Gołowkin – Derewianczenko: Kursy bukmacherskie na walkę

Gołowkin - Derewianczenko - kursy na walkę

W sobotnią noc z 5 na 6 października 2019 roku czasu środkowoeuropejskiego, w legendarnym Madison Square Garden w Nowym Jorku odbędzie się długo wyczekiwana gala boksu zawodowego, której najważniejszym wydarzeniem będzie pojedynek o wakujący pas wagi średniej organizacji IBF pomiędzy legendarnym Gienadijem Gołowkinem (39-1-1, 35 KO) a Sergiejem Derewianczenką (13-1, 10 KO). Ten hitowo zapowiadający się bój zakontraktowano na 12 rund, a organizatorem gali jest sportowa platforma streamingowa DAZN, która coraz śmielej poczyna sobie w świecie zawodowego boksu.

Główna karta walk bokserskiego wieczoru w Nowym Jorku przedstawia się następująco:

  • Walka o pas IBF wagi średniej: Gienadij Golołkin vs. Sergiej Derewianczenko
  • Walka w wadze super średniej: Ali Achmedow vs. Andrew Hernandez
  • Walka w wadze junior półśredniej: Iwan Baranczyk vs. Gabriel Bracero
  • Walka w wadze junior średniej: Israil Madrimow vs. Alejandro Barrera
  • Walka w wadze półśredniej: Brian Ceballo vs. Javier Albonica
  • Walka w wadze super średniej: Nikita Ababiy vs. Isiah Seldon
  • Walka w wadze junior średniej: Johnathan Arroyo vs. Jonathan Figueroa

Warto odnotować, że na undercardzie tego wieczoru zobaczymy również naszego rodaka, Kamila Szeremetę (20-0, 4 KO). Dla mistrza Europy w wadze średniej będzie to pierwszy oficjalny występ za Oceanem, a jego rywalem będzie Meksykanin Oscar Cortes (27-4, 14 KO). Na początku tego roku o pochodzącym z Białegostoku dużo mówiono w kontekście ewentualnego pojedynku z Gołowkinem i jego ewentualna wygrana na gali w Madison Square Garden może dać mu szansę, by zawalczyć nawet o pas. By jednak do tego doszło, obydwaj zainteresowani muszą najpierw wygrać swoje pojedynki tego wieczoru.

Oczy kibiców na całym świecie będą skierowane przede wszystkim na pojedynek legendarnego Kazacha z pukającym do czołówki wagi średniej Ukraińcem. Biorąc pod uwagę liczne sukcesy obydwu fighterów na ringach amatorskich, możemy być pewni, że zobaczymy efektowny i szybki boks na najwyższym poziomie. Ponadto, fani typowania będą mogli obstawiać tę walkę u legalnych bukmacherów online. Przyjrzyjmy się więc nieco bliżej kursom i dowiedzmy się na co warto stawiać w związku z tym pojedynkiem.

Gienadij Gołowkin – Sergiej Derewiaczenko – kursy bukmacherskie

Zaczynamy od zestawienia najpopularniejszych rynków związanych z tym wydarzeniem.

1X2

Na pierwszy ogień idzie zakład na zwycięzcę pojedynku, czyli 1X2.

Gołowkin (1)RemisDerewianczenko (2)
1.23 27.04.25
PZBUK/TotolotekforBETPZBUK

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest zdaniem bukmacherów Gienadij Gołowkin, a najwyższy kurs na jego wygraną uzyskamy w PZBUK i Totolotku. Jeśli zaś jesteśmy zdania, że walkę tę wygra Ukrainiec, to powinniśmy skorzystać z usług PZBUK.

Sposób wygranej

Drugim ciekawym rynkiem jest sposób zakończenia walki.

Sposób wygranejKursBukmacher
Gołowkin wygra na punkty 2.20STS
Gołowkin wygra przed czasem2.20STS
Derewianczenko wygra na punkty7.0STS
Derewianczenko wygra przed czasem10.0STS

Po raz kolejny wyżej oceniane są szanse Gołowkina. Z kolei przy dowolnym rezultacie korzystnym dla Derewiaczenki typerzy będą mogli całkiem nieźle zarobić.

