FEN 28 Lotos Fight Night – kursy bukmacherskie

13 czerwca będziemy świadkami 28. gali Fight Exclusive Night, czyli jednej z największych organizacji MMA w naszym kraju. Będzie można obejrzeć ją wyłącznie poprzez wykupienie usługi pay-per-view, ponieważ z jasnych przyczyn odbędzie się bez udziału publiczności. Patrząc na kartę walk wydaje się, że warto rozważyć tę inwestycję, tym bardziej, że tego wieczoru obejrzymy aż dwie walki o pas. FEN 28 zapowiada się również ciekawie pod względem typerskim, a jeśli i Ty planujesz obstawienie pojedynków tej gali, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

FEN 28 Lotos Fight Night – kursy bukmacherskie

Na początek przyjrzyjmy się kursom na poszczególne pojedynki tego wieczoru.

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
K. Pudzianowski1.38FortunaP. Szeliga3.0STS/forBET
M. Rębecki1.13Fortuna/forBET/eWinnerF. Silva5.50STS
Sz. Bajor1.22Fortuna/forBETO. Thompson4.15STS
R. Kijańczuk1.92FortunaM. Wójcik1.86STS/forBET
Sz. Dusza1.22Fortuna/forBETK. Koziorzębski4.15STS
M. Sianos2.15STSA. Pałasz1.77forBET
D. Zadora1.30Fortuna/forBET/eWinnerP. Sokół3.50STS
A. Bekus1.35FortunaS. Firlej3.40eWinner
M. Kita1.65FortunaI. Pokrajac2.60STS
Ł. Charzewski1.65FortunaK. Formela2.35forBET

Kursy sprawdzone 09.06.2020 o godz. 14.30

Duża części walk gali FEN 28 Lotos Fight Night, ma zdaniem bukmacherów swoich zdecydowanych faworytów. Są wśród nich Mateusz Rębecki, Krystian Pudzianowski, Szymon Bajor, Szymon Dusza, Dominik Zadora oraz Anita Bekus. Pozostałe pojedynki „na papierze” zapowiadają się jako znacznie bardziej zacięte, w szczególności starcia Rafała Kijańczuka z Marcinem Wójcikiem oraz Marcina Sianosa z Adamem Pałaszem.

FEN 28 – karta walk

W karcie walk FEN 28 znalazły się następujące pojedynki:

  • Waga lekka (walka o pas):

Mateusz Rębecki (10-1, 5 KO, 4 SUB) vs Fabiano Silva (30-12-1, 11 KO, 12 SUB)

  • Waga ciężka:

Krystian Pudzianowski (1-0, 1 KO) vs Piotr Szeliga (0-0)

  • Waga ciężka (walka o pas):

Szymon Bajor (20-8, 8 KO, 9 SUB) vs Oli Thompson (20-12, 12 KO, 4 SUB)

  • Waga półciężka:

Rafał Kijańczuk (8-2, 8 KO) vs Marcin Wójcik (12-7, 5 KO, 5 SUB)

  • Waga ciężka:

Michał Kita (18-11-1, 10 KO, 5 SUB) vs Igor Pokrajac (29-14-1NC, 16 KO, 9 SUB)

  • Waga półśrednia:

Szymon Dusza (8-4, 6 KO, 1 SUB) vs Kacper Koziorzębski (5-2, 3 KO)

  • Waga ciężka:

Marcin Sianos (4-4, 4 KO) vs Adam Pałasz (4-0, 3 KO, 1 SUB)

  • Waga lekka:

Łukasz Charzewski (8-1, 2 KO, 2 SUB) vs Kacper Formela (9-3, 3 KO, 3 SUB)

  • Waga półśrednia (K-1):

Dominik Zadora (23-8) vs Piotr Sokół (15-7)

  • Waga musza:

Anita Bekus (2-1, 1 KO) vs Sylwia Firlej (0-0)

Najciekawiej zapowiadają się trzy ostatnie walki tego wieczoru, a stawką dwóch z nich będą pasy mistrzowskie FEN. W pojedynku wieczoru o tytuł mistrzowski wagi lekkiej zmierzą się Mateusz Rębecki i Brazylijczyk Fabiano Silva. W klatce zobaczymy również Krystian Pudzianowskiego, który swój drugi zawodowy pojedynek stoczy z debiutującym w zawodowym MMA Piotrem Szeligą. Wreszcie o pas kategorii ciężkiej zmierzą się Szymon Bajor oraz znany z KSW Oli Thompson.

