• typy
 • FEN 38 – kursy i typy bukmacherskie

FEN 38 – kursy i typy bukmacherskie

event background

22 stycznia 2022 roku, w ostrowskiej hali Arena, odbędzie się 38. gala Fight Exclusive Night. Wydarzeniem wieczoru będzie pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Michałem Andryszakiem a Geronimo dos Santosem. Gala zapowiada się również niezwykle interesująco pod względem bukmacherskim, a my, specjalnie dla Was, przygotowaliśmy zestawienie kursów bukmacherskich, promocji i typów na wszystkie pojedynki tego wydarzenia.

Spis treści

FEN 38 – kursy bukmacherskie

Nasz artykuł zaczynamy od kwestii dla typerów najważniejszej, czyli od kursów bukmacherskich na wszystkie dziesięć pojedynków tej gali. Kursy wystawił bukmacher TOTALbet.

ZawodnikKursZawodnikKurs
Michał Andryszak1,15Geronimo dos Santos4,00
Kamil Kraska1,38Tato Primera2,55
Ekaterina Shakalova1,13Julia Kutsenko4,25
Wojciech Kawa1,17Kamil Mosgalik3,75
Mateusz Rajewski2,65Giorgi Esiava1,35
Jacek Jędraszczyk1,40Kacper Bróździak2,45
Kamil Wojciechowski1,12Kornel Zapadka4,40
Damian Ostęp2,38Michał Grzesiak1,43
Mateusz Olech1,65Jacek Kujtkowski2,10
Igor Terlecki1,55Jakub Owczarek2,30
FEN 38 – kursy bukmacherskie z dn. 19.01.2021

Większość walk na FEN 38 ma swoich zdecydowanych faworytów. Są wśród nich Michał Andryszak, Kamil Kraska, Ekaterina Shkalova, Wojciech Kawa, Giorgi Esiava i Kamil Wojciechowski.

Kursy na FEN 38 są dostępne u bukmachera TOTALbet, który, jako sponsor tego wydarzenia, pozwala swoim klientom obstawiać wszystkie pojedynki tej gali bez podatku. Jeśli planujesz obstawić tę galę, a nie posiadasz jeszcze konta u tego bukmachera, to polecamy zarejestrować je z kodem promocyjnym TOTALbet, który jest dostępny w naszym serwisie. Dzięki temu otrzymasz najwyższy na rynku bonus powitalny.

FEN 38 karta walk

Pełna karta walk gali FEN 38 w Ostrowie Wielkopolskim przedstawia się następująco:

 • Walka wieczoru w wadze ciężkiej: Michał Andryszak (22-10, 14 KO, 7 Sub) – Geronimo Dos Santos (43-23, 31 KO, 8 Sub)
 • Limit umowny -79 kg: Kamil Kraska (7-1, 3 KO, 3 Sub) – Tato Primera (15-11, 10 KO, 2 Sub)
 • Waga kogucia pań: Ekaterina Shakalova (6-1, 1 KO, 5 Sub) – Yulia Kutsenko (5-7, 2 KO, 1 Sub)
 • Waga lekka: Wojciech Kawa (3-1, 1 KO) – Kamil Mosgalik (5-5, 1 KO, 4 Sub)
 • Limit umowny -96 kg: Kamil Wojciechowski (4-0, 3 KO, 1 Sub) – Kornel Zapadka (9-3, 9 Sub)
 • Limit umowny -68,5 kg: Mateusz Rajewski (2-2, 1 KO) – Giorgi Esiava (3-2, 3 Sub)
 • Limit umowny – 80 kg: Jacek Jędraszczyk (7-3, 2 KO) – Kacper Bróździak (4-2, 3 Sub)
 • K-1 limit umowny -88 kg: Damian Ostęp (3-4, 3 KO) – Michał Grzesiak (0-0)
 • Waga ciężka (zasady semi-pro): Mateusz Olech (0-0) – Jacek Kujtkowski (2-0)
 • Waga lekka (zasady semi-pro): Igor Terlecki (0-0) – Jakub Owczarek (0-0)

Fani MMA, którzy będą śledzić to wydarzenie w hali i przed ekranem, obejrzą łącznie 10 walk, w tym 7 profesjonalnych walk MMA, dwa pojedynki na zasadach półzawodowych i 1 walkę w formule K-1.

