Deontay Wilder – Luis Ortiz II – Kursy bukmacherskie

Wilder - Ortiz - kursy

W sobotnią noc 23 listopada w legendarnym MGM Grand Arena w Las Vegas będziemy się świadkami drugiej odsłony pojedynku pomiędzy Deontayem Wilderem a Luisem Ortizem. Stawką tej walki będzie należący do Amerykanina pas organizacji World Boxing Council, nota bene uchodzącej za najbardziej prestiżowy w boksie zawodowym. Pojedynek tych dwóch czołowych pięściarzy najwyższej dywizji wagowej będzie jednocześnie rewanżem za walkę z zeszłego roku, którą przez KO w 10. rundzie wygrał „Bronze Bomber”.

Co ciekawe, nie będą to jedyne hitowe pojedynki tego wieczoru na gali w Las Vegas. Pełna karta walk przedstawia się następująco:

Karta główna:

 • Walka o pas WBC dywizji ciężkiej: Deontay Wilder vs. Luis Ortiz
 • Walka o pas dywizji superpiórkowej: Léo Santa Cruz vs. Miguel Flores
 • Walka o pas dywizji superkoguciej: Brandon Figueroa vs. Julio Ceja
 • Walka o pas dywizji koguciej: Luis Nery vs. Emmanuel Rodríguez

Karta poprzedzająca:

 • Walka w dywizji piórkowej: Leduan Barthelemy vs. Eduardo Ramírez
 • Walka w dywizji superpiórkowej: Viktor Slavinskyi vs. Rigoberto Hermosillo
 • Walka w dywizji piórkowej: Arnold Alejandro vs. John Gemino
 • Walka w dywizji superlekkiej: Omar Juarez vs. Kevin Shacks
 • Walka w dywizji piórkowej: José Manuel Gomez vs. Daniel Placeres
 • Walka w dywizji juniorciężkiej: Marsellos Wilder vs. Dustin Long
 • Walka w dywizji piórkowej: Angel Alejandro vs. Francisco Rodríguez
 • Walka w dywizji superkoguciej: Shon Mondragon vs. Juan Centeno
 • Walka w dywizji półśredniej: Vito Mielnicki Jr. vs. Marklin Bailey

Jak widać, w ramach karty głównej tej gali odbędą się jeszcze trzy inne pojedynki o pas, w których zobaczymy Leo Santa Cruza i Miguela Flores, którzy zawalczą o wakujący pas WBA w wadze superpiórkowej oraz Brandona Figueroę, który w walce Julio Ceją będzie bronił pasa WBA w dywizji superkoguciej. Ich pojedynki poprzedzi pojedynek o pas WBC Silver w wadze koguciej pomiędzy Luisem Nerym a Emmanuelem Rodriguezem. Wszystkie te pojedynki będą dostępne do obejrzenia dla widzów Telewizji Publicznej.

W naszym artykule skupimy się jednak na długo zapowiadanym boju o mistrzostwo świata WBC. Po pierwszym pojedynku pozostało całkiem sporo niedopowiedzeń, które obydwaj dżentelmeni będą mogli wyjaśnić sobie w ringu. Kursy na to wydarzenie można znaleźć w ofertach legalnych bukmacherów. Jeśli i Ty planujesz zawrzeć je na swoim kuponie, to polecamy zapoznać się z naszym artykułem.

Deontay Wilder – Luis Ortiz II – Kursy bukmacherskie

Nasz artykuł, jak już zapewne zdążyliśmy Was przyzwyczaić, zaczniemy od zestawienia najlepszych kursów na popularne rynki związane z tym wydarzeniem.

1X2

Na początek sprawdźmy, jak kształtują się kursy na zwycięzcę tego pojedynku, a przy okazji dowiedzmy się kto zdaniem buków będzie faworytem do zwycięstwa.

Wilder (1) Remis (X) Ortiz (2)
1.17 26.0 5.35
Fortuna Fortuna PZBUK

Patrząc na kursy na ten pojedynek, można jasno stwierdzić, że jego zdecydowanym faworytem zdaniem bukmacherów jest aktualny mistrz świata WBC, Deontay Wilder. Może to nieco dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że pierwsza walka tych fighterów należał do bardzo zaciętych i dramatycznych, a co więcej niewiele brakowało by Luis Ortiz zdołał zakończyć ją przed czasem. Chociaż Kubańczyk ma obecnie na karku 40 lat i może nie mieć już tyle sił i szybkości co na początku zeszłego roku, i tak uważam, że jego szanse na wygraną zostały dość mocno niedoszacowane.

Zwycięzca/sposób zakończenia walki

Innym popularnym rynkiem jest sposób zakończenia walki przez wskazanego zawodnika.

