KSW 44: Faworyci Bukmacherów – Kto wygra?

walki ksw 44
Postaw zakład bez ryzyka na KSW 44

Oktagon Konfrontacji Sztuk Walki tym razem zawita do stolicy Pomorza – Gdańska. 9 czerwca odbędzie się 44. edycja tej gali, tym razem zatytułowana ”The Game”. Od kilku tygodni w Internecie krąży klip promocyjny tego wydarzenia, na którym zawodnicy z karty walk prezentują się w charakteryzacji i przy oprawie przypominającej popularną grę komputerową „Mortal Kombat”.

Pojedynki toczone w gdańskiej Ergo Arenie brutalnością będą przypominać pojedynki kultowej bijatyki, jednak w przeciwieństwie do niej będziemy świadkami nie tylko pojedynków w stójce, ale również w parterze. W końcu w klatce wystąpią zawodnicy specjalizujący się w walce w różnych płaszczyznach.

Właściciele federacji KSW, czyli znani i lubiani biznesmeni Martin Lewandowski i Maciej Kawulski, po raz kolejny zadbali o to, by walki gwarantowały maksymalny poziom emocji. Rzućmy więc okiem na kartę walk KSW 44: The Game:

  • Walka wieczoru: Karol Bedorf (14-3, 5 KO, 3 SUB) vs Mariusz Pudzianowski (12-5, 5 KO, 2 SUB)
  • Kleber Koike Erbst (23-4-1, 2 KO, 19 SUB) vs Marian Ziółkowski (19-6-1, 5 KO, 12 SUB)
  • Michał Materla (25-6, 7 KO, 12 SUB) vs Martin Zawada (28-14-1, 18 KO, 5 SUB)
  • Tomasz Oświeciński (1-0, 1 KO) vs Erko Jun (0-0)
  • Filip Wolański (11-2, 3 KO, 2 SUB) vs Daniel Torres (7-3, 4 KO, 1 SUB)
  • Gracjan Szadziński (7-2, 5 KO) vs Paul Redmond (14-7, 5 KO, 5 SUB)
  • Chris Fields (12-7-1, 6 KO, 5 SUB) vs Wagner Prado (13-3, 12 KO)
  • Łukasz Rajewski (7-3, 5 KO) vs Leo Zulić (7-1, 3 KO, 3 SUB)
  • Dawid Gralka (6-1, 4 SUB) vs Sebastian Przybysz (3-1, 1 KO, 1 SUB)

Walką wieczoru będzie pojedynek dwóch legend tej organizacji – Karola Bedorfa i Mariusza Pudzianowskiego. Pierwszy z nich rządził w wadze ciężkiej w latach 2013 – 2016, a drugi, jak nikt inny, potrafił zgromadzić przed telewizorami milionową widownie. Obydwaj walnie przyczynili się do popularyzacji MMA w naszym kraju. O ich walce mówiono już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz władze KSW zdecydowały, że obydwaj są gotowi na konfrontację. Pojedynek „Coco” z Pudzianem będzie jednocześnie eliminatorem do walki o pas ze świeżo upieczonym mistrzem, Anglikiem Philipem de Friesem.

Do oktagonu wraca również  Michał Materla, który będzie chciał zmazać plamę po szybkiej

porażce ze Scottem Askhamem, a jego rywalem będzie doświadczony i groźny Martin Zawada. Walka zapowiada się niezwykle atrakcyjnie ze sportowego punktu widzenia, jednak z pewnością nie o niej mówiło się najgłośniej podczas odliczania dni do rozpoczęcia gali.

Poza poważnymi wydarzeniami sportowymi, duet Kawulski & Lewandowski przygotował jeszcze freak fight pomiędzy Tomaszem „Strachem” Oświecińskim, a debiutującym w zawodowym MMA bośniackim kulturystą i modelem, Erko Junem. Oświeciński po wygranej z Popkiem liczy na kolejne zwycięstwo, jednak wydaje się, że tym razem o wygraną będzie znacznie trudniej, tym bardziej, że jego rywal jest od niego 16 lat młodszy.

