Fame MMA 8 – kursy bukmacherskie

Ten tekst jest nieaktualny.

Sprawdź artykuł o gali Fame MMA 9, która odbędzie się 6.03.2021

Blonsky
BlonskyKurs 1,37Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 66%
VS
DubielKurs 2,70Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 34%
Dubiel

Włodarze organizacji Fame MMA nie zwalniają tempa! Ledwo opadły emocje po gali Fame MMA 7, a już zdążyliśmy poznać datę kolejnego wydarzenia, tym razem sygnowanego numerem „8”. Wiadomo, że gala ta odbędzie się 21 listopada 2020 roku, jednak to gdzie się odbędzie i czy będą mogli w niej wziąć udział widzowie pozostaje kwestią do ustalenia.

Poznaliśmy również część uczestników tego wydarzenia. Jasne stało się, że swój debiut w mieszanych sztukach walki zaliczy znany z hitu „Eluwina” youtuber i influencer Kacper „Blonsky” Błoński, a jego rywalem będzie Marcin Dubiel, który również wystąpi w klatce po raz pierwszy. Potwierdzono za to pojedynek Piotra Szeligi z Piotrem „Bestią” Piechowiakiem oraz Marcina „El Testosterona” Najmana z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim. W ostatnich dniach do karty walk dodano również pojedynki Filipa “Filipka” Marcinka i Michała „Soboty” Sobolewskiego oraz Pawła „Tyboriego” Tyborskiego i Gabriela „Araba” Al-Sulwiego, a także Maksymiliana „Wiewióra” Wiewiórki oraz Amadeusza „Ferrariego” Roślika. Karta walk została w końcu uzupełniona występami Alana Kwiecińskiego i Piotra Pająka, Gamou Falla i Macieja „Szewca” Szewczyka, Zusje Astafiewej i Dagmary Szewczyk, Mateusza „Hejtera” Słońskiego i Patryka „Mortalcia” Barana.

Gala Fame MMA 8 będzie dostępna do oglądania w systemie pay-per-view za pośrednictwem serwisu famemma.tv. Do tej pory cena za dostęp do transmisji wynosiła 19,99 PLN i niewykluczone, że i tym razem będzie ustalona na tym samym poziomie.

Fame MMA 8 – karta walk [aktualizacja]

W tym miejscu będziemy na bieżąco aktualizować listę pojedynków gali Fame MMA 8, aż do ustalenia pełnego line-up’u tego wydarzenia. Póki co potwierdzono następujące pojedynki:

  • Kacper „Blonsky” Błoński – Marcin Dubiel
  • Marcin „El Testosteron” Najman – Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
  • Filip „Filipek” Marcinek – Michał „Sobota” Sobolewski
  • Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – Amadeusz „Ferrari” Roślik
  • Paweł „Tybori” Tyburski – Gabriel „Arab” Al-Sulwi
  • Piotr „Szeli” Szeliga – Piotr „Bestia” Piechowiak
  • Alan Kwieciński – Piotr Pająk
  • Gamou Fall – Maciej „Szewcu” Szewczyk
  • Zusje Astafiewa – Dagmara Szewczyk
  • Mariusz „Hejter” Słoński – Patryk „Mortalcio” Baran

Kolejne walki zostaną ogłoszone już podczas kolejnej konferencji.

Fame MMA 8 – Kursy bukmacherskie

Legalny bukmacher Betclic zdążył już wystawić kursy na pierwsze zapowiedziane walki tej gali. Oto jak prezentuje się jego oferta:

Zawodnik 1KursZawodnik 2Kurs
K. Błoński1.37M. Dubiel2.70
P. Szeliga1.95P. Piechowiak1.70
K. Życiński1.33M. Najman2.90
F. Marcinek1.33M. Sobolewski2.90
P. Tyburski1.25G. Al-Sulwi3.30
A. Roślik1.48M. Wiewiórka2.35
P. Pająk1.37A. Kwieciński2.70
G. Fall1.20M. Szewczyk3.80
Z. Astefiewa1.42D. Szewczyk2.50
M. Słoński3.30P. Baran1.25
Kursy sprawdzone 19.11.2020

Na chwilę obecną faworytami bukmacherów są Piotr “Bestia” Piechowiak oraz Kasjusz “Don Kasjo” Życiński. Wysokie notowania ma również Paweł „Tybori” Tyburski oraz Filip „Filipek” Marcinek. Faworytem walki wieczoru jest z kolei Kacper „Blonsky” Błoński.

