• Porady
 • Jak działa cash-out? Który bukmacher posiada go w swojej ofercie?

Jak działa cash-out? Który bukmacher posiada go w swojej ofercie?

Zanim odpowiemy na pytanie czym jest cash out warto zaznaczyć, że ta opcja jest bardzo popularna u zagranicznych bukmacherów. W Polsce zdecydowało się na nią tylko kilku. Jest to jednak świetna oferta dla graczy, którzy mogą się zabezpieczyć stawiając zakłady online i zminimalizować ryzyko przegranej.

Spis treści

Co to jest cash out?

Cash-out to nie cash-back. Ten drugi to w uproszczeniu zwrot pieniędzy za przegrany zakład. Opcja cashout to z kolei możliwość wcześniejszego wycofania zakładu. Jeśli mecz nie idzie po naszej myśli możesz zamknąć zakład przed spotkaniem, dzięki czemu unikniesz straty włożonych pieniędzy albo chociaż ich części. Rozliczenie wcześniej zamkniętego zakładu jest ustalane jako iloczyn współczynnika, stawki i kursu ustalonego przez bukmachera.

Jak zamknąć zakład?

Poniżej opisaliśmy szczegółowo jak wyglądają opcje cash out u poszczególnych bukmacherów. Najpierw jednak podamy kilka przykładów, kiedy możesz skorzystać z możliwości wcześniejszego zamknięcia zakładu i kiedy może być to dla Ciebie opłacalne. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy.

 1. Do największych zalet cash-outu należy możliwość zabezpieczenia się przed stratą pieniędzy

  Wystarczy, że w porę zdecydujesz się na zamknięcie zakładu, a Twoje pieniądze lub większa część postawionej kwoty wróci do Ciebie. Dotyczy to przede wszystkim zakładów AKO. Powiedzmy, żę trafiłeś już 4 z 10 spotkań na kuponie, daje Ci to już całkiem fajną sumę, którą możesz przegrać jeśli tylko jeden zakład okaże się nietrafiony. Dzięki opcji cashout po prostu zamykasz zakład i zgarniasz kasę za wygrane 4 zakłady. To też dobra opcja w przypadku gdy źle zaznaczyłeś coś na kuponie albo np. postawiłeś zakład, a dopiero potem okazało się, że najlepszy zawodnik doznał kontuzji.

 2. Minusem może być utrata części postawionych środków, w przypadku gdy jednak Twój zakład okazał się trafiony, a Ty zamknąłeś go w obawie o przegraną.

  Sport jest nieprzewidywalny i czasem w ostatnich minutach wynik może się odwrócić o 180 stopni. Z opcji cashout nie można także skorzystać, jeśli na Twoim kuponie jakiekolwiek zdarzenie jest rozliczone jako przegrane, a także wtedy, gdy ew. wygrana przy użyciu funkcji wcześniejszego zamknięcia zakładu będzie niższa od stawki Twojego zakładu.

Jak działa cash-out?

Kiedy można zamknąć zakład przed rozstrzygnięciem kuponu? Należy śledzić to na stronie bukmachera, bowiem zależy to od kursów, od wyniku meczu i czasu do końca spotkania.

 • Opcja cash out może się pojawić gdy postawiłeś zakład, a po kilku dniach zmienił się kurs na dane spotkanie.
 • Możesz z niej skorzystać w zakładach live, gdy np. jakaś drużyna strzeliła gola i kurs na nią spadł.
 • Pamiętaj także, że opcja cash out może pojawić się tylko w określonym czasie, np. w 70 minucie danego meczu, ale już 10 min przed lub po jest nieaktywna, jest ona bowiem uzależniona od dostępnych kursów.
 • Najczęściej gracze wybierają tę funkcję gdy trafili np. trzy z czterech zakładów na kuponie i mają więcej do stracenia niż zyskania.

Przejdźmy jednak do konkretnych przykładów. Załóżmy, że postawiłeś zakład w wysokości 150 zł na mecz Polska – Irlandia. Obstawiasz wygraną Polski po kursie 2.20.

