Joanna Jędrzejczyk – Rose Namajunas: Kursy na walkę

Już 7 kwietnia 2018 roku, w Barclays Centre w Nowym Jorku odbędzie się walka rewanżowa o pas UFC w wadze słomkowej pomiędzy broniącą tytułu Rose Namajunas, a byłą mistrzynią, Joanną Jędrzejczyk. W listopadzie zeszłego roku nasza mistrzyni niespodziewanie uległa swojej rywalce, poniosła pierwszą porażkę w zawodowej karierze i straciła pas mistrzowski najlepszej federacji MMA na świecie. Po pięciu miesiącach będzie miała okazję wziąć srogi rewanż na swojej rywalce i odzyskać utracony tytuł.

Rezultat pierwszej walki był jedną z większych sensacji w świecie MMA w zeszłym roku kalendarzowym. Jędrzejczyk pierwszy raz w karierze nie udało się narzucił rywalce w oktagonie swojego stylu walki i została znokautowana już w trzeciej minucie pierwszej rundy po bardzo mocnym ciosie w pozycji stojącej i uderzeniach w parterze. Polka tłumaczyła swoją porażkę kieską dyspozycją fizyczną spowodowaną intensywnym zbijaniem wagi na kilka godzin przed ważeniem. Jej zdaniem wszystkiemu winna była niewłaściwie dobrana dieta, która spowodowała niespodziewany efekt jo-jo i nagły przyrost wagi.

Jej porażka była tym bardziej niespodziewana, gdyż Namajunas miała już na swoim koncie trzy porażki, w tym z inną z naszych reprezentantek, Karoliną Kowalkiewicz. Nasza zawodniczka MMA numer dwa pokonała Amerykankę podczas gali UFC 201 w Atlancie, 30 czerwca 2016 roku. Werdykt nie był jednogłośny, a rywalizacja Polki z Amerykanką została nagrodzona tytułem walki wieczoru. Mając na uwadze fakt, że JJ pokonała Kowalkiewicz, jej porażka z Namajunas była tym bardziej niespodziewana.

Rewanż Jędrzejczyk z Amerykanką zapowiada się jako jedno z większych wydarzeń gali UFC 223. Obydwie zawodniczki bardzo ciężko przepracowały okres przygotowawczy. Możemy więc być pewni, że czeka nas kawał wysokiej klasy MMA w wydaniu kobiecym. Walka ta będzie również bardzo ciekawa pod względem bukmacherskim. Legalni polscy bukmacherzy już od dłuższego czasu oferują atrakcyjne kursy na to wydarzenie. Będzie więc okazja do wysokich wygranych, a zdobyte pieniądze przydadzą się do podreperowania budżetu po świętach. Dowiedzmy się więc gdzie najkorzystniej jest obstawiać poszczególne rynki i gdzie obstawianie wydaje się najbardziej korzystne.

Joanna Jędrzejczyk – Rose Namajunas – kursy bukmacherskie

Przyjrzyjmy się kursom na najpopularniejsze kursy u czołowych legalnych bukmacherów, takich jak LV BET, Fortuna, Milenium, Totolotek i STS.

Zakład na zwycięzcę walki

Pierwszym rynkiem, który warto wziąć pod uwagę jest wskazanie wygranej jednej z zawodniczek. Obstawiamy ją w systemie 12, ponieważ remis w tym wypadku nie jest możliwy.

NamajunasJędrzejczyk
Kurs1,961,75
BukmacherTotolotekTotolotek

Jak widać na przykładzie powyższej tabeli, faworytką bukmacherów jest Joanna Jędrzejczyk, mimo iż przegrała pierwszą walkę. Zwycięstwo JJ najkorzystniej jest obstawiać w Totolotku, a Namajunas w Fortunie.

Zakład na zwycięzcę walki w STS

Kursy na tę walkę przygotował również najpopularniejszy polski bukmacher, czyli STS. Oferuje on kurs 1,65 na wygraną Polki i 2,13 na wygraną Amerykanki.

Zakład na rundy

Ciekawą opcją wydaje się również zakład na ilość rund. Przyjrzyjmy się bliżej kursom na ten rynek.

