FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata 2017 faworyci bukmacherów

Postaw na klubowe MŚ siatkarzy Polska 2017
Postaw darmowy freebet na klubowe MŚ siatkarzy 2017

Grudzień stoi pod znakiem wielkich emocji siatkarskich. Od 12 do 17 grudnia 2017, będziemy świadkami meczy najlepszych zespołów siatkarskich, które będziemy mogli oglądać w naszym kraju. Klubowe Mistrzostwa Świata w siatkówce po raz pierwszy zawitają do Polski i cieszyć będą kibiców w halach w Łodzi, Opolu i Krakowie.

Wśród zespołów zobaczymy również dwa najbardziej utytułowane polskie zespoły XXI wieku, czyli ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle i PGE Skrę Bełchatów. Turniej ten jest również reklamowany jako pojedynek dwóch czołowych siatkarzy świata – byłego reprezentanta Polski Mariusza Wlazłego ze Skry i przyszłego reprezentanta naszego kraju – Wilfredo Leona z Zenita Kazań. Nie będą to oczywiście jedyne gwiazdy tego turnieju. W każdej drużynie znajdziemy zawodników klasowej klasy, dla których gra na światowym poziomie to codzienność.

My oczywiście liczymy na naszych rodzimych przedstawicieli, a wymarzonym scenariuszem byłby biało-czerwony finał. Będzie o to jednak niezwykle trudno, ponieważ klasa zespołów na tym turnieju jest iście galaktyczna.

Turniej ten będzie również gratką dla fanów zakładów bukmacherskich, którzy kursy na to spotkanie znajdą u takich legalnych bukmacherów jak LV BET, Fortuna, Totolotek, Milenium czy STS – sprawdź ranking najlepszych bukmacherów online.

Jakie drużyny zagrają w klubowych MŚ 2017?

Na turnieju tym zagra kilka świetnych zespołów. Na boiskach zobaczymy następujące drużyny:

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Polska

PGE Skra Bełchatów – Polska

Zenit Kazań – Rosja

Cucine Lube Civitanova – Włochy

Sada Cruzeiro – Brazylia

Personal Bolivar – Argentyna

Sarmayeh Bank VC – Iran

Shanghai Volleyball Club – Chiny

Jak widać stawka jest elitarna, a oprócz mocnych klubów z Europy, zwracać uwagę należy również silne zespoły południowoamerykańskie. Niemniej, w każdej z drużyn znajdziemy świetnych zawodników, a wytypowanie ostatecznego zwycięzcy nie będzie proste. Przyjrzyjmy się więc bliżej głównym faworytom turnieju i poznajmy ich mocne punkty oraz dotychczasowe sukcesy.

Szanse polskich drużyn na klubowe MŚ 2017

Sprawdźmy, jakie szanse na wygraną mają poszczególne drużyny.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle

Aktualni Mistrzowie Polski, którzy w tym roku świętują swoje 70-lecie założenia. Mimo długiej tradycji, klub ten zyskał statut zawodowego dopiero w 1994 roku. Od tego czasu udało im się zdobyć siedem mistrzostw naszego kraju, cztery wicemistrzostwa i jeden brązowy medal tych rozgrywek. Ponadto, sześciokrotnie zdobywali Puchar Polski, również w zeszłym sezonie. Zespół ten ma w swojej historii również sukcesy na arenie europejskiej, w tym brązowy medal siatkarskiej Ligi Mistrzów, a także srebrny i brązowy medal Pucharu CEV, czyli siatkarskiego odpowiednika Ligi Europy. Klb z województwa opolskiego to jeden z najlepszych polskich zespołów XXI wieku, mimo iż mieli wyraźny przestój w latach 2003-2007, czyli tuż po zdobyciu brązowego medalu Ligi Mistrzów.

W tej chwili siatkarze z Kędzierzyna-Kożla prowadzeni są przez Andreę Gardiniego. Włoch jest legendą siatkówki co zostało potwierdzone jego obecnością w elitarnej siatkarskiej Hall of Fame, w której znajdziemy wyłącznie największe gwiazdy w historii tej dyscypliny. W swojej karierze trenerskiej był również asystentem trenera Andrei Anastasiego w czasach kiedy prowadził on naszą reprezentację. Z kolei największą gwiazdą tego zespołu jest etatowy rozgrywający reprezentacji Francji, Benjamin Toniutti. „Napoleon”, bo tak bywa nazywany ze względu na niewysoki jak na siatkarza wzrost (187 cm), ma ogromny wpływ nie tylko na grę ZAKSY, ale również reprezentacji Francji, która w końcu należy do najmocniejszych na świecie. Wspierać go będą reprezentanci Polski, tacy jak środkowy Mateusz Bieniek, przyjmujący Rafał Buszek czy etatowy libero naszej kadry, Paweł Zatorski. Z takim składem mistrzowie Polski bez wątpienia będą walczyć o końcowy triumf.