Liczba rund

Ostatnim sprawdzonym przez nas rynkiem jest zakład na liczbę rund w formie under/over.

Liczba rundMniejBukmacherWięcejBukmacher
10,5 2.90LVBET1.80Fortuna
9,52.35LVBET1.53LVBET
8,52.60LVBET1.44LVBET
7,53.15LVBET1.31LVBET
6,53.65LVBET1.24LVBET
5,54.40LVBET1.17LVBET
4,55.80LVBET1.10LVBET
3,57.50LVBET1.06LVBET
2,59.30LVBET1.03LVBET

Zestawienie to zostało zdominowane przez bukmachera LVBET, który wystawił najwyższe kursy na zdecydowaną większość rezultatów. Wyjątkiem jest over 10,5 rundy, na którą najlepszą ofertę wystawił bukmacher Fortuna.

Załóż konto, zdobądź bonus i obstaw wynik walki w LVBET

Bukmacher LVBET to jeden z najciekawszych bukmacherów na polskim rynku. Jego główną zaletą są liczne promocje i konkursy oferowane dla użytkowników tego serwisu, w tym bardzo wysoki bonus powitalny. LVBET akceptuje również nasze kody promocyjne, dzięki którym wartość bonusu może zostać zmaksymalizowana.

Gienadij Gołowkin – Sergiej Derewiaczenko – nasza analiza

Mimo iż walka wieczoru w Madison Square Garden wydaje się mieć swojego zdecydowanego faworyta, to należy wziąć pod uwagę fakt, że boks należy do najbardziej nieprzewidywalnych dyscyplin sportowych, w których kluczowe znaczenie ma okres przygotowawczy do walki. Dowiedzmy się więc co na kilka dni przed pierwszym gongiem słychać u obydwu wojowników.

Gienadij Gołowkin

37-letni Kazach to prawdziwa bokserska legenda i jeden z najlepszych fighterów bez podziału na kategorie wagowe ostatnich lat. Od 2010 do 2018 roku był posiadaczem pasów mistrzowskich WBA, WBC i IBF w wadze średniej. Jego zwycięska passa została przerwana dopiero 15 września 2018 roku, kiedy przegrał na punkty rewanżowy pojedynek z Canelo Alvarezem. Warto odnotować, że ich stoczony rok wcześniej pojedynek zakończył się remisem i do tej pory są to jedyne rysy na rekordzie popularnego „GGG”.

Gołowkin

Poza ogromnymi sukcesami w zawodowym boksie, Gołowkin święcił wcześniej również sukcesy w pięściarstwie amatorskim – stoczył łącznie 350 walk, z których 345 wygrał i 5 przegrał. Jego największymi sukcesami było zdobycie złotego medalu podczas MŚ w 2003 roku oraz srebrny medal IO w Atenach w 2004 roku, kiedy w finale musiał uznać wyższość Gajdarbeka Gajdarbekowa.

Wydaje się, że na dyspozycji Gołowkina coraz mocniej odbijają się wszystkie pojedynki stoczone na przestrzeni wieloletniej kariery. W końcu bardzo często bokserzy mający za sobą intensywne kariery amatorskie, w końcu nie są w stanie oszukiwać dłużej swojego ciała i występuje u nich nagły spadek formy. Bardzo prawdopodobne, że właśnie teraz dotyka się to Kazacha, któremu po porażce z Canelo raczej trudno będzie znaleźć motywację do kolejnych miesięcy ciężkich treningów, no chyba, że chodziłoby o kolejną walkę z Meksykaninem.

