Demetrius Andrade – Maciej Sulęcki: Kursy bukmacherskie

Andrade - Sulęcki - kursy na walkę

29 czerwca 2019 w Dunkin’ Donuts Center w Providence w stanie Rhode Island odbędzie się hitowo zapowiadający się pojedynek pomiędzy najlepszym polskim bokserem wagi średniej Maciejem Sulęckim, a niepokonanym mistrzem świata organizacji WBO, Demetriusem Andrade. Stawką tego pojedynku będzie należący do Amerykanina pas.

Sulęcki to bez dwóch zdań jeden z najbardziej utalentowanych polskich pięściarzy ostatnich lat. Swoją wysoką klasę udowadnia niemal w każdym pojedynku, i chociaż nieco ponad rok temu przegrał swoją pierwszą zawodową walkę z niesamowitym Danielem Jacobsem, to nawet wtedy pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Dzięki temu na dobre zagościł w czołówce zawodników wagi średniej, nota bene jednej z najmocniej obsadzonych kategorii w zawodowym boksie.

Pojedynek popularnego „Stricza” z Demetriusem Andrade będzie jednocześnie jego pierwszą walką o tytuł mistrzowski. Jeśli wygra, będzie pierwszym polskim mistrzem świata w boksie od czasu Krzysztofa Głowackiego, który stracił swój pas we wrześniu 2016 roku. Będzie jednocześnie pierwszym mistrzem wagi średniej znad Wisły.

Na kilka dni przed pierwszym gongiem atmosfera staje się coraz bardziej napięta, a polscy fani boksu już przygotowują się na zarwanie nocki z soboty 29.06 na niedzielę 30.06. Wielu z nich zapewne zdecyduje się w związku z tym pojedynkiem postawić swoje pieniądze u bukmachera. Żeby co nieco ułatwić typowanie zwycięzcy tego pojedynku, zdecydowaliśmy się dokonać analizy szans obydwu fighterów wraz z zestawieniem kursów na wygraną każdego z nich.

Kto wygra walkę o mistrzowski pas w wadze średniej?

  • Maciej Sulęcki (78%, 90 głosów)
  • Demetrius Andrade (22%, 26 głosów)

Głosów: 116

Demetrius Andrade – Maciej Sulęcki: Kursy bukmacherskie

Zaczynamy od kursów na ten pojedynek. Pod lupę wzięliśmy trzydrogowe zakłady na zwycięzcę, sposób wygranej i liczbę rund.

1X2

Sprawdźmy kto będzie faworytem do wygrania tej walki w systemie trzydrogowym.

Demetrius Andrade Remis Maciej Sulęcki
1.25 36.0 4.65
Fortuna Fortuna PZBUK

Bukmacherzy za zdecydowanego faworyta pojedynku w Providence uznają Demetriusa Andrade. Jeśli przyjrzymy się bliżej bilansowi walk aktualnego mistrza świata organizacji WBO, zobaczymy, że pięściarz ten jeszcze nigdy nie zanotował porażki. Być może właśnie w tym leży klucz do niewysokich kursów na jego wygraną. Mimo to, wydaje się nam, że kurs 4,65 jaki za wygraną Sulęckiego oferuje PZBUK ma naprawdę wysokie value. „Striczu” w końcu wielokrotnie pokazywał już, że należy do ścisłej światowej czołówki kategorii półśredniej i jednocześnie może okazać się najbardziej wymagającym rywalem w karierze Amerykanina. Tym samym, uważam, że kurs na wygraną Sulęckiego jest dość mocno niedoszacowany.

Sposób zakończenia walki

Dla fanów typowania boksu ważny jest również sposób zakończenia pojedynku.

Wygra przed czasem

Sprawdźmy, jak wyglądają kursy na zakończenie walki przed czasem przez poszczególnych zawodników.

Andrade Sulęcki
3.0 7.50
STS STS

Wygląda na to, że bukmacherzy nie dają dużych szans na zakończenie walki przed czasem, a jeśli już to zdecydowanie większe szanse na znokautowanie rywala dają Demetriusowi Andrade.

Wygra na punkty

Drugą możliwością zakończenia pojedynku bokserskiego jest zakończenie walki decyzją składu sędziowskiego.

Andrade Sulęcki
1.85 7.50
STS STS

Po raz kolejny szanse na wygraną Sulęckiego zostały ocenione bardzo nisko. Z kolei kurs na wygraną Andrade wydaje się być dość niski. Wydaje się nam, że bukmacherzy nieco przeszacowali jego szanse na wygraną.