PGE Skra Bełchatów

Jeżeli jest w Polsce drużyna, która w tym stuleciu może pochwalić się większymi sukcesami niż ZAKSA, to jest to tylko i wyłącznie PGE Skra Bełchatów. W swojej historii zdobywali oni ośmiokrotnie tytuł najlepszej drużyny naszego kraju, wszystkie na przestrzeni lat 2005-2014. Siedem z nich zdobyli w latach 2005-2011. Sukces udało im się powtórzyć jeszcze w 2014 roku, jednak od tej pory ustępują na polskim podwórku drużynom z Kędzierzyna i Rzeszowa. Są aktualnymi wicemistrzami polski. W swojej historii mają jeszcze jeden tytuł wicemistrza, trzy brązowe medale i siedem Pucharów Polski. Ponadto, w 2012 roku zajęli drugie miejsce w Lidze Mistrzów, a w 2008 i 2010 roku zdobywali brązowe medale tych rozgrywek. Mają również sukcesy w klubowych mistrzostwach świata – dwa razy byli w nich drudzy i raz trzeci.

Trenerem tego zespołu jest inny Włoch, Roberto Piazza. Trudno póki co powiedzieć dużo o jego pracy, jednak swoją przygodę ze Skrą rozpoczął od zdobycia Superpucharu Polski. Jeżeli chodzi o Polską Ligę Siatkówki, to Skra w dalszym ciągu ustępuje ZAKSIE i sądząc po dotychczasowych statystykach nie zapowiada się na odzyskanie tytułu przez bełchatowian. Największa gwiazda tego zespołu, to oczywiście Mariusz Wlazły, którego nikomu w Polsce nie trzeba przedstawiać. Mistrz Świata reprezentacji narodowych z 2014 roku będzie chciał zostać też klubowym mistrzem świata. Z pewnością nie uda mu się to w pojedynkę, jednak ma bardzo mocne wsparcie w osobach Karola Kłosa, Nikołaja Penczewa czy Milana Katicia. PGE Skra Bełchatów to zespół, który również będzie liczył się w walce o medale tej imprezy.

Na nasze drużyny będzie można postawić m. in. u bukmacherów Fortuna, LV BET czy Totolotek.

Faworyci turnieju

Które drużyny mają największe szanse na zwycięstwo w turnieju?

Zenit Kazań

Zdecydowanie najlepszy klub Europy ostatnich lat, w którego właściciele pompują niesamowite pieniądze. Pozwala im to na zatrudnienie na stanowisku szkoleniowca jednego z najlepszych fachowców od siatkówki na świecie, czyli Władimira Aleknę. Mają w swoich szeregach również zawodnika, który przez fachowców uznawany jest za „Messiego siatkówki”, czyli Wilfredo Leona. Polscy kibice z niecierpliwością czekają na jego debiut w naszej kadrze, a sam zawodnik, który pochodzi z Kuby, na każdym kroku manifestuje swoje przywiązanie do naszego kraju, w którym rozpoczynał karierę w wielkiej siatkówce i z którego pochodzi jego żona.

Klub, który powstał w 2000 roku, ma już w swojej kolekcji dziewięć tytułów swojego kraju, pięć triumfów w siatkarskiej Lidze Mistrzów, a także dwa drugie i dwa trzecie miejsca klubowych mistrzostw świata. Na turnieju w Polsce mają jeden cel – zdobycie złota.

Cucine Lube Civitanova

Jeden z najlepszych Włoskich zespołów ostatnich lat. W zeszłym sezonie udało im się zdobyć nie tylko mistrzostwo tego kraju, ale i Puchar, a poza tym zajęli trzecie miejsce w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Z resztą trofeum to wywalczyli już w przeszłości, w 2002 roku. W tym sezonie apetyty po raz kolejny są duże i zrobią wszystko, by w klubowej gablocie pojawiło się kolejne trofeum, albo chociaż medal. Zespół ten ma piękną polską historię, ponieważ grali w nim tacy zawodnicy jak Arkadiusz Gołaś, Sebastian Świderski i Bartosz Kurek, a każdy z nich miał w tej drużynie statut gwiazdy sporego kalibru.

>Na chwilę obecną największą gwiazdą tej drużyny jest jeden z najlepszych libero na świecie, Jenia Grebennikov. 27-letni Francuz jest mistrzem w przyjmowaniu nawet najtrudniejszych zagrywek. W tym fachu jest niemal bezbłędny, podobnie z resztą jak w odbiorze ataków, a jego akcje w obronie są nie tylko efektowne ale i efektywne. Jest w stanie grać niemal całe spotkanie bez zmian i trudno się dziwić, że w swoim klubie ma niepodważalną pozycję. Trenerem drużyny z Civitanowy jest Giampaolo Medei, który z drużyną tą wywalczył już m.in. Puchar CEV.

