KSW 49: Kursy bukmacherskie na walki

KSW 49 - kursy bukmacherskie

W sobotę, 18 maja w znajdującej się na pograniczu Gdańska i Sopotu Ergo Arenie odbędzie się kolejna odsłona gal sygnowanych przez duet Kawulski – Lewandowski, czyli KSW, tym razem opatrzone numerem 49. Wydarzenia organizowane pod szyldem tej federacji od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów mieszanych sztuk walki nie tylko w Polsce, ale i zagranicą.

Karta walk

Po kameralnej gali KSW 48 w Lublinie tym razem w ringu zobaczymy największe gwiazdy polskiego MMA. Karta walk tego wydarzenia przedstawia się następująco:

 • Walka o pas 83,9 kg: Michał Materla (27-6, 9 KO, 12 SUB) – Scott Askham (17-4, 11 KO, 2 SUB)
 • Walka o pas 77,1 kg: Roberto Soldić (15-3, 13 KO, 1 SUB) – Krystian Kaszubowski (7-0, 2 KO, 1 SUB)
 • 120,2 kg: Karol Bedorf (15-4, 5 KO, 4 SUB) – Damian Grabowski (21-5, 7 KO, 11 SUB)
 • 74 kg: Artur Sowiński (19-10, 6 KO, 7 SUB) – Norman Parke (26-6-1, 4 KO, 12 SUB)
 • 120,2 kg: Erko Jun (2-0, 2 KO) – Akop Szostak (3-2, 2 KO)
 • 93 kg: Martin Zawada (28-15-1, 18 KO, 5 SUB) – Thiago Silva (21-8, 14 KO, 2 SUB)
 • 61,2 kg: Antun Račić (22-8-1, 13 SUB) – Paweł Polityło (4-1, 1 KO)
 • 120,2 kg: Michał Andryszak (20-7, 13 KO, 6 SUB) – Luis Henrique (11-5, 3 KO, 5 SUB)
 • 70,3 kg: Leszek Krakowski (12-1, 5 KO, 3 SUB) – Michael Dubois (10-6, 3 KO, 7 SUB)

Jak widać, będziemy świadkami aż dwóch walk o pas. W pojedynku o mistrzostwo wagi średniej, dojdzie do wielkiego rewanżu pomiędzy jednym z najlepszych polskich wojowników, Michałem Materlą, a Scottem Askhamem. Ich pierwsze spotkanie trwała kilkadziesiąt sekund i zakończyło się druzgocącą klęską Materli, który przyjął potężne kopnięcia w okolice korpusu i wątroby. Anglik z kolei robi wielką karierę w KSW i jak dotąd nie znalazł pogromcy na polskiej ziemi.

W drugim pojedynku mistrzowskim, zawodnicy stoczą bój o pas kategorii półśredniej. W ringu po raz kolejny zobaczymy aktualnego mistrza tej dywizji, Roberta Soldicia, który wyrasta na wielką gwiazdę KSW. Jego rywalem będzie niepokonany do tej pory Krystian Kaszubowski. Dla zawodnika z Tczewa będzie to trzeci pojedynek w organizacji Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. Obydwie kończył nokautami w pierwszej rundzie, jednak tym razem czeka go o wiele bardziej wymagający przeciwnik.

Karta walk KSW 49 obfituje w nazwiska znane polskim kibicom. W okrągłej klatce zobaczymy również m. in. Karola Bedorfa, Artura Sowińskiego w walce z Normanem Parkem, Martina Zawadę, Michała Andryszaka czy Leszka Krakowskiego. Fani MMA będą mogli również obejrzeć freak fight, w którym zmierzą się niepokonany Erko Jun i Akop Szostak. Relację z gali będzie można obejrzeć za pośrednictwem systemu pay-per-view.

Kolejna gala KSW zapowiada się więc naprawdę ciekawie. Poza emocjami czysto sportowymi, gdańskie wydarzenie będzie również dostępne do typowania u legalnych bukmacherów. W naszym artykule przyjrzymy się temu wydarzeniu nieco bliżej – sprawdzimy, gdzie będzie można znaleźć najwyższe kursy na wygrane poszczególnych zawodników, a także spróbujemy dowiedzieć się, na których zawodników najbardziej opłaca się stawiać nasze ciężko zarobione pieniądze.