Zawodnik i sposób zakończenia walki Kurs Bukmacher
Wilder na punkty 6.50 STS
Wilder przez KO/TKO/DSQ 1.35 Fortuna
Ortiz na punkty 15.0 Fortuna/PZBUK
Ortiz przez KO/TKO/DSQ 7.65 Fortuna

Legalni bukmacherzy online za najbardziej prawdopodobne rozstrzygniecie tego pojedynku uważają wygraną Deontaya Wildera przez KO/TKO lub dyskwalifikację, a najlepszy kurs na to uzyskamy w Fortunie. Znacznie więcej zarobić będzie można na wygranej Wildera na punkty, jednak najwyższe kursy uzyskamy na wygraną Ortiza przez decyzję sędziów.

Zakłady na liczbę rund

Poznajmy jeszcze kursy na jeden popularny rynek, którym jest zakład na to ile rund potrwa pojedynek w formie under/over.

Liczba rund Kurs Bukmacher Liczba rund Kurs Bukmacher
Under 1.5 7.80 LVBET Over 1.5 1.05 LVBET
Under 2.5 5.10 LVBET Over 2.5 1.15 STS
Under 3.5 1,28 LVBET Over 3.5 3,60 LVBET
Under 4.5 1,98 LVBET Over 4.5 1,80 LVBET
Under 5.5 1,76 LVBET Over 5.5 1,99 STS
Under 6.5 2,59 STS Over 6.5 1,47 Milenium
Under 7.5 1,40 STS Over 7.5 3,0 LVBET
Under 8.5 1,85 STS Over 8.5 1,99 LVBET
Under 9.5 1,80 STS Over 9.5 1,97 LVBET
Under 10.5 1,45 STS Over 10.5 2,85 LVBET/STS

Bukmacherzy po raz kolejny optują za tym, że pojedynek zostanie zakończony przed czasem, o czym świadczą niewysokie kursy na undery począwszy od 7. rundy. Biorąc pod uwagę dotychczasowy bilans walk zakończonych przed czasem przez obydwu bokserów, żadne inne rozstrzygnięcie po prostu nie wydaje się wchodzić w grę.

Obstaw zwycięzcę pojedynku Wilder – Ortiz za bonus w LVBET

Hitowa walka w MGM Grand Arena dostępna jest do typowania w ofercie LVBET. Bukmacher ten działa na polskim rynku od zaledwie kilku lat, jednak zdołał zyskać sporą popularność w dużej mierze w gronie ludzi młodych. Oferuje on również atrakcyjne kursy na różnego rodzaju wydarzenia ze świata sportów walki, w tym boksu. Ponadto, jeśli założysz konto w LVBET będziesz mógł zyskać jeden z najwyższych bonusów powitalnych na rynku, którego wartość dodatkowo zmaksymalizujesz przy pomocy kodów promocyjnych, które znajdziesz na naszej stronie.

Deontay Wilder – Luis Ortiz II – nasza analiza

Do walki o mistrzostwo WBC wagi ciężkiej na gali w Las Vegas pozostało zaledwie kilka dni, warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat obydwu uczestników tego pojedynku.

Deontay Wilder

Deontay Wilder

Deontay „The Bronze Bomber” Wilder to niepokonany mistrz świata WBC w wadze ciężkiej. Na swoim koncie ma 42 stoczone pojedynki, z których 41 wygrał, a 1 zremisował. Najbardziej imponującą statystyką w jego rekordzie jest jednak liczbą walk zakończonych przed czasem – jak dotąd dokonywał tego aż 40-krotnie! Wyjątkami były jego pierwsza walka o pas WBC z Bermanem Stivernem, którą wygrał na punkty, a także pojedynek z grudnia zeszłego roku z Tysonem Furym, który po niesamowitym boju został zakończony remisem.

Amerykański mistrz imponuje przede wszystkim potężną siłą uderzenia, którą demolował dotychczas niemal wszystkich swoich rywali. Niezwykle silne cepy wielokrotnie wybijały z głowy chęć do walki jego rywalem i zostawały w ich pamięci na długo. Warto przy tej okazji wspomnieć o Arturze Szpilce, który również został przez niego brutalnie znokautowany, mimo iż do sądnej ósmej rundy radził sobie w ringu całkiem nieźle. Niestety, niezwykle silny prawy prosty posłał go na deski, a pięściarz z Wieliczki musiał po walce poddać się obserwacji w pobliskim szpitalu.

Co ciekawe, mimo iż Wilder rozpoczął treningi bokserskie stosunkowo późno, bo w wieku 20 lat, udało mu się osiągnąć kilka znaczących sukcesów amatorskich, na czele z wygraniem krajowego turnieju Golden Gloves i zdobycia mistrzostwa USA. Zdobył także brązowy medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Podczas kariery amatorskiej stoczył łącznie 35 pojedynków, z których 30 wygrał.