Na kilka dni przed rozpoczęciem 44. odsłony KSW emocje sięgają zenitu. Poza fanami sportu, gala w Gdańsku wzbudza również spore emocje wśród zapalonych typerów, którzy będą mogli obstawiać ten pojedynek między innymi u bukmacherów takich jak Totolotek, Fortuna, LV BET czy Milenium. Obstawianie MMA pozwala sporo wygrać, jednak nie jest to sport, który należy do prostych w typowaniu. Ażeby maksymalnie Ci to ułatwić, przygotowaliśmy zestawienie kursów na wszystkie pojedynki, wraz z analizami najciekawszych z nich. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

KSW 44: The Game – Kursy bukmacherskie

Rzućmy okiem na kursy wystawione przez legalnych polskich bukmacherów.

ZawodnikKursBukmacherZawodnikKursBukmacher
K. Bedorf1,45Fortuna/MileniumM. Pudzianowski2,70LV BET
T. Oświecimski2,80MileniumE. Jun1,44Fortuna
M. Materla1,20Fortuna/MileniumM. Zawada5,30LV BET
K. Koike1,35Fortuna/LV BETM. Ziółkowski2,95LV BET
F. Wolański1,65Fortuna/MileniumD. Torres2,25LV BET
G. Szadziński1,74MileniumP. Redmond2,19Fortuna
C. Fields1,78LV BETW. Prado2,03Fortuna
L. Rajewski1,82MileniumL. Zulic2,08LV BET
D. Gralka1,40FortunaS. Przybysz3,10LV BET

Jak widać, zestawienie zdominowane zostało przez Fortunę, Milenium i LV BET. Bukmacherzy przewidują, że niektóre walki mogą być niezwykle zacięte, a inne z kolei posiadają swoich zdecydowanych faworytów.

Fortuna

✓ 10 PLN bez depozytu na start
✓ 150 PLN na zakład bez ryzyka
✓ Do 400 PLN bonusu od wpłaty

Sprawdź

Totolotek

✓ 25 PLN bez depozytu na start
✓ 1111 PLN bonusu od wpłaty
✓ zakłady bez podatku 12%

Sprawdź

LVBET

✓ 30 PLN bez depozytu na start
✓ Do 1510 PLN bonusu za wpłatę
✓ Liczne promocje bukmacherskie

Sprawdź

KSW 44: The Game – analizy najciekawszych walk

Przed nami pasjonujące spotkania KSW 44. Sprawdźmy, jak się prezentują zawodnicy.

Karol Bedorf – Mariusz Pudzianowski

Walka, o której mówiono jeszcze za czasów kiedy Karol Bedorf był mistrzem KSW, a Mariusz Pudzianowski walczył głównie we freak fightach, w końcu dojdzie do skutku! Dwie legendy polskiego MMA skrzyżują rękawice w eliminatorze do walki o tytuł z Philipem de Friesem. Pojedynek zapowiada się emocjonująco, jednak stawka wydaje się być o wiele wyższa w przypadku Karola Bedorfa, który po przewlekłej kontuzji ścięgna Achillesa wraca do ringu po utracie pasa KSW i 18 miesiącach przerwy.

Pudzian z kolei nie ukrywa, że jest bliski zakończenia kariery. Od czasów pojedynku z Marcinem Najmanem na gali KSW Kumite minęło ponad 8 lat, a siłacz z Białej Rawskiej przebył długą drogę od strongmana do zawodowego fightera MMA. Przez ten czas musiał przeprogramować swój organizm, by w zupełnie inny sposób znosił wysiłek fizyczny. Wydaje się, że misja ta zakończyła się sukcesem, szczególnie jeśli obejrzymy jego ostatnią walkę z Jayem Silvą.