FEN 28 – analiza walk gali

Kibiców, którzy zdecydują się wykupić pay-per-view czekają ogromne sportowe emocje. Na dodatkowe atrakcje liczyć mogą również typerzy. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy analizy najciekawszych pojedynków wieczoru.

Mateusz Rębecki – Fabiano Silva

Niezwykle ciekawie zapowiadająca się walka wieczoru o pas FEN w wadze lekkiej. Zobaczymy w niej popularnego „Chińczyka”, a więc Mateusza Rębeckiego oraz doświadczonego Brazylijczyka, Fabiano “Jacarezinho” Silvę. Stawką pojedynku, jak już wspomniałem wcześniej, będzie pas w dywizji lekkiej.

Broniący tytułu Rębecki swój dalekowschodni przydomek zawdzięcza licznym występom w Państwie Środka. Nie przeszkodziło mu to święcić triumfów, również w Polsce, gdzie uważany jest za jednego z najlepszych przedstawicieli dywizji lekkiej. W swojej profesjonalnej karierze wygrał 10 pojedynków (5 KO, 4 Sub), przegrywając przy tym zaledwie 1 raz, w dodatku blisko 6 lat temu. Swój ostatni pojedynek stoczył na gali FEN 27 z Magomedem Magomedovem, którego znokautował w 2. rundzie. Zawodnik szczecińskiego Berserkers Team ma 27 lat i mierzy 170 cm wzrostu. Jego podstawową specjalizacją jest brazylijskie ju-jitsu.

„Jacerzinho” to zawodnik, który już miał okazję prezentować się przed polską publicznością – w 2016 uległ Arturowi Sowińskiemu podczas KSW 34, a rok temu jego pojedynek z Adrianem Zielińskim został przerwany na skutek kontuzji Silvy. Była to ostatnia zawodowa walka, którą stoczył Brazylijczyk. Może się on pochwalić bilansem 30 zwycięstw (11 KO, 12 Sub), 12 porażek i remisu. Na rozkładzie ma takich zawodników jak Nilson Pereira, Dragan Desic, Lucas Pivatto czy Paulo Machado.

Zdecydowanym faworytem tej walki wydaje się Polak, który z walki na walki prezentuje się coraz lepiej i niewykluczone, że już niedługo upomną się o niego większe federacje. Z kolei jego rywal wraca do klatki po dłuższej przerwie i jego forma jest jedną wielką niewiadomą, jednak faktem jest, że od dłuższego czasu nie potrafi nawiązać do najlepszych lat swojej kariery. Porażka popularnego „Chińczyka” byłaby więc sporą niespodzianką.

Krystian Pudzianowski – Piotr Szeliga

Drugą walką wieczoru będzie pojedynek zawodników dopiero rozpoczynających swoją przygodę w świecie MMA, którzy jednak już teraz cieszą się sporą popularnością, w dużej mierze za sprawą obecności w mediach. Dlatego też walkę Krystiana Pudzianowskiego z Piotrem Szeligą można nazwać „freak fightem”, nawet jeśli obydwaj są od dłuższego czasu powiązani ze światem sportu.

Młodszego z braci Pudzianowskich mogliśmy zobaczyć podczas gali Free Fight Federation. Znokautował wówczas Radosława Słodkiewicza w 2. rundzie, a jego występ został wysoko oceniony przez ekspertów od MMA. Występ na FEN ma być dla niego prawdziwą próbą umiejętności i być może przepustką do walk z coraz lepszymi zawodnikami. Najpierw będzie jednak musiał rozprawić się z Piotrem Szeligą.