Kursy na Fame MMA 8 tylko w Betclic

Bukmacher Betclic i Fame MMA rozpoczęli współpracę podczas poprzedniej edycji gali youtuberów, raperów i influencerów. Zakłady na Fame MMA możesz obstawić wyłącznie u tego operatora, a przy okazji możesz skorzystać na atrakcyjnej ofercie powitalnej – bonusie w formie cashback w Betclic. Rejestrując się w Betclic używając naszego specjalnego kodu FMVIP na Fame MMA 8 gracz otrzyma wyższy cashback na start aż 550 zł.

Fame MMA 8 – typy bukmacherskie

Dowiedz się więcej na temat uczestników każdego z pojedynków Fame MMA 8 wraz z naszymi typami bukmacherskimi.

Kacper „Blonsky” Błoński – Marcin Dubiel

Jednym z najważniejszych wydarzeń Fame MMA 8 będzie debiut w klatce jednego z najpopularniejszych youtuberów w Polsce, Kacpra  „Blonsky’ego” Błońskiego, znanego szerszej publiczności jako autor hitów „Eluwina” i „Crusher”. Jego kanał na platformie YouTube śledzi kilkaset tysięcy ludzi, co czyni go prawdziwą osobistością internetową, która jest w stanie poprawić i tak już bardzo wysokie dochody Fame MMA z pay-per-view. O jego występie w tej organizacji mówi się już od Fame MMA 5, kiedy to pojawił się po raz pierwszy w oktagonie i wyzwał na pojedynek innego gwiazdora YT, Mateusza  „Trombę” Trąbką. Ostatecznie do tego pojedynku nie doszło. Włodarze Fame MMA ogłosili, że na 8. edycji tego wydarzenia Blonsky zmierzy się z innym youtuberem Marcinem Dubielem, dla którego również będzie to debiut w oktagonie. Main event będzie więc jednocześnie walką zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę w MMA. Miejmy nadzieję, że obydwaj przyłożą się do treningów i zobaczymy dobrą walkę w ich wykonaniu.

Marcin „El Testosteron” Najman – Kasjusz „Don Kasjo” Życiński

Marcin Najman stoczy na gali Fame MMA 8 swój kolejny ostatni pojedynek w karierze. Ciężko stwierdzić, czy tym razem dotrzyma słowa – w końcu po raz pierwszy zapowiadał zawieszenie rękawic na kołku w 2012 roku, po porażce z Robertem Burneiką (2-1, 1 Sub). Częstochowianin wraca do klatki Fame MMA po wygranej z Dariuszem „Lwem” Kaźmierczukiem (1-9, 1 KO), którego znokautował podczas ostatniej gali tej organizacji. Na chwilę obecną jego bilans w zawodowym MMA to 3 wygrane (2 KO, 1 Sub) i 5 porażek. Jego rywalem tym razem będzie niepokonany „Don Kasjo” (2-0, 1 Sub), który uważany jest za jednego z najbardziej utalentowanych wojowników Fame MMA i to w nim należy upatrywać faworyta tego starcia. Raczej mało prawdopodobne, by Marcin Najman zdoła w tym starciu przetrwać choćby jedną rundę.

