wygrana Parke’a przez decyzję po kursie 1,42 @STS

KSW 50: pozostałe walki

Sprawdźmy jeszcze pozostałe walki londyńskiej gali.

Dricus du Plessis – Joilton Santos Lutterbach

Kolejny epicko zapowiadający się pojedynek, tym razem w wadze średniej. W perspektywie szansa walki o tytuł z rewelacyjnym Scottem Askhamem. Trudno jednoznacznie wskazać faworyta tej walki, ponieważ obydwaj zawodnicy święcili triumfy w organizacjach, w których występowali. Dricus Du Plessis może pochwalić się 12 wygranymi (4 KO, 8 Sub) i 2 porażkami, a jego rywal Joilton Santos Lutterbach 30 wygranymi (9 KO, 11 Sub) i 7 porażkami. Nieco więcej wiemy na temat Du Plessisa, który zdążył pokazać spore umiejętności w pojedynkach z Soldiciem, jednak jego rywal ma za sobą serię 5 wygranych z rzędu. Mimo to polecamy typować wygraną Afrykanera, który miał okazję walczyć i wygrywać z lepszymi rywalami. Niezależnie od rezultatu ze sporą dozą pewności możemy stwierdzić, że walka zakończy się przez poddanie.

 • Nasz typ: wygrana Du Plessisa przez poddanie po kursie 1,40 @Fortuna

Damian Janikowski – Tony Giles

Wielka nadzieja polskiego MMA powraca. Wszyscy liczymy, że po dwóch porażkach z rzędu w końcu uda mu się odnieść zwycięstwo. Naprzeciw niego wystąpi Tony Giles (6-1, 4 KO, 2 Sub), który do tej pory toczył pojedynki dla mniejszych organizacji. Damian Janikowski (3-2, 3 KO) po prostu musi to wygrać, by zmazać plamę po niespodziewanej porażce z Aleksandarem Iliciem. Liczymy na to, że zrobi to przed czasem.

 • Nasz typ: wygrana Janikowskiego przez KO po kursie 1,13 @Fortuna

Antoni Chmielewski – Jason Radcliffe

Pojedynek legendy polskiego MMA z bardzo solidnym Brytyjczykiem Jasonem Radcliffem (15-7, 10 KO, 4 Sub). Niestety, po serii trzech porażek, najbardziej doświadczony zawodnik mieszanych sztuk walk w Polsce nie będzie faworytem tej walki. Mimo to, liczymy na to, że sprawi niespodziankę i zakończy tę walkę jedną z efektownych technik kończących, z których jest znany. Polecam więc obstawiać wygraną Chmielewskiego (32-17, 5 KO, 18 Sub), jednak nie radziłbym ryzykować ze zbyt wysoką stawką.

 • Nasz typ: wygrana Chmielewskiego przez poddanie po kursie 2,45 @forBET

Aleksandra Rola – Catherine Costigan

Wieczór z KSW rozpocznie się walką przedstawicielek płci pięknej. Mimo iż na pierwszy rzut oka wydawać się może, że mamy tu sporą różnicę w doświadczeniu ringowym, to statystyka ta nie uwzględnia bardzo bogatej kariery amatorskiej naszej rodaczki, przez co może być mocno myląca. Dlatego też polecamy obstawiać wygraną Aleksandry Roli, nota bene po całkiem przyzwoitym kursie.

 • Nasz typ: wygrana Roli przez decyzję po kursie 1,75 @forBET

Obstawiaj najważniejsze wydarzenia ze świata MMA u buków z licencją

Jeśli jesteś fanem MMA i szukasz buka online z bonusem powitalnym, to polecamy usługi dowolnego bukmachera z licencją naszego rodzimego MF. Typując u nich nie tylko zyskasz środki na darmowe zakłady, ale również będziesz miał pewność, że nie łamiesz polskiego prawa fiskalnego. Poza tym, jeśli podczas rejestracji skorzystasz ze specjalnych kodów promocyjnych, które znajdziesz na naszej stronie, zyskasz jeszcze więcej środków bonusowych, które będziesz mógł przeznaczyć na zakłady!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close