Fortuna czy LVBET – porównanie oferty bukmacherów

LV Bet czy Fortuna

Nasz dzisiejszy artykuł dotyczyć będzie dwóch bukmacherów z czołówki polskiego rynku sportowych zakładów wzajemnych, których więcej różni niż łączy. Z jednej strony mamy Fortunę, która działa w Polsce od lat 90. ubiegłego stulecia, a z drugiej bukmachera LVBET, który formalnie rozpoczął swoją działalność w 2016 roku. Ponadto, podczas gdy Fortuna ma sieć kilkuset punktów naziemnych na terenie naszego kraju, LVBET posiada zaledwie kilka takich jednostek. Tym co mają ze sobą wspólnego, są stojące na bardzo wysokim poziomie serwisy online. Chcesz wiedzieć, który z nich jest lepszy? Koniecznie przeczytaj ten tekst!

Który bukmacher lepszy – Fortuna czy LV BET? Porównanie

Poniżej przedstawiamy tabelę, w której porównaliśmy osiem naszym zdaniem najważniejszych kategorii w ramach oferty obydwu legalnych bukmacherów. Jak Fortuna i LV BET wypadli w tym zestawieniu?

Porównanie bukmacherów – Fortuna czy LV BET

BukmacherFortunaLV BET
Bonus startowy9/107/10
Kursy bukmacherskie9/108/10
Oferta zakładów8/108/10
Aplikacja mobilna9/107/10
Zakłady na żywo8/107/10
Metody płatności8/108/10
Obsługa klienta9/109/10
Program lojalnościowy8/107/10
Łącznie68/8061/80
Rejestracja

Bonus powitalny: lepsza Fortuna

Oferta Fortuny – Bonus powitalny 100% do 2000 PLN + 20 PLN bez depozytu + zakład bez ryzyka do 215 PLN (standard: 2000 zł + 20 zł + 200 zł)

Oferta LV BET – Bonus powitalny 100% do 2000 PLN + 50% do 1000 PLN + zakład bez ryzyka do 333 PLN + 20 PLN bez depozytu + darmowy zakład 50 PLN za karnety

Tradycyjnie zaczynamy od bonusów powitalnych. Od razu warto wspomnieć, że oferty obydwu bukmacherów stoją na bardzo wysokim poziomie i śmiało można je zaliczyć do czołówki wśród ofert na start dostępnych na polskim rynku. Przyjrzyjmy się bliżej temu co możemy zyskać rejestrując konto i składając depozyt u każdego z tych legalnych bukmacherów.

Bukmacher Fortuna daje swoim graczom możliwość skorzystania z aż trzech ofert startowych – darmowego zakładu bez ryzyka, bonusu bez depozytu i środków przyznawanych od pierwszej wpłaty na iKonto o wartości 100% od pierwszego depozytu. Łącznie do zyskania jest nawet 2000 PLN oraz 20 PLN w formie punktów FKP do wykorzystania na bonus bez depozytu. Oferta ta dotyczy standardowej rejestracji. Jeśli jednak chcesz zyskać jeszcze więcej, to koniecznie skorzystaj z naszego ekskluzywnego linku, który uruchomi specjalny kod. Dzięki temu będziesz mógł zyskać 215 zł zakładu bez ryzyka. Co ważne, aby uzyskać bonus w Fortunie będziemy musieli wykonać zaledwie jeden obrót. Nieco inaczej jest w przypadku środków przyznawanych od pierwszego depozytu – w tym wypadku musimy obrócić nimi czterokrotnie po kursie wynoszącym co najmniej 1,60.