Walka Kasjusza Życińskiego z Marcinem Najmanem to prawdopodobnie najbardziej sportowy main event w krótkiej historii gal FAME MMA. Organizacja, która początkowo była wyszydzana i traktowana przymrużeniem oka, dzisiaj jest najlepiej sprzedającym się w systemie Pay-Per-View cyklicznym wydarzeniem w Polsce. W starciu Życińskiego z Najmanem, zdecydowanym faworytem jest „Don Kasjo”. Walka odbędzie się na zasadach bokserskich, a zmierzy się w nim dwóch zawodników, których bazowym sportem jest właśnie boks. Lepszym pięściarzem z tej dwójki jest „Don Kasjo”, który ma za sobą m.in. występy w kadrze Polski w lidze World Series of Boxing. Życiński jest także młodszy, szybszy i co najważniejsze, ma naprawdę dobrą psychikę do sportów walki. W klatce zachowuje chłodną głowę i znakomicie odnajduje się przed kamerami. Najmanowi, przy jego ogromnych zdolnościach do wystąpień medialnych i autopromocji, często brakowało opanowania nerwów w klatce. Ciężko spodziewać się innego rozstrzygnięcia jak wygrana Życińskiego. Ciekawym typem na tę walkę wydaje się powyżej 1,5 rundy w Betclic po kursie 1,70. „Don Kasjo” nie ma ciężkich rąk i chociaż Najman na swoim koncie ma kilka ekspresowych porażek, to nie sądzę, żeby ta walka w formule pięściarskiej zakończyła się już w pierwszej rundzie – typuje Piotr Momot – zastępca redaktora naczelnego ringpolska.pl i nasz typer.

Najman
NajmanKurs 2,90Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 29%
VS
Don KasjoKurs 1,33Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 71%
Don Kasjo

Piotr Szeliga – Piotr „Bestia” Piechowiak

Pojedynek dwóch fighterów wagi ciężkiej, którzy do tej pory stoczyli po jednym zawodowym pojedynku – Piotr Szeliga rozprawił się na gali FEN 28 z Krystianem Pudzianowskim (1-1, 1 KO), który nie był w stanie wyjść na trzecią rundę pojedynku, a „Bestia” szybko znokautował Marcina Najmana podczas gali Fame MMA 6. Nie ma wątpliwości, że dużo większym wyzwaniem w swoim debiucie stanął Szeliga. Były hokeista toczył zacięty bój z młodszym bratem „Pudziana”, a obaj fighterzy byli po pojedynku skrajnie wyczerpani. Z kolei Piotr Piechowiak, który znany jest z zawodów strongman i kulturystyki nie miał jeszcze okazji zaprezentować pełni swoich umiejętności, gdyż „El Testosteron” nie postawił mu specjalnie trudnych warunków. Wydaje się, że w walce z 12 lat młodszym Szeliigą niekoniecznie będzie faworytem, szczególnie, jeśli walka potrwa dłużej niż jedna runda.

Filip „Filipek” Marcinek – Michał „Sobota” Sobolewski

Starcie dwóch popularnych raperów, których dzieli 17 lat różnicy. „Sobota” po zakończeniu kariery artystycznej poszukiwał ostatnio nowych wyzwań i wygląda na to, że postanowił skierować swoje zainteresowania ku sportowi. Nie wiadomo jakie umiejętności zademonstruje w klatce, jednak już sam jego wygląd budzi grozę i niewykluczone, że może pozytywnie zaskoczyć swoich fanów. Dla jego rywala będzie to z kolei już trzeci występ dla Fame MMA i mniej więcej wiemy już czego się po nim spodziewać. 25-latek przegrał z Dawidem „Rybą” Karasiem (1-0) przez niejednogłośną decyzję podczas Fame MMA 3, a następnie na Fame MMA 4 Łukasza „Tomba” Imielowskiego (0-1), tym razem jednogłośnie. W każdym razie „Filipek” jest na chwilę obecną faworytem bukmacherów w starciu ze znacznie starszym rywalem.