Twoja drużyna przegrywa

Oglądasz wyrównany mecz, ale nagle Irlandia strzela gola. Zostało pół godz. do końca spotkania. Możesz oczywiście poczekać do ostatniego gwizdka w nadziei, że Polacy zdobędą bramkę, ale i tak da im to tylko remis. Aby wygrać musieliby strzelić dwa gole. Realne, ale mało prawdopodobne. Tym bardziej, że mecz jest wyrównany i Irlandczycy mogą powiększyć swoją przewagę.

Możesz skorzystać z opcji cash-out. Nie stracisz wtedy 150 zł, a jedynie część postawionego zakładu (jego wysokość zależy od bukmachera). Powiedzmy, że będzie to 100 zł. Tracisz więc 50 zł zamiast 150. Oczywiście w przypadku, gdy wynik utrzyma się do końca meczu. Jeśli biało-czerwoni strzelą dwa gole i wygrają spotkanie zamiast stracić 50 zł otrzymałbyś 290 zł (jest to kwota po uwzględnieniu podatku od wygranej).

Jest remis

W tym wypadku Twoje szanse na wygraną są większe, bowiem Polakom do wygranej brakuje tylko jednej bramki, a nie dwóch. Wciąż jest do dość ryzykowny zakład, bowiem pozostało 20 minut do końca meczu a na tablicy wciąż wyświetla się wynik 0:0. W tym wypadku jeśli zamkniesz zakład przed końcem meczu możesz liczyć na większy zwrot, ale też nie pełny. Powiedzmy, że będzie to 120 zł. Wciąż tracisz 30 zł, ale w przypadku remisu nic byś nie wygrał.

Twoja drużyna wygrywa

Może się wydawać, że w takim przypadku nie warto sięgać po cash-out. Polacy wygrywają, a prawdopodobieństwo Twojej wygranej rośnie z minuty na minutę. Jest jednak 60 minuta i wszystko może się zdarzyć. Jeśli zdecydujesz się w tym momencie na zamknięcie zakładu i tak otrzymasz więcej niż postawiłeś, a nie ryzykujesz przegranej. Dostaniesz powyżej 200 zł na rękę. To co prawda nie 290 zł, jakie trafiłyby gdyby Polacy faktycznie wygrali, ale wciąż jesteś na plusie.

Legalni Bukmacherzy z cash out’em

Skoro wiesz już na czym polega wcześniejsze zamknięcie zakładu, sprawdźmy jacy bukmacherzy oferują cashout i na jakich zasadach. Naszym zdaniem najlepszy bukmacher online, który oferuje graczom możliwość wcześniejszego zamknięcia zakładu to Fortuna, LV BET i Totalbet.

Cashout u legalnych bukmacherów

BukmacherOpcja cash outJakie zakładyGraj online
FortunaTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
LV BETTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
STSTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
TotalbetTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
PZBukTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
EtotoTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
forBETTak – w aplikacjisolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
BetclicTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
TotolotekTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
eWinnerTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
SuperbetTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod
NoblebetTaksolo, AKO, prematch, liveSprawdź Kod

Fortuna – Early Cash-out

Ten bukmacher posiada opcję Early Cashout dla kuponów solo i kombi (przedmeczowych i na żywo). W przypadku zakładów AKO musi się na nim znaleźć minimum jedno trafione zdarzenie i nie może być żadnego przegranego zakładu. Z oferty Early Cash-out możesz skorzystać gdy zostanie ona zaproponowana i przyjęta przez Fortunę. Informację o tym znajdziesz w zakładce „Moje kupony LIVE”. Jeśli na Twoim kuponie pojawi się opcja “wypłać” możesz z niej skorzystać przed rozstrzygnięciem kuponu.

Fortuna oferuje możliwość zamknięcia zakładu w przypadku gdy spotkanie nie idzie po Twojej myśli. Z opcji cash-out możesz także skorzystać gdy jedno ze zdarzeń może zepsuć Ci cały kupon.

