Pod koniec tego roku do grona legalnych bukmacherów dojdzie działający prężnie w Rumunii Superbet. Podpytaliśmy naszych znajomych z tamtego rynku co sądzą o Superbecie i czego możemy spodziewać się po nowym legalnym bukmacherze na rynku polskim. Jak tylko Superbet uruchomi stronę internetową zamieścimy recenzję na łamach naszej witryny. Sprawdźmy więc czym charakteryzuje się bukmacher i jak radzi sobie na rynku bukmacherskim w Rumuńskim.

Superbet – nowy bukmacher

Zaczniemy od krótkiej charakterystyki rynku rumuńskiego i porównamy ją z sytuacją w Polsce, aby mieć lepszy obraz pozycji SuperBet. W Rumunii podobnie jak w Polsce, aby wejść na rynek zakładów wzajemnych trzeba uzyskać państwową licencję, strony nielegalnych podmiotów są blokowane przez dostawców usług internetowych (w Polsce podobne rozwiązanie weszło w życie 1 lipca 2017r), a płatności blokowane i na tym chyba podobieństwa się kończą, ponieważ pozostałe regulacje mocno od siebie odbierają. Rumuni zdecydowali się na zupełnie inne rozwiązania ustawowe niż w Polsce, zaczynając od tego co stanowi jedną z największych barier przed wejściem wielkich firm bukmacherskich, czyli kwestie podatkowe. W Rumunii operatorzy muszą zapłacić fiskusowi 