Fame MMA 10 – kursy bukmacherskie

Sprawdź kursy i typy na walki w ramach gali Fame MMA 11, która odbędzie się 2 października 2021

Już 15 maja 2021 roku fani freak fighterskiej organizacji mieszanych sztuk walki Fame MMA, będą mogli po raz kolejny ekscytować się zmaganiami popularnych internetowych (i nie tylko) celebrytów. Najważniejszym wydarzeniem tego wieczoru będzie starcie pomiędzy niepokonanym Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim a Normanem Parkem. Zwycięzca tego pojedynku może liczyć na specjalną nagrodę – sztabkę złota o wadze 1 kilograma. 

Fame MMA 10 – karta walk

To jednak zaledwie jedno z wielu ekscytujących starć tego wieczoru. Pełna karta walk Fame MMA 10 prezentuje się następująco:

 • Pojedynek bokserski w limicie -83 kg: Kajsusz „Don Kasjo” Życiński (4-0, 1 Sub) – Norman „Stormin” Parke (28-7-1, 4 KO, 12 Sub, 1 NC)
 • Pojedynek w wadze półśredniej: Marcin Dubiel (0-1) – Cezary „Czaro” Nykiel (0-0)
 • Pojedynek o pas w wadze półśredniej: Dawid „Bocian” Malczyński (4-1, 2 KO) – Adrian „Polak” Polański (3-2)
 • Pojedynek w wadze półśredniej: Amadeusz „Ferrari” Roślik (1-4, 1 KO) – Mateusz „Haribo” Gąsiewski (0-0)
 • Walka o pas w wadze koguciej kobiet: Marta „Linkimaster” Linkiewicz (3-1, 2 KO) – Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk (1-0, 1 Sub)
 • Pojedynek w wadze półśredniej: Michał Gała (0-0) – Mikołaj Śmieszek (0-0)
 • Pojedynek w limicie -90 kg: Gabriel „Arab” Al-Sulwi (4-0, 2 KO) – Łukasz Lupa (2-1, 2 KO)
 • Pojedynek w wadze półśredniej: Piotr Pająk (1-2) – Gamou Fall (1-0, 1 Sub)
 • Pojedynek w wadze półciężkiej: Mateusz „Muran” Murański (0-0) – Arkadiusz „Aroy” Tańcula (2-1)
 • Pojedynek w wadze lekkiej: Dawid „Ambro” Ambroziak (2-1, 1 Sub) – Kamil „Hassi” Hassan (1-2, 1 KO)

Jubileuszowa gala Fame MMA 10 obfituje w niezwykle ciekawie zapowiadające się pojedynki. Organizatorzy przygotowali aż dwie walki o pas. W wadze półśredniej zobaczymy starcie broniącego tytułu Dawida Malczyńskiego z pretendentem Adrianem „Polakiem” Polańskim. Z kolei o pas w dywizji koguciej kobiet zmierzą się Marta „Linkimaster” Linkiewicz oraz Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk. Będziemy również świadkami kilku głośnych debiutów – w klatce po raz pierwszy wystąpią m. in. Cezary „Czaro” Nykiel, Michał Gała, Mikołaj Śmieszek oraz Mateusz „Muran” Murański.

Fame MMA 10 – kursy bukmacherskie

Bukmacherzy zdążyli wystawić kursy na pojedynki Fame MMA 10. Prezentują się one następująco:

Zawodnik 1KursZawodnikKurs
A. Tańcula1,18M. Murański3,85
D. Malczyński1,37A. Polański2,70
M. Gała1,60M. Śmieszek2,10
P. Pająk1,70G. Fall1,95
K. Hassan1,82D. Ambroziak1,82
Ł. Lupa3,50G. Al-Sulwi1,22
M. Gąsiewski4,25A. Roślik1,15
K. Wybrańczyk1,25M. Linkiewicz3,25
M. Dubiel2,35C. Nykiel1,48
K. Życiński2,65N. Parke1.38
Kursy sprawdzone 29.03.2021

Większość pojedynków Fame MMA 10 ma swoich faworytów. Pewniakami do wygranych są zdaniem bukmacherów Arkadiusz Tańcula, Amadeusz Roślik, Gabriel Al-Sulwi oraz Kamila Wybrańczyk. Wysokie notowania ma również debiutujący w tej organizacji Norman Parke. Jako najbardziej zacięty pojedynek zapowiada się starcie Kamila Hassana z Dawidem Ambroziakiem.

