Anthony Joshua – Joseph Parker: Kursy + Typy na Zakłady

Kursy na zakłady bukmacherskie w walce Joshua vs Parker
Obstaw walkę Joshua vs Parker za dodatkowy bonus w LVBET

Po latach dominacji braci Kliczko kategoria ciężka znowu wraca na należnej sobie miejsce. W tej chwili na świecie jest aż czterech zawodników liczących się w walce o unifikacje tytułów z czego trzech z nich dzierży przynajmniej jeden pas czołowej organizacji. Mowa tu oczywiście o Anthonym Joshua (mistrz IBF, WBA, a także nieco mniej liczącej się organizacji IBO), Deontayu Wilderze (mistrz organizacji WBC), Josephie Parkerze (mistrz organizacji WBO), a także Tysonie Furym, który mimo iż nie przegrał jeszcze walki, stracił pasy WBA i WBO zdobyte w walce z Władimirem Kliczko.

W tym roku być może poznamy absolutnego mistrza świata w wadze ciężkiej, jednak do tego potrzebne będzie zorganizowanie kilku walka. Dużo więc zależy od promotorów i chęci poszczególnych bokserów do toczenia ze sobą walk. O spełnienie tego drugiego warunku możemy być raczej spokojni, ponieważ żadnemu z wyżej wymienionych pięściarzy z pewnością nie brakuje ambicji. Stawka poszczególnych walk pomiędzy nimi będzie bardzo duża, ponieważ liczyć się będą nie tylko ich kariery, ale również w pewnym sensie przyszłość tego sportu, który ostatnimi traci sporo popularności na rzecz mieszanych sztuk walki.

Pierwsza walka w kampanii o pełną unifikacje tytułów odbędzie się już 31 marca na Principality Stadium w walijskim Cardiff. Naprzeciw siebie staną Brytyjczyk Anthony Joshua i Nowozelandczyk Joshua Parker. Po długich negocjacjach, 16 stycznia wszystko zostało potwierdzone na konferencji prasowej z udziałem obydwu wojowników. Czeka nas więc prawdziwa bokserska uczta, a zwycięzca będzie miał otwartą drogę do walki z Amerykaninem Deontayem „Bronze Bomberem” Wilderem, której stawką będzie zostanie niekwestionowanym mistrzem świata czterech najważniejszych organizacji bokserskich – WBA, WBO, WBC i IBF.

Walka Joshua – Parker będzie również wielkim wydarzeniem dla fanów zakładów bukmacherskich. Boks bez wątpienia pozostaje jedną z najbardziej atrakcyjnych do obstawiania dyscyplin sportowych i dlatego też legalni polscy bukmacherzy umieścili tę walkę w swoich ofertach. Przyjrzyjmy się tej walce bliżej. Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie kursów, opisaliśmy sylwetki obydwu bokserów i wytypowaliśmy naszego faworyta. Zapraszamy więc do lektury!

Anthony Joshua – Joseph Parker – kursy u legalnych polskich bukmacherów

Legalni polscy bukmacherzy przygotowali na tę walkę szereg bardzo ciekawych rynków. Przyjrzyjmy się im bliżej i poznajmy kursy na najciekawsze z nich.

Zakład na zwycięzcę

Na pierwszy ogień idzie oczywiście najbardziej klasyczny zakład na zwycięzcę walki. Jest to co prawda najprostsza możliwa forma zakładu, jednak nie taka prosta do wytypowania. Rzućmy okiem na tabelę kursów.

Anthony JoshuaRemisJoseph Parker
1,0828,06,1
LV BETLV BETLV BET

Jak widać zdecydowanym faworytem bukmacherów na zwycięstwo w tym pojedynku jest Brytyjczyk. W sumie tak naprawdę nie ma co się dziwić, ponieważ to właśnie on od chwili zdobycia złotego medalu na Igrzyskach w Londynie kreowany jest na wielkiego mistrza królewskiej kategorii. Wydaje mi się jednak, że kurs na zwycięstwo Joshuy został mocno zaniżony. Jakby nie patrzeć jest to w końcu walka dwóch mistrzów, w dodatku niepokonanych.

Najlepsze oferty na zakłady online

Fortuna

✓ 10 PLN bez depozytu na start
✓ 120 PLN na zakład bez ryzyka
✓ Do 400 PLN bonusu od wpłaty

Sprawdź

Totolotek

✓ 25 PLN bez depozytu na start
✓ 550 PLN bonusu od wpłaty
✓ +6% na zakłady mobile

Sprawdź

LVBET

✓ 20 PLN bez depozytu na start
✓ Do 1000 PLN bonusu za wpłatę
✓ Liczne promocje bukmacherskie

Sprawdź

Zakład na sposób zwycięstwa

Kolejnym ciekawym rynkiem, w którym zawsze trafimy na bardzo atrakcyjne kursy, jest obstawianie sposobu zakończenia walki. Do wyboru mamy zawsze kilka opcji. Przyjrzyjmy się więc jakie mamy możliwości obstawiania tego rynku.