Cashout to sposób na zminimalizowanie strat. Aby powiększyć środki na zakłady skorzystaj z oferty VIP tego legalnego bukmachera. Nasza oferta z kodem rejestracyjnym do Fortuny da Ci więcej niż otrzymasz w standardowej ofercie. W artykule tym szczegółowo opisujemy jak działa cash-out u tego bukmachera.

LV BET – LV cash-out

Czerwony znaczek cash-out w zakładce “Moje zakłady” informuje Cię o możliwości skorzystania z tej opcji na jednym z postawionych przez Ciebie zakładów. Rozwiń zakład, w którym dostępna jest wypłata, a następnie kliknij w przycisk „WYPŁAĆ”. Na pewno będziesz miał sporo szans na sprawdzenie tej funkcji, bowiem LV cash-out dostępny jest na zakłady pojedyncze, kombi, przedmeczowe i live. Na kuponie nie może znajdować się przegrany zakład, a przynajmniej jeden jest trafiony.

LV BET cash out to na pewno świetna oferta dla stałych graczy. Tym początkującym radzimy na starcie skorzystać z bonusu powitalnego. Nasz specjalny kod promocyjny LV BET da Ci jeszcze większy bonus. Sprawdź sam, ile zyskasz w ramach oferty powitalnej.

STS cash-out

Z opcji cash out w STS skorzystasz zarówno w zakładach solo, jak i kombi, przedmeczowych i na żywo. Nie jest on jednak dostępny na kuponach Maxikombi i w ramach bezpiecznego zakładu. Aby zamknąć zakład na Twoim kuponie nie może być żadnego przegranego zakładu.

Na stronie bukmachera STS znajdziesz szczegółowy opis jak skorzystać z opcji cash-out krok po kroku, łącznie z tym gdzie ją znaleźć (także na przykładzie aplikacji mobilnej) i jak zamknąć zakład. Znajdziesz tam również FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania dotyczące cash outu i odpowiedzi na nie. Jeśli zakład będzie dostępny w formie cash-out zostanie oznaczony w kolorze pomarańczowym.

TOTALbet – sprawdź cashout

U tego bukmachera sprawdzisz dostępność opcji cash out dzięki zielonemu przyciskowi, który pojawi się na kuponie (przycisk „SPRAWDŹ CASHOUT” widoczny jest z lewej strony obok stawki). Totalbet oferuje zamknięcie zakładu dla zakładów prematch, live, solo i kombi. Aby wypłacić wcześniej środki zdarzenie na kuponie musi być rozliczone jako wygrane.

Real cashout nie wymaga dodatkowych warunków. Po prostu gdy na Twoim kuponie pojawi się taka opcja śmiało możesz z niej skorzystać.

Pamiętaj też o świetnym bonusie na start. Nasz kod promocyjny Totalbet uruchomi aż 60 zł freebetu, który otrzymasz zaraz po rejestracji z naszej strony.

Zamknij zakład w PZBuk

Tradycyjnie, informację o zakładzie z opcją cashout znajdziesz na stronie bukmachera. Należy pamiętać, że funkcja ta ma ograniczenia czasowe, więc czasem wystarczą sekundy, żeby została zawieszona lub wycofana. Zakłady, jakie zaliczają się do cash-outu mogą być przedmeczowe, live, pojedyncze i wielokrotne. Przed zamknięciem zakładu zostaniesz poinformowany o kwocie stawki, jaką otrzymasz za zwrot. Jeśli skorzystasz z naszego kodu bonusowego PZBuk otrzymasz na start darmowy zakład, który to pozwoli Ci stawiać zakłady za free.

Jak wycofać zakład w Etoto?

