Chelsea – Barcelona: Kursy Bukmacherskie

Kursy bukmacherskie na Chelsea - Barcelona u legalnych bukmacherów

Champions League to prawdopodobnie najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie odbywające się w cyklu dorocznym. Bardzo często zależy od nich nie tylko wyłonienie najlepszego klubu piłkarskiego na kontynencie, ale i wybór najlepszych piłkarzy i menedżerów na świecie. W roku 2018 co prawda wszystkie oczy skierowane będą na Mundial w Rosji, niemniej Liga Mistrzów to gra o ogromną stawkę zarówno jeśli chodzi o sławę jak i pieniądze.

Już od lutego czekają nas ogromne emocje związane z kolejną rundą tych rozgrywek. Po losowaniu w szwajcarskim Nyonie poznaliśmy pary 1/8 finału i trzeba przyznać, że niektóre z nich zapowiadają się naprawdę szlagierowo. Poza dwumeczem Realu z Paris Saint – Germain, drugą najciekawszą rywalizacją w tej rundzie będzie z pewnością spotkanie starych znajomych – londyńskiej Chelsea i FC Barcelony. Drużyny te już nie raz rywalizowały ze sobą w europejskich pucharach, a przyszłoroczne spotkanie bez wątpienia będzie stało na wybitnym poziomie sportowym.

Spotkanie to będzie również bez wątpienia bardzo atrakcyjnym kąskiem dla fanów zakładów bukmacherskich. Legalni polscy bukmacherzy przygotowali kursy na pierwszy mecz niemal natychmiast po wylosowaniu par ostatniej szesnastki. Dowiedzmy się więc kto będzie faworytem tego dwumeczu i sprawdźmy kursy u czołowych bukmacherów w naszym kraju.

Chelsea Londyn – FC Barcelona – kursy u legalnych polskich bukmacherów

Champions League to jedne z bardziej popularnych rozgrywek wśród fanów zakładów bukmacherskich. Obstawiają je zarówno bywalcy naziemnych punktów zakładów bukmacherskich, jak i osoby korzystające z ich usług przez Internet. Niemniej należy być świadomym, że najbezpieczniej jest grać u firm bukmacherskich, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów, takich jak Fortuna, Totolotek, Milenium, LV BET czy STS. Dzięki temu unikniesz wysokich kar finansowych od urzędu skarbowego lub innych nieprzyjemności prawnych.

Wracając do samego spotkania Chelsea Londyn – FC Barcelona, przyjrzyjmy się bliżej kursom na to spotkanie właśnie u bukmacherów legalnie działających na terenie naszego kraju.

Kursy na zakład 1X2 wraz z podpórkami

Na pierwszy ogień idzie oczywiście klasyk, czyli zakład 1X2. W skrócie jest to rynek na zwycięstwo gospodarzy (1), remis (X) lub zwycięstwo gości (2). Trudno o prostsze rozwiązanie w zakładach bukmacherskich i być może jest to jeden z powodów jego popularności. Dodatkowo uwzględniliśmy kursy na nieodłączne „podpórki”, czyli zwycięstwo gospodarzy lub remis (1X) oraz zwycięstwo gości lub remis, oczywiście tradycyjnie z nieco niższymi kursami.

 Chelsea (1)Remis (X)Barcelona (2)1XX2
Kursy3,403,452,201,701,34
BukmacherFortunaLV BETTotolotekFortunaFortuna

Kursy z dnia 31.01.2018.

Jak widać na przykładzie powyższej tabeli zdecydowanym faworytem bukmacherów w tym spotkaniu jest FC Barcelona. Kurs 2,20 u większości bukmacherów nieco dziwi, przede wszystkim dlatego, że mecz rozgrywany będzie w Londynie. Wysoki kurs na remis oferuje bukmacher LV BET (3,45). Jeżeli jesteśmy zainteresowani obstawieniem zwycięstwa Chelsea, to warto jest skorzystać z ofert Fortuny lub Milenium. Kurs 3,40 kusi, tym bardziej, że w tym sezonie angielskie drużyny radzą sobie naprawdę dobrze w rozgrywkach Champions League, tak naprawdę po raz pierwszy od paru ładnych lat. Jeśli chodzi o zakłady z podpórkami to tradycyjnie najlepsze kursy zyskamy u słowackiego bukmachera Fortuna.

