Gala KSW 41: Kursy Bukmacherskie

Postaw na KSW 41 u bukmachera Fortuna
Postaw zakład bez ryzyka na KSW 41

Na dzień przed wigilią założyciele i właściciele organizacji KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) – Maciej Kawulski i Martin Lewandowski – sprezentują fanom MMA wspaniały prezent w postaci gali w katowickim Spodku. Powrót do tej hali to niejako powrót do korzeni KSW, ponieważ to tam odbyła się przełomowa dla polskiego MMA impreza KSW 13 „Kumite”. Gala ta pobiła wszelkie rekordy jeśli chodzi o mieszane sztuki walki w Polsce i na dobre rozsławiła tę federację. Od tego czasu KSW stało się synonimem słowa MMA, a kolejne gale biją kolejne rekordy zarówno jeśli chodzi o frekwencję jak i oglądalność w telewizji. Rośnie również jakość sportowa tych imprez, co oznacza, że ten dynamicznie rozwijający się sport czyni postępy również na terenie naszego kraju.

Przyjrzyjmy się więc bliżej najciekawszym walkom, które odbędą się w wieczór przed Wigilią wraz z kursami u czołowych bukmacherów. Zastanówmy się również na ich ewentualnym rezultatem, ponieważ każda gala KSW to również wielka atrakcja dla fanów obstawiania zakładów sportowych.

Kursy na KSW 41 u czołowych polskich bukmacherów

Niemal wszyscy czołowi polscy bukmacherzy przygotowali już kursy na tę galę. Przyjrzyjmy się im bliżej i dowiedzmy się czyja oferta jest najbardziej korzystna.

Kto wygra? Kursy na wygraną

Niemal wszyscy czołowi polscy bukmacherzy przygotowali już kursy na tę galę. Przyjrzyjmy się im bliżej i dowiedzmy się czyja oferta jest najbardziej korzystna.

Kursy na Borys Mańkowski – Roberto Soldić – kat. do 77 kg. ( aktualizacja 02.30 20.12.2017 )

Borys Mańkowski Roberto Soldić
Totolotek LVBET
1.18 4.35

Kursy na Popek Monster vs Tomasz „Strachu” Oświeciński – kat. do 120 kg. ( aktualizacja 02.30 20.12.2017 )

Popek Monster Strachu
Totolotek LVBET
1.40 3.10

Kursy na Kleber Koike Erbst vs Artur „Kornik” Sowiński – kat. do 66 kg. ( aktualizacja 02.30 20.12.2017 )

Kleber Koike Erbst Kornik
LVBET Fortuna
1.92 2.03

Kursy na Damian Janikowski vs Antoni Chmielewski – kat. do 84 kg. ( aktualizacja 02.30 20.12.2017 )

Damian Janikowski Antoni Chmielewski
Totolotek LVBET
1.30 3.25

Kursy na Marcin Wrzosek vs Roman Szymański – kat. do 66 kg. ( aktualizacja 02:30 20.12.2017 )

Marcin Wrzosek Roman Szymański
LVBET LVBET
1.88 2.08

Kursy na Fernando Rodrigues Jr vs Michał Andryszak – kat. do 120 kg. ( aktualizacja 02:30 20.12.2017 )

Rodrigues Jr. Michał Andryszak
LVBET Fortuna
1.98 1.96

Kursy na Kamil Szymuszowski vs Grzegorz Szulakowski – kat. do 70 kg. ( aktualizacja 02:30 20.12.2017 )

Kamil Szymuszowski Grzegorz Szulakowski
Fortuna LVBET
2.30 1.72

Kursy na Łukasz Rajewski vs Salahdine Parnasse – kat. do 66 kg. ( aktualizacja 02:30 20.12.2017 )

Łukasz Rajewski Roberto Soldić
Fortuna Fortuna
2.30 1.55

Kursy na Maciej Kazieczko vs Gracjan Szadziński – kat. do 70 kg. – kat. do 66 kg. ( aktualizacja 02:30 20.12.2017 )

Maciej Kazieczko Gracjan Szadziński
LVBET Fortuna
1.79 2.23

Jak widać na podstawie powyższych tabel, bukmacherzy najczęściej dość mocno wskazują swojego faworyta danej walki. Niemniej jest kilka pojedynków, które ich zdaniem mogą być zacięte, np. Rodrigues – Andryszak, Erbst – Sowiński, czy Wrzosek – Szymański. Kursy na danego zawodnika u poszczególnych bukmacherów różnią się znacznie i warto stale śledzić kursy, jakie oferują takie firmy jak Milenium, Totolotek, Fortuna czy LV BET.