Fame MMA 10 – transmisja

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można obejrzeć Fame MMA 10, to odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna – transmisja z tej gali dostępna jest w systemie pay-per-view na stronie famemma.tv. Koszt dostępu to 19,99 PLN.

Fame MMA 10 – typy

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie przygotowali naszych typów na Fame MMA 10. Opisaliśmy wszystkie 10 walk, wraz z sylwetkami ich uczestników i wskazaliśmy naszych faworytów do wygrania każdej z nich.

Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs Norman Parke 

Pojedynek wieczoru w limicie 83 kilogramów odbędzie się na zasadach bokserskich. Zobaczymy w nim niepokonanego „Don Kasjo”, który w świadomości Polaków zaistniał jako rywal Marcina Najmana. Fighter z Iławy posiada spore doświadczenie, jeśli chodzi o pięściarstwo – ma na koncie przeszło 70 walk amatorskich oraz liczne sukcesy na szczeblu krajowym, w tym ćwierćfinał mistrzostw Polski Seniorów. Wystąpił również jako reprezentant Polski, w World Boxing Series. Jego osiągnięcia w sportach walki wyglądają jednak dość skromnie, jeśli porównamy go z jego najbliższym rywalem. Popularny „Stormin” ma na koncie 37 zawodowych walk w MMA, z których 28 wygrał (4 KO, 12 Sub), 7 przegrał, 1 zremisował, a jedna z jego walk (z Mateuszem Gamrotem) została uznana za nieodbytą. Irlandczyk z Północy ma na koncie występy w federacjach BAMMA, UFC i KSW. Zdaniem legalnych bukmacherów, Parke będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Pamiętajmy jednak, że jest to zawodnik, który specjalizuje się w parterze, więc nie będzie mógł skorzystać ze swojej najmocniejszej broni. Niemniej, po jego stronie stać będzie doświadczenie z pojedynków z najlepszymi fighterami na świecie.

 • Nasz typ: wygrana „Stormina” po kursie 1,38

Marcin Dubiel vs Cezary „Czaro” Nykiel

Co-main event Fame MMA 10 i debiut w oktagonie popularnego tik-tokera, Cezarego Nykiela, który skrzyżuje rękawice z Marcinem Dubielem. Obydwu fighterów łączy youtubowy Team-X, którego Dubiel jest byłym, a Nykiel obecnym członkiem. Warto pamiętać, że pierwszy z nich ma już za sobą debiut w tej federacji – podczas Fame MMA 8 został znokautowany przez Kacpra Błońskiego, nota bene również starego znajomego ze wspomnianego youtuberskiego składu. Z relacji w mediach społecznościowych wynika, że Dubiel ostro trenuje i w tym roku będzie dążył do rewanżu z Błońskim. Zadanie to nie będzie łatwe w realizacji, tym bardziej, że „Czaro” od lat ostro trenuje na siłowni. Faktem jest, że Dubiel ma sporą przewagę warunków fizycznych, jednak zdaniem bukmacherów, to jego rywal będzie zdecydowanym faworytem tego starcia.

 • Nasz typ: wygrana „Czara” po kursie 1,48

Dawid „Bocian” Malczyński vs Adrian „Polak” Polański 

Walka o pas mistrzowski Fame MMA w wadze półśredniej pomiędzy dwoma starymi znajomymi – będzie to już trzecie starcie Malczyński – Polański. Jak dotąd bilans ich pojedynków wynosi 1-1. Na Fame MMA 2 niejednogłośnie na punkty zwyciężył Malczyński, a na Fame MMA UK, identycznym werdyktem, wygrał „Polak”. Była to jak dotąd jedyna porażka w karierze popularnego „Bociana”, który w starciu tym będzie bronił tytułu. Początkowo miał on się zmierzyć z Maksymilianem Wiewiórką, jednak popularny „Wiewiór” będzie musiał ostatecznie poczekać na swoją szansę na zdobycie tytułu. Szansę na pas będzie za to miał Polański, który legitymuje się bilansem 3 wygranych i 2 porażek. Jego ostatni pojedynek zakończył się małym skandalem – jego rywal, Amadeusz Roślik, wymierzył mu tzw „soccer kicka”, a więc cios uznawany w sportach walki za nielegalny. W efekcie, „Polak” wygrał przez dyskwalifikację. Nie będzie jednak faworytem tego starcia – bukmacherzy wyraźnie przewidują wygraną Malczyńskiego.