Z kolei LVBET oferuje swoim klientom możliwość skorzystania na bonusie powitalnym o wartości nawet 300 PLN. Nie jest to jednak typowa promocja przyznawana od depozytu. Zamiast środków bonusowych, którymi musimy od razu obrócić dostajemy specjalny mnożnik x100 i bonus o wartości 1% naszego depozytu, czyli jeśli wpłacimy 100 PLN, to zyskamy bonus o wartości 1 PLN. Ażeby z niego skorzystać musimy aktywować mnożnik, a następnie skonstruować kupon z co najmniej trzema zdarzeniami o kursie łącznym wynoszącym co najmniej 2,00. Do zdobycia jest nawet 2000 PLN. Dodatkowe 1000 PLN możemy zyskać od drugiego depozytu, tym razem z mnożnikiem o wartości x50. Nasi czytelnicy mogą dodatkowo zyskać darmowy zakład o wartości 20 PLN. Wystarczy, że podczas rejestracji podadzą ekskluzywny kod VIPLB. Oprócz tego bukmacher nagradza bonusem 50 zł wszystkich posiadaczy karnetów na mecze wybranych drużyn piłkarskich.

Ogółem, trudno jest znaleźć lepsze oferty powitalne niż te oferowane przez Fortunę i LVBET. Każdy z tych operatorów posiada jednak bonusy zupełnie innego typu. Nam bardziej spodobały się promocje Fortuny, przede wszystkim za sprawą prostych zasad na jakich przyznawane są obydwie oferty na start. Niemniej, jego młodszy rywal również zasłużył na słowa pochwały, chociaż zasady na jakich przyznawany jest bonus u tego buka zapewne nie każdemu przypadną do gustu.

 • Bonus w Fortunie: 9/10
 • Bonus w LVBET: 7/10
 • Werdykt: Fortuna
Fortuna zakłady bukmacherskie

Kursy bukmacherskie: Mamy prowadzenie

Drugą testowaną przez nas opcją są kursy bukmacherskie. Jest to jedna z kluczowych kategorii, ponieważ od tego jakie kursy na typowane przez nas zdarzenia uzyskamy zależeć będą ewentualne kwoty naszych wygranych. Papierkiem lakmusowym w naszym teście będą marże, czyli prowizje jakie bukmacherzy pobierają za obsługiwanie typowanych przez nas wydarzeń. Nasze badanie przeprowadziliśmy na pięciu najpopularniejszych wśród polskich typerów ligach piłkarskich, czyli polskiej Ekstraklasie, hiszpańskiej La Liga, włoskiej Serie A, angielskiej Premier League i Bundeslidze niemieckiej oraz na zakładach tenisa i e-sportu. 17 lutego o godz. 13.00 sprawdziliśmy marże na Ligę Mistrzów, natomiast pozostałe porównywane przez nas dyscypliny i ligi – 14 lutego 2020 o godz. 14.00.

Nasz test, nie po raz pierwszy zresztą, wygrała Fortuna, która pobiera niższe marże w przypadku większości dyscyplin sportowych. Tak jak w pozostałych zestawieniach, także i tu testujemy jednak ligi piłkarskie. I tu przewagę ma LVBET. Średnia prowizja w Fortunie wynosiła 5,08%, podczas gdy w LVBET kształtowała się na poziomie 5,36%. Największa różnica w wysokości kursów dotyczyła Ekstraklasy – wynosiłą 3155% i 5,76% odpowiednio w Fortunie i LVBET. Z kolei najmniejszy rozstrzał pomiędzy kursami dotyczył Ligi Mistrzów – 5,13 w Fortunie i 5,07 w LVBET.

Jak widać LVBET wypadł nieco gorzej od konkurenta. Fortuna pobiera niższe marże w przypadku Ekstraklasy, ale też Premier League. Ma też wyższe kursy na tenisa. Z kolei u słowackiego buka mamy niższe kursy na Ligę Mistrzów, La Ligę i NBA.

 • Kursy w Fortunie: 9/10
 • Kursy w LVBET: 8/10
 • Werdykt: Fortuna

Oferta zakładów – remis

Trzecią testowaną przez nas kategorią jest oferta zakładów bukmacherskich online. W tym wypadku wyłonienie zwycięzcy było zadaniem bardzo trudnym, nawet jeśli oferty obydwu buków dość mocno różnią się między sobą. Zacznijmy jednak od początku.