Liczba rund

Ostatnią formą zakładu na tę walkę dostępną w ofertach legalnych polskich bukmacherów online jest zakład na liczbę rund.

Poniżej 9,5 Powyżej 9,5
3.45 1.22
Fortuna STS/Fortuna

Jak widać, bukmacherzy optują za tym, że ten zakontraktowany na 12 rund pojedynek nie zakończy się szybko. Najwyższy kurs na over 9,5 znajdziemy w Fortunie i STS.

Obstawiaj najważniejsze walki bokserskie u bukmachera STS

Jeśli jesteś fanem boksu i chcesz rozpocząć swoją przygodę z obstawianiem tego sportu przez Internet u legalnych bukmacherów, to warto rozważyć ofertę bukmachera STS. Jest to jeden z najdłużej działających operatorów w Polsce i znany jest z wysokiej jakości świadczonych usług. Ponadto, każdy gracz zakładający u niego konto jest uprawniony do skorzystania na wysokim bonusie powitalnym z niskimi wymaganiami obrotowymi. Co więcej, jeśli podczas rejestracji w STS podasz nasz specjalny kod promocyjny, to zyskasz możliwość obstawienia zakładu bez ryzyka o wartości 35 PLN! Oferta STS bez dwóch zdań należy do najlepszych wśród legalnych polskich buków online.

Demetrius Andrade – Maciej Sulęcki – analiza walki

Do pojedynku na gali w Providence zostało zaledwie kilka dni. Dowiedzmy się co słychać w obozach obydwu fighterów i spróbujmy oszacować to, który z nich ma większe szanse na wygranie tej hitowo zapowiadającej się walki.

Demetrius Andrade

Mistrz świata organizacji WBO należy bez dwóch zdań do ścisłej czołówki bardzo mocno obsadzonej kategorii średniej. O jego umiejętnościach najlepiej świadczy nieskazitelny bilans 27 wygranych i ani jednej porażki. W swojej zawodowej karierze popularny „Boo Boo” posyłał swoich rywali na deski 17 razy, co jak na wagę średnią jest naprawdę dobrym wynikiem. Andrade ma za sobą również bogatą karierę amatorską, w trakcie której zdobył złoty medal MŚ. W jego kolekcji zabrakło z kolei złota z IO – w 2008 roku podczas igrzysk w Pekinie odpadł w ćwierćfinale.

Andrade przeszedł na zawodowstwo niemal natychmiast po tym turnieju, debiutując w październiku tego samego roku walką z Patrickiem Capem. Wygrał wówczas przez KO w drugiej rundzie. Od tamtej pory jego kariera to wyłącznie pasmo wygranych, ukoronowana wywalczeniem pasa mistrzowskiego WBO w wadze półśredniej, 9 listopada 2013 roku. „Boo Boo” pokonał wówczas Vanesa Martirosyana.

Mimo licznych sukcesów i braku porażek, w karierze Andrade nie brakowało w jej trakcie perturbacji. W 2015 roku na skutek dłuższej przerwy w występach spowodowanych konfliktem z promotorem, pas WBO został mu odebrany. Ponownie w jego posiadanie w październiku zeszłego roku po pokonaniu Waltera Kautondokwy, tym razem w kategorii średniej.

Demetrius Andrade ma 31 lat i pochodzi z Providence w stanie Rhode Island, czyli z miejsca, w którym odbędzie się pojedynek z Sulęckim. Mierzy 185 cm i może pochwalić się 187 cm zasięgu ramion. Jest leworęczny, co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym. Poza pasem WBO w kategorii średniej może pochwalić się jeszcze pasem WBA w kategorii półśredniej.

Maciej Sulęcki

Maciej „Striczu” Sulęcki to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Na swoim koncie ma kilka naprawdę znakomitych pojedynków, a na rozkładzie takich zawodników jak Grzegorz Proksa, Jack Culcay, czy ostatnio Gabriel Rosado. Po pokonaniu w dramatycznych okolicznościach ostatniego z tych fighterów w marcu tego roku, został posiadaczem międzynarodowego mistrza organizacji WBO.

Do 28 kwietnia zeszłego roku Maciej Sulęcki mógł pochwalić się mianem niepokonanego. Wtedy jednak na jego drodze stanął legendarny Daniel Jacobs. „Striczu” po bardzo dobrej walce przegrał ten pojedynek na punkty, jednak wielu ekspertów twierdzi, że gdyby walka potrwała jeszcze 1-2 rundy, to mógłby rozstrzygnąć tę walkę na swoją korzyść. Teraz będzie miał okazję do rehabilitacji z kolejnym fighterem ze ścisłego światowego topu.