 • Nasz typ: wygrana „Bociana” po kursie 1,37

Amadeusz „Ferrari” Roślik vs Mateusz „Haribo” Gąsiewski

Swoją szansę na rehabilitację po ostatniej dyskwalifikacji otrzyma Amadeusz Roślik. Popularny „Ferrari” podczas konferencji Fame MMA 10 wielokrotnie prowokował „Polaka”, zachęcając go do rewanżu. Mimo iż po poprzednim starciu zapowiadał zakończenie kariery, ostatecznie powróci do oktagonu, a do swojego kolejnego pojedynku szlifuje swoje umiejętności pod okiem cenionego trenera, Roberta Roszkiewicza. Jego aktualny bilans walk w mieszanych sztukach walki nie jest korzystny – składają się nie niego 4 porażki i zaledwie 1 wygrana. Jego kolejny rywal wydaje się być nieco niższej klasy niż jego dotychczasowi przeciwnicy. Dla Mateusza Gąsiewskiego, który znany jest głównie ze swojej działalności aktorskiej, będzie to debiut w MMA. Doświadczenie będzie więc przemawiało na korzyść „Ferrariego”. Bukmacherzy zdają sobie z tego sprawę i typują go jako zdecydowanego faworyta tego pojedynku.

 • Nasz typ: wygrana „Ferrari” po kursie 1,15

Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk

Starcie o pas w kategorii koguciej kobiet. Wystąpi w niej doświadczona Marta Linkiewicz, która miała już swoją szansę na zdobycie tytułu. Podczas Fame MMA 4 nie sprostała jednak Anieli „Lil Masti” Bogusz, która zdominowała ją i wygrała przez TKO w 1. rundzie. „Linkimaster” nie porzuciła jednak swoich ambitnych planów zdobycia tytułu mistrzowskiego Fame MMA – ciężko trenowała i zdołała wygrać swoje dwa kolejne pojedynki – najpierw pokonała punkty z „Zusje”, a następnie znokautowała „Martirenti”. Jej aktualny bilans to 3 wygrane (2 KO) i 1 porażka. Z kolei dla Kamili Wybrańczyk będzie to dopiero drugie oficjalne starcie, jednak warto zauważyć, że debiut miała efektowny – udało jej się poddać waleczną „Zusje” w 2. rundzie pojedynku na gali Fame MMA 9. To właśnie życiowa partnerka Artura Szpilki jest zdaniem bukmacherów zdecydowaną faworytką tego pojedynku. Sądząc po tym co do tej pory pokazała, trudno jest się nie zgodzić z ich opinią.

 • Nasz typ: wygrana „Kamiszki” po kursie 1,25

Michał Gała vs Mikołaj Śmieszek

Starcie zapowiadane jako pojedynek modeli, z racji tego, że obydwaj mają na koncie udział w znanym reality show „Top Model”. Obydwaj zdobyli dzięki temu formatowi sporą popularność, a Mikołaj Śmieszek został nawet zwycięzcą edycji, której był uczestnikiem. Dla każdego z nich będzie to oficjalny debiut w formule MMA, jednak obydwaj twierdzą, że od lat uprawiają sport. Sam Śmieszek ma za sobą występy na III-ligowych boiskach piłkarskich, jednak bukmacherzy nie wydają się traktować tego jako jego handicap. Ich faworytem jest Michał Gała, który od pewnego czasu doskonali swoje umiejętności pod okiem czołowego polskiego trenera MMA i K-1, Przemysława Szyszki.

 • Nasz typ: wygrana Michała Gały po kursie 1,60

Gabriel „Arab” Al-Sulwi vs Łukasz Lupa

Podczas pierwszej konferencji Fame MMA 10 ogłoszono, że w oktagonie zobaczymy starcie Gabriela Al-Sulwiego z Łukaszem Lupą. Dla „Araba” będzie to występ na drugiej gali z rzędu – podczas Fame MMA 9 trafił do karty walk w ostatniej chwili, zastępując kontuzjowanego „Popka”. W pojedynku bokserskim wypunktował Patryka Wozińskiego, znanego jako „Kizo”. Jego dotychczasowy bilans w sportach walki to 4 wygrane i ani jednej porażki. Wcześniej występował na galach federacji FEN. O jego najbliższym rywalu w ostatnim czasie było głośno za sprawą występu w zawodach slap fighterskich „Punchdown 3”. Ma on jednak również spore doświadczenie w mieszanych sztukach walki – będzie to dla niego już czwarty pojedynek dla federacji Fame MMA. Jego dotychczasowy bilans to 2 wygrane i 1 porażka. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku będzie jednak Al-Sulwi, który od lat mocno angażuje się w treningi BJJ, a przy tym pokazywał już, że w stójce również radzi sobie całkiem przyzwoicie.