Pudzian legitymuje się bilansem 12 zwycięstw, 5 porażek i jednej walki uznanej za nieodbytą. Jego kariera w MMA pełna była wzlotów i upadków. Do jego największych sukcesów zaliczyć można ostatnią wygraną z Jayem Silvą. Miał z pewnością również momenty zwątpienia, jak np. totalna klęska z Timem Silvią na początku swojej przygody z mieszanymi sztukami walki. Prawdopodobnie jednak nigdy nie był tak gotowy do pojedynku z Karolem Bedorfem jak teraz.

Forma popularnego „Coco” wydaje się być z kolei sporą zagadką. Wszyscy fani polskiego MMA z pewnością pamiętają jego wygrane z czasów dominacji w KSW, jednak 18 miesięcy przez które nie brał udziału to w zawodowym sporcie niemal epoka i tak naprawdę nie wiemy co może pokazać w oktagonie. Na pewno jego głównym celem jest odzyskanie pasa, jednak by dostać na to szansę będzie musiał najpierw pokonać Pudzianowskiego. Wydaje się, że jest w stanie to zrobić.

Szczecinianin to zawodnik bardzo wysokiej klasy, który sukcesy odnosił nie tylko w MMA, ale również w brazylijskim ju-jitsu i grapplingu. Jasne jest więc, że w parterze jest zabójczo niebezpieczny. Bedorf jest również zdecydowanie bardziej doświadczony, gdyż jego kariera sportowa od zawsze związana była ze sztukami walki. Do tego jest młodszy od swojego rywala i zapewne będzie próbował „zamęczyć” swojego rywala kondycyjne – w końcu na 14 wygranych na zawodowych ringach aż 6 razy wygrywał przez decyzję sędziów. Na pewno nie będzie się bał konfrontacji na pełnym dystansie czasowym. I wydaje się, że i tym razem odniesie wygraną przez werdykt.

Nasz typ: wygrana Karola Bedorfa po kursie 1,45 @Fortuna/Milenium

Michał Materla – Martin Zawada

Hitowo zapowiada się również pojedynek w umownym limicie wagowym do 90 kg. Do klatki KSW po raz kolejny wejdzie Michał Materla (25-6, 7 KO, 12 SUB) , który będzie chciał zrehabilitować się za ostatnią klęskę z Askhamem. Jego rywalem będzie trenujący na co dzień w Niemczech Martin Zawada, dla którego będzie to drugi z rzędu pojedynek dla KSW. Pochodzący z Bielska-Białej wojownik po wygranej z Łukaszem „Jurasem” Jurkowskim, a tym razem będzie starał się pokonać kolejną legendę polskiego MMA.

Być może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale Zawada walczył w KSW jeszcze w czasach gdy ta organizacja dopiero się rozkręcała. Miał okazję stoczyć pojedynki z Mamedem Chalidowem i Janem Błachowiczem. Obie co prawda przegrał, jednak jest to fakt, który warto odnotować, tym bardziej, że obydwaj jego byli rywale z czasem osiągnęli w tym sporcie bardzo wiele, a sam Zawada miał przez ten czas okazję walczyć m. in. dla bardzo mocnej rosyjskiej organizacji M-1 Global. Jest to zawodnik niezwykle doświadczony, który stoczył aż 43 zawodowe walki. Ma całkiem niezły bilans – 28 zwycięstw (18 KO!), 14 porażek i 1 remis. Był mistrzem polskiej organizacji PLMMA w wadze półciężkiej. Sukcesy sportowe odnosił również zagranicą, m. in. w Niemczech.

Z kolei Michał Materla przez zdecydowaną część swojej kariery związany był z KSW. Od 2012 do 2015 roku rządził i dzielił w wadze średniej tej organizacji, aż do słynnej walki z Mamedem Chalidowem. Pojedynek ten jednak ogromnie rozczarował fanów MMA, ponieważ Czeczen reprezentujący Polskę potrzebował zaledwie 31 sekund na pokonanie zawodnika wywodzącego się z Berserkers Team. Cipao szybko podniósł się po klęsce i wygrał trzy walki z rzędu aż do porażki w swoim ostatnim pojedynku.