Kursy na zakład 1X2 wraz z podpórkami – STS

Kursy na to spotkanie przygotował również inny czołowy polski bukmacher, STS. Oferuje on niemal standardowy kurs 2,20 na zwycięstwo Dumy Katalonii. Pozostałe kursy są nieco niższe, jednak nie odbiegają one specjalnie od tych z ofert pozostałych buków. Kurs na remis wynosi 3,25, a na zwycięstwo Chelsea 3,19. Z kolei kursy na rynki 1X i X2 wynoszą odpowiednio 1,61 i 1,31.

Fortuna

✓ 10 PLN bez depozytu na start
✓ 120 PLN na zakład bez ryzyka
✓ Do 400 PLN bonusu od wpłaty

Sprawdź

Totolotek

✓ 25 PLN bez depozytu na start
✓ 550 PLN bonusu od wpłaty
✓ +6% na zakłady mobile

Sprawdź

LVBET

✓ 20 PLN bez depozytu na start
✓ Do 1000 PLN bonusu za wpłatę
✓ Liczne promocje bukmacherskie

Sprawdź

Kursy na ilość bramek poniżej/powyżej

Rynki na poniżej i powyżej określonej ilości bramek w danym meczu cieszą się niezwykle dużą popularnością wśród amatorów zakładów bukmacherskich. Tak naprawdę nie ma co się dziwić, ponieważ często są to rynki o wiele prostsze do przewidzenia niż klasyczny zakład 1X2, szczególnie jeśli wiemy, że drużyny znane są z doskonałej obrony lub ataku. Poniższa tabela przedstawia wykaz dwóch najpopularniejszych rynków, czyli poniżej lub powyżej 1,5 i 2,5 bramki.

 – 1,5+ 1,5– 2,5+ 2,5
Kursy3,91,281,961,88
BukmacherFortunaLV BETLV BETLV BET

Kursy z dnia 31.01.2018.

Jak widać bukmacherzy nie sądzą, że w meczu tym padnie wynik zbliżony do hokejowego. Niemniej są duże szanse, że zobaczymy bramki. I tak kursy na maksymalnie jedną bramkę są najwyższe u bukmachera Fortuna. Z kolei na ponad 1,5 gola obok Fortuny wysoki kurs oferuje LV BET. Natomiast kursy na poniżej i powyżej 2,5 bramki są bardzo wyrównane, a rynki te najbardziej opłaca się obstawiać po raz kolejny w Fortunie i LV BET. W przypadku tego spotkania wytypowanie ilości bramek może być niezwykle trudne, a wszystko zależeć będzie od tego czy trenerzy obydwu drużyn postawią na otwartą grę czy spokojne „badanie” przeciwnika i czekanie na swoją okazję do strzelenia bramki. Dlatego też warto sprawdzić kursy na pozostałe wyniki na stronach internetowych lub w punktach stacjonarnych bukmacherów Fortuna, Totolotek, Milenium i LV BET.

Kursy na ilość bramek poniżej/powyżej – STS

Bukmacher STS nie byłby sobą, gdyby w przypadku tego spotkania nie przygotował kursów na ilość bramek. W przypadku poniżej i powyżej 1,5 bramki kursy u tego buka wynoszą odpowiednio 3,63 i 1,25. Z kolei kursy na poniżej i powyżej 2,5 gola w STS wynoszą w pierwszym przypadku 1,92, a w drugim 1,80.

Kursy na rynek czy obie drużyny strzelą bramkę

Ciekawym rynkiem jest czy obie drużyny strzelą bramkę. Przyjrzyjmy się kursom na ten rynek, który często jest jednym z najprostszych do wytypowania.

 TAKNIE
Kursy1,652,20
BukmacherLV BETTotolotek

Kursy z dnia 31.01.2018.

Najkorzystniejsze oferty na to zdarzenie oferują LV BET w przypadku zakładu na TAK i Totolotek w przypadku obstawiania, że ta sztuka nie uda się obydwu zespołom. Kursy u tych bukmacherów wynoszą 1,65 na TAK w LV BET i 2,20 na NIE w Totolotku.

Kursy na rynek czy obie drużyny strzelą bramkę – STS

Fajne kursy na ten rynek przygotował bukmacher STS. Wynoszą one odpowiednio 1,70 (na TAK) i 2,10 (na NIE)

Kursy na dokładny wynik

Na deser mamy coś specjalnego, czyli rynki na dokładny wynik. Wszyscy legalni polscy bukmacherzy tradycyjnie przygotowali na te rynki bardzo wysokie kursy, ponieważ prawidłowe wytypowanie dokładnego wyniku meczu piłkarskiego to sztuka wybitnie trudna. Poniższa tabela przedstawia wykaz wyników na najczęściej występujące rezultaty w piłce nożnej.