Kursy w STS na KSW 41

Kursy u bukmachera STS nie różnią się bardzo mocno od kursów u pozostałych bukmacherów, jednak parę z nich jest godnych uwagi. STS oferuje bardzo wysokie kursy na Soldicia (4,60), Kazieczkę (1,80), Szymuszkowskiego (2,40) i Chmielewskiego (3,95). Tym samym jeżeli interesuje nas obstawianie niespodzianek to warto jest zwrócić się właśnie do tego bukmachera.

Najlepsze oferty na KSW 41

Fortuna

✓ 10 PLN bez depozytu na start
✓ 120 PLN na zakład bez ryzyka
✓ Do 400 PLN bonusu od wpłaty

Sprawdź

Totolotek

✓ 25 PLN bez depozytu na start
✓ 550 PLN bonusu od wpłaty
✓ +6% na zakłady mobile

Sprawdź

LVBET

✓ 20 PLN bez depozytu na start
✓ Do 1000 PLN bonusu za wpłatę
✓ Dodatkowe bonusy na KSW 41

Sprawdź

KSW 41 – karta walk i analizy głównych pojedynków

Tradycyjnie już KSW oprócz oprawy, która stoi na światowym poziomie, oferuje również emocje sportowe, których zazdrości nam niemal cała Europa. Zobaczymy szereg pojedynków, w których rywalizować będę świetni zawodnicy, a stawką aż dwóch walk będą pasy mistrzowskie tej organizacji. Przyjrzyjmy się więc bliżej najbardziej atrakcyjnym pojedynkom tego wieczoru.

Borys „Diabeł Tasmański” Mańkowski – Roberto „Robocop” Soldić

Pojedynek o pas KSW w kategorii wagowej do 77 kg, zakontraktowany na pięć pięciominutowych rund. Jeszcze kilka dni temu przeciwnikiem Borysa Mańkowskiego w tej walce miał być czołowy zawodnik Afryki, Dricus Du Plessis, jednak na 10 dni przed rozpoczęciem gali musiał się wycofać z powodu zerwania więzadeł krzyżowych. Spośród wielu potencjalnych zawodników, którzy mogliby go zastąpić wybrano ostatecznie Chorwata Roberto Soldicia. Rywal Polaka mimo zaledwie 22 lat jest już uważany za następcę wielkiego Mirco „Cro Copa” Filipovicia, który w latach swojej świetności był jednym z najlepszych fighterów na świecie. Sam Soldić, podobnie jak Filipović, słynie z potężnych kopnięć i nokautował wszystkich przeciwników w swoich ostatnich sześciu walkach zawodowych i może pochwalić się świetnym bilansem 12-2 (10 KO!). Ma na swoim koncie również dwa pasy europejskich federacji Final FIght Championship i Superior FC. To bez wątpienia przyszłość bałkańskiego MMA.

Z kolei Borys „Diabeł Tasmański” Mańkowski to postać, której żadnemu fanowi MMA w Polsce nie trzeba przedstawiać. Ten utalentowany wychowanek poznańskiego klubu zapaśniczego Ankos, to zawodnik kompletny, który wyróżnia się świetną techniką w parterze i doskonałym przygotowaniem fizycznym do każdej walki. Zwyciężył on sześć swoich ostatnich walk w kategorii do 77 kilogramów, jednak swój ostatni pojedynek z Mamedem Chalidowem przegrał. Jako, że walka odbyła się w innej wadze, Mańkowski mógł zachować swój pas kategorii półśredniej i można być pewnym, że niechętnie go odda. To jeden z najlepszych polskich zawodników mieszanych sztuk walki, a co ważne robi stałe postępy, czarując swoich fanów już nie tylko w parterze, ale i prezentując doskonałe umiejętności w stójce. Jego bilans to 19 zwycięstw, 6 porażek i jeden remis.

Mańkowski jest faworytem tej walki. Decyduje o tym przede wszystkim doświadczenie i nawet tak utalentowanemu zawodnikowi jak Soldić nie będzie łatwo pokonać naszego mistrza. Co prawda to MMA i być może Chorwatowi uda się zadać parę mocnych ciosów, jednak poznaniak to bardzo twardy wojownik, a do tego niezwykle inteligentny w ringu. Na pewno będzie sprowadzał walkę do parteru, by ostatecznie założyć swojemu rywalowi jedną z technik kończących, których w swoim repertuarze ma wiele. Dlatego mój typ to zwycięstwo „Diabła Tasmańskiego” przez poddanie, najpóźniej w drugiej rundzie.