Warto również odnotować dwa bardzo poważne kroki jakie w ostatnim czasie przedsięwziął „GGG”. Po wielu latach wspólnej współpracy były mistrz wagi średniej zdecydował się zakończyć współpracę z trenerem Abelem Sanchezem, którego miejsce zajął były rywal Tomasza Adamka, Jonathon Banks. Odbiło się to dużym echem w świecie boksu i wielu fachowców ma duże wątpliwości czy tak radykalna zmiana dla boksera zbliżającego się do 40-stki nie będzie krokiem w tył. Tego typu ruchy miały już wielokrotnie miejsce w zawodowym boksie, jednak najczęściej kończyły się one niepowodzeniem, również w przypadku zawodników ze światowej czołówki.

Niemniej, żeby docenić klasę Gołowkina wystarczy spojrzeć na jego rekord – 39 wygranych, 1 remis i 1 porażka. Nie ma wątpliwości, że mamy tu do czynienia z jednym z najlepszych pięściarzy w historii kategorii średniej. Niemniej, zdaniem wielu ekspertów jego era właśnie dobiega końca i nie życzylibyśmy sobie, by na koniec swojej bardzo bogatej kariery zaczął rozmieniać się na drobne i walczyć z takimi przeciwnikami, jak jego ostatni rywal Steve Rolls. Pięściarz z Kazachstanu mierzy 179 cm wzrostu i ma zasięg ramion wynoszący 1 cm mniej. W światowych rankingach wagi średniej zajmuje obecnie 2. miejsce. Słynie z nokautującego ciosu i może pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników walk zakończonych KO w wadze średniej.

Sergiej Derewianczenko

Sergiej Derewianczenko podobnie jak jego najbliższy rywal może pochwalić się niesamowitą karierą amatorską. W jej trakcie stoczył łącznie 410 pojedynków, z których zwyciężył 390. Jego największym indywidualnym osiągnięciem był brązowy medal zdobyty podczas mistrzostw świata w 2007 roku, które odbyły się w Chicago. Szerszej publiczności dał się jednak poznać podczas zawodów World Series of Boxing, w których na 24 stoczone pojedynki wygrał aż 23. Tym samym jasne jest, że przy ocenie szans tego boksera w jego najbliższym pojedynku, wręcz nie wypada brać pod uwagę wyłącznie jego bilansu walk na zawodowych ringach.

Derewianczenko

Ukrainiec na zawodowstwo przeszedł dość późno, bo w wieku 29 lat, a dokładniej w 2014 roku. Zadebiutował wówczas podczas gali w Nowym Jorku, gdzie pokonał Cromwella Gordona. Był niepokonany aż do swojego 13 pojedynku, kiedy po bardzo dobrej walce uległ na punkty Danielowi Jacobsowi, zresztą po nie jednogłośnej decyzji, a o wyniku walki zaważył nokdaun na ukraińskim bokserze już w pierwszej rundzie tego pojedynku. Niemniej, Derewianczenko tą walką pokazał, że stać go, by jeszcze sporo namieszać w tej dywizji.

Po porażce z Jacobsem miał zresztą już okazję, by walczyć z innym czołowym fighterem dywizji średniej – w kwietniu tego roku zwyciężył przez jednogłośną decyzję z Niemcem Jackiem Culcayem. Wygrana z Niemcem zapewniła mu w końcu możliwość pojedynku z Golovkinem, o którą zabiegał od 2017 roku. Możemy więc być pewni, że pięściarzowi z Ukrainy nie zabraknie motywacji podczas walki z wieloletnim dominatorem wagi średniej.

To co wyróżnia Derewiaczenkę na tle innych bokserów, to jego wybitne umiejętności techniczne, z których wziął się również jego ringowy przydomek „The Technician” (pl. Technik). Chociaż nie należy raczej do najszybszych zawodników w kategorii średniej, to w ringu porusza się całkiem zwinnie, a do tego może pochwalić się wybitną wydolnością, bardzo silnym ciosem oraz skuteczną defensywą. Zalety te czynią go wyjątkowo niebezpiecznym fighterem, przeciwko, któremu walczy się niezwykle trudno.

Ukraiński pięściarz może liczyć na jeszcze jeden handicap w postaci wsparcia kibiców. W końcu od dłuższego czasu mieszka i trenuje na nowojorskim Brooklynie, więc na gali w Madison Square Garden nie powinno zabraknąć licznego grona fanów, gotowych wspierać go podczas najważniejszej walki w jego karierze. Nie zmienia to jednak faktu, że do pojedynku z Golovkinem podejdzie z pozycji underdoga.

