FEN 27 – Kursy bukmacherskie

FEN 27 - kursy

W sobotę 18 stycznia 2020 roku w Szczecinie odbędzie się 27. odsłona gali federacji Fight Exclusive Night. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać w Polsacie Sport Fight, Polsacie Sport Extra oraz w Super Polsacie.

Pełna karta walk podczas tego wydarzenia prezentuje się następująco:

 • Walka o pas wagi lekkiej: Mateusz Rębecki Magomed Magomedov
 • Waga półciężka: Wojciech JanuszAdam Kowalski
 • Waga ciężka: Marcin SianosKirill Kornilov
 • Waga musza pań: Katarzyna LubońskaEva Dourthe
 • Waga kogucia: Sebastian RomanowskiRildeci Lima Dias
 • Waga do 70 kg w formule K-1: Marcin Parcheta Gor Harutjunjan
 • Waga półśrednia: Kamil GniadekMichał Balcerczak
 • Waga półciężka: Michał Gutowski Łukasz Sudolski
 • Waga kogucia: Patryk Trytek Mariusz Joniak
 • Waga półśrednia: Jacek JędraszczykSamuel Vogt

W pojedynku wieczoru, którego stawką będzie pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej zmierzą się Mateusz Rębecki oraz Rosjanin Magomed Magomedov. Pasa bronić będzie Polak, który jest jego właścicielem od blisko dwóch lat. W klatce FEN zobaczymy także Wojciecha Janusza, który zmierzy się z Adamem Kowalskim; Marcina Sianosa i Kirilla Kornilova, którzy zawalczą w dywizji ciężkiej, Katarzynę Lubońską, która w wadze muszej zawalczy z Evą Dourthe; Sebastana Romanowskiego i Rildeciego Limę Diasa, a także Patryka Trytka i Mariusza Joniaka w wadze koguciej; Kamila Gniadka i Michała Balcerczaka, którzy skrzyżują rękawice w kategorii półśredniej; Michała Gutowskiego oraz Łukasza Sodolskiego w dywizji półciężkiej; wreszcie Jacka Jędraszczyka i Samuela Vogta, którzy stoczą pojedynek w wadze półśredniej. W karcie przewidziano również walkę w formule K1 w limicie 70 kg pomiędzy Marcinem Parchetą i Gorem Harutjanjanem.

Jako że federacja FEN zyskuje coraz większą popularność, a przy tym walczący tam zawodnicy prezentują naprawdę wysoki poziom sportowy, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej hitowo zapowiadającej się gali w Szczecinie. Sprawdziliśmy kursy na poszczególne walki u legalnych polskich bukmacherów online i podjęliśmy się wytypowania faworytów poszczególnych pojedynków tego wieczora.

FEN 27 – kursy bukmacherskie

Zaczynamy od sprawdzenia kursów na pojedynki szczecińskiej gali:

Zawodnik 1 Najwyższy kurs Bukmacher Zawodnik 2 Najwyższy kurs Bukmacher
M. Rębecki 1.40 eWinner M. Magomedov 2.94 Fortuna/Totolotek
W. Janusz 1.75 Fortuna/forBET A. Kowalski 2.15 STS
M. Sianos 2.55 Totolotek K. Kornilov 1.63 Fortuna
K. Lubońska 1.50 STS/Totolotek/eWinner E. Dourthe 2.75 forBET
S. Romanowski 1.35 Fortuna/Totolotek/forBET R. Lima Dias 3.04 Totolotek
M. Parcheta 1.42 Totolotek G. Horutjanjan 2.95 forBET
K. Gniadek 1.25 Fortuna M. Balcerczak 4.05 forBET
M. Gutowski 3.57 forBET Ł. Sudolski 1.26 Totolotek
P. Trytek 1.65 Fortuna/forBET M. Joniak 2.25 STS/Totolotek/eWinner
J. Jędraszczyk 1.90 Fortuna S. Vogt 1.90 forBET

Kursy sprawdzone 15.01.2020 o godz. 11.00

Jak widać, duża część pojedynków ma swoich zdecydowanych faworytów. Mowa tu m. in. o Kamilu Gniadku, Łukaszu Sudolskim, Marcinie Parchecie czy Sebastianie Romanowskim. Za faworyta swojego pojedynku uchodzi również obrońca pasa w kategorii lekkiej, Mateusz Rębecki. Bukmacherzy wysoko oceniają także szanse Katarzyny Lubońskiej, Patryka Trytka, Kirilla Kornilova. Za najbardziej wyrównany pojedynek wieczoru „na papierze” uchodzi walka Jacka Jędraszczyka z Samuelem Vogtem.