Gala KSW 49 – kursy bukmacherskie

Na początek rzućmy okiem na najwyższe kursy na poszczególne pojedynki u legalnych polskich bukmacherów.

PEŁNA KARTA WALK KSW 49

Zawodnik 1 Kurs Bukmacher Zawodnik 2 Kurs Kurs
M. Materla 1.93 Fortuna S. Askham 1.78 Fortuna
R. Soldić 1.23 Fortuna K. Kaszubowski 4.0 Etoto
K. Bedorf 1.50 Etoto D. Grabowski 2.55 Fortuna
A. Sowiński 2.95 Etoto N. Parke 1.40 Fortuna
E. Jun 1.67 Fortuna A. Szostak 2.05 STS/Totolotek
M. Zawada 3.15 STS T. Silva 1.35 Fortuna
A. Racić 1.60 Totolotek P. Polityło 2.26 STS
M. Andryszak 1.30 Fortuna/Totolotek L. Henrique 3.48 STS
L. Krakowski 1.40 STS M. Dubois 2.73 Fortuna

Jak widać, zestawienie zostało zdominowane przez zaledwie kilku operatorów – Fortunę, Totolotka, STS i Etoto. Kilka pojedynków trójmiejskiej gali ma swoich zdecydowanych faworytów. Mowa tu m. in. o pojedynku Michała Andryszaka z Luisem Henrique, Leszka Krakowskiego z Michaelem Dubois, Thiago Silvy z Martinem Zawadą, Karola Bedorfa z Damianem Grabowskim oraz Roberto Soldicia z Krystianem Kaszubowskim. Zdaniem bukmacherów najtrudniej będzie wskazać wygranego walki wieczoru pomiędzy Materlą a Askhamem, a także rezultat freak fightu pomiędzy Erko Junem a Akopem Szostakiem.

Obstaw KSW 49 bez ryzyka w Fortunie i STS

Jeśli chcesz, galę KSW 49 możesz obstawić nie ryzykując swoich pieniędzy u bukmachera Fortuna i STS. Wszystko co musisz zrobić, to zarejestrować  konto, a zostaniesz uprawniony do skorzystania z darmowego zakładu bez ryzyka. Oznacza to, że w przypadku, gdy kupon wytypowany w ramach tej oferty nie zostanie trafiony, to środki, które postawiłeś zostaną zwrócone na Twoje konto i będziesz mógł wykorzystać je na kolejne zakłady! W przypadku Fortuny zakład bez ryzyka wynosi 130 zł, z kolei bonus w STS z naszym kodem to 35 zł.

KSW 49 – analizy walk

Przejdźmy do punktu kulminacyjnego naszego artykułu, czyli do analizy poszczególnych pojedynków. Przyjrzymy się nieco bliżej sylwetkom poszczególnych zawodników i spróbujemy wytypować potencjalnych zwycięzców swoich pojedynków.

Walka o pas kategorii średniej: Michał Materla – Scott Askham

Wielki rewanż byłego mistrza KSW Michała Materli z niepokonanym do tej pory w KSW Scottem Askhamem, którego stawką będzie pas KSW w kategorii do 84 kg. Jak już wspomniałem pierwszy pojedynek zakończył się szybką wygraną Anglika, który ku zaskoczeniu fanów polskiego MMA potężnymi kopnięciami zdemolował popularnego „Cipao”.

Na szczęście, zawodnik szczecińskiego teamu „Berserkers” nie załamał się po tej szybkiej porażce i wrócił do ringu chyba jeszcze silniejszy niż wcześniej. Od czasu porażki z Askhamem w marcu 2018 roku, stoczył dwa pojedynki – z Martinem Zawadą i Damianem Janikowskim. Obydwa udało mu się zakończyć przed czasem, a szczególną satysfakcję miał na pewno po wygranej z brązowym medalistą IO w Londynie, kiedy szczecinianin był przez większość fanów tego sportu skazywany na szybką porażkę. Teraz czeka go jeden z największych testów w karierze. Materla urodził się w 1984 roku. Mierzy 180 cm wzrostu. Specjalizuje się w technikach grapplerskich i BJJ. W swojej zawodowej karierze stoczył 33 walki, z których 26 wygrał (9 KO, 12 sub), a 6 przegrał.