Sada Cruzeiro

Ostatni z wielkich faworytów tego turnieju, a zarazem drużyna, której daje się największe szanse na ostateczny triumf. Klub ten mimo zaledwie jedenastoletniej historii ma na swoim ogromne sukcesy. W ostatnich siedmiu latach pięciokrotnie zdobywali oni mistrzostwo Brazylii, a poza tym na swoim koncie mają jeszcze dwa wicemistrzostwa tego kraju. Jednak sukcesy uznawane za największe to aż trzy klubowe mistrzostwa świata, zdobywane w latach 2013, 2015 i 2016. Są więc obrońcami tytułu i w tym roku z pewnością będą chcieli ustrzelić klasycznego hattricka tych rozgrywek. W ich dorobku znajdują się również puchary klubowych mistrzostw Ameryki Południowej, co biorąc pod uwagę prestiż tych rozgrywek, jest wyczynem nietuzinkowym. Sam klub pochodzi z brazylijskiego miasta Betim.

Sada Cruzeiro prowadzone jest przez świetnego argentyńskiego szkoleniowca Marcelo Mendeza, który był niegdyś o krok od prowadzenia naszej kadry. Zamiast niego wybrano jednak Stephana Antigę, a sam Mendez wycofał swoją kandydaturą i zdecydował się pozostał w brazylijskim klubie. Ma on jeszcze jedno powiązanie z Polską – prowadzona przez niego Palma Mallorca wyeliminowała  Skrę Bełchatów w Lidze Mistrzów w sezonie 2006/2007. Gwiazdą zespołu jest Lubańczyk Yoandry Leal Hidalgo, który był już MVP turnieju o KMŚ w 2015 roku. Wykluczony z kadry kubańskiej przyjmujący wkrótce zapewne będzie reprezentował barwy Canarinhos.

Pozostałe drużyny

Poza wyżej wymienionymi drużynami, zagrają również dwa kluby z Azji – Sarmayeh Bank VC z Iranu i Shanghai Volleyball Club z Chin, a także klubowy wicemistrz Ameryki Południowej z tego roku, Personal Bolivar z Argentyny. Drużyny te co prawda nie są wymieniane w gronie faworytów do końcowego triumfu, jednak biorąc pod uwagę poziom dzisiejszej siatkówki na świecie, z pewnością mogą namieszać. Szczególnie groźny wydaje się zespół z Argentyny, który w rozgrywkach południowoamerykańskich ustąpił w tym sezonie jedynie Sada Cruzeiro. Nas z pewnością będzie interesował los irańskiej drużyny, w której gra nasz rozgrywający, Łukasz Żygadło.

Nasz faworyt, czyli co warto obstawiać?

Mimo iż na świecie panuje powszechna opinia, że to Europa jest ojczyzną najmocniejszych klubów siatkarskich, to w obliczu ostatnich zwycięstw drużyny Sada Cruzeiro w tych rozgrywkach, to właśnie ten zespół należy uznawać za głównych faworytów tego turnieju. Drugim klubem, który bez wątpienia będzie liczył się w walce o końcowy triumf jest bez wątpienia rosyjski Zenit Kazań z „naszym” Wilfredo Leonem. O ostatecznym triumfie jednej z tych drużyn zapewne zadecydują niuanse, a także forma byłych reprezentantów Kuby, Leona i Hidalgo.

Czy nasze kluby mają jakiekolwiek szanse? Oczywiście, jednak muszą zagrać swoją najlepszą siatkówkę. Każdy z zawodników musi dać z siebie 110%. Będzie o to nieco łatwiej, ponieważ wspierać ich będą najlepsi siatkarscy kibice na świecie, którym marzy się finał z udziałem dwóch polskich drużyn. Czy sen się ziści? Hmmm… biorąc pod uwagę uczestników turnieju, nawet największy optymista może mieć wątpliwości.

Niemniej warto jest obstawić obecność przynajmniej jednej z polskich drużyn na podium tego turnieju. Kursy na ten rynek będą dostępne u czołowych polskich bukmacherów, takich jak Fortuna, LV BET, Totolotek, Milenium czy STS. Dużo będzie zależało oczywiście od tego na kogo trafią w późniejszej fazie rozgrywek. O ile Zenit i Sada wydają się grać w innej lidze, to zespół z Citanovej jest w jak najbardziej w zasięgu naszych zespołów i to właśnie bezpośrednie spotkania z Włochami zadecydują o ewentualnych medalach Klubowych MŚ naszych reprezentantów.

Odbierz wyższy bonus powitalny na legalne zakłady

Legalni polscy bukmacherzy, tacy jak STS, Fortuna, LV BET, Milenium czy STS oferują swoim nowym użytkownikom wysokie bonusy powitalne. Od Ciebie zależy, który bukmacher będzie dla Ciebie najlepszy. Niemniej rejestrując konto u któregokolwiek z nich nie zapomnij o skorzystaniu z naszych kodów promocyjnych. Dzięki nam będziesz mógł zwiększyć swój bonus powitalny, a co za tym idzie pomnożyć swoje szanse na wysokie wygrane.

Bukmacher Bonus na start Jak odebrać specjalny bonus?
Fortuna 530 PLN Sprawdź
LVBET 1070 PLN Sprawdź
Totolotek 575 PLN Sprawdź
Milenium 790 PLN Sprawdź

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close