• Porady
 • Gdzie obstawiać piłkę nożną

Gdzie obstawiać piłkę nożną

Piłka nożna to najczęściej obstawiana dyscyplina sportu. Na jej skuteczne obstawianie składa się wiele czynników, ale bez wątpienia jednym z najważniejszych jest wybór odpowiedniego legalnego bukmachera. W tym artykule dowiesz się gdzie obstawiać piłkę nożną oraz zapoznasz się z poradami jak ją obstawiać. 

Zakłady bukmacherskie piłka nożna – gdzie obstawiać?

Dokładnie przeanalizowaliśmy najlepsze oferty bukmacherskie i wybraliśmy 4 najlepszych bukmacherów do obstawiania piłki nożnej. Pod uwagę wzięliśmy następujące aspekty, za które przyznawaliśmy bukmacherom odpowiednią liczbę punktów.

Oferta przedmeczowa

 • Szerokość rynków
 • Zakłady łączone
 • Zakłady długoterminowe
 • Możliwość tworzenia swoich zakładów 
 • Możliwość obstawiania statystyk
 • Wysokość kursów
 • Statystyki 
 • Promocje specjalne

Oferta live

 • Szerokość rynków live 
 • Kalendarze live 
 • Reagowanie bukmachera na wydarzenia boiskowe
 • Szybkie rozliczenia zakładów
 • Transmisje live
 • Możliwość łączenia na jednym kuponie wydarzeń z oferty przedmeczowej i na żywo
Oferta przedmeczowaOferta liveSuma
Fortuna8/85/613/14
forBET7/85/613/14
TOTALbet7/84/611/14
STS6/85/610/14
Betcris6/84/610/14
Superbet6/84/610/14
eWinner6/84/610/14
Etoto6/84/1610/14
Noblebet6/83/69/14

Pod względem oferty przedmeczowej największe wrażenie zrobili na nas TOTALbet, Superbet, forBET. Pierwsza dwójka znalazła się w naszym TOP 3. Jeśli chodzi o forBET to zabrakło przede wszystkim transmisji na żywo, a także oferta live nie jest na aż tak wysokim poziomie jak w przypadku naszej czołowej trójki. Bukmacher STS wyróżnił się właśnie przede wszystkim zakładami na żywo i transmisjami live, dzięki którym zdobył najwięcej punktów. Poniżej prezentujemy atuty 3 najlepszych bukmacherów do obstawiania piłki nożnej.

Fortuna

Naszym zdaniem bukmacher Fortuna jest najlepszym bukmacherem do obstawiania piłki nożnej, ponieważ solidnie prezentuje się w każdym analizowanym przez nas aspekcie. Fortuna może pochwalić się także bardzo atrakcyjną ofertą powitalną. Jeśli zarejestrujesz się przez naszą stronę będziesz mógł skorzystać m.in. z zakładu bez ryzyka 600 PLN oraz z freebetu 20 PLN. W przypadku piłki nożnej Fortuna zrobiła na nas wrażenie, dzięki:

 • Zakłady na żywo – Zakłady live to bardzo mocny Fortuny. Bukmacher bardzo dynamicznie reaguje na wydarzenia boiskowe, dzięki czemu kursy są szybko aktualizowane. Ponadto szerokość rynków w ofercie na żywo jest naprawdę zadowalająca. Gracze mogą obstawiać m.in. która drużyna otrzyma kartkę numer 3, 4, 5 itp. w meczu, under/over kartkowy drużyn w meczu, wcześniej będzie aut/wony/piątka/bramka/rożny, która drużyna wykona pierwszy aut/rożny/wolny/wznowienie od bramki, ostatni będzie aut/wolny itp., dla kogo będzie pierwszy rzut karny, wynik meczu w danym przedziale czasowym, kartki poszczególnych zawodników
 • Transmisjom live – Fortuna otrzymała od nas 4/4, jeśli chodzi o transmisje na żywo. Ma to związek z bardzo szerokim zakresem transmitowanych rozgrywek. Gracze mogą oglądać mecze m.in. La Liga, Serie A, Ligue 1 i Bundesligi. Transmisje oglądać można zarówno w przeglądarce, jak i aplikacji. Jakość jest na bardzo wysokim poziomie, a żeby korzystać z transmisji wystarczy posiadać dodatni bilans konta oraz na koncie musi znajdować się zawarty kupon danego dnia.
 • Zakłady długoterminowe – Fortuna na wszystkie rozgrywki piłkarskie dysponuje ofertą zakładów długoterminowych. Są one aktualizowane na przestrzeni całego sezonu, dzięki czemu gracze mogą korzystać z naprawdę wielu opcji.
 • Promocje – Kolejnym silnym punktem Fortuny są promocje. Warto wyróżnić tutaj przede wszystkim takie oferty jak Ekspert+, Godziny Mistrzów, Poniedziałkowy Farciarz. Ponadto Fortuna z okazji najważniejszych piłkarskich wydarzeń oferuje graczom specjalne promocje krótkoterminowe.