Czy Michała Materlę stać jeszcze na walkę z czołowymi zawodnikami polskiego MMA? Cóż, wydaje się, że nie ma ku temu przeciwwskazań. Szczecinian jest nadal w dobrym wieku na uprawianie tego sportu (34 lata) i nadal może dawać walki na dobrym poziomie. Niemniej, wydaje się, że nie prezentuje już takiego serca do walki jak przed walką z Chalidowem.  Co więcej, jego rywalem będzie po raz kolejny zawodnik wysokiej klasy, który miał okazję walczyć z topowymi zawodnikami europejskiego MMA. Tym samym, na przekór opinii większości fachowców, radziłbym stawiać właśnie na Zawadę, tym bardziej, że kurs na niego jest bardzo atrakcyjny.

Nasz typ: wygrana Martina Zawady po kursie 5,30 @LV BET

Tomasz Oświeciński – Erko Jun

Czyli pojedynek z kategorii freak fight. Popularny „Strachu” tym razem zmierzy się z Eurko Junem dla którego będzie to pierwszy pojedynek w zawodowym MMA. Tak naprawdę nie za wiele wiadomo o umiejętnościach Bośniaka w mieszanych sztukach walki, on sam jedna utrzymuje, że jego karierę w tej dyscyplinie pokrzyżowała poważna kontuzja i musiał zająć się tym dzięki czemu stał się znany, czyli modelingu i kulturystyki.

„Bad Boy”, bo taki przydomek posiada w swojej branży, ma 28 lat i póki co wyłącznie to można nazwać jego główną przewagą nad Oświecińskim. Obydwu uczestników walki, bo chyba tak najlepiej ich nazwać, dzieli 16 lat. Jest więc niemal pewne, że kondycyjnie lepiej trudy tego pojedynku znosił będzie celebryta rodem z Bałkanów. Jednak być może Strachu po raz kolejny spłata figla bukmacherom i pokona faworyzowanego rywala?

Jego wygrana z Popkiem odbiła się echem nie tylko w świecie MMA, ale również w mediach społecznościowych i wszelkiego rodzaju prasie brukowej, zarówno papierowej jak i elektronicznej. Wydaje się, że udało mu się przechytrzyć swojego rywala i mimo iż przez całą pierwszą rundę był niemiłosiernie obijany przez lidera Gangu Albanii,  zachował więcej sił i w drugiej rundzie powalił i dobił mniej wytrzymałego rapera. Czy i tym razem przygotował na ten pojedynek coś specjalnego?

Wydaje mi się, że tak. Dlatego też polecam patriotycznie obstawiać wygraną Polaka. Bez wątpienia nie brakuje mu siły fizycznej i sprytu. Co prawda jego braki kondycyjne były niezwykle widoczne w pierwszej walce (w końcu mówimy tutaj o „przypakowanym” 44-latku) jednak na pewno nie brakuje mu serca do walki i ringowego sprytu. Dlatego też liczę na niespodziankę. Kurs na Oświecińskiego jest bardzo atrakcyjny i można go śmiało nazwać value betem. Mimo to nie polecam obstawiania jego wygranej za zbyt duże pieniądze. Ryzyko w tym wypadku jest zbyt duże.

Nasz typ: wygrana Oświecińskiego po kursie 2,80 @Milenium

Typuj MMA i wygrywaj u legalnych polskich bukmacherów

Kolejna gala KSW to kolejna świetna okazja do obstawiania. Znawcy sportów walki już typują wygrane swoich faworytów u legalnych polskich bukmacherów, takich jak Fortuna, LV BET, Totolotek czy Milenium. Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi online, to polecamy właśnie ich usługi. Każdy z nich posiada specjalną licencję Ministerstwa Finansów, dzięki czemu użytkownicy tych serwisów się muszą martwić się o jakiekolwiek konsekwencje prawne. Dodatkowo, będziesz mógł skorzystać na wysokim bonusie powitalnym, dzięki któremu zyskasz środki na darmowe zakłady. Wartość bonusu zmaksymalizujesz dzięki ekskluzywnym kodom promocyjnym, które znajdziesz w naszym serwisie.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close