LVBET ma generalnie bardzo oryginalne podejście do wielu kwestii związanych z zakładami bukmacherskimi. Dotyczy to również jego oferty. Warto od razu podkreślić, że jest ona bardzo bogata, a pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy jest wystawienie ofert na rozgrywki w popularne gry komputerowe, takie jak League of Legends, Hearthstone, czy CS: GO, jako osobne dyscypliny. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, jednak jednocześnie bardzo duża lista głównych dyscyplin wprowadza sporo chaosu przy wyszukiwaniu interesujących nas rozgrywek.

Znacznie bardziej konserwatywne podejście do tematu dostępnych dyscyplin oferuje Fortuna. Oferta tego buka na pierwszy rzut oka nie wydaje się tak bogata jak w przypadku LVBET, jednak jeśli dobrze poszukamy, to bez problemu znajdziemy dostęp również do tych bardziej niszowych wydarzeń.

Który z buków wypadł lepiej? LVBET z pewnością trafi do wszystkich fanów rozgrywek e-sportowych, a ich oferta na tego typu wydarzenia to ścisła czołówka na naszym rynku. Jednocześnie lista dostępnych wydarzeń na bardziej klasyczne dyscypliny też jest niezła. Z kolei Fortuna ma dość purystyczne podejście do kwestii oferty wydarzeniowej, która przypadnie do gustu nieco starszym graczom. Tym samym, remis w tym wypadku wydaje się bardzo uczciwym rezultatem.

 • Oferta w Fortunie: 8/10
 • Oferta w LVBET: 8/10
 • Werdykt: Remis

Aplikacja mobilna: Po raz kolejny Fortuna

Solidna app’ka to coś, co w dzisiejszych czasach każda firma świadcząca swoje usługi online powinna posiadać w swojej ofercie. Tyczy się to również operatorów zakładów bukmacherskich. Stworzenie programu, który będzie zarówno praktyczny jak i efektowny nie jest jednak sprawą prostą. Dowiedzmy się czy sztuka ta udała się testowanym przez nas bukom.

Gracze, którzy już od pewnego czasu korzystają z usług bukmachera LVBET zapewne pamiętają, że aplikację mobilną załatwił im nie kto inny, tylko słynny były sekretarz PZPN, Zdzisław Kręcina. Od czasów pierwszego wypustu oprogramowanie to przeszło jednak całkiem spory lifting. Użytkownicy tego softu zyskują m. in. dostęp do zakładów pre-match i live, match trackera, błyskawicznych wpłat i wypłat środków czy możliwość obstawiania “virtuali”. Wszystko opakowane w przyjazny interfejs i niezłą szatę graficzną. Brakuje jednak nieco bajerów, takich jak transmisje tv na żywo z wydarzeń sportowych, czy rozbudowane statystyki. LVBET mobile dostępny jest na iOS i Androida.

To czego nie oferował LVBET, udało nam się znaleźć w aplikacji Fortuny. To bez wątpienia jeden z najpotężniejszych programów tego typu dostępnych dla polskich użytkowników. Świetne statystyki, transmisje na żywo z wybranych spotkań, a do tego funkcje dodatkowe, takie jak powiadomienia PUSH czy szybkie płatności, to coś co wyróżnia aplikację mobilną Fortuny na tle konkurencji. W tym wypadku Fortuna jest prawdziwym trendsetterem wśród bukmacherów legalnych na naszym rynku. Co więcej, aplikacja Fortuny jest stale udoskonalana, więc wątpliwe, by którakolwiek z firm była w stanie w najbliższym czasie przebić ich app’kę.

Ogólnie rzecz biorąc, mimo iż aplikacji mobilnej LVBET tak naprawdę nie brakuje żadnych niezbędnych funkcji, to na tle softu oferowanego przez słowackiego buka wypada dość blado. Stąd dwa punkty to minimalna przewaga jaką Fortuna mogła w tej kategorii wygrać, a do maksymalnej oceny zabrakło mu naprawdę niewiele.