Jego najbliższy rywal to były hokeista, który przez lata grał w zespole UKH Dębica. Od dłuższego czasu spełnia się jako trener personalny i motywator. Swoje największe sukcesy święcił jednak w sportach siłowych, więc niewykluczone, że drzemię w nim spory potencjał. Póki co, jego umiejętności są jednak sporą niewiadomą – występ na najbliższej gali FEN będzie dla niego debiutem w profesjonalnym MMA.

Stawką tego pojedynku niezbyt doświadczonych fighterów będzie przepustka do poważniejszych pojedynków. Faworytem wydaje się Pudzianowski, który miał już okazję zadebiutować w klatce. Faktem jest jednak, że obstawianie jego wygranej wiąże się ze sporym ryzykiem, tym bardziej, że nie wiadomo na co stać jego rywala.

Szymon Bajor – Oli Thompson

Walka o pas wagi ciężkiej. W klatce zobaczymy dwóch niezwykle doświadczonych fighterów, którzy mieli okazję walczyć dla dużych globalnych organizacji mieszanych sztuk walki.

32-letni Szymon Bajor rozpoczął swoją zawodową karierę 10 lat temu na zawodach w Rzeszowie. Pierwszych pięć swoich pojedynków z mniej znanymi zawodnikami wygrał. Ma na swoim koncie walki z wysokiej klasy fighterami, takimi jak Marcin Tybura czy Aleksandr Jemelianienko. Stoczył 28 zawodowych pojedynków, z których 20 wygrał (8 KO, 9 Sub) i 8 przegrał. Mierzy 189 cm. W swoim dorobku ma mistrzostwo PLMMA oraz ćwierćfinał turnieju japońskiej federacji RIZIN.

Jego rywal polskiej publiczności dał się poznać przede wszystkim za sprawą pojedynków dla organizacji KSW, gdzie walczył m. in. z Karolem Bedorfem oraz Mariuszem Pudzianowskim. Co prawda pojedynki z czołowymi polskimi ciężkimi przegrał, jednak na rozkładzie ma innych zawodników z naszego kraju, w tym m. in. Tomasza Kamieńczyka, Kamila Walusia oraz Kamila Bazelaka. Swój ostatni pojedynek stoczył na KSW 51. Przegrał wówczas przez KO z Ante Deliją. Bilans 40-latka to 20 zwycięstw (12 KO, 4 Sub) i 12 porażek.

Bukmacherzy faworyta tego pojedynku zgodnie upatrują w Bajorze. Największą przewagą Polaka będzie przede wszystkim wiek – jest 8 lat młodszy od swojego rywala. Poza tym ma za sobą serię 3 wygranych pojedynków z rzędu, co dobrze świadczy o jego aktualnej formie. Polecam więc stawiać na wygrana Szymona Bajora przed czasem.

Rafał Kijańczuk – Marcin Wójcik

Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek dwóch cenionych przedstawicieli dywizji półciężkiej, Rafała Kijańczuka i Marcina Wójcika. Obydwaj wejdą do klatki po wygraniu swoich ostatnich pojedynków. Ich starcie na FEN 28 będzie eliminatorem do walki o pas z Adamem Kowalskim.

27-letni Kijańczuk ma za sobą bardzo ciężki rok 2019, w którym po raz pierwszy poczuł gorycz porażki. Jego pogromcami byli Khadia Ibragimov, który znokautował go na gali M-1 Challenge oraz Adam Kowalski, który poddał go na FEN 25. Na kolejnej gali tej organizacji „Kijana” powrócił jednak na zwycięską ścieżkę pokonując Marcina Zontka przez KO w 1. rundzie. Pochodzący z Chełma zawodnik może pochwalić się bilansem 8 wygranych (8 KO) i 2 porażek. Większość swoich walk stoczył za granicą, głównie dla wspomnianego wcześniej M-1 Challenge.