 • Nasz typ: wygrana „Araba” po kursie 1,22

Piotr Pająk vs Gamou Fall

Starcie to może okazać się jednym z najciekawszych pod względem sportowym. Zobaczymy w nim byłego amatorskiego mistrza MMA, Piotra Pająka. Chociaż w swojej jedynej dotychczasowej walce dla Fame MMA poniósł porażkę na punkty z rąk Alana Kwiecińskiego, nie sposób nie doceniać jego umiejętności. Była to w końcu walka na zasadach kickbokserskich, a Pająk to specjalista od walki w parterze, który swoje umiejętności doskonalił pod okiem najlepszych trenerów z całego świata. Jego najbliższy rywal, Gamou Fall, ma świetne warunki fizyczne, a do tego posiada również znakomite zaplecze, jeśli chodzi o mieszane sztuki walki – na co dzień szlifuje formę w czołowym polskim klubie Ankos MMA. Ich próbkę zobaczyliśmy podczas Fame MMA 9, kiedy udusił Macieja Szewczyka. Czeka nas więc najprawdopodobniej ciekawa walka, która nie ma zdecydowanego faworyta. Obstawiamy jednak wygraną Piotra Pająka, który ostatnie tygodnie spędził na intensywnych treningach grapplerskich w Brazylii.

 • Nasz typ: wygrana Piotra Pająka po kursie 1,70

Mateusz Murański vs Arkadiusz „Aroy” Tańcula

Walka z podtekstem. Obydwaj zawodnicy poznali się na planie serialu „Lombard: Życie pod zastaw” i chociaż początkowo kumplowali się, to obecnie pałają do siebie nienawiścią. Podczas konferencji oskarżali się nawzajem o kłamstwa, a napięcie między nimi można było mierzy w megawoltach. Starcie to ma swojego zdecydowanego faworyta, którym jest „Aroy”. Swego czasu dużo mówiono o jego ewentualnym kontrakcie w KSW, a przy tym ma korzystny bilans walk w Fame MMA – jak dotąd na 3 walki wygrywał dwukrotnie, pokonując Alana Kwiecińskiego i Dariusza Sierheja, a do tego zanotował porażkę z Pawłem Tyburskim w wyniku decyzji lekarskiej o jego niezdolności do dalszej walki. Dla jego rywala będzie to oficjalny debiut w sztukach walki, jednak on sam twierdzi, że trenuje krav-magę i tego typu sporty nie są mu obce. Mimo to, bukmacherzy biorą wygraną Arkadiusza Tańculi niemal za pewnik.

 • Nasz typ: wygrana „Aroya” po kursie 1,18

Dawid „Ambro” Ambroziak vs Kamil „Hassi” Hassan

Wieczór z Fame MMA 10 rozpocznie się od bardzo mocnego uderzenia. W pierwszym starciu wieczoru zobaczymy dwóch niezwykle solidnych fighterów – Dawida Ambroziaka i Kamila Hassana. Obydwaj mają już na koncie po trzy występy w Fame MMA. „Ambro” pokonał Dawida Ozdobę i Macieja Szewczyka. Ma co prawda na koncie porażkę z „Don Kasjo”, jednak był to pojedynek w formule kickbokserskiej, w której jak wiadomo jego rywal czuje się znakomicie. Z kolei „Hassi” legitymuje się bilansem 1-2 (1 KO). Nie oddaje on jednak w pełni umiejętności tego zawodnika. Swoje dwie porażki poniósł z rąk świetnego Maksymiliana Wiewiórki, a ich pojedynki przeszły do kanonu tej federacji. Swoją klasę udowodnił w pojedynku z Olegiem „Olkiem” Riaszeńczewem, którego w efektowny sposób znokautował w 1. rundzie pojedynku na gali Fame MMA 5. Chociaż bukmacherzy oceniają szanse obydwu zawodników na 50-50, my typujemy drugą wygraną „Hassiego”.

 • Nasz typ: wygrana „Hassiego” po kursie 1,18

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close