Jeśli szukać minusów w przypadku Fortuny, to należy wspomnieć o ofercie przedmeczowej. Gracze znajdą tam potrzebne rynki, ale na pewno nie jest ona odpowiednio szeroka. Poza strzelcami bramek gracze nie mogą obstawiać żadnych innych statystyk graczy, brakuje również możliwości typowania statystyk meczu, a również zakłady łączone pozostawiają trochę do życzenia. Na pewno w temacie oferty przedmeczowej Fortuna ma jednak rezerwy, ale pod innymi względami prezentuje się bardzo dobrze.

STS

Dyscypliną, na którą STS dysponuje najlepszą ofertą jest piłka nożna. Gracze mogą oczywiście obstawiać wszystkie najważniejsze, ważne i mniej ważne rozgrywki. STS w przypadku zakładów na piłkę nożną wyróżniają przede wszystkim: 

 • Zakłady na żywo – Oferta zakładów live w STS to najwyższa półka Bukmacher bardzo szybko reaguje na wydarzenia boiskowe, dynamicznie zmienia kursy, a także oferuje solidną liczbę zakładów – ponad 50 rynków. Gracze mogą typować m.in. przedziały minutowa, która drużyna wygra dany fragment meczu, czy też zakłady na kartki i rzuty rożne. Poza tymi zakładami, gracze mogą typować również klasyczne rynki z oferty przedmeczowej. Bardzo ważną rolę odgrywa również aplikacja, dzięki której gracz ma duży komfort grania na żywo. 
 • Transmisje live – STS jest liderem na rynku, jeśli chodzi o transmisje live i to ten aspekt przede wszystkim wyróżnia go na tle konkurencji. W przypadku piłki nożnej gracze mogą cieszyć się transmisjami m.in. La Liga, Serie A, Bundesligi i Ligue 1. Streaming jest w wysokiej jakości, a gracze mogą oglądać spotkania w przeglądarce oraz w aplikacji (w trybie pełnoekranowym). Aby korzystać z transmisji wystarczy posiadać konto gracza w serwisie oraz zawrzeć zakład o dowolnej sumie na dowolne wydarzenie w ciągu ostatnich 24 godzin z konta depozytowego. Tak bogata oferta transmisji na piłkę nożną sprawia, ze STS pełni funkcję nie tylko bukmachera, ale także przekazu meczów, co jest sprawą bardzo przydatną.
 • Możliwość obstawiania statystyk graczy – W ofercie na najważniejsze mecze piłkarskie gracze mogą typować również statystyki piłkarzy, co nie jest regułą wśród konkurencji. Dostępne zakłady na m.in. liczbę strzałów w światło bramki, strzelca gola/2 goli, strzelca 1. gola, czy też można łączyć zwycięzcę meczu ze strzelcem bramki. 
 • Zakłady długoterminowe – STS zawsze dba o swoją ofertę zakładów terminowych we wszystkich najważniejszych rozgrywkach piłkarskich. Jako przykład weźmy zakłady długoterminowe na  rozgrywki Ligi Europy 2021/2022. Tam gracze mogą obstawiać zakłady na zwycięzcę rozgrywek, na wszystkie grupy, a ponadto STS zaproponował specjalne zakłady związane z Legią Warszawa. 