Wytypuj wyniki walk FEN 27 bez ryzyka w Fortunie!

Bukmacher Fortuna należy do zdecydowanie najlepszych operatorów na polskim rynku zakładów wzajemnych. W jego ofercie znajdziemy zakłady na wszystkie znaczące wydarzenia sportowe. Klienci tego buka mogą również skorzystać z atrakcyjnej oferty powitalnej, na którą składa się m. in. darmowy zakład bez ryzyka. Promocja ta pozwala wysłać kupon, a jeśli okaże się nietrafiony, to gracz będzie mógł liczyć na zwrot środków. Nasz specjalny kod promocyjny Fortuna zwiększy wartość zakładu bez ryzyka.

FEN 27 – analiza pojedynków

Dowiedzmy się teraz nieco więcej na temat uczestników poszczególnych pojedynków i spróbujmy wytypować faworyta każdego z nich.

Mateusz Rębecki – Magomed Magomedov

Walką wieczoru podczas szczecińskiej gali będzie pojedynek o pas wagi lekkiej organizacji FEN pomiędzy broniącym tytułu Mateuszem Rębeckim a pretendentem Magomedem Magomedovem. Dla Polaka ewentualna wygrana nad rywalem z Rosji może zapewnić mu kontrakt w UFC, na który szczecinianin bardzo liczy. Nie ma wątpliwości, że posiada umiejętności, które pozwolą mu rywalizować z najlepszymi fighterami na świecie. Póki co, uważany jest za najlepszego zawodnika FEN bez podziału na kategorie wagowe.

Popularny „Chińczyk” to zawodnik kompletny. Od ponad 5 lat nie zaznał smaku porażki, a jego jedynym pogromcą był jak do tej pory Paweł Kiełek, który pokonał go podczas Fight Night Gryf Arena 2 przez KO w drugiej rundzie. W pokonanym polu pozostawił z kolei takich wojowników jak Dimitri Golbajew, Marian Ziółkowski, Łukasz Kopera czy Daguir Imawow. Jego ostatnim rywalem był z kolei Kaik Brito, którego pokonał przez KO podczas gali Battlefield 2 w Chinach. Rębecki mierzy 170 cm wzrostu. Wywodzi się z brazylijskiego ju-jitsu. Legitymuje się bilansem 9 wygranych (4 KO, 4 SUB) i 1 porażki. W tym roku skończy 28 lat.

Rywal szczecinianina jest od niego 15 cm wyższy, co bez wątpienia może okazać się jednym z jego głównych atutów w tej walce. W swojej karierze stoczył 14 walk, z których 12 zwyciężył, a 2 przegrał. 7 ze swoich pojedynków kończył przez poddanie, dzięki czemu dorobił się przydomka „Kobra”. Pochodzi z Magnitogorska. W tym roku skończy 30 lat. Wygrał pięć swoich ostatnich pojedynków.

Wiele wskazuje na to, że obrońcę tytułu czeka teraz bardzo trudny sprawdzian, jednak faktem jest, że aby dostać szansę w UFC musi najpierw udowodnić swoją wartość. Uważam, że zawodnik szczecińskich Berserkerów pokaże się z dobrej strony przed własną publicznością i wykona kolejny krok w kierunku amerykańskiej federacji MMA.

 • Nasz typ: wygrana Mateusza Rębeckiego po kursie 1,37 @Fortuna @STS @forBET

Wojciech Janusz – Adam Kowalski

Pojedynek dwóch wysoko notowanych polskich zawodników w dywizji półciężkiej. Stawką będzie możliwość walki o zwakowany przez Przemysława Mysiałę tytuł.