Jego rywal to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w KSW. 31-latek w swojej dotychczasowej karierze toczył pojedynki dla najbardziej znanych federacji MMA na świecie, na czele z UFC, gdzie stoczył 6 pojedynków. Co ciekawe, na gali UFC Fight Night w Londynie uległ naszemu rodakowi Krzysztofowi Jotko przez decyzję, warto dodać, że niejednogłośną. Urodzony w Yorkshire zawodnik jest bardzo wysoki jak na swoją wagę – mierzy 191 cm. Specjalizuje się przede wszystkim w technikach stójkowych i legitymuje bilansem 18 wygranych (11 KO, 2 Sub) i 2 porażek.

Czy Michał Materla ma szansę pokonać młodszego i wyższego rywala, który w dodatku ma w swoim dorobku dłuższy epizod w UFC? Mimo najszczerszej sympatii do szczecińskiego mistrza wydaje mi się, że to nie on będzie faworytem do wygranej. Anglik jest obecnie na wysokiej fali i wydaje się, że jeśli wygra, to będzie mógł zagościć na tronie KSW w kategorii średniej na dłużej. Liczę jednak na to, że czeka nas o wiele dłuższy pojedynek od ich poprzedniej potyczki. Askham jednak powinien zakończyć go przed czasem.

Walka o pas kategorii półśredniej: Roberto Soldić – Krystian Kaszubowski

Pojedynek dwóch świetnych puncherów, a stawką tego pojedynku będzie należący do Roberto Soldicia pas kategorii do 77 kg. Chorwat również pozostaje faworytem tego pojedynku, tym bardziej, że jego rywal do tej pory nie miał jeszcze okazji mierzyć się w oficjalnym pojedynku z zawodnikiem tego formatu co Soldić.

Popularny „Robocop” przez wielu fachowców uważany jest za jedną z największych nadziei europejskiego MMA. Swoim stylem nawiązuje do tradycji bałkańskiego kick-boxingu i muai-thay i to właśnie te sztuki walki są jego wiodącą techniką. Chorwat jest w stójce niezwykle groźny, a o sile jego uderzeń mieli okazję przekonać się m. in. Borys Mańkowski, Dricus du Plesis czy ostatnio Vinicius Bohrer. Soldić może pochwalić się bilansem 15 wygranych (13 KO, 1 sub) i 3 porażek. Mierzy 177 cm wzrostu.

Jego rywal to dla wielu fanów MMA w dalszym ciągu postać anonimowa. Jako że trudno obecnie znaleźć godnego rywala dla Soldicia, sięgnięto po zawodnika z nieskazitelnym bilansem – 7 wygranych (2 KO, 1 sub). Podobnie jak Chorwat, Krystian Kaszubowski stawia przede wszystkim na siłę ciosu. Trzy swoje ostatnie walki kończył przed czasem, z czego dwa ostatnie pojedynki na gali KSW w pierwszej rundzie. Zawodnik z Tczewa ma 25 lat i mierzy 180 cm wzrostu. Przed walką zapowiada, że pojedynek ten zakończy się w pierwszej rundzie.

Wydaje się jednak, że zawodnik z Pomorza nie będzie faworytem tego pojedynku. Mimo iż do tej pory nie znalazł na zawodowych ringach pogromcy, to „Robocop” wydaje się być zawodnikiem znacznie wyższej klasy. Powinien on rozstrzygnąć losy pojedynku już w pierwszej rundzie.

KSW 49: pozostałe walki

 • Karol Bedorf (15-4, 5 KO, 4 SUB) – Damian Grabowski (21-5, 7 KO, 11 SUB)

Pojedynek wagi ciężkiej, a w ringu dwóch zasłużonych dla polskiego MMA fighterów. Dla 39-letniego Grabowskiego będzie to zapewne jedna z ostatnich okazji do pokazania się szerszej publiczności. Bedorf z kolei zapewne liczy jeszcze na kolejną szansę walki o pas. Faworytem walki będzie właśnie popularny „KOKO”.