Sam zainteresowany twierdzi, że Andrade jest zawodnikiem niższej klasy od wspomnianego Jacobsa. To oczywiście zostanie zweryfikowane w ringu, jednak jasne jest, że Sulęcki podszedł do przygotowań do tej walki niezwykle poważnie – jak sam twierdzi przeboksował 100 rund w amerykańskich gymach. W wywiadach poprzedzających walkę dużo mówił o dotychczasowym doświadczeniu Andrade, który jego zdaniem „nie walczył jeszcze z nikim poważnym.”

Pytanie tylko czy Sulęcki podejdzie do tego pojedynku z chłodną głową. Wydaje się, że zabrakło tego w końcowych fragmentach walki z Gabrielem Rosado, który aż dwa razy posłał go na deski w 9. rundzie. „Striczu” twierdzi jednak, że dostał nauczkę i w żadnym wypadku nie zlekceważy swojego kolejnego rywala, nawet jeśli wydaje się czuć bardzo pewny siebie.

Maciej „Striczu” Sulęcki urodził się 2 maja 1989 roku w Warszawie. Swoją zawodową karierę rozpoczął w 2010 roku. Do tej pory na zawodowych ringach stoczył 29 pojedynków, z których 28 wygrał, z czego 11 przed czasem. Mierzy 185 cm i ma zasięg ramion wynoszący 173 cm. Boxrec notuje go jako 10. pięściarza kategorii średniej na świecie. Jest praworęczny.

Demetrius Andrade – Maciej Sulęcki – nasze typy

Czy Maciej Sulęcki zostanie pierwszym polskim zawodowym mistrzem świata w wadze średniej? Na kilka dni przed galą na Rhode Island, wydaje się, że do walki z Andrade podchodzi z pozycji zdecydowanego underdoga. Jego rywal w końcu bronił będzie pasa w miejscu, w którym się urodził, i w którym mieszka. Wsparcie kibiców może okazać się dla niego olbrzymim handicapem. Ponadto, Andrade póki co nie przegrał w swojej karierze ani jednego pojedynku, co w ringu na pewno dodaje mu sporo pewności siebie.

Niemniej, wydaje się, że ci, którzy skazują Polaka na porażkę mocno się mylą. Sulęcki to urodzony fighter, który niejednokrotnie obijał Amerykanów w ich ojczyźnie. Ponadto, mimo iż nie jest królem nokautu, potrafi bić niemiłosiernie mocno, a do tego jest szybki i nie brakuje mu techniki. Jednym słowem – popularny „Striczu” to pięściarz kompletny, a zarazem materiał na mistrza świata. Wydaje się więc, że bukmacherzy popełnili spory błąd oceniając jego szanse na wygraną tak nisko.

Tym samym, patrząc na value i umiejętności naszego rodaka, polecam stawiać na jego wygraną, chociaż unikałbym stawiania na szali własnego mieszkania lub samochodu – i bez tego możecie być pewni, że w ringu czeka nas niezwykle emocjonujący pojedynek, którego stawką będzie tytuł mistrza świata WBO w wadze średniej. Nie oczekiwałbym jednocześnie, że walka skończy się przed czasem – o wygranej zadecyduje najpewniej decyzja sędziów.

Nasze typy:

Wygrana Macieja Sulęckiego po kursie 4,10 @STS
Wygrana Macieja Sulęckiego na punkty po kursie 7,50 @STS
Liczba rund – over 9,5 po kursie 1,22 @Fortuna @STS

Typuj sporty walki i wygrywaj u legalnych polskich bukmacherów

Sporty walki, taki jak boks czy MMA, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród fanów sportu. Rok 2019, szczególnie w przypadku pierwszej z wymienionych dyscyplin jest, póki co jednym z najciekawszych w jego historii. Jeśli myślisz, że znasz się na boksie i chciałbyś na swojej wiedzy zarobić trochę grosza, to polecamy skorzystać z usług bukmacherów online ze specjalną licencją polskiego Ministerstwa Finansów. Obstawiając u legalnych buków masz pewność, że nie łamiesz obowiązującego w Polsce prawa fiskalnego, a co za tym idzie nie będziesz miał żadnych nieprzyjemności ze strony urzędu skarbowego. Ranking bukmacherów legalnych w naszym kraju wraz z ich ofertą bonusową znajdziesz na naszej stronie.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close