Doświadczony Adam Kowalski ma za sobą serię dwóch wygranych z rzędu – pokonywał kolejno Wojciecha Orłowskiego przez TKO, a w swojej ostatniej walce, będącej jednocześnie jego debiutem w FEN, pokonał przez duszenie w pierwszej rundzie Rafała Kijańczuka. Poza nim ma na rozkładzie takich zawodników jak Ireneusz Cholewa, Szymon Piątkowski i Arkadiusz Jędraczka. Ma 36 lat i mierzy 185 cm.

Z kolei Wojciech Janusz, znany również jako „Kulkinio” ma za sobą serię czterech wygranych z rzędu, które poprzedziły cztery kolejne porażki. Pojedynek z Kowalskim będzie dla niego szóstym pojedynkiem w FEN. W swojej ostatniej walce dla tej federacji rozprawił się z Michałem Gutowskim w 1. rundzie. Podobnie jak jego najbliższy rywal ma na rozkładzie Piątkowskiego i Jędraczkę. Dwukrotnie pokonał również Krzysztofa Pietraszka, z którym Kowalski przegrał. Janusz ma 29 lat i mierzy 183 cm wzrostu.

Faworytem tego pojedynku wydaje się być Wojciech Janusz, tym bardziej, że zawalczy przed własną publicznością. Wychowanek Berserkers Team jest w gazie, a do tego jest znacznie młodszy od swojego rywala. Powinien więc pokonać go przed czasem.

 • Nasz typ: wygrana Wojciecha Janusza po kursie 1,75 @Fortuna @forBET

Marcin Sianos – Kirill Kornilov

Kolejny pojedynek, w którym zobaczymy zawodnika pochodzącego z województwa zachodniopomorskiego, a dokładniej z Kołobrzegu, bo właśnie tam mieszka i trenuje Marcin Sianos. Stoczy on pojedynek w wadze ciężkiej z Kirillem Kornilovem.

Zawodnik kołobrzeskiej sekcji Berserkerów cztery swoje ostatnie pojedynki stoczył w FEN. Walczy jednak w kratkę – ostatnie 6 pojedynków na zmianę wygrywał i przegrywał. W ostatniej uległ Szymonowi Bajorowi. Ma 30 lat i mierzy 192 cm wzrostu

Dla jego rywala walka na FEN 27 będzie debiutem przed Polską publicznością. Rosjanin jest świetnym stójkowiczem, który może pochwalić się doświadczeniem w czołowej światowej federacji kick-bokserskiej GLORY. Jak dotąd odbył dwie zawodowe walki w MMA i obydwie zakończył przed czasem. Rosjanin ma świetne warunki fizyczne – mierzy 195 cm wzrostu.

Przed Marcinem Sianosem bardzo trudny sprawdzian. Chociaż jest znacznie bardziej doświadczony od swojego rywala, wydaje się, że nie będzie faworytem tej walki. Typuję wygraną Kornilova przed czasem.

 • Nasz typ: wygrana Kirilla Kornilova po kursie 1,63 @Fortuna

Katarzyna Lubońska – Eva Dourthe

W klatce FEN nie zabraknie miejsca również dla pań. Czołowa polska wojowniczka mieszanych sztuk walki rodem z Piły, Katarzyna Lubońska, zmierzy się z Francuzką Evą Duorthe. Faworytką tego pojedynku może być wyłącznie zawodniczka poznańskiego klubu Czerwony Smok, dla której będzie to drugi pojedynek w FEN.

 • Nasz typ: wygrana Katarzyny Lubońskiej po kursie 1,50 @Fortuna @STS

Sebastian Romanowski – Rildeci Lima Dias

Pojedynek w wadze koguciej, w którym zobaczymy mającego za sobą występy w KSW Sebastiana Romanowskiego oraz niezwykle doświadczonego Brazylijczyka Rildeciego Limę Diasa. Większe szanse wydaje się mieć 5 lat młodszy zawodnik ze Stargardu Szczecińskiego, tym bardziej, że jego rywal z ostatnich 5 walk przegrał aż 4 i powoli wybiera się chyba na sportową emeryturę.

