Babilon MMA 9 – kursy bukmacherskie

Babilon MMA 9 - kursy

16 sierpnia 2019 roku w Amfiteatrze w Międzyzdrojach odbędzie się kolejna gala zorganizowana przez znanego promotora sportów walki Tomasza Babilońskiego. Mówimy tu o Babilon MMA 9. Międzyzdroje wyraźnie odpowiadają osobie odpowiedzialnej za to wydarzenie, który już po raz 11. zorganizuje galę sportów walki w tej popularnej nadmorskiej miejscowości.

Karta walk gali Babilona MMA 9 przedstawia się następująco:

 • Michał Kita vs. Ednaldo Oliveira
 • Paweł Pawlak vs. Tomasz Romanowski
 • Mateusz Ostrowski vs. Łukasz Sudolski
 • Piotr Niedzielski vs. Uelliton Silva
 • Piotr Kamiński vs. Piotr Wróblewski
 • Wojciech Janusz vs. Łukasz Łysoniewski
 • Eliza Kuczyńska vs. Olga Michalska

Walką wieczoru gali organizowanej nad Bałtykiem będzie 30. walka jednego z najbardziej znanych zawodników wagi ciężkiej w Polsce, Michała Kity (18 – 10 – 1, 10 KO, 5 SUB). Popularny „Masakra” tym razem zmierzy się z brazylijskim fighterem Ednaldo Oliveirą (19 – 5 – 1 – 1, 11 KO, 2 SUB). Obydwaj wojownicy co prawda mają już swoje lata, jednak możemy być pewni, że do ringu wniosą ogromne doświadczenie. Czeka nas więc MMA na bardzo wysokim poziomie.

Poza samym wydarzeniem wieczoru, karta walk 9. edycji Babilon MMA będzie wybuchową mieszanką pojedynków zaprawionych w bojach fighterów z młodymi i niezwykle utalentowanymi wojownikami. Dla tych drugich, udział w galach sygnowanych nazwiskiem Tomasza Babilońskiego może okazać się trampoliną do większych organizacji, takich jak FEN czy KSW.

Gala w Międzyzdrojach będzie również świetną okazją do typowania. W naszym tekście przybliżymy Wam nieco bliżej sylwetki fighterów biorących udział w tym wydarzeniu i spróbujemy wytypować potencjalnych faworytów każdej z walk. Sprawdzimy również kursy na to wydarzenie u legalnych buków online.

Babilon MMA 9 – kursy bukmacherskie

Tradycją stało się już, że nasze artykuły zaczynamy od zestawienia najwyższych kursów na opisywane przez nas wydarzenie u polskich bukmacherów z licencją. Prezentują się one następująco:

Zawodnik 1KursBukmacherZawodnik 2KursBukmacher
M. Kita1.77forBETE. Oliveira1.95forBET
P. Pawlak1.33forBETT. Romanowski3.05forBET
M. Ostrowski1.77forBETŁ. Sudolski1.95forBET
P. Niedzielski1.50forBETU. Silva2.40forBET
P. Kamiński1.85forBETP. Wróblewski1.85forBET
W. Janusz1.20forBETŁ. Łysoniewski4.05forBET
E. Kuczyńska3.20forBETO. Michalska1.30forBET

Na najbliższej gali z cyklu Babilon MMA nie zabraknie zarówno walk, które mają swoich zdecydowanych faworytów, jak i pojedynków, w których wytypowanie zwycięzcy może okazać się zadaniem bardzo trudnym. Pamiętajmy jednak, że w zawodowym MMA nawet najmniejszy moment nieuwagi jednego lub drugiego zawodnika może zadecydować o rezultacie pojedynku. Mimo to, bukmacherzy z dużą dozą pewności wskazują na wygrane Olgi Michalskiej, Wojciecha Janusza, Pawła Pawlaka oraz Piotra Niedzielskiego. Z kolei pojedynki Kity z Oliveirą, Ostrowskiego z Sudolskim oraz Kamińskiego z Wróblewskim zapowiadają się na znacznie bardziej zacięte.