Jego rywal to dla odmiany zawodnik, który większość swoich walk stoczył dla czołowych polskich organizacji, w tym dla KSW, gdzie był postacią rozpoznawalną – walczył m. in. z Tomaszem Narkunem i Scottem Askhamem. Pochodzący z Piły „Gigant” może pochwalić się 12 zawodowymi zwycięstwami (5 KO, 5 Sub). Ma na swoim koncie również 7 porażek, jednak ponosił je głównie z rąk wysokiej klasy fighterów. Ma 30 lat i zaliczany jest do czołówki tej dywizji w Polsce

W przypadku tego pojedynku dość trudno jest wytypować faworyta. Obydwaj zawodnicy mają za sobą pojedynki dla mocnych organizacji i wygrane nad mocnymi zawodnikami. Stawiam jednak na Kijańczuka, który walkami w Rosji wyrobił sobie markę bardzo solidnego fightera i teraz ma apetyt na sukcesy w Polsce.

Michał Kita – Igor Pokrajac

Pojedynek dwóch niezwykle znanych przedstawicieli europejskiego MMA. Zarówno Michał Kita jak i Chorwat Igor Pokrajac są prawdziwymi legendami wagi ciężkiej w swoich ojczystych krajach.

40-letni Michał Kita jest obecny na zawodowych ringach od 2006 roku, a więc od czasów, w których MMA w Polsce było zaledwie w powijakach. Podczas swojej długiej kariery miał okazję walczyć dla czołowych organizacji MMA na świecie, w tym dla Bellatora, M-1 Global czy KSW. Wygrywał z takimi zawodnikami jak Aleksiej Olejnik, Valentijn Overeem, czy Toni Valtonen. Walczył również o tytuł KSW, jednak musiał uznać wyższość Karol Bedorfa. Jego bilans w zawodowym MMA to 18 zwycięstw (9 KO, 6 Sub), 11 porażek i 1 remis.

Jego najbliższy rywal również może pochwalić się ogromnym doświadczeniem. 41-letni Pokrajac ma za sobą występy m. in. w KSW i UFC. W tej drugiej organizacji miał okazję mierzyć się z Janem Błachowiczem w dywizji półciężkiej, jednak przegrał ten pojedynek jednogłośnie na punkty. Po tym starciu miał blisko 3 lata przerwy od zawodowego sportu. Swoje dwa ostatnie stoczył w zeszłym roku dla serbskiego SBC, notując po porażce i zwycięstwie. Jego zawodowy bilans to 29 (16 KO, 9 Sub) wygranych i 14 porażek.

Ten pojedynek weteranów MMA to kolejna walka, w której nie jest łatwo wskazać zdecydowanego faworyta. Faktem jest, że obydwaj mają swoje lata, jednak nabyte przez lata doświadczenie może zagwarantować ogromne emocje i pojedynek na wysokim poziomie. Liczę na wygraną popularnego „Masakry”, który w ostatnim czasie miał więcej okazji do walki klasowymi rywalami, dzięki czemu powinien być do tego pojedynku lepiej przygotowany fizycznie i mentalnie.

Obstawiaj UFC, KSW, FEN i Fame MMA u legalnych bukmacherów!

MMA to obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, zarówno wśród widzów, jak i typerów. Jeśli jesteś fanem sportów walki i chcesz spróbować swoich sił w obstawianiu, to powinieneś skorzystać z usług jednego z licencjonowanych bukmacherów online, takich jak Fortuna, STS, forBET czy eWinner. Poza możliwością obstawiania najciekawszych walk, zyskasz szansę na skorzystanie na wysokim bonusie powitalnym. Pamiętaj, że jeśli przy rejestracji podasz jeden z naszych kodów promocyjnych, będziesz mógł cieszyć się wyższym bonusem, freebetami i innymi atrakcjami!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close