Czytaj także
KSW 66
KSW 66 – kursy bukmacherskie
Czytam więcej

Michał Andryszak – Geronimo Dos Santos – typy

Walka wieczoru w dywizji ciężkiej. Zobaczymy w niej dwóch niezwykle doświadczonych zawodników, którzy razem stoczyli równe sto walk w zawodowym MMA. Michał Andryszak to oczywiście były mistrz KSW w królewskiej kategorii wagowej. Legitymuje się rekordem 22-10 (14 KO, 7 Sub). Ma 29 lat, 195 cm wzrostu i zasięg ramion wynoszący 202 cm. Popularny „Longer” zdążył nas przyzwyczaić, że jego walki nie trwają długo – 19-krotnie wygrywał już w pierwszych odsłonach swoich pojedynków. To samo możemy zresztą powiedzieć o jego najbliższym rywalu. Geronimo Dos Santos ma na koncie 44 wygrane (31 KO, 8 Sub), 23 porażki i 1 remis. 33-krotnie wygrywał swoje pojedynki w 1. rundzie. Brazylijczyk ma 41 lat i 191 cm wzrostu. Atuty warunków fizycznych i młodości będą więc zdecydowanie po stronie Polaka. Wiele wskazuje na to, że to właśnie on pierwszy zgasi światło swojemu rywalowi, tradycyjnie w 1. rundzie.

Nasz typ:
Michał Andryszak wygra
kurs: 1,15
Typuj w TOTALbet

Kamil Kraska – Tato Primera – typy

Starcie polsko-hiszpańskie w limicie umownym 79 kg. Kamil Kraska powraca do klatki po wygranej na punkty nad solidnym Jose Barriosem (9-3, 7 KO, 2 Sub), dzięki czemu przedłużył swoją serię zawodowych zwycięstw do 6 pojedynków. Zanim przeszedł na zawodowstwo, Ostrowianin święcił triumfy w amatorskim MMA – zdobył nawet tytuł mistrza Polski. Legitymuje się rekordem 7-1 (3 KO, 3 Sub). Ma 24 lata i 177 cm wzrostu. Jego rywal nosi przydomek „El Espactaculo”, który świadczy o jego widowiskowym stylu walki. Zanim trafił do FEN, stoczył 4 pojedynki w organizacji Oktagon u naszych południowych sąsiadów. Jego profesjonalny rekord to 15-12. Aż 12 swoich wygranych notował przed czasem, w tym 10 przez KO/TKO. Ma 30 lat. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest Polak, który zawalczy w swoim rodzimym mieście. Należy się spodziewać, że mocno zmotywowany Kraska rozprawi się z Hiszpanem przed czasem.

Nasz typ:
Kamil Kraska wygra
kurs: 1,38
Typuj w TOTALbet

Ekaterina Shakalova – Yulia Kutsenko – typy

Historyczny, bo pierwszy, pojedynek o pas mistrzowski kobiet w organizacji FEN. Odbędzie się on w kategorii koguciej. Będzie to starcie grapplerki z kickbokserką, co dodaje temu starciu dodatkowego smaczku. Pierwszy ze stylów reprezentować będzie Ukrainka Ekaterina Shakalova – była mistrzyni świata w grapplingu. Legitymuje się znakomitym bilansem 6 wygranych (1 KO, 3 Sub) i 1 porażki. Stoczyła trzy walki z mocnymi polskimi zawodniczkami i wszystkie wygrała. Ma 24 lata, 158 cm wzrostu i zasięg 159 cm. Jej rywalka pochodzi z Rosji i z powodzeniem łączy występy w MMA i boksie. Jej bilans w pierwszej z wymienionych dyscyplin jest co prawda ujemny (6-7), jednak warto zauważyć, że dwa swoje ostatnie pojedynki wygrała. Ma 32 lata, 161 cm wzrostu i tyle samo zasięgu ramion. Mimo iż jest bardziej doświadczona od Shakalovej, będzie zdecydowanym underdogiem tej walki. Obstawiam, że Ukrainka rozstrzygnie tej pojedynek na swoją korzyść, prawdopodobnie kończąc swoją rywalkę w parterze.