Poniżej 3,5 rundyPowyżej 3,5 rundy
Kurs2,031,72
BukmacherFortunaLV BET

Legalni bukmacherzy stawiają na to, że walka potrwa dłużej niż trzy rundy. W tym wypadku najwyższy kurs wynosi 1,72, i znajdziemy go w LV BET. Kurs na zakład na powyżej 3,5 rundy wynosi 2,03 w Fortunie.

Zakład na rundy w STS

STS na rynki na poniżej i powyżej 3,5 rundy w walce oferuje kolejno kurs 1,95 i 1,67.

Sposób zwycięstwa

Ostatnim, jednak oferującym najwięcej opcji rynkiem jest zakład na sposób zwycięstwa. Dostępne są trzy opcje dla każdej zawodniczki – wygrana przez KO, wygrana przez poddanie i wygrana przez decyzję.

WerdyktKursBukmacher
Wygrana Jędrzejczyk przez KO3,90Fortuna
Wygrana Jędrzejczyk przez poddanie17,0LV BET
Wygrana Jędrzejczyk przez decyzję2,30Fortuna
Wygrana Namajunas przez KO4,10Fortuna
Wygrana Namajunas przez poddanie4,40LV BET
Wygrana Namajunas przez decyzję6,30LV BET

Jak widać kursy są bardzo wysokie. Nieco lepsze kursy na wygraną Jędrzejczyk przygotowała Fortuna. Wyjątkiem jest najmniej prawdopodobny rynek, czyli wygrana JJ przez poddanie. Fortuna oferuje również najwyższy kurs na wygraną Namajunas przez KO. Z kolei w przypadku wygranej Amerykanki przez sub i przez decyzję, najlepsze kursy oferuje LV BET.

Sposób zwycięstwa w STS

Bukmacher STS nie przygotował kursów na rynki tego typu.

Fortuna

✓ 10 PLN bez depozytu na start
✓ 120 PLN na zakład bez ryzyka
✓ Do 400 PLN bonusu od wpłaty

Sprawdź

Totolotek

✓ 25 PLN bez depozytu na start
✓ 550 PLN bonusu od wpłaty
✓ +6% na zakłady mobile

Sprawdź

LVBET

✓ 20 PLN bez depozytu na start
✓ Do 1000 PLN bonusu za wpłatę
✓ Liczne promocje bukmacherskie

Sprawdź

Jędrzejczyk- Namajunas zakłady bukmacherskie – analiza walki

Nie ma żadnych wątpliwości co do klasy zarówno Namajunas jaki Jędrzejczyk. Zawalczą ze sobą w końcu numer 1 i 2 wagi słomkowej organizacji UFC. Przyjrzyjmy się więc bliżej sylwetkom obydwu wojowniczek i dowiedzmy się jak do tej pory prezentowały się w oktagonie.

Joanna Jędrzejczyk

Nasza jedyna jak dotąd mistrzyni UFC wywodzi się z Muay Thai, czyli tajskiej odmiany kick boxingu, uważanej za jedną z najskuteczniejszych sztuk walki w pozycji stojącej. Osiągnęła w tym sporcie praktycznie wszystko, zdobywając tytuły mistrzyni świata i Europy kilku federacji, na lata dominując sport. Co ciekawe, karierę w tej dyscyplinie rozpoczęła stosunkowo późno, bo wieku 16 lat. Jej trenerem był m. in. Ernesto Hoost – Holender, który jest legendą niegdyś niezwykle popularnego K-1.

Joanna Jędrzejczyk

Swoje pierwsze kroki w MMA stawiała na mniej znaczących galach w naszym kraju. Jej pierwszą ofiarą była Sylwia Juśkiewicz, którą pokonała podczas MMA Fight Night w Kołobrzegu, w maju 2012 roku. Jej kolejnymi rywalkami były Białorusinka Lilija Kazak i Brytyjka Kate Jackson, które pokonała przed czasem. Czwartą walkę w karierze odbyła w Moskwie gdzie udało jej się pokonać faworytkę gospodarze, Juliję Bieriezikową przez jednogłośną decyzję sędziów. Po rocznej przerwie wróciła do klatki i pokonała Kolumbijkę Karlę Benitez podczas gali Arena MMA 1 w Warszawie.  Miesiąc później podczas gali znanej federacji Cage Warriors udało jej się pokonał Rosi Sexton przez KO w drugiej rundzie. Ta wygrana otworzyła jej drzwi do organizacji UFC, w której zadebiutowała zaledwie półtorej miesiąca po zwycięstwie w angielskiej gali.