Jeśli chodzi o minusy, to STS przede wszystkim powinien popracować nad ofertą przedmeczową. Nie jest ona zła, ale na pewno brakuje większej liczby zakładów specjalnych oraz bardziej wyspecjalizowanych zakładów na statystyki i osiągnięcia graczy. Bukmacher o takiej sile powinien również popracować nad możliwością budowania przez graczy własnych zakładów.

TOTALbet

Na naszej stronie znajdziecie poradniki dotyczące obstawiania wszystkich topowych lig europejskich oraz Ekstraklasy. W każdym z takich poradników analizowaliśmy, jakich bukmacherów wybrać do typowania poszczególnych rozgrywek. TOTALbet znalazł się we wszystkich naszych zestawieniach poza La Liga, co najlepiej potwierdza, jakiej klasy jest to bukmacher, jeśli chodzi o piłkę nożną. Wyróżnia się przede wszystkim: 

 • Szerokością oferty przedmeczowej – W tym aspekcie TOTALbet jest najlepszym bukmacherem. Na najważniejsze mecze bukmacher oferuje nawet ponad 300 rynków, co w porównaniu z konkurencją jest wynikiem kapitalnym. 
 • Zakłady łączone – Gracze mogą cieszyć się ogromną liczbą zakładów łączonych (składających się z 2 i 3 selekcji) oraz rozbudowanymi zakładami specjalnymi, które tworzone są specjalne na dane spotkanie i z reguły okraszone są wysokimi kursami. 
 • Typowanie statystyk – O możliwości typowania statystyk graczy pisaliśmy również w przypadku STS, jednak TOTALbet zasłużył na osobny akapit. Ten bukmacher nie oferuje typowania tylko strzelców gola, czy asyst. Gracze mogą obstawiać m.in. posiadanie piłki, sumę celnych strzałów, sumę celnych strzałów jednej lub drugiej drużyny, faule, spalone, czy też indywidualne dokonania graczy, takie jak np. liczba celnych strzałów danego zawodnika.
 • Zakłady live – TOTALbet daje graczom również ogromne możliwości, jeśli chodzi o zakłady na żywo. W najważniejszych meczach oferta zakładów live sięga do blisko 200. Najciekawsze z nich to np.: zakłady na kartki, rzuty rożne, zakłady łączone, minutowe oraz kto pierwszy.

TOTALbet pod względem samej oferty to najlepszy bukmacher do obstawiania piłki nożnej, jednak także nie ustrzegł się minusów. Konkretnie jednego, lecz znaczącego. Brakuje transmisji live z jakiejkolwiek liczącej się ligi piłkarskiej i nad tym TOTALbet musi zdecydowanie popracować.

TOTALbet oferuje również graczom transmisje live, ale poza Bundesligą próżno szukać w ramówce najlepszych lig europejskich. Inną ważną kwestią jest jednak to, że jeśli zarejestrujesz się w TOTALbet z naszym specjalnym kodem promocyjnym będziesz mógł skorzystać z ekskluzywnej oferty powitalnej, w której skład wchodzi m.in. zakład bez ryzyka 250 PLN. 

forBET

Kolejny bukmacherem, który uplasować się w czołówce najlepszych bukmacherów do obstawiania piłki nożnej jest forBET. Firma tak dobrze prezentuje się, jeśli chodzi o najczęściej typowaną ofertę sportową, dzięki:

 • Bardzo szeroka oferta przedmeczowa – Element absolutnie kluczowy i forBET jest tego świadomy. Na mecze gracze mają do dyspozycji ponad 200 rynków, w którym zawarte są wszystkie potrzebne rynki.
 • Możliwość kreowania swoich własnych zakładów – Posiadanie swojego własnego kreatora zakładów to bez wątpienia olbrzymia zaleta, która wyróżnia daną firmę na tle konkurencji. BetArchitekt zaproponowany przez forBET to świetne wzbogacenie oferty, które pozawala na typowanie piłki nożnej bez żadnych ograniczeń stwarzanych przez ofertę.
 • Wysokie kursy – W tym elemencie bukmacher również prezentuje się bez zarzutu. Niskie marże powodują, że kursy są naprawdę atrakcyjne. Mowa tu przede wszystkim o Premier League – 2,95%, Serie A (3,14%) i Bundeslidze (3,00%).
 • Możliwość obstawiania statystyk – Zakłady na statystyki możemy typować dwojako. Są one dostępne w klasycznej ofercie, a ponadto mamy ich całą gamę w ofercie BetArchitekta.
 • Bardzo dobrze funkcjonująca oferta na żywo – forBET dysponuje bardzo dobrze funkcjonującą aplikacją, co ułatwia typowanie na żywo. Ponadto zakłady są bardzo szybko rozliczane, oferta aktualizowana, a i zakres rynków jest jak najbardziej zadowalający
 • Możliwość łączenia na jednym kuponie zakładów z oferty live i przedmeczowej – Element nie aż tak kluczowy, ale również bardzo przydatny.