Filipek
FilipekKurs 2,90Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 29%
VS
SobotaKurs 1,33Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 71%
Sobota

Gamou Fall – Maciej „Szewcu” Szewczyk

Kolejny pojedynek z udziałem debiutanta. Gamou Fall, bo o nim mowa, to aktor i model znany przede wszystkim z epizodycznej roli taksówkarza w filmie Patryka Vegi pt. „Botoks”. Póki co, nie miał okazji brać udział w oficjalnych pojedynkach MMA, jednak wydaje się, że ma całkiem niezłe warunki fizyczne do uprawiania tego sportu – mierzy 188 cm wzrostu przy wadze około 80 kg. Fall ma 28 lat i na co dzień występuje na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu. Jego rywal znany jest z kolei przede wszystkim z występu w telewizyjnym show „Love Island” i ma za sobą występ w mieszanych sztukach walki – podczas Fame MMA 6 przegrał niejednogłośnie na punkty z Dawidem „Ambro” Ambroziakiem (2-1). Starcie to było niezwykle zacięte i „Szewcu” był momentami bliski pokonania swojego bardziej doświadczonego rywala. Mimo efektownego debiutu, Szewczyk nie będzie faworytem tego starcia – bukmacherzy o wiele większe szanse na wygraną dają Gamou Fallowi.

Paweł „Tybori” Tyburski – Gabriel „Arab” Al-Sulwi

Do klatki powróci również jeden z braci Tyburskich, który podczas Fame MMA dał bardzo dobry pojedynek z Arkadiuszem „Aroyem” Tańculą (2-1), dość nieoczekiwanie pokonując swojego bardziej doświadczonego rywala przez TKO w 2. rundzie. Dla „Tyboriego” będzie to drugie indywidualne starcie w mieszanych sztukach walki, jednak pokazywał już, że drzemie w nim naprawdę spory potencjał. Jego najbliższy rywal ma już doświadczenie w sportach uderzanych – jego bilans w MMA to 2 wygrane z innymi przedstawicielami środowiska hip-hopowego. Na galach Fight Exclusive Night pokonywał  kolejno Bartłomieja „Ruby’ego” Brzezińskiego (0-2) i Macieja „Wujka Samo Zło” Gnatowskiego (0-1), na galach organizacji Fight Exclusive Night. Do pojedynku z Tyburskim podejdzie jednak z pozycji zdecydowanego underdoga.

Warto także postawić na wygraną Pawła Tyburskiego w starciu z raperem Gabrielem Al-Sulwim, znanym lepiej jako Arab. Tyburski regularnie trenuje, jest silniejszy fizycznie i ma już kilka wygranych walk w klatce. Arab trzy lata temu udanie zadebiutował w MMA, ale jego umiejętności nie zrobiły dużego wrażenia. Tyburski aspiruje, aby stać się jedną z gwiazd organizacji FAME i będzie dążył do jak najszybszego zakończenia pojedynku. Kurs 1.55 w Betclic na wygraną Tyburskiego przez KO, TKO lub poddanie wydaje się być dobrą inwestycją. Do kuponu warto też dołożyć Kacpra Błońskiego, który powinien poradzić sobie z Marcinem Dubielem. Postawa obu gwiazd internetu, którzy debiutują w formule MMA jest zagadką, ale opierając się na zakulisowych doniesieniach o przebiegu przygotowań oraz oceniając ich naturalne atrybuty fizyczne, trudno sobie wyobrazić porażkę Błońskiego w tym zestawieniu. Wygrana Kacpra Błońskiego po kursie 1.30 w Betclic to bezpieczny typ – analizuje Piotr Momot.

Tybori
TyboriKurs 1,25Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 77%
VS
ArabKurs 3,30Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 23%
Arab