Popek Monster – Tomasz Oświeciński „Strachu”

Druga z walk wieczoru, a zarazem pojedynek, na który spośród wszystkich wydarzeń tego wieczoru czeka najwięcej widzów przed telewizorami. Nie wydaje mi się co prawda żeby ich motywacją były względy czysto sportowe, tylko popularność jaką cieszą się obydwaj zawodnicy. Zarówno Popek jak i Strachu to osoby znane w polskim showbusinessie. Jeden z nich to raper, który w przeszłości walczył w MMA, a drugi to aktor-naturszczyk i trener personalny. Oprócz niezwykle rozbudowanej muskulatury łączy ich jeszcze jedna rzecz – kryminalna przeszłość. Co więcej, zarówno Paweł Rak jak i Tomasz Oświeciński musieli odpokutować swoje występki w zakładach karnych. W przypadku pierwszego z nich wiszący na nim wyrok zmusił go do emigracji do Wielkiej Brytanii.

Walka Popka ze Strachem to typowy „freak fight”, czyli walka dwóch dużych gości, w których przypadku popularność i ogromna muskulatura na ogół idą w parze. Walki te na ogół są krótkie i brutalne, nie znajdziemy tu jednak pięknych akcji, a potężne grzmoty mające na celu jak najszybsze znokautowanie przeciwnika. W ten sposób zakończyły się obydwie walki Popka na KSW – z Pudzianem i Burneiką. Pierwszą z walk lider Gangu Albanii przegrał z kretesem, jednak w drugiej szybko wykończył swojego przeciwnika. Podobnymi doświadczeniami nie może pochwalić się 44-letni Oświeciński, dla którego będzie to oficjalny debiut zarówno na gali KSW jak i w sportach walki. Tak naprawdę nie wiadomo co oprócz góry mięśni wniesie do ringu. Walka ta odbędzie się w kategorii wagowej do 120 kilogramów i została zakontraktowana na trzy pięciominutowe rundy, jednak jest niemal pewne, że zakończy się przed czasem.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejna kilkudziesięciosekundowa walka Popka. Raper rodem z Legnicy jest młodszy, bardziej doświadczony, a zarazem ma nieco lepsze warunki fizyczne od Stracha. Jeżeli chodzi o aktora znanego z filmów Patryk Vegi, to trudno jest mi wskazać cokolwiek czym mógłby zaskoczyć swojego rywala, chyba, że szybkim ciosem nokautującym, co przy jego masie mięśniowej jest nawet prawdopodobne. Niemniej Popek już nie jeden cios w swoim życiu przyjął i to od prawdziwych zawodników MMA, dlatego mój typ to wygrana Pawła „Popka” Raka przez KO w pierwszej rundzie. Jakikolwiek inny wynik rezultat będzie sporą niespodzianką.

Kleber Koike Erbst – Artur „Kornik” Sowiński

Jedno z głównych wydarzeń wieczoru czyli walka o pas KSW w kategorii piórkowej (do 66 kilogramów). Naprzeciwko stanie dwóch klasowych zawodników, którzy już mieli okazję rywalizować ze sobą o ten sam pas. Dwa lata temu zwyciężył Kornik, jednak później musiał uznać wyższość walczącego również na tej gali Marcina Wrzoska. Wrzosek został z kolei pokonany przez Erbsta i to właśnie Japończyk jest w tej chwili posiadaczem pasa KSW w tej kategorii wagowej.

Możemy być pewni, że popularny Kornik zrobi wszystko, by odzyskać tytuł. Z pewnością nie będzie mu brakowało pewności siebie, z której ten zawodnik słynie. Ponadto, na pewno będzie tradycyjnie przygotowany świetnie pod względem kondycyjnym, czego również możemy spodziewać się po jego rywalu. Sam Erbst jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem niż dwa lata temu i być może tym razem uda mu się zakończyć walkę jedną z technik kończących, z których jest znany. Tym samym bój ten może mieć zupełnie inny przebieg niż walka z 2015 roku. Wówczas Polak wygrał decyzją sędziów, a 15-minutowa walka stała się jednym z klasyków Konfrontacji Sztuk Walki. Czy i tym razem Sowińskiemu uda się stawić opór ekwilibrystycznym technikom Japończyka?