Jeśli chodzi o słabe strony obstawiania piłki nożnej w forBET to jest ich naprawdę niewiele. Tą największą jest brak transmisji live.

Betcris

Betcris to nowy bukmacher, który przebojem wdziera się na rynek bukmacherski. Firma jest świadoma jak istotne są zakłady na piłkę nożną, dlatego przygotowała naprawdę dobrą ofertę. Oto jej największe zalety:

 • Bardzo szeroka oferta przedmeczowa – Około 400 rynków to naprawdę świetny rezultat, który zapewnia kompleksową ofertę na mecze piłkarskie. Znajdziemy tam bardzo rozbudowane zakłady łączone, nieszablonowe zakłady specjalne, wyspecjalizowane rynki na statystyki meczu i statystyki graczy. Na pewno oferta przedmeczowa na piłkę to gigantyczny atut Betcris.
 • Świetne zakłady łączone (składające się z 2 i 3 selekcji) – Na mecze piłkarskie do dyspozycji mamy zazwyczaj około 24 różne rodzaje zakładów łączonych. Jest to bardzo duża liczba, która rekompensuje brak kreatora zakładów. Istotne, że zakłady składają się z kilku selekcji.
 • Bardzo rozbudowane zakłady na statystyki – Oferta meczowa na statystyki zawiera zakłady takie jak rzuty rożne, kartki, faule, spalone, strzały, strzały celne, wrzuty z autu, obrony bramkarzy, wznowienia od bramki, strzelec gola, strzelec 1. gola, strzelec ostatniego gola
 • Możliwość łączenia na kuponie zdarzeń z oferty live i oferty przedmeczowej 
 • Rozbudowana oferta zakładów długoterminowych 

Superbet

Superbet dynamicznie się  rozwija, a oferta tego bukmachera interesująca jest szczególnie w przypadku piłki nożnej. Przy analizie Superbet zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na: 

 • Bardzo interesujące promocje – Mowa tu przede wszystkim o takich ofertach jak SUPER PRZEWAGA, która polega na tym, że jeśli drużyna, na którą obstawi gracz obejmie w meczu prowadzenie 2 golami, to niezależnie od końcowego rezultatu zakład zostanie rozliczony jako wygrany. Kolejną promocją, która przyciąga uwagę to EKSTRAKLASA LIVE – 25 PLN KAŻDEGO DNIA!, czy też promocje krótkoterminowe, pojawiające się w związku z najważniejszymi piłkarskimi wydarzeniami. 
 • Oferta przedmeczowa – Superbet może nie dorównują liczbą zakładów do TOTALbet, ale w ofercie jest wszystko to, czego gracze potrzebują. Nie brakuje zakładów łączonych oraz zakładów specjalnych. 
 • SUPERBETS – Zakłady specjalne, które oferowane są na najważniejsze piłkarskie spotkania i rozgrywki. Są bardzo rozbudowane i dopasowywane do danego meczu. Przy okazji najważniejszych spotkań jest ich około 100. 

Analizując słabe strony Superbet w przypadku piłki nożnej, nie sposób nie wspomnieć o zakładach długoterminowych, które nie są na najwyższym poziomie. Ponadto mało przejrzysty wygląd strony utrudnia wyszukiwanie niektórych zakładów specjalnych. Również oferta transmisji live powinna się rozszerzyć, choć mecze ligi niemieckiej, której brakuje w polskiej telewizji są bardzo atrakcyjnym dodatkiem oferty.