 • Aplikacja mobilna w Fortunie: 9/10
 • Aplikacja mobilna LVBET: 7/10
 • Werdykt: Fortuna

Zakłady na żywo u obydwu bukmacherów

Zakłady na żywo to kolejny punkt, który w obecnych czasach należy uznać za bardzo istotny. Nowe technologie pozwalają nam na śledzenie i obstawianie wydarzeń zgodnie z przebiegiem spotkania, co znacznie podnosi atrakcyjność rozgrywki. Sprawdźmy jak ta usług prezentuje się w przypadku dwóch testowanych przez nas bukmacherów.

Zarówno Fortuna jak i LVBET dają swoim gracz dostęp do tego typu rozgrywek praktycznie całodobowo, przez siedem dni w tygodniu. Najwięcej wydarzeń i rynków znajdziemy przede wszystkim na najpopularniejsze dyscypliny, takie jak piłka nożna, koszykówka, tenis czy hokej na lodzie, jednak każdy z nich oferuje równie wydarzenia z dyscyplin uznawanych w Polsce za niszowe, takich jak snooker, badminton czy krykiet. Ponadto, jak już wspomniałem w powyższym punkcie, zarówno LVBET jak i Fortuna umożliwiają typowanie zakładów na żywo nie tylko na urządzeniach desktopowych, ale również za pomocą aplikacji mobilnych na tabletach i smartfonach. Bez wątpienia mocno podnosi to poziom rozrywki.

Obydwaj bukmacherzy nie ustrzegli się przy tym braków i niedociągnięć. Największą wadą zakładów in-play w przypadku Fortuny jest bez wątpienia konieczność instalacji wtyczki Flash, co dla mnie było dość dużą ingerencją w prywatność. LVBET oferuje transmisje meczowe na żywo tylko z esportów, zaś Fortuna z wielu dyscyplin, takich jak piłka nożna, koszykówka, hokej czy siatkówka. Transmisje live nie są co prawda jeszcze standardem na polskim rynku, jednak z pewnością poprawiają atrakcyjność zakładów na żywo.

Ogółem, w obydwu przypadkach przydałoby się poprawić kilka rzeczy. Jednocześnie, po raz kolejny nie byliśmy w stanie wyłonić zwycięzcy – jeśli chodzi o samą ofertę. Postanowiliśmy jednak przyznać Fortunie o punkt więcej ze względu na bardzo fajnie i różnorodne transmisje z meczów live.

 • Zakłady na żywo w Fortunie: 8/10
 • Zakłady na żywo w LVBET: 7/10
 • Werdykt: Fortuna

Metody płatności prezentują się podobnie

Kolejnym istotnym naszym zdaniem punktem decydującym o jakości bukmacherów online, są dostępne metody płatności. Najważniejszą naszym zdaniem kwestią dotyczącą form składania depozytu było to czy są odpowiednio szybkie (czytaj: natychmiastowe) oraz czy nie pobierają wysokich prowizji (czytaj: czy są bezpłatne). Obydwaj bukmacherzy zdali ten test na piątkę.

Wśród dostępnych metod płatności oferowanych przez LVBET znajdziemy karty płatnicze Visa i MasterCard, portfele elektroniczne Paymenticon i Skrill, kody BLIK, platformy płatnicze Dotpay, Przelewy24 i tpay.com oraz vouchery Paysafecard i Skycash. Jest więc w czym wybierać, a do tego praktycznie każda z nich jest błyskawiczna i bezprowizyjna. Ogółem, jest naprawdę nieźle.

Bardzo podobnie wypadła w tym przypadku Fortuna. Obok blisko 20 obsługiwanych banków oferuje ona również możliwość korzystania z kart płatniczych, Skrilla, PayU, Masterpass, tpay.com czy BLIK-a. Nam zabrakło jednak obsługi bonów typu Paysafecard, przez co musieliśmy odjąć jeden punkt.

Podsumowując, plusik dla LVBET za możliwość skorzystania z Paymenticon i Pasyafecard, a dla Fortuny za obsługę kilkunastu różnych banków. Remis również w tej kategorii wydaje się być fair.