Jej pierwszą rywalką w potężnej amerykańskiej federacji była ceniona Brazylijka Adrianna Lima. Jędrzejczyk udało się zdominować rywalkę i sensacyjnie zwyciężyć. Otworzyło to jej drogę do walki w eliminatorze do walki o tytuł wagi słomkowej z rodaczką Limy, Claudią Gadelhą, która wówczas kreowana była na przyszłą mistrzynię UFC. Po zażartej walce Jędrzejczyk zwyciężyła przez niejednogłośną decyzję sędziów, dzięki czemu mogła zacząć przygotowania do walki o tytuł z ówczesną mistrzynią UFC, Amerykanką Carlą Esparzą.

14 marca 2015 roku w Dallas odbyła się historyczna walka dla polskiego MMA. Po jednostronnej walce zakończonej nokautem w drugiej rundzie, Joanna Jędrzejczyk została pierwszą Polską mistrzynią UFC! Od razu zyskała ogromną popularność w USA, zyskując przydomek „Thug”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza tyle co „zbir”. Przez kolejne dwa lata Jędrzejczyk udało jej się jeszcze bronić pasa pięciokrotnie, pokonując po drodze Jessicę Penne, Valerie Latourneau, ponownie Claudię Gadelhę i Karolinę Kowalkiewicz. Po czternastu zwycięstwach znalazła w końcu pogromczynię w osobie Rose Namajunas.

Joanna Jędrzejczyk urodziłą się w 1987 roku. Przy wzroście 168 cm warzy 52 kilogramy, co jest limitem wagowym  kategorii słomkowej. Przez większość swojej kariery MMA trenowała w znanym olsztyńskim Arrachionie, skąd wywodzi się m. in. Mamed Chalidow. Jej styl opiera się przede wszystkim na prowadzeniu walki w stójce i sprytnym unikaniu sprowadzenia do parteru, który nie jest jej specjalnością. Zawsze wyróżniała się szybkością i świetnymi kombinacjami, czego zabrakło podczas walki z Namajunas.

We wrześniu 2016 roku przeszła do znanego zespołu American Top Team. Wielu ekspertów uznało to za błąd i biorąc pod uwagę jej porażkę z Namajunas, wydaje się, że może być w tym trochę racji. Mimo to należy mieć nadzieję, że tym razem zostanie przez nich przygotowana na najwyższym poziomie.

Rose Namajunas

Amerykanka o litewskich korzeniach, która wywodzi się z kick boxingu. Sztuki walki zaczęła trenować od najmłodszych lat i były one dla niej odskocznią od problemów w rodzinnym domu. Uprawiała m. in. Taekwondo, Karate i BJJ. W wieku 6 lat zajęła się kick boxingiem i zapasami. Można więc powiedzieć, że jest wojowniczką MMA z krwi i kości.

Rose Namajunas

Karierę w mieszanych sztukach walki rozpoczęła w 2010, początkowo jako amatorka, gdzie nigdy nie zaznała porażki. Na zawodowstwo przeszła w 2013 roku, podczas gali Invicta FC. W debiucie udało jej się pokonać bardziej doświadczoną Emily Kagan przez duszenie. Za swoje poddanie otrzymała na tej gali nagrodę. W tej federacji odbyła jeszcze dwie walki, jedną z nich wygrała, a drugą przegrała. Jej agresywny i efektowny styl walki sprawił, że dostała propozycję podpisania kontraktu z UFC, z której oczywiście skorzystała.

Kontrakt z największą organizacją MMA podpisała od koniec 2014 roku i wraz  innymi 10 zawodniczkami wagi słomkowej wzięła udział w turnieju Ultimate Fighter. Zwyciężyła w nim trzykrotnie, przegrywając dopiero w finale z Carlą Esparzą, która tym samym została mistrzynią UFC w kategorii do 52 kilogramów. Mimo porażki, jej nazwisko stało się rozpoznawalne w świecie kobiecego MMA.