 • Nasz typ: wygrana Sebastiana Romanowskiego po kursie 1,35 @Fortuna @Totolotek @forBET

Marcin Parcheta – Gor Harutjunjan

Jedyny pojedynek tego wieczoru w formule K-1. W pojedynku Marcina Parchety z walczącym pod czeską flagą Ormianinem Gorem Harutjunjanem zdecydowanym faworytem wydaje się Polak. Zawodnik ze Szczecina ma na swoim koncie liczne sukcesy na czele z tytułami mistrza świata w muay-thai i K1, a do tego zawalczy przed własną publicznością.

 • Nasz typ: wygrana Marcina Parchety po kursie 1,42 @Totolotek

Kamil Gniadek – Michał Balcerczak

Pojedynek dwóch 25-latków, których jednak dzieli przepaść, jeśli chodzi o doświadczenie w zawodowych mieszanych sztukach walki. Mimo iż pochodzący ze Szczecina Gniadek swoje ostatnie dwie walki dla FEN przegrał przez KO w 3. rundzie wydaje się, że jakiekolwiek inne rozstrzygnięcie niż jego wygrana będzie sporą niespodzianką. Wierzę, że będzie w stanie zakończyć ten pojedynek przez poddanie.

 • Nasz typ: wygrana Kamila Gniadka po kursie 1,25 @Fortuna

Michał Gutowski – Łukasz Sudolski

Pojedynek derbowy dwóch szczecinian w wadze półciężkiej. 36-letni Gutowski wraca do klatki FEN po dwóch porażkach, kolejno z Wojciechem Januszem i Marcinem Wójcikiem. Popularny „Gutek” nie ma od dłuższego czasu dobrej passy – w swoich 6 ostatnich pojedynkach odniósł tylko jedno zwycięstwo. Dla jego niepokonanego rywala będzie to debiut w FEN. Wcześniej zapisał na swoim koncie m. in. cztery wygrane w organizacji Babilon. Zdecydowanym faworytem wydaje się więc 10 lat młodszy Sudolski.

 • Nasz typ: wygrana Łukasza Sudolskiego po kursie 1,26 @Totolotek

Patryk Trytek – Mariusz Joniak

Początkowo rywalem niepokonanego Patryka Trytka podczas gali FEN 27 miał być Igor Wojtas, jednak doznał kontuzji i w jego miejsce wskoczył Mariusz Joniak, dla którego będzie to debiut w tej organizacji. Chociaż znacznie bardziej doświadczonym zawodnikiem jest bez wątpienia Joniak, wydaje się, że ciężko będzie mu pokonać utalentowanego rywala, tym bardziej, że pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego Trytek będzie mógł liczyć na wsparcie publiczności.

 • Nasz typ: wygrana Patryka Trytka po kursie 1,65 @Fortuna @forBET

Jacek Jędraszczyk – Samuel Vogt

Wieczór w Szczecinie rozpocznie się od mocnego uderzenia. W pojedynku zobaczymy dwóch walecznych fighterów z Polski. Pojedynek Jędraszczyka z Vogtem zapowiada się jako jeden z najbardziej zaciętych na tej gali i ciężko przewidzieć, kto wyjdzie z niego zwycięsko. Nieco większe szanse dajemy jednak znacznie młodszemu Vogtowi, który najpewniej będzie miał większe wsparcie ze strony widowni, gdyż pochodzi ze Świnoujścia.

 • Nasz typ: wygrana Samuela Vogta po kursie 1,90 @forBET

Typuj największe gale MMA u legalnych bukmacherów online!

Jeśli jesteś fanem MMA, a także innych dyscyplin sportowych i chciałbyś sprawdzić swoje umiejętności w obstawianiu meczów, to nie pozostaje nam nic innego, tylko polecić Ci usługi bukmacherów posiadających licencję polskiego Ministerstwa Finansów, takich jak STS, Fortuna, Totolotek, LVBET, Milenium, PZBUK czy eWinner. Każdy z tych bukmacherów daje Ci gwarancję, że za obstawianie u nich zakładów nie grożą Ci żadne konsekwencje. Ponadto, będziesz mógł zyskać środki na darmowe zakłady w ramach bonusu powitalnego, a jeśli w czasie rejestracji podasz jeden z dostępnych u nas kodów bonusowych, będziesz mógł liczyć na jeszcze więcej funduszy na zakłady za darmo!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close