Alan Kwieciński – Piotr Pająk

Podczas gali Fame MMA 8 po raz pierwszy zobaczymy Piotra Pająka. Zawodnik z Bielska-Białej do tej pory występował wyłącznie w pojedynkach amatorskich, w których zwyciężył z Giuseppe Daveyem i przegrał z Patrykiem Rutą (1-1). Zawodnik DAAS Berserker’s Team Bialsko-Biała swój ostatni występ zanotował jednak dawno, bo w grudniu 2017 roku, więc jego obecna forma stoi pod znakiem zapytania. Alana Kwiecińskiego mogliśmy z kolei oglądać podczas marcowej gali Fame MMA 6, podczas której dość niespodziewanie przegrał z Arkadiuszem „Aroyem” Tańculą (2-1), mimo iż był bliski zakończenia tego pojedynku na swoją korzyść. Kwieciński ma doświadczenie w występach na galach cenionych polskich organizacji, takich jak FEN czy Armia Fight Night. Jego zawodowy bilans to 1 wygrana (1 KO) i 3 porażki. Wydaje się, że to właśnie zawodnik Ankosu będzie faworytem tego ciekawie zapowiadającego się pod względem sportowym starcia.

Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – Amadeusz „Ferrari” Roślik

Do klatki Fame MMA po występie na 7. edycji gali powrócą Maksymilian Wiewiórka i Amadeusz Roślik. Popularny „Wiewiór” podczas swojego ostatniego występu po raz kolejny rozprawił się z Kamilem „Hassim” Hassanem (1-2), potwierdzając jednocześnie, że jest jednym z najlepszych zawodników tej organizacji. Z kolei „Ferrari” znokautował potężnym soccer kickiem Adriana „Polaka” Polańskiego (1-2), jednak został za ten nielegalny cios zdyskwalifikowany, notując trzecią porażkę w karierze. Mimo to, po walce obydwaj zawodnicy zakopali topór wojenny i oficjalnie zakończyli trwający od dłuższego czasu konflikt. Na chwilę obecną faworytem bukmacherów jest Roślik, co wydaje się dość dziwne, tym bardziej, że „Wiewiór” dawał świetne walki z „Hassim” i Michałem Handke (1-0), a więc zawodnikami, którzy podobnie jak on zajmują się sportami walki na co dzień.  

Wiewiór
WiewiórKurs 1,48Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 63%
VS
FerrariKurs 2,35Postaw w BetclicSzanse na wygraną: 37%
Ferrari

Zusje Astafiewa – Dagmara Szewczyk

Starcie dwóch niezwykle atrakcyjnych zawodniczek. Zusje to oczywiście znana z teledysków Donatana Luxuria Astaroth, która zmieniła ksywę po tym jak przeszła duchową przemianę. Modelka i raperka ma już za sobą występ w Fame MMA – podczas Fame MMA 6 przegrała na punkty z Martą „Linkimaster” Linkiewicz (3-1). Mimo porażki Zusje wyszła do tego pojedynku niezwykle zmotywowana, a jej wejście na ring stało się internetowym viralem. Z kolei Dagmara Szewczyk będzie kolejną debiutantką na tej gali. Piękna influencerka i ring girl tym razem będzie miała okazję pokazać swoje umiejętności bezpośrednio w ringu. Nie jest, póki co faworytką bukmacherów, jednak miała wiele okazji, by podpatrywać najlepszych i niewykluczone, że zaprocentuje to w jej pierwszym występie w oktagonie.

Mariusz „Hejter” Słoński – Patryk „Mortalcio” Baran

Do klatki wróci również Mariusz „Hejter” Słoński, który spłatał wielu fanom zakładów bukmacherskich niemałego psikusa i pokonał Tomasza Olejnika (0-2) na Fame MMA 7. Przed swoim debiutem „Hejter” utrzymywał, że trenował przez 7 lat judo, jednak nie był zbyt przekonujący w swoich zapewnieniach. Ostatecznie wykazał się sporymi umiejętnościami, dominując faworyzowanego Olejnika w parterze i poddając go w 1. rundzie efektowną balachą. Jego kolejnym rywalem będzie youtuber Patryk „Mortalcio” Baran. Podczas konferencji między fighterami iskrzyło, jednak obydwaj czują się przed starciem pewni siebie. „Mortalcio” ma ponoć doświadczenie w boksie, przez co może przeważać w stójce. „Hejter” z kolei będzie miał najpewniej przewagę w parterze. Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest na chwilę obecną Patryk Baran.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close