 • Metody płatności w Fortunie: 8/10
 • Metody płatności w LVBET: 8/10
 • Werdykt: Remis
LV BET zakłady bukmacherskie

Obsługa klienta na wysokim poziomie

Rzućmy teraz okiem na obsługę klienta u obydwu buków. Nie będzie to z pewnością kwestia kluczowa dla większości potencjalnych klientów, jednak z pewnością mogą wydarzyć się sytuacje, w których opcja ta może okazać się pomocna lub wręcz niezbędna.

Bukmacher Fortuna po raz kolejny stanął na wysokości zadania oferując swoim użytkownikom usługi biura obsługi klienta na bardzo wysokim poziomie. Co prawda próżno szukać tu kontaktu telefonicznego, a do tego konsultanci nie pracują całodobowo, jednak ogólne wrażenie z ich pracy jest jak najbardziej pozytywne. Z pracownikami z biura obsługi możemy skontaktować się za pomocą czatu na żywo (w godzinach od 9:00 do 24:00), a także za pomocą formularza. W tym miejscu należy docenić ich fachowość – na każde zadane przez nas pytanie uzyskaliśmy rzeczową i przystępną odpowiedź. Na wyróżnienie zasługuje również opcja FAQ oraz fakt, że mamy do dyspozycji tutoriale, które póki co omawiają jedynie tematy tworzenia i wysyłania zakładów. Mimo to należy się za to mały plusik.

Na spore słowa uznania w temacie wsparcia zasługuje również LVBET. Młody bukmacher jako jeden z nielicznych na polskim rynku umożliwia całodobowy kontakt z konsultantami za pomocą czatu na żywo, formularza zgłoszeniowego lub kontaktu drogą mailową pod adresem pomoc@lvbet.pl. Praca konsultantów i czas oczekiwania na połączenie z nimi stoją na bardzo przyzwoitym poziomie. Podobnie jak w przypadku Fortuny wszelkie nasze “testowe” wątpliwości dotyczące kwestii wypłaty środków zostały rozwiane. Mały minus należy się jedynie za nie najlepszy FAQ.

Zostaliśmy bardzo mile zaskoczeni jakością obsługi klienta w przypadku obydwu buków. Faktem jest, że do doskonałej oceny nieco zabrakło, jednak i tak trzeba docenić pracę jaką każdy z nich włożył w opracowanie tej funkcji. Wysoki remis będzie więc najuczciwszym wynikiem.

 • Obsługa klienta w Fortunie: 9/10
 • Obsługa klienta w LVBET: 9/10
 • Werdykt: Remis

Program lojalnościowy z przewagą Fortuny

Ostatnią z testowanych przez nas funkcji jest program lojalnościowy. Sprawdźmy jak w tym wypadku wypadło porównanie starego wyjadacza ze śmiałym nowicjuszem.

Fortuna umożliwia swoim graczom możliwość zbierania punktów FKP w ramach Fortuna Klub Plus. W ramach tego programu każdy gracz ma za zadanie zbieranie punktów (1 punkt za każde 2 PLN), które później będzie mógł wymienić na darmowe zakłady i inne korzyści, które urozmaicą obstawiania. Do tego można wziąć udział w Mistrzostwach Typerów z niezwykle atrakcyjnymi nagrodami finansowymi dla najskuteczniejszych graczy. Co ważne, Fortuna Klub Plus nie dotyczy wyłącznie zakładów online, a do gry mogą włączyć się również klienci punktów naziemnych. Oferty, które możemy kupić za punkty są bardzo atrakcyjne – przykładowo zakład bez ryzyka 50 PLN “kosztuje” 4100 FKP, czyli zostaniemy do niego uprawnieni po wydaniu 8200 PLN.

Podobną opcję przygotował również bukmacher LVBET. W jego przypadku również możemy zbierać punkty, które w przypadku LVBET później możemy wymienić na prawdziwe pieniądze, Niestety, ażeby uzyskać jeden LV Punkt musimy wydać aż 25 PLN. To bardzo dużo, tym bardziej, że aby uzyskać 5 PLN musimy uzbierać aż 100 punktów, czyli wydać 2500 PLN. Żeby zdobyć 50 PLN będziemy więc musieli wydać aż 25000 PLN.