Nasz typ:
Ekaterina Shakalova wygra
kurs: 1,13
Typuj w TOTALbet

Wojciech Kawa – Kamil Mosgalik – typy 

Walka w dywizji lekkiej. Dla mającego za sobą niezwykle bogatą karierę amatorską Wojciecha Kawy będzie do już trzeci pojedynek w FEN. Jak dotąd, w organizacji tej jeszcze nie przegrał, notując zwycięstwa z Mikołajem Lewandowskim (0-1) i Denisem Zarownym (1-1). Szczecinianin trenuje w swoim rodzimym mieście, w słynnych Berserkersach. Ma 26 lat i 184 cm wzrostu. Skrzyżuje on rękawice z mającym znacznie większe doświadczenie w profesjonalnym MMA Kamilem Mosgalikiem. Popularny „Kurczak” stoczył już 10 zawodowych pojedynków, z których po 5 wygrał (1 KO, 4 Sub) i przegrał. W ubiegłym roku stoczył dwie zwycięskie walki. Na co dzień trenuje w zabrzańskim klubie Dybol Team. Ma 26 lat i 176 cm wzrostu. Nie ulega wątpliwości, że faworytem tego starcia jest „Coffee”, który uznawany jest za spory talent. Typuję, że zdoła rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść, jednak niewykluczone, że będzie potrzebował do tego decyzji sędziów.

Nasz typ:
Wojciech Kawa wygra
kurs: 1,17
Typuj w TOTALbet

Mateusz Rajewski – Giorgi Esiava – typy

Pojedynek w umownym limicie wagowym 68,5 kg. Dla obydwu fighterów będzie to debiut pod sztandarem organizacji FEN. Mateusz Rajewski, to członek słynnego kickbokserskiego klanu Rajewskich – jego bracia, Sebastian i Łukasz, z powodzeniem występują w KSW. Dla „Butchera” będzie to piąty zawodowy pojedynek – jego dotychczasowy bilans to 2 zwycięstwa (1 KO) i 2 porażki. Do tej pory, występował głównie na galach PLMMA. Ma 28 lat, 178 cm wzrostu i zasięg 171 cm. Dla jego przeciwnika, 23-latka z Lublina będzie to już siódmy profesjonalny występ – jego rekord to 4-2 (1 KO, 3 Sub). Zasłynął efektownym poddaniem Dominika Tkaczyka (1-2, 1 Sub) na gali Madness Cage Fighting, za które został uhonorowany branżowym Heraklesem. Ma 177 cm wzrostu i zasięg ramion wynoszący 180 cm. To właśnie Esiava ma lepsze notowania u bukmacherów, co nie powinno dziwić – jest w końcu uznawany za spory talent. Najpewniej wykorzysta braki swojego rywala w parterze i zdoła go poddać.

Nasz typ:
Giorgi Esiava wygra
kurs: 1,35
Typuj w TOTALbet

Kamil Wojciechowski – Kornel Zapadka – typy

Pojedynek zapaśnika z grapplerem. Pierwszy z wymienionych, to Kamil Wojciechowski. Fighter z Rudy Śląskiej stoczył jak dotąd cztery profesjonalne pojedynki, z których wszystkie zdołał rozstrzygnąć na swoją korzyść, za każdym razem kończąc swoich rywali przed czasem – 3 razy przez TKO/KO i 1 raz przez poddanie. W FEN zadebiutował w październiku – pokonał wówczas przez TKO w 1. rundzie doświadczonego Łukasza Klingera (9-6, 4 KO, 4 Sub). Jego kolejny rywal, Kornel Zapadka, to jeden z najbardziej utytułowanych polskich grapplerów. 44-latek to wielokrotny mistrz świata w BJJ. Szerzej polskiej publiczności dał się jednak poznać dopiero pod koniec ubiegłego roku, gdy wystąpił na gali MMA VIP 3, przegrywając ze znakomitymi Michałem Pasternakiem (15-6, 5 KO, 4 Sub). Zawodnik z Koszalina ma 183 cm wzrostu i legitymuje się rekordem 9-3 (9 Sub) w MMA. Mimo iż „Kornik” jest zawodnikiem niebezpiecznym, do walki ze znacznie młodszym rywalem podejdzie z pozycji zdecydowanego underdoga. Należy spodziewać się, że „Gleba” wygra ten pojedynek, tak jak ma w zwyczaju, a więc przed czasem.

Nasz typ:
Kamil Wojciechowski wygra
kurs: 1,12
Typuj w TOTALbet

Jacek Jędraszczyk – Kacper Bróździak – typy

Pojedynek w limicie wagowym -80 kg. Zobaczymy w nim pochodzącego z Ostrowa Wielkopolskiego Jacka Jędraszczyka. Reprezentant gospodarzy legitymuje się solidnym rekordem 7 zwycięstw i 3 porażek. Dwukrotnie wygrywał z rywalami przez nokaut. 35-latek miał jednak dłuższy rozbrat z MMA – po raz ostatni walczył w sierpniu 2020 roku. Ma na koncie wygraną z Cezarym Oleksiejczukiem (8-2, 3 KO, 2 Sub) – mistrzem FEN w wadze półśredniej. Jego rywal stoczy pierwszy zawodowy pojedynek FEN. Po raz ostatni zawalczył w czerwcu ubiegłego roku na gali organizacji Babilon MMA. Przegrał wówczas z mocnym Łukaszem Siwcem (6-1, 1 KO, 5 Sub). Tczewianin legitymuje się rekordem 4-2 (3 Sub). Specjalizuje się głównie w walce w parterze. Obstawiam, że znacznie młodszy zawodnik z Tczewa sprawi w tym pojedynku niespodziankę i pokona bardziej doświadczonego rywala, który miał w ostatnim czasie dłuższą przerwę od profesjonalnych startów.