Typuj Babilon MMA 9 u licencjonowanego bukmachera forBET

Kursy na to wydarzenie znajdziemy w forBET. Jest to bukmacher, który w 2016 roku uzyskał koncesję od naszego rodzimego Ministerstwa Finansów na prowadzenie sportowych zakładów wzajemnych online. Działa więc w Polsce legalnie. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie będziesz miał żadnych nieprzyjemność ze strony FISKUS-a. Ponadto, forBET oferuje wszystkim swoim nowym klientom bonus powitalny od trzech pierwszych wpłat depozytu, a jeśli chcesz więcej, to skorzystaj z naszych ekskluzywnych kodów bonusowych. Wystarczy, że podasz je podczas rejestracji, a zyskasz dodatkowo darmowy zakład bez ryzyka oraz freebet – wszystko to absolutnie bez żadnych zobowiązań!

Babilon MMA 9 – analizy walk

Przejdźmy do najważniejszego punktu naszego artykułu, czyli do analizy poszczególnych pojedynków. Przyjrzymy się każdemu z fighterów nieco bliżej i spróbujemy wskazać faworytów każdej z walk.

Michał Kita (18 – 10 – 1, 10 KO, 5 SUB) – Ednaldo Oliveira (19 – 5 – 1 – 1, 11 KO, 2 SUB)

Michał Kita

39-letni Michał Kita to prawdziwy weteran mieszanych sztuk walki nad Wisłą. W zawodowym MMA jest obecny od przeszło 13 lat. W swojej bogatej karierze walczył m. in. w M-1 Global, Cage Wars, Bellatorze czy KSW. Na rozkładzie ma m. in. byłego mistrza UFC, Ricco Rodrigueza, którego pokonał przez decyzję na warszawskiej gali MMA Attack w 2011 roku. Pokonał również Valentijna Overeema, czyli brata słynnego Alistaira, a także groźnego Fina, Toniego Valtonena. Miał również okazję walczyć o pas wagi ciężkiej KSW z ówczesnym mistrzem tej organizacji, Karolem Bedorfem. Michał Kita przegrał tę walkę przez KO po kopnięciu w głowę, chociaż do chwili nokautu wydawał się kontrolować wydarzenia na ringu. Popularny „Masakra” mierzy 186 cm i specjalizuje się głównie w zapasach.

Ednaldo Oliveira

Jego rywal, Brazylijczyk Ednaldo Oliveira to z kolei prawdziwy „olbrzym” – mierzy 201 cm. W przeciwieństwie do większości swoich rodaków w MMA, Oliveira nie specjalizuje się w BJJ. Zamiast tego prezentuje skuteczną walkę w stójce, co ułatwia mu zasięg ramion wynoszący 207 cm. Co ciekawe, mimo imponującego wzrostu, Brazylijczyk nie lubi wnosić do ringu zbyt dużej wagi, a do tego często występuje w wadze półciężkiej.

Dla Michała Kity będzie to pierwszy pojedynek przeciwko zawodnikowi z Brazylii. Na pewno, nie będzie zdecydowanym faworytem tej walki, tym bardziej, że jego rywal przewyższa go wzrostem i zasięgiem ramion. Ponadto, Oliveira jest 4 lata młodszy. Mimo to, typuję wygraną Polaka, który niesiony dopingiem kibiców powinien poradzić sobie ze swoim rywalem.

 • Nasz typ: wygrana Michała Kity po kursie 1,77 @forBET

Paweł Pawlak (15 – 4, 8 KO, 3 SUB) – Tomasz Romanowski (8 – 7, 3 KO, 1 SUB)

Pojedynek Pawła „Plastinho” Pawlaka z Tomaszem „Tommym” Romanowskim, będzie drugim najważniejszym wydarzeniem gali w Międzyzdrojach. Będzie to walka w kategorii półśredniej. Faworytem „na papierze” wydaje się popularny „Plastinho” , który ma za sobą walki m. in. w UFC Fight Night, FEN czy PLMMA. Z kolei „Tommy” po serii czterech porażek z rzędu, w ubiegłym roku wyraźnie odżył i wygrał 3 kolejne walki z Łukaszem Cieplechowiczem, Pawłem Karwowskim i Piotrem Danelskim.