Amerykanin bronił swojego pasa do tej pory 9-krotnie. Ma 34 lata i pochodzi z Tuscaloosy w stanie Alabama. Mierzy 201 cm wzrostu i może pochwalić się zasięgiem wynoszącym 211 cm. Walczy z pozycji klasycznej.

Luis Ortiz

Luis Ortiz II

Kubański zawodnik wagi ciężkiej ma za sobą o wiele bardziej bogatą karierę amatorską od swojego rywala. Przez lata w swoim kraju uważany był za jednego z najlepszych zawodników w wadze +91 kg, a przecież jak wiadomo Kuba znana jest z doskonałej szkoły bokserskiej. Do jego największych sukcesów przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery zaliczyć należy złoty medal mistrzostw Panamerykańskich, srebrny medal drużynowych mistrzostw świata oraz ćwierćfinał indywidualnych mistrzostw świata. Wszystkie te sukcesy osiągnął w 2005 roku. Jego łączny bilans z kariery amatorskiej to 343 zwycięstwa i 19 przegranych.

Luis Ortiz dołączył do grona profesjonalnych bokserów w 2010 roku, będąc wówczas w wieku 31 lat. Swoje pierwsze walki z zawodnikami znacznie niższej od siebie klasy wygrywał bez większych problemów, a jego pierwszym naprawdę poważnym rywalem był Bryant Jennings, którego pokonał przez TKO w 7. rundzie, mimo iż do walki podszedł będąc chorym na grypę. Po pokonaniu Amerykanina miał jeszcze okazje walczyć wysoko notowanymi Tonym Tompsonem oraz Malikiem Scottem, a także Davidem Allenem i Danielem Martzem, by 3 marca 2018 roku otrzymać szansę walki o tytuł z Wilderem. Jak wiadomo, Kubańczyk przegrał i była to jak dotąd jego jedyna porażka na zawodowych ringach.

Luis Ortiz ma 40 lat. W swojej profesjonalnej karierze stoczył do tej pory 34 walki, z których 31 wygrał (26 KO), 1 przegrał, a dwie z nich zostały uznane za nieodbyte. Nosi przydomek „King Kong”. Mierzy 193 cm i ma zasięg wynoszący 198 cm. Na co dzień żyje i trenuje w Miami na Florydzie. Jest leworęczny, a co za tym idzie niewygodny dla większości rywali.

Wilder – Ortiz – nasze typy

Najważniejszym pytaniem przed kolejną odsłoną pojedynku między Wilderem a Oritzem jest to czy Kubańczyk będzie jeszcze na tyle sprawny, by po raz kolejny napsuć krwi niepokonanemu mistrzowi WBC. Faktem jest, że nieco ponad półtora roku temu był bardzo bliski zdobycia tytułu, jednak jakimś cudem Deontay Wilder zdołał przetrwać napór i sam posłał swojego rywala na deski w dziesiątej rundzie.

Co ciekawe, o walkę rewanżową zabiegał sam „Bronze Bomber”, który chce rozwiać wszelkie wątpliwości jakie pojawiły się po ich pierwszym pojedynku. Naszym zdaniem, to właśnie on będzie zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, tym bardziej, że Kubańczyk ma już swoje lata i prawdopodobnie nigdy nie będzie już lepszym bokserem niż w marcu ubiegłego roku. Amerykański mistrz ma więc wszelkie atuty, by tę walkę wygrać, na czele z siłą ciosu i przewagą warunków fizycznych (13 cm przewagi zasięgu!). Kubańczyk z kolei będzie bazował na swojej doskonałej technice oraz na tym, że walczy z pozycji odwróconej.

Podsumowując, typuję wygraną młodszego, większego i silniejszego Deontaya Wildera przed czasem. Najprawdopodobniej walka ta nie będzie dla niego spacerkiem. Niemniej, uważam, że tym razem nie powinna ona potrwać dłużej niż 7 rund.

Nasze typy:

 • Wygrana Deontaya Wildera po kursie 1,17 @Fortuna
 • Wygrana Deontaya Wildera przed czasem po kursie 1,35 @Fortuna
 • Poniżej 7,5 rundy po kursie 1,79 @STS

Typuj zwycięzców walk bokserskich u licencjonowanych buków

Mimo iż boks musiał w ostatnich latach oddać nieco pola na rzecz mieszanych sztuk walki, to w dalszym ciągu pozostaje jedną z najbardziej prestiżowych dyscyplin sportowych, która dodatkowo niemal od zawsze jest ściśle związana z zakładami bukmacherskimi. Jeśli Ty również chcesz zacząć obstawiać tę dyscyplinę, to polecamy typować ją przez Internet, z zacisz własnego domu. Jednocześnie będziesz mógł skorzystać na jednym z wysokich bonusów powitalnych. Pamiętaj także o naszych kodach bonusowych dzięki którym zdobędziesz więcej środków na zakłady za free!

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close