Nasz typ:
Kacper Bróździak wygra
kurs: 2,45
Typuj w TOTALbet

Damian Ostęp – Michał Grzesiak – typy

Jedyna tego wieczoru walka w formule K-1. Zobaczymy w niej dwóch doświadczonych i bardzo mocnych zawodników, którzy stoczą bój w limicie umownym -88 kg. Legitymujący się bilans 15-6 Damian Ostęp trenuje w szczecińskich Berserkersach i ma na koncie również występy w formule MMA. Największe sukcesy odnosi jednak w kickboksingu – w 2018 roku został mistrzem świata federacji WFMC. Ma 183 cm wzrostu i 181 cm zasięgu ramion. Jego przeciwnikiem będzie Michał Grzesiak, który zawalczy przed własną publicznością. W ubiegłym roku został mistrzem świata kickboskerskiej federacji WAKO. Jego profesjonalny bilans to 10-5. Ma 191 cm wzrostu. Bukmacherzy nieco większe szanse na wygraną dają Ostrowianinowi, który w ostatnim czasie sygnalizował doskonałą formę. Na jego korzyść przemawiać będą również warunki fizyczne oraz fakt, że zawalczy u siebie. Tym samym, typ na jego wygraną wydaje się mieć dobrą wartość.

Nasz typ:
Michał Grzesiak wygra
kurs: 1,43
Typuj w TOTALbet

Mateusz Olech – Jacek Kujtkowski – typy

Pojedynek na zasadach semi-pro, w których zakazane jest uderzanie łokciami, kopnięcia kolanami w głowę i tzw. „skrętówki”. Zobaczymy w niej doświadczonego zawodnika poznańskiego Ankosu, Mateusza Olecha. Występował on do tej pory głównie w amatorskich zawodach ALMMA, gdzie dorobił się znakomitego rekordu 12 wygranych i 3 porażek. Skrzyżuje on rękawie z pochodzącym z Grudziądza Jackiem Kujtkowskim, który na tym samym szczeblu legitymował się rekordem 6-3. Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia obydwu fighterów, nie jest niespodzianką, że faworytem bukmacherów, w dodatku dość zdecydowanym, jest Mateusz Olech. Chociaż na tym poziomie często dochodzi do niespodzianek, obstawiam, że jego doświadczenie zaprocentuje i zapewni mu wygraną.

Nasz typ:
Mateusz Olech wygra
kurs: 1,57
Typuj w TOTALbet

Igor Terlecki – Jakub Owczarek – typy

Pierwszy pojedynek tej gali, który podobnie jak walka Olech – Kujtkowski odbędzie się na zasadach semi-pro. W starciu tym zobaczymy dwóch ciekawie zapowiadających się fighterów, którzy reprezentują skrajnie różne style walki. Igor Terlecki specjalizuje się w boksie, w którym święcił sukcesy amatorskie. Obecnie trenuje w szczecińskich Berserkersach i trzeba przyznać, że wychodzi mu to dobrze – na gali FEN 36 sensacyjnie pokonał Patryka Buczkowskiego. Jego rywal również miał okazję walczyć z mocnymi przeciwnikami, jednak wyłącznie w czasach amatorskich – dorobił się w tym czasie rekordu 7 wygranych i 3 porażek. Specjalizuje się w BJJ, w którym odnosił sukcesy na szczeblu krajowym. Faworytem bukmacherów jest jednak Terlecki. Biorąc pod uwagę jego wygraną nad Buczkowskim trudno się z nimi nie zgodzić.

Nasz typ:
Igor Terlecki wygra
kurs: 1,47
Typuj w TOTALbet

FEN 38 – transmisja

Gala FEN 38 jest dostępna do obejrzenia na kanałach sportowych platformy Polsat Box. Nie ma więc konieczności wykupowania PPV, jednak, jeśli nie mamy w abonamencie sportowych kanałów Polsatu, to istnieje możliwość wykupienia ich na platformie streamingowej Polsat Box Go.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close