Marże bukmacherskie na piłkę nożną

Bardzo ważnym aspektem wyboru najlepszego bukmachera do obstawiania piłki nożnej jest marża bukmacherska, czyli prowizja, jaką bukmacher pobiera za typowanie przez gracza. Im niższa jest marża bukmacherska, tym lepiej dla gracza, ponieważ bukmacher odbierze mu mniej z potencjalnej wygranej. Marża bukmacherska najczęściej jest wyrażona w procentach. Oto najniższe marże na najważniejsze ligi: 

RozgrywkiBukmacherMarża
Premier LeagueNoblebet2,68%
Serie ASuperbet3,02%
BundesligaforBET3,00%
La LigaNoblebet3,03%
PKOBP EkstraklasaLVBET2,55%

Piłka nożna zakłady. Najczęściej obstawiane rozgrywki 

Bukmacher Superbet specjalnie dla nas udostępnił statystyki najczęściej obstawianych rozgrywek piłkarskich. Taka wiedza jest jak najbardziej przydatna przy okazji typowania, ponieważ gracz wie, jakie ligi przynoszą największe zainteresowanie. Oto wyniki. 

rozgrywki-pilka-nozna-superbet

Jak widać najczęściej typowane rozgrywki to Premier League. Gracze raczej nie szukają niekonwencjonalnych lig i ograniczają się do topowych europejskich rozgrywek oraz polskiej Ekstraklasy. Ma to związek z tym, że rynki zdarzeń na te rozgrywki są najszerzej rozbudowane, bukmacherzy oferują transmisje live, a ponadto gracze mają dostęp do wszelakich statystyk i opinii. 

Jak obstawiać piłkę nożną? 

Szczegółowe porady dotyczące obstawiania poszczególnych lig piłkarskich opisaliśmy w naszych poradnikach. Jednakże istnieją zasady, które w obstawianiu piłki nożnej obowiązują niezależnie od tego, jaką ligę typujemy. Oto one. 

 1. Wybierz odpowiedniego bukmachera

  Spełnienie tej porady będzie znacznie łatwiejsze po przeczytaniu tego tekstu. Pamiętaj, że bardzo ważną kwestią po wyborze bukmachera jest skorzystanie z oferty powitalnej, która często pozwala na realny zarobek. Ponadto nie zapomnij, aby przeanalizować szerokość oferty przedmeczowej i live, a także zapoznaj się z opiniami na temat danego bukmachera. Według naszej analizy najlepsi bukmacherzy do typowania piłki nożnej to STS, TOTALbet i Superbet.

 2. Nie ograniczaj się do podstawowych rynków

  Zakres rynków na mecze piłkarskie to często około 200-300 zakładów. Oczywiście najczęściej gracze sięgają po obstawianie 1X2, ale jeśli zdążyłeś już zgłębić tajniki danych rozgrywek, to zdecydowanie zalecamy korzystanie z zakładów łączonych, zakładów specjalnych, czy też z typowania statystyk i indywidualnych zdobyczy graczy.

 3. Korzystaj z porad ekspertów

  Bardzo trudne jest być na bieżąco ze wszystkimi informacjami z piłkarskiego świata. Dlatego polecamy korzystanie z analiz wydarzeń sportowych, które znajdziesz na naszej stronie. Ponadto polecamy oglądanie i słuchanie programów o tematyce piłkarskiej m.in. na Kanale Sportowym.

 4. Nie ograniczaj się wyłącznie do statystyk

  Piłka nożna to sport, którego liczby nigdy w pełni nie oddadzą. Dlatego bardzo ważną kwestią jest to, aby w miarę możliwości oglądać jak najwięcej meczów. W innym przypadku gracz będzie posiadał wiedzę wyłącznie teoretyczną, a to często nie wystarczy do skutecznego obstawiania.

 5. Obstawiaj również na żywo

  W meczach piłki nożnej nie brakuje niespodzianek i często zdarza się, że przedmeczowe kursy i analizy były zupełnie nietrafne. Dlatego, gdy gracz nie jest pewny, co chce obstawić w danym meczu, lepiej wstrzymać się kilkanaście minut, pooglądać mecz, przeanalizować sytuację boiskową i zdecydować, który zakład wybrać.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close