 1:02:11:10:11:2
Kursy11,012,07,08,09,0
BukmacherMileniumMileniumTotolotekMileniumMilenium

Kursy z dnia 31.01.2018.

Jak widać zestawienie to zostało w dużej mierze zdominowane przez bukmachera Milenium. Najwyższy kurs oferowany jest na rezultat 2:1 u w/w buka, przynajmniej jeśli chodzi o wyniki przedstawione w tabeli. Bukmacherzy największe szanse dają jednak rezultatowi 1:1, a ten rezultat najbardziej opłaca się obstawiać z kolei u bukmachera Totolotek.

Kursy na dokładny wynik – STS

W przypadku kursów na dokładny wynik na ten mecz z bukmacherem Milenium konkurować może jedynie bukmacher STS. Wynoszą one kolejno: 11,0 na rezultat 1:0, 12,0 na 2:1, 7,0 na 1:1, 8,0 na 0:1 i aż 10,0 na rezultat 1:2.

Chelsea Londyn – FC Barcelona – analiza spotkania

Boje Chelsea Londyn z FC Barceloną w Champions League to kawał historii tych rozgrywek. Wystarczy wspomnieć bramkę Ronaldinho z fałsza, skandal związany z sędziowaniem norweskiego arbitra Toma Henninga Ovrebo, a także Didiera Drogbę krzyczącego do kamery telewizyjnej o hańbie. Spotkania tych drużyn zawsze elektryzują fanów piłki nożnej, a same boje tych piłkarskich potęg są zawsze zacięte i wyrównane. Mamy więc przed sobą typowy mecz z podtekstem.

Kilka słów o historii spotkań

Pierwsze spotkanie obydwu zespołów w europejskich rozgrywkach odbyło się w 1966 roku, w półfinale Pucharu Miast Targowych. Pierwsze dwa mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy 2:0. W owych czasach nie rozgrywano jeszcze konkursu rzutów karnych. Zamiast tego odbył się dodatkowy mecz na Camp Nou, który gospodarze wygrali aż 5:0.

Na kolejny bój tych zespołów przyszło czekać aż do sezonu 1999/2000. Wówczas w meczu ćwierćfinałowym po wygranej na Stamford Bridge 3:1, Chelsea jechało do Barcelony pełne nadziei. Spotkanie rewanżowe również zakończyło się rezultatem 3:1 po regulaminowym czasie gry, jednak w dogrywce Barca zaaplikowała swoim rywalom aż dwa gole i przeszła do kolejnej rundy.

Kolejne spotkanie odbyło się w 1/8 finału LM w 2005 roku. Wówczas pierwsze spotkanie wygrała Barca wynikiem 2:1, jednak w rewanżu Chelsea zwyciężyła 4:2 i tym samym przeszła dalej, mimo świetnego spotkania w wykonaniu Ronaldinho.

Rok później drużyny spotkały się po raz kolejny w tej samej rundzie. Po wygraniu meczu w Londynie i remisie u siebie FCB tym razem awansowało dalej. W tym samym roku wznieśli oni w górę Puchar Europy, po pokonaniu w finale Arsenalu Londyn. W tym sezonie gwiazda Ronaldinho Gaucho świeciła najjaśniej.

W sezonie 2006/2007 drużyny te wpadły na siebie już w fazie grupowej. Pierwszy mecz na Stamford Bridge wygrała Chelsea 1:0. Na Camp Nou padł wynik 1:1. Drużynie z Londynu udało się wówczas wygrać grupę, a Barca awansowała z drugiego miejsca.

Dwa lata później, w półfinale LM sezonu 2008/2009 odbyło się najbardziej dramatyczne spotkanie tych zespołów. Po bramce Essiena Chelsea była już jedną nogą w finale, jednak w trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę strzelił niezawodny Andres Iniesta. W tym sezonie Duma Katalonii po raz kolejny świętowała zdobycie Pucharu Europy, znowu pokonując angielską drużynę – Manchester United.