Sergiej Derewianczenko ma 33 lata, mierzy 175 cm wzrostu i posiada zasięg wynoszący 171 cm. W swojej dotychczasowej zawodowej karierze stoczył jedynie 14 walk, z których 13 wygrał i 1 zremisował. Jest praworęczny. W dywizji średniej notowany jest w światowych rankingach na 8. pozycji.

Gienadij Gołowkin – Sergiej Derawianczenko – nasze typy

Chociaż zdaniem bukmacherów nie ma wątpliwości, że faworytem tego pojedynku jest utytułowany Kazach, to uważam jednak, że kurs na jego wygraną został bardzo mocno zaniżony. Faktem jest co prawda, że Derewianczenko nie osiągnął jeszcze za wiele w zawodowym boksie, jednak nie nikt nie powinien mieć wątpliwości, że mówimy tu o pięściarzu bardzo wysokiej klasy.

Przy typowaniu tego pojedynku należy także wziąć pod uwagę zaawansowany wiek w jakim jest GGG oraz to, że w ostatnich dwóch latach nie prezentował już tak znakomitej formy jak wcześniej. Ponadto, niedawno zmienił trenera, co wygląda mi bardziej na akt desperacji niż rozważne działanie, nawet jeśli sam zainteresowany twierdzi, że współpraca z Jonathonem Banksem dała mu „świeżą krew, nowe pomysły i nowe emocje”.

Pewne jest za to, że jego rywal podejdzie do tego pojedynku niezwykle zmotywowany, a możliwość walki z mistrzem z Kazachstanu jest ogromną szansą dla dalszego rozwoju jego kariery. Niewykluczone, że mimo późnego przejścia na zawodowstwo, zostanie kolejnym mistrzem świata z Ukrainy i nawiąże do sukcesów braci Kliczko, Aleksandra Usyka czy Wasilija Łomaczenki. Mam silne przeczucie, że Derewianczenko ma spore szanse sięgnąć po tytuł mistrza IBF już w najbliższym pojedynku.

Tym samym, wbrew oczekiwaniom bukmacherów, polecam typować wygraną 33-letniego boksera z Ukrainy. Na jego korzyść bez wątpienia przemawiają wiek oraz fakt, że po przejściu na zawodowstwo nie brakuje mu motywacji do osiągania sukcesów. Mimo iż jego rywal ma znacznie większe doświadczenie w profesjonalnym boksie oraz góruje nad nim warunkami fizycznymi, to wydaje się, że najlepsze lata ma już za sobą, a ryzykowne ruchy w postaci zmiany trenera mogły przynieść mu więcej szkód niż pożytku. Typuję więc sensacyjną wygraną Derewianczenki na punkty po bardzo dobrym kursie.

Nasze typy:

  • Wygrana Derewianczenki po kursie 4,25 @PZBUK
  • Wygrana Derewianczenki na punkty po kursie 7,0 @STS
  • Więcej niż 10,5 rundy po kursie 1,80 @Fortuna

Typowanie najlepszych walk bokserskich? Wyłącznie u legalnych bukmacherów online!

Rok 2019 obfituje w znakomite wydarzenia bokserskie. Jednym z nich będzie właśnie pojedynek w nowojorskim Madison Square Garden pomiędzy Gienadijem Gołowkinem a Siergiejem Derewianczenką. Jeśli chcesz obstawić zwycięzcę tego pojedynku oraz inne walki na tej gali, to polecamy robić to wyłącznie u bukmacherów z licencją polskiego MF. Poza pewnością, że nie łamiesz obowiązującego w naszym kraju prawa, będziesz mógł zyskać także środki bonusowe na darmowe w ramach bonusu powitalnego. Podczas rejestracji nie zapomnij o naszych kodach bonusowych, dzięki którym zyskasz darmowe środki na zakłady!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close