Sposób zwycięstwaKursBukmacher
Joshua przez decyzję5,20LV BET
Joshua przez KO, TKO lub DQ1,20LV BET
Remis26,0LV BET
Parker przez KO, TKO lub DQ9,60LV BET
Parker przez decyzją20,0LV BET

W przypadku wszystkich powyższych rynków widać, jak wielkie szanse dawane są Joshule. Ciekawą opcją wydaje się zwycięstwo Joshuy przez decyzję. Co prawda póki co kończył on wszystkie swoje walki przez KO, jednak Parker to prawdziwy twardziel co udowodnił m. in. w swojej ostatniej walce z Hughiem Furym. Brytyjczykowi o nokaut może być więc niezwykle trudno.

Zakład na ilość rund

Jeszcze jedną bardzo popularną formą zakładów jest rynek na ilość rund – poniżej lub powyżej. Zobaczmy jakie kursy na ten rynek przygotowali legalni polscy bukmacherzy.

Ilość  rundPowyżej – kursPoniżej – kursBukmacher
2,51,095,80LV BET
3,51,194,15LV BET
4,51,313,10LV BET
5,51,502,40LV BET
6,51,771,93LV BET
7,52,071,67LV BET
8,52,351,52LV BET
9,52,851,36LV BET
10,53,401,27LV BET

Zdaniem bukmacherów najbardziej prawdopodobne jest zakończenie walki w okolicach szóstej rundy, a świadczą o tym najbardziej wyrównane kursy. Potwierdza to jedynie fakt, że liczą na zakończenie walki przed czasem, tym bardziej, że najwyższy kurs znajdziemy na rynek na zakończenie walki po 10 rundzie.

Anthony Joshua – Joseph Parker – sylwetki zawodników

Sprawdźmy, jak prezentują się zawodowi bokserzy.

Anthony Joshua

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua jest na tę chwilę mistrzem świata aż trzech organizacji, w tym dwóch z wielkiej czwórki. Przy wzroście 198 cm posiada zasięg ramion wynoszący 208 cm. Świetne warunki fizyczne czynią go zawodnikiem wagi ciężkiej z krwi i kości. Na tę chwilę Boxrec klasyfikuje go jako najlepszego pięściarza królewskiej kategorii wagowej. Do tej pory na zawodowym ringu stoczył 20 pojedynków, z których wszystkie wygrał przed czasem. Pochodzi z angielskiego Watford gdzie urodził się 15 października 1989 roku.

Przed rozpoczęciem zawodowej kariery Joshua osiągał ogromne sukcesy w boksie amatorskim. Był m. in. wicemistrzem świata w kategorii superciężkiej z mistrzostw świata 2011 w Baku, a rok później zdobył złoty medal w czasie Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Był również mistrzem Wspólnoty brytyjskiej. W 2013 roku przeszedł na zawodowstwo i jak dotąd notuje wyłącznie zwycięstwa.

Joshua ma na swoim rozkładzie kilka naprawdę ciekawych nazwisk. Największym jego sukcesem było bez wątpienia pokonanie Władimira Kliczko, w walce, która została przez wielu dziennikarzy sportowych okrzyknięta najlepsza walką 2017 roku. Mimo iż w starciu z Ukraińcem był nawet liczony, szybko udało mu się pozbierać i zwyciężyć walkę w swoim stylu, czyli przed czasem, przez nokaut techniczny w jedenastej rundzie. Poza nim ma na również kilka innych solidnych nazwisk, między innymi Erica Molinę, Dominica Beazeale’a i Charlesa Martina. Swój ostatni pojedynek stoczył 28 października w Cardiff. Pokonał wówczas Francuza Carlosa Takamę przez TKO w dziesiątej rundzie.

Zanim zaczął odnosić większe sukcesy w boksie, miewał problemy z prawem. Ma za sobą odsiadkę w zakładzie karnym w Reading, a po niej przez pewien czas musiał nosić specjalną elektroniczną opaskę. Jak sam twierdzi, został skazany za „bójki i inne szalone rzeczy”. W 2011 roku po raz kolejny złamał prawo. Tym razem został zatrzymany z przekroczenie prędkości, a funkcjonariusze policji znaleźli przy nim 8 uncji marihuany, za co groziło mu nawet wieloletnie więzienie. Ostatecznie skończyło się na pracach społecznych. Niemniej został przez jakiś czas zawieszony w prawach członka brytyjskiej kadry bokserskiej.

Szczęśliwie problemy z prawem nie złamały kariery tego niezwykle utalentowanego boksera i dziś możemy podziwiać go w walkach z czołowymi pięściarzami globu. Jego kolejny przeciwnik ma być jedynie przystankiem na drodze do walki z Deontayem Wilderem i Tysonem Fury, o ile ten drugi uporządkuje sobie sprawy z głową. Póki co, Joshua jest zdecydowanym faworytem w walce z Parkerem, jednak czy uda mu się podtrzymać zwycięską passę?