W samym 2015 roku Rose stoczyła dwie walki dla UFC, pokonując Angelę Hill i Paige VanZant, za każdym razem kończąc pojedynki duszeniem zza pleców. Za drugą walkę dodatkowo uzyskała nagrodę za najlepszy występ wieczoru. Kilka miesięcy później, w kwietniu 2016 roku pokonała jeszcze Tecię Torres przez niejedno głośną decyzję.

Efektowna seria zwycięstw otworzyła jej drogę do pojedynku w eliminatorze do walki o pas, w której uległa Karolinie Kowalkiewicz przez niejednogłośną decyzję. Jak już wspomniałem we wstępie, za swoją walkę otrzymały one do podziału nagrodę za najlepszy pojedynek wieczoru.

Amerykanka szybko pozbierała się po przegranej i już w kolejnej walce w efektownym stylu pokonała Michelle Waterson. Dzięki tej wygranej mogła zmierzyć się z Joanną Jędrzejczyk w walce o pas. Jak wiadomo udało jej się ją pokonać, a jej wygraną okrzyknięto jedną z największych niespodzianek w historii UFC.

Namajunas urodziła się w 1992 roku. Mierzy 165 cm i pochodzi z Denver w stanie Colorado. Trenuje w zespole 303 Training Center.

Joanna Jędrzejczyk- Rose Namajunas – kto zwycięży?

Można śmiało powiedzieć, że ostatnia walka tych zawodnicze przewróciła żeńskie MMA do góry nogami. Chyba nikt nie spodziewał się porażki naszej zawodniczki, szczególnie przez KO. Mało prawdopodobne, by Jędrzejczyk po raz kolejny dała się zaskoczyć w stójce. Na świecie nie ma w tej chwili większej specjalistki w tym fachu od niej. Musi jednak pamiętać, by unikać walki w parterze co najmniej tak dobrze jak robiła to w swoich ostatnich walkach w UFC. Amerykanka aż pięciokrotnie kończyła swoje walki poddaniami, a jej firmową techniką jest duszenie zza pleców. W tym pojedynku swoich szans będzie szukała najprawdopodobniej w parterze.

Nasza zawodniczka będzie musiała próbować narzucić swój styl walki już od pierwszych sekund pojedynku. Trzymanie dystansu, unikanie obaleń i liczne kombinacje mogą zapewnić jej zwycięstwo. Tego typu taktyka do tej pory okazywała się skuteczna i to aż czternastokrotnie. Żeby myśleć o wygranej do oktagonu będzie musiała wejść nie tylko w doskonałej kondycji fizycznej ale i psychicznej. Ostatnia porażka mogła znacznie nadszarpnąć jej pewność siebie.

Mimo iż Namajunas to bez wątpienia niezwykle groźna zawodniczka, to wydaje się, że Jędrzejczyk jest w stanie wziąć na niej srogi rewanż, tym bardziej, że ma na rozkładzie niemal każdą liczącą się w UFC zawodniczkę wagi słomkowej. Jeśli wyzwoli drzemiącą w niej sportową złość, to powinno udać się jej zakończyć walkę przed czasem, nawet przed trzecią rundą. I to właśnie polecam obstawiać.

Nasze typy

Wygrana Jędrzejczyk po kursie 1,96 @Fortuna

Ilość rund – poniżej 3,5 po kursie 2,03 @Fortuna

Wygrana Jędrzejczyk przez KO po kursie 3,90 @Fortuna

Obstawiaj UFC z legalnymi polskimi bukmacherami

Mieszane sztuki walki z roku na rok zyskują coraz większą popularność, również w naszym kraju. Idzie to w parze z sukcesami naszych zawodników na galach najważniejszych organizacji MMA, w tym UFC. Jeśli chcesz zacząć obstawiać tę dyscyplinę sportu u czołowych polskich bukmacherów, to powinieneś skorzystać z oferty legalnych polskich bukmacherów online, takich jak LV BET, Fortuna, Totolotek, Milenium, czy STS. Dają oni możliwość skorzystania z wysokiego bonusu powitalnego, którego wartość zwiększysz dzięki naszym kodom promocyjnym.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close