 • Artur Sowiński (19-10, 6 KO, 7 SUB) – Norman Parke (26-6-1, 4 KO, 12 SUB)

Po ostatniej wygranej z Kamilem Szymuszkowskim, popularny „Kornik” wrócił do żywych. W nagrodę będzie miał okazję zawalczyć z nieobliczalnym Irlandczykiem Normanem Parkem, który ostatnio poradził sobie z Borysem Mańkowskim. Faworytem tego pojedynku wydaje się być przybysz z wysp, jednak powinniśmy być gotowi na pojedynek na pełnym dystansie rundowym.

 • Erko Jun (2-0, 2 KO) – Akop Szostak (3-2, 2 KO)

Freak fight, a do tego w kategorii do 120 kg. Naprzeciw siebie staną dwaj popularni trenerzy personalni. Większe szanse wydaje się mieć Erko Jun, który w swoich dwóch pierwszych pojedynkach dla KSW pokazał się z naprawdę niezłej strony, nokautując „Stracha” i „Popka”. Mimo to, Szostak może okazać się najtrudniejszym rywalem w karierze Bośniaka.

 • Martin Zawada (28-15-1, 18 KO, 5 SUB) – Thiago Silva (21-8, 14 KO, 2 SUB)

Doświadczony fighter z Niemiec stoczy kolejny trudny pojedynek. Tym razem jego rywalem będzie Brazylijczyk Thiago Silva, który ma za sobą kilka walk stoczonych dla UFC. To właśnie zawodnik z kraju kawy wydaje się być zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Patrząc na dotychczasowe walki obydwu fighterów, wydaje się, że wszystko może skończyć się szybko.

 • Antun Račić (22-8-1, 13 SUB) – Paweł Polityło (4-1, 1 KO)

Tym razem waga kogucia. Wyrastający na gwiazdę KSW Račić zmierzy się z nieźle zapowiadającym się Pawłem Polityło. Mający za sobą serię trzech wygranych w polskiej organizacji Chorwat będzie jednak większe szanse na wygraną.

 • Michał Andryszak (20-7, 13 KO, 6 SUB) – Luis Henrique (11-5, 3 KO, 5 SUB)

Kolejna walka w wadze ciężkiej. Dobrze znany polskim fanom MMA Michał Andryszak zmierzy się w niej z debiutującym na KSW Luisem Enrique. Mimo iż Brazylijczyk walczył m. in. w UFC, to w Polaku należy upatrywać faworyta. Stawiam na rozstrzygnięcie w pierwszej rundzie.

 • Leszek Krakowski (12-1, 5 KO, 3 SUB) – Michael Dubois (10-6, 3 KO, 7 SUB)

Mocny akcent na rozpoczęcie gali – kategoria średnia i walka świetnego Leszka Krakowskiego z debiutującym w KSW Francuzem Michaelem „Bad Boyem” Dubois. Większe szanse wydaje się mieć Polak, który w karierze przegrał jedynie z Kleberem Koike Erbstem.

Typuj walki KSW u legalnych polskich bukmacherów

Przed nami kolejna gala z cyklu KSW, a co za tym idzie kolejna świetna okazja do obstawiania. Jeśli i Ty chcesz zacząć typować tę galę, to zachęcamy do skorzystania z oferty jednego z legalnych polskich bukmacherów, np. Totolotka, Fortuny, LVBET, Etoto, TOTALbet, PZBUK, Milenium, forBET czy STS. Każdy z nich oferuje swoim nowym klientom możliwość skorzystania na atrakcyjnym bonusie powitalnym. To jednak nie wszystko – jeśli skorzystasz z naszych kodów promocyjnych, będziesz mógł znacznie zwiększyć wartość środków w ramach oferty na start. Nie zwlekaj więc – obstawiaj u najlepszych polskich bukmacherów i zacznij zarabiać na swojej wiedzy sportowej!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close