Joseph Parker

Samoański obywatel Nowej Zelandii i pierwszy mistrz świata wagi ciężkiej z tego kraju. Legitymuje się bilansem 24 wygranych walk, z których osiemnaście zakończyło się przed czasem. Do tej pory nie zaznał goryczy porażki. Na zawodowstwo przeszedł w 2012 roku i w międzyczasie zdobywał pasy WBO Oriental, OPBF, PABA, a także tytuły na swoim rodzimym podwórku. W przeciwieństwie do Joshuy nigdy nie brał udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Na tę chwilę jest szóstym zawodnikiem wagi ciężkiej według rankingów Boxrec i magazynu Ring.

Parker w ostatnich swoich trzech walkach skutecznie bronił tytułu WBO. Zdobył go w walce z Andym Ruizem podczas gali w Auckland. W międzyczasie pokonał jeszcze Razvana Cojanu z Rumunii oraz Hughiego Fury z Wielkiej Brytanii. Mimo iż w tej ostatniej walce wielu do zwycięstwa typowało Brytyjczyka, to Parker skutecznie hamował jego zapędy w ringu i ostatecznie wygrał poprzez decyzję sędziów, którzy punktowali na jego korzyść wynikami 114 – 114, 118 – 110 i 118 – 110. Wygrana Parkera była jak najbardziej zasłużona.

Mimo naprawdę solidnego warsztatu bokserskiego, Parker na tę chwilę uważany jest za najsłabszego mistrza czterech organizacji wśród pięściarzy wagi ciężkiej. Również w walce z Joshuą będzie on traktowany jako zdecydowany outsider. Niemniej nie raz udawało mu się wygrywać, gdy nie był uważany za faworyta. Ma całkiem solidne warunki fizyczne – 193 cm wzrostu, i 198 cm zasięgu. Jest więc naturalnym ciężkim. Poza tym jest również bardzo młody jak na mistrza świata tej dywizji –  styczniu skończył 26 lat.

Moim zdaniem bukmacherzy mogą się przeliczyć, lekceważąc jego szanse na unifikacje tytułów mistrzowskich. Samoańczyk ma przede wszystkim bardzo mocną szczękę, co pokazał w walkach z Andym Ruizem i Carlosem Takamem. Brakuje mu jednak doświadczenia z rywalami z najwyższej półki i trudno powiedzieć czy jest gotowy na walkę z bokserem klasy Anthony’ego Joshuy. Jest to jednak nadal bardzo młody zawodnik, który z każdą walką czyni postęp. Nie można go lekceważyć – w końcu to mistrz świata.

Typy bukmacherskie na walkę

Zwycięzcą tej walki będzie najpewniej Anthony Joshua. Przemawia za nim niemal wszystko – doświadczenie w walce z silnymi zawodnikami, technika i warunki fizyczne. Niemniej raczej nie będzie to dla niego spacerek. Nowozelandczyk ma niezwykle mocną szczękę i żeby przedłużyć swoją serię nokautów, Brytyjczyk będzie musiał się więc naprawdę mocno natrudzić. Należy również pamiętać, że to waga ciężka i tu każdy cios może zadecydować o ostatecznym rezultacie pojedynku. Dlatego też nie polecam obstawiania wygranej Joshuy w klasycznym rynkiem 1X2. Gra w tym wypadku nie jest warta świeczki, ponieważ kurs jest po prostu w zupełności nie opłacalny.

Bardziej opłaca się obstawić sposób zakończenia walki. Jak już wspomniałem walkę powinien wygrać Joshua, który ma na swoim koncie komplet zwycięstw. Co więcej wszystkie przed czasem. Niemniej, wydaje mi się, że akurat ta passa zostanie w tej walce przerwana. Nowozelandczyk jest bardzo wytrzymały, a do tego młody jak na dywizję ciężką, więc powinno udać mu się przeboksować cały dystans, nawet jeśli Joshua będzie go niemiłosiernie obijał. Tym samym, mój typ to wygrana Joshuy przez decyzję sędziów.

Dobry typ na Anthony Joshua – Joseph Parker

Wygrana Joshua’y przez decyzję sędziów po kursie 5,20 @LV BET

Obstawiaj boks u legalnych polskich bukmacherów

Rok 2018 w świecie boksu zapowiada się pasjonująco. Jeżeli chcesz wykorzystać swoją wiedzę o tym sporcie i zarobić na niej trochę pieniędzy to warto żebyś zarejestrował konto u jednego z legalnych polskich bukmacherów, takich jak LV BET, Fortuna, Totolotek czy Milenium. Oferują oni atrakcyjne kursy i wysoki bonus powitalny dla wszystkich nowych użytkowników. Pamiętaj, żeby rejestrować się z naszymi kodami promocyjnymi, dzięki którym zyskasz dodatkowe środki na zakłady.

Przeglądając tę stronę akceptujesz politykę cookies oraz regulamin strony więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close