Tak jak u większości legalnych bukmacherów, także w Etoto z opcji cashout skorzystasz w zakładach prematch i live oraz na kuponach SOLO i AKO. W Etoto mamy także możliwość odfiltrowania zakładów. Oznacza to, że gdy klikniesz w przycisk „Pokaż tylko zakłady cash-out” rozwinie się lista zakładów z tą opcją. Aby wybrać dane zdarzenie kliknij w „cash-out”, a następnie potwierdź swój wybór.

forBET mobile cashout

Co ciekawe bukmacher forBET, także posiada funkcję cash out, jednak dostępna jest ona tylko na stronie mobilnej i w aplikacji. Jeśli jakiś zakład objęty będzie cash-outem obok Twojego kuponu pojawi się komunikat. Dotyczy on zakładów przedmeczowych, live, AKO i single. Oczywiście wygrana nie może być mniejsza od stawki kuponu, a zakłady na kuponie nie mogą być zweryfikowane jako przegrane.

forBET cash out ma być dostępny na stronie stacjonarnej bukmachera jeszcze w tym roku. Znajdziemy tam również szczegółowe informacje o tym gdzie go znajdziemy i jak zamknąć zakład.

Early cash out w Totolotku

Opcja early cash out jest dostępna z poziomu „Szczegóły kuponu” w zakładce „Moje zakłady”. Jest dostępna tylko wtedy, gdy potencjalna wygrana jest wyższa niż stawka zakładu oraz gdy zakład nie zawiera błędnych typowań. Wcześniejsze zamknięcie kuponu powoduje, że wygrana nie jest wliczana do obrotu bonusem, w przypadku gry za środki bonusowe. Użycie cash out nie powoduje odjęcia punktów BetClub z salda.

Zamknięcie zakładu w Betclic

Również bukmacher Betclic wprowadził opcję cashout. Dotyczy ona kuponów solo, kombi, zakładów przedmeczowych i na żywo. Wysokość wygranej po wcześniejszym zamknięciu kuponu zależy od kilku rzeczy, np. aktualnego wyniku meczu, czasu do końca gry czy kursu live itp. Jest to jednak zawsze kwota wyższa od kwoty zakładu.

Opcja „zamknij zakład” w eWinner

Jeśli kilka wydarzeń z twojego kuponu zakończyło się pomyślnie, ale inne trwają i wynik jest niepewny, skorzystaj z cashout w eWinner. Zakończ wcześniej swój zakład i ciesz się wygraną. Usługą cashout są objęte u tego bukmachera zakłady przedmeczowe i live oraz kupony solo i wielokrotne. Skorzystane z tej opcji jest możliwe tylko wtedy, kiedy aktualna wygrana jest wyższa, niż stawka zakładu.

Cash out w Noblebet

Cash out znajdziesz także u bukmachera Noblebet. Informację o tym, czy możesz z niego skorzystać w danym przypadku znajdziesz w górnym menu, przy zakładce MOJE ZAKŁADY. Na liście zakładów znajdziesz te, w których można skorzystać z cash out. Klikając w przycisk można dokonać wcześniejszej wypłaty postawionych środków. Opcja jest dostępna na kuponach AKO i SOLO, w zakładach przedmeczowych i live. Możesz z niej skorzystać także wtedy, gdy na kuponie jest więcej niż jedno nierozstrzygnięte zdarzenie.

Zamknij zakład w Superbet

Funkcja cash out w Superbet pozwala na rozliczenie aktywnego kuponu przed rozstrzygnięciem wszystkich zdarzeń jakie się na nim znajdują. Opcja ta jest aktywna dla kuponów SOLO i AKO, zakładów przedmeczowych i na żywo, a także kuponów mieszanych (prematch i live). Kwota wygranej, którą można otrzymać po skorzystaniu z funkcji cash out, zależy od szans na pozytywne rozstrzygnięcie kuponu w danym momencie. Informacja o tym, czy możesz skorzystać z tej funkcji będzie widoczna w zielonym okienku „Cash-Out” na danym kuponie oraz w zakładce „Kupony”.

Czy warto skorzystać z opcji „zamknij zakład”

To zależy. Czasem uratuje Cię ona przed dużą stratą, a czasem będziesz przeklinał, że mogłeś poczekać do końca spotkania. Opcja cash out na pewno przydaje się gdy ostatni mecz może zaważyć nad całym kuponem lub jeśli są małe szanse, że Twoja drużyna wygra. Jeśli jednak lubisz ryzyko to po prostu graj dalej!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close