Tym razem zdecydowaliśmy się przyznać więcej punktów Fortunie. Program lojalnościowy u tego buka jest zdecydowanie bardziej korzystny dla klientów. Z kolei LVBET doceniamy za możliwość wymiany punktów na żywą gotówkę, stąd aż 7/10.

 • Program lojalnościowy w Fortunie: 8/10
 • Program lojalnościowy w LVBET: 7/10
 • Werdykt: Fortuna

Ogólne wrażenia

Tym razem nasz test dotyczył bukmacherów, których trudno znaleźć wspólny mianownik. Podczas gdy Fortunę wybiorą przede wszystkim doświadczeni gracze, którzy przesiadają się z krzeseł w punktach na ziemnych na fotel przed komputerem w domowym zaciszu, na usługi LVBET zdecydują się gracze młodzi, którzy najczęściej będą interesować się rozgrywkami e-sportowymi. Nie oznacza to oczywiście, że którejkolwiek z grup odradzamy wyboru danego buka. Po prostu tak wygląda target każdego z nich i takie też mieliśmy odczucia podczas korzystania z ich serwisów.

Obydwie marki należy docenić za dostępne oferty zakładów, liczne metody płatności oraz bardzo dobre biura obsługi klienta. Jednocześnie zarówno Fortuna, jak i LV BET zasługują na pochwały za fajną szatę graficzną i przyjemny interfejs i to zarówno swoich stron internetowych, jak i aplikacji mobilnych. Z kolei każdy z nich mógłby nieco popracować nad poprawieniem swoich zakładów na żywo –  w obydwu przypadkach natrafiliśmy na dość uciążliwe niedogodności.

Z pozytywów, na uwagę zasługuje również fakt, że Fortuna i LVBET oferują swoim klientom niezwykle atrakcyjne oferty powitalne. Co prawda, różnią się one między sobą znacznie, jednak zadowolą nawet najbardziej wymagających graczy. Dodatkowo, każdy z tych bukmacherów akceptuje kody promocyjne, dzięki czemu wartość gracze mogą otrzymać dodatkowe lub powiększone środki na grę.

Każdego z bukmacherów należy jednocześnie docenić za działalność na rzecz sportu w naszym kraju. Wśród drużyn i rozgrywek wspieranych przez Fortunę znajdziemy m. in. Legię Warszawa czy 1. ligę piłki nożnej. Z kolei LVBET sponsoruje takie kluby jak Wisła Kraków, Unia Leszno, Stal Mielec i inne. Zaangażowanie sponsorskie w obu przypadkach oceniamy więc bardzo wysoko.

Nieco lepsze ogólne wrażenie pozostawiła po sobie Fortuna. W przypadku tego buka trudno jest doszukać się widocznych wad, no może oprócz tej nieszczęsnej wtyczki potrzebnej do poprawnego działania zakładów live. Z kolei LVBET musi podszlifować kilka rzeczy, szczególnie w kwestii kursów, app’ki i, a także zakładów na żywo. Mimo to, jest to nadal solidny i godny polecenia bukmacher.

Fortuna czy LV BET – rezultat

Kolejny test i kolejne zwycięstwo Fortuny. Czy potentat na naszym rynku w końcu znajdzie pogromcę? Tym razem poradził sobie z LVBET, który choć bez wątpienia należy do najszybciej rozwijających się buków w Polsce, to nadal ma sporo rzeczy do poprawienia. Można by rzec, że powinien uczyć się od najlepszych, jednak póki co wydaje się, że oryginalna polityka prowadzona przez speców tej firmy przynosi wymierne korzyści. I choć nasz test wygrywa bardziej doświadczona marka, polecamy sprawdzić ofertę każdego z testowanych przez nas buków, tym bardziej, że można sporo zyskać na ofertach na start.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi artykułami z naszego cyklu porównań bukmacherów oraz naszym rankingiem bukmacherów online.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close