Osobiście, mimo całej sympatii do Kornika, nie byłbym tego taki pewien. Japończyk stale się rozwija, a już w poprzedniej ich walce kilka razy był blisko założenia dźwigni. Możemy być pewni, że chce coś sobie udowodnić i również tym razem będzie polował na którąś z kończyn lub szyję swojego rywala. Co prawda nie udało się mu to w walce z Wrzoskiem, jednak był mega-aktywny i tym samym zwyciężył werdyktem sędziów. Myślę jednak, że ta walka może zakończyć się przed czasem, a zwycięzcą będzie Kleber Koike Erbst.

Pozostałe walki Gali KSW 41

Sprawdźmy, jakie szanse mają pozostali zawodnicy.

Marcin Wrzosek – Roman Szymański

Kolejna walka w kategorii piórkowej. Były mistrz zawalczy z Romanem Szymańskim, który dał dwie świetne (i zwycięskie) walki na galach KSW 37 i 38. Zwycięzca tej walki najprawdopodobniej zawalczy z którymś z pary Erbst – Sowiński. Walka została zakontraktowana na 3 rundy po 5 minut.

Fernando Rodrigues Jr – Michał Andryszak

Bardzo ciekawie zapowiadający się bój w wadze ciężkiej. Zawalczy w niej były mistrz KSW rodem z Brazylii i niespodziewany pogromca Michała Kity, Michał Andryszak. Zwycięzca tej walki zawalczy najprawdopodobniej o pas KSW, który został zwakowany przez Marcina Różalskiego, nota bene pogromcy Rodriguesa. Walka odbędzie się na dystansie 3 rund po 5 minut.

Damian Janikowski – Antoni Chmielewski

Kolejny hitowo zapowiadający się pojedynek, tym razem w wadze średniej. Zawalczą w niej brązowy medalista igrzysk olimpijskich w zapasach i  legendą polskiego MMA. Pojedynek doświadczenia z wielkim talentem, który będzie w dużej mierze kluczowy dla dalszych karier obydwu zawodników.

Kamil Szymuszowski – Grzegorz Szulakowski

Pojedynek w wadze lekkiej. Obydwa zawodnicy nie zaznali jeszcze porażki na galach KSW. Czeka nas z pewnością ciekawe starcie, które będzie doskonałą rozgrzewką przed późniejszymi walkami na tej gali. Obaj zawodnicy będą chcieli się pokazać, by móc wkrótce zacząć walczyć o największe laury.

Łukasz Rajewski – Salahdine Parnasse

Pierwsza walka tego wieczoru w kategorii piórkowej, pomiędzy dwoma klasowymi stójkowiczami. Wielu fanów MMA już zadaje sobie pytanie czy Rajewski będzie w stanie zatrzymać rewelacyjnego 19-latka z Francji. Odpowiedź na to pytanie poznamy w klatce.

Maciej Kazieczko – Gracjan Szadziński

Niejako na przystawkę zobaczymy walkę niepokonanego Macieja Kazieczki z niezwykle walecznym Gracjanem Szadzińskim. W Kazieczce wielu ekspertów widzi wielki talent, jednak żeby marzyć o wielkiej karierze będzie musiał pokonać bardziej doświadczonego fightera ze Stargardu.

Bonusy na KSW 41 u legalnych polskich bukmacherów

Zbliża się kalendarzowa zima, która zdaniem najstarszych górali ma być wyjątkowo sroga. Tym samym nie zawsze będzie nam się chciało opuszczać domowe pielesze, by odwiedzić punkt stacjonarny naszego bukmachera. Najlepszą opcją w tym wypadku jest założenie legalnego konta online. Poza wygodą będziesz mógł cieszyć się również z bonusu powitalnego, który oferują nowym użytkownikom czołowi legalni w Polsce bukmacherzy, tacy jak Fortuna, STS, Totolotek, LV BET i Milenium. Dodatkowo dzięki naszym kodom zwiększysz wartość tego bonusu, a zarazem zwiększyć swoje szanse na wysokie wygrane.

BukmacherBonus na startJak odebrać specjalny bonus?
Fortuna530 PLNSprawdź
LVBET1070 PLNSprawdź
Totolotek575 PLNSprawdź
Milenium790 PLNSprawdź

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close