W 2012 roku los po raz kolejny i jak do tej pory ostatni sparował te dwie drużyny w półfinale Champions League. Pierwszy mecz wygrała Chelsea 1:0. W rewanżu Barca prowadziła już 2:0, a Messi mógł dokończyć sprawę rzutem karnym, ale trafił w poprzeczkę. Ostatecznie Duma Katalonii została skarcona przez Fernando Torresa, Chelsea zdobyła w tamtym sezonie swój jedyny do tej pory Puchar Europy.

Typy bukmacherskie na mecz

Już 20 lutego na Stamford Bridge odbędzie się pierwsze od sześciu lat spotkanie tych drużyn. Faworytem tym razem jest Barcelona. Póki co prowadzą oni w La Liga, a także wygrali swoją grupę w LM, pokonując m.in. Juventus Turyn. Chelsea z kolei nie zachwyca póki co w Premier League i niemal na półmetku sezonu traci do Manchesteru City aż 13 punktów, mając przy tym jedno spotkanie rozegrane więcej. Z kolei z fazy grupowej LM awansowali z drugiego miejsca, musząc uznać wyższość AS Romy. Mimo to do spotkania zostało jeszcze sporo czasu, a sytuacja w obu drużynach jest dynamiczna.

W składzie Chelsea zobaczymy dwóch byłych asów Barcelony – Pedro Rodriguesa i Cesca Fabregasa. Z pewnością wyjdą oni na to spotkanie niezwykle zmotywowani. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze napastnika The Blues, Alvaro Moratę, który z kolei jest byłym zawodnikiem znienawidzonego przez fanów Barcy Realu Madryt. Na ławce trenerskiej, o ile nic się nie zmieni, zasiądzie włoski taktyk Massimiliano Allegri, który najprawdopodobniej nastawi drużynę defensywnie, a bramek będzie szukał w grach z kontry. Tu zabójczo niebezpieczny będzie czołowy piłkarz świata, Eden Hazard, który jednak nie rozgrywa swojego najlepszego sezonu w karierze.

Z kolei w ekipie z Barcelony wszyscy będą liczyć na przełamanie Lionela Messiego. Argentyńczyk jeszcze nigdy nie strzelił bramki Chelsea, a niewykorzystany rzut karny w półfinale sezonu 2011/2012 z pewnością do tej pory śni mu się po nocach. Niemniej Barca ma naprawdę dobry sezon, a Messi z pewnością będzie miał swoje okazje do strzelenia bramki, o ile zespół trenera Ernesto Valverde nie straci swojej wysokiej formy. Barca z pewnością będzie drużyną prowadzącą grę w tym spotkaniu, jednak czy uda im się skruszyć obronę The Blues?

Wbrew przewidywaniom bukmacherów szanse obydwu drużyn na awans oceniałbym na 50 do 50. Ten sezon może być przełomowy dla angielskiego futbolu w Europie i być może po latach niemocy Puchar Europy wróci na wyspy. Nie musi to być oczywiście za sprawą Chelsea, jednak z pewnością postawią oni swoim rywalom twarde warunki. Na Stamford Bridge mają oni całkiem duże szanse na zwycięstwo, a kurs 3,40 na zwycięstwo gospodarzy jest naprawdę kuszący. Najwięcej zależało będzie od Edena Hazarda i Lionela Messiego i to w nich należy upatrywać piłkarzy, którzy zadecydują o awansie jednej z drużyn.

Dobre typy na Chelsea vs Barcelona

Zwycięstwo Chelsea po kursie 3,40 @Fortuna i @Milenium

Poniżej 2,5 bramki po kursie 1,96 @ Fortuna i @LV BET

Dokładny wynik 1:0 po kursie 11,0 @Milenium

Obstawiaj Ligę Mistrzów online

Mecze Champions League to jedne z popularniejszych wydarzeń wśród fanów obstawiania. Spotkania w ramach tych rozgrywek zazwyczaj odbywają się w środku tygodnia i nie zawsze można znaleźć czas, by wybrać się do buka przed rozpoczęciem meczu. Z pomocą przychodzą tu legalni bukmacherzy online, tacy jak Fortuna, Totolotek, Milenium czy LV BET. Poza wygodą oferują oni swoim klientom również wysoki bonus powitalny w wysokości nawet kilkuset złotych. Ponadto, jeśli już wybierzesz, u którego bukmachera się zarejestrować, skorzystaj z naszych kodów promocyjnych. Dzięki nim zyskasz dodatkowe środki na zakłady online i zwiększysz swoje szanse na wysokie wygrane.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close