Obydwaj zawodnicy mają po 30 lat, jednak na tym ich podobieństwa się kończą. W MMA zdecydowanie bogatszą w sukcesy karierę ma Pawlak, dla którego będzie to jubileuszowa 20. zawodowa walka. Łodzianin mierzy 182 cm. W swojej dotychczasowej karierze wygrywał 15 razy (8 KO, 3 SUB) i przegrał 4 razy, chociaż nigdy nie został znokautowany. Z kolei jego rywal jest od niego o 5 cm niższy (177 cm) i może pochwalić się dość wyrównanym bilansem 8 wygranych (3 KO, 1 SUB) i 7 porażek. Walka z Pawlakiem będzie jego debiutem w Babilon MMA.

Moim skromnym zdaniem, zdecydowanym faworytem tego pojedynku będzie Pawlak, który przewyższa swojego rywala doświadczeniem i warunkami fizycznymi. Powinien zakończyć ten pojedynek przez KO/TKO w pierwszej lub drugiej rundzie.

 • Nasz typ: wygrana Pawła Pawlaka po kursie 1,33 @forBET

Mateusz Ostrowski (8 – 8, 2 KO, 3 SUB) – Łukasz Sudolski (4 – 0, 3 KO)

Będzie to bez dwóch zdań pojedynek dwóch fighterów wagi półciężkiej będących na zupełnie innych etapach swojej kariery. 32-letni Mateusz Ostrowski, ma niezwykle „równy” bilans 8 wygranych i 8 porażek, z czego dwa swoje ostatnie pojedynki stoczone dla organizacji XFN przegrał. Jego rywal to z kolei 26-latek, który wszystkie swoje dotychczasowe walki zwyciężył, notując przy tym 3 KO na 4 pojedynki. Większość zawodowej kariery Sudolski spędził w organizacji Tomasza Babilońskiego, dla której stoczył trzy ostatnie pojedynki, kolejno z Pawłem Grazewiczem, Marcinem Filipczakiem i Krzysztofem Klepaczem. To właśnie Szczecinianin wydaje się być faworytem tego pojedynku, który najpewniej przebiegał będzie głównie w stójce. Liczę na wygraną Sudolskiego przez KO w 1. lub 2. rundzie.

 • Nasz typ: wygrana Łukasz Sudolskiego po kursie 1,95 @forBET

Piotr Niedzielski (13 – 4, 4 KO, 5 SUB) – Uelliton Silva (6 – 0, 4 KO, 2 SUB)

Jeden z ciekawszych polskich zawodników wagi lekkiej, Piotr „Niedziela” Niedzielski (13 – 4, 4 KO, 5 SUB) zmierzy się z niepokonanym do tej pory reprezentantem Brazylii Uellitonem Silvą (6 – 0, 4 KO), który stoczy swoją pierwszą walkę w Europie. Walka zapowiada się jako jedna z najbardziej emocjonujących na karcie tej gali, tym bardziej, że zobaczymy w niej dwóch specjalistów od brazylijskiego ju-jitsu. O wskazanie faworyta tego pojedynku nie będzie łatwo, chociaż bukmacherzy dość zdecydowanie wskazują na wygraną „Niedzieli”, co nie powinno dziwić, tym bardziej, że forma Brazylijczyka stoi pod dużym znakiem zapytania – nie stoczył on żadnej zawodowej walki od listopada 2017 roku. Tym samym, polecam ostrożnie obstawiać wygraną Polaka, najprawdopodobniej przez poddanie.

 • Nasz typ: wygrana Piotra Niedzielskiego po kursie 1,50 @forBET

Piotr Kamiński (3 – 3, 1 KO, 2 SUB) – Piotr Wróblewski (5 – 3, 1 KO, 3 SUB)

Pojedynek dwóch młodych i zdolnych wojowników. Co ciekawe, mało brakowało, a spotkaliby się ze sobą kilka lat temu w pojedynku amatorskim, jednak wówczas Piotr Wróblewski musiał się wycofać. Na gali Babilon MMA 23-letni Kamiński i 20-letni Wróblewski będą więc mieli okazję po latach wyjaśnić sobie, których z nich jest lepszym fighterem. Obydwaj specjalizują się przede wszystkim w technikach grapplerskich. Co prawda lepszym bilansem na tę chwilę może pochwali się popularny „Morales”, jednak przegrał on swoje dwie ostatnie walki przez duszenie gilotynowe, co nie najlepiej świadczy o jego formie. Z kolei Kamiński swój ostatni pojedynek z Islamem Majrasułtanowem wygrał przez KO. Wskazanie faworyta tej walki będzie więc trudne, z czym zgadzają się bukmacherzy, którzy równo oceniają szanse obydwu fighterów. My skłaniamy się raczej ku wygranej Wróblewskiego, który ma lepsze warunki fizyczne od swojego rywala.

 • Nasz typ: wygrana Piotra Wróblewskiego po kursie 1,85 @forBET

Wojciech Janusz (6 – 4, 2 KO, 3 SUB) – Łukasz Łysoniewski (1 – 5 – 1 NC, 1 KO)

Ten pojedynek w wadze ciężkiej będzie niejako przystawką przed główną walką wieczoru. Zobaczymy w nim Wojciecha „Kulkinio” Janusza i Łukasz Łysoniewskiego. Pierwszy z nich wygrał swoje dwa ostatnie pojedynki, pokonując kolejno przez poddanie Krzysztofa Pietraszka i Michała Gutowskiego przez KO. Obydwu rywali wykończył już w pierwszej rundzie. Wcześniej jednak, na przestrzeni lat 2015 – 2017, zanotował 4 kolejne porażki, co mocno popsuło jego bilans. Mimo to jego rekord jest i tak znacznie korzystniejszy niż jego rywala. Łukasz Łysoniewski, bo o nim mowa, znany jest przede wszystkim z przegranego pojedynku z Szymonem Kołeckim. Poza pięcioma porażkami, w karierze udało mu się zanotować zaledwie jedną wygraną – podczas Babilon MMA 2 pokonał Rusłana Chapko. Tym samym, zdecydowanym faworytem tego pojedynku będzie Wojciech Janusz, który najpewniej wygra przez KO lub TKO.

 • Nasz typ: wygrana Wojciecha Janusza po kursie 1,20 @forBET

Eliza Kuczyńska (0 – 0) – Olga Michalska (0 – 0)

Piątkowy wieczór w Amfiteatrze w Międzyzdrojach rozpocznie się od pojedynku dwóch pań, które stoczą swoje pierwsze pojedynki w zawodowym MMA. Walka ta będzie jednak miała swoją zdecydowaną faworytkę w osobie Olgi Michalskiej. „Maszyna”, bo taki przydomek nosi, w amatorskim MMA wygrała 10 pojedynków, na ogół kończąc swoje rywalki dźwigniami i technikami duszącymi. 3-krotnie schodziła z ringu pokonana. Specjalizuje się w grapplingu. Kuczyńska z kolei stoczyła zaledwie jeden pojedynek amatorski w 2016 roku, który wygrała przez decyzję. Typujemy więc szybką wygraną bardziej doświadczonej Olgi Michalskiej.

 • Nasz typ: wygrana Olgi Michalskiej po kursie 1,30 @forBET

Największe gale MMA w Polsce znajdziesz w ofertach legalnych bukmacherów online

Jeśli masz zamiar obstawiać pojedynki toczone w ramach gali KSW, FEN czy Babilon MMA, to polecamy wyłącznie legalnych bukmacherów online. Każdy z nich przyznaje swoim nowym klientom atrakcyjne bonusy powitalne, którego wartość będziesz mógł zwiększyć, jeśli podczas rejestracji podasz jeden z naszych specjalnych kodów bonusowych. Będziesz miał również pewność, że typując u buków z licencją nie łamiesz obowiązującego nad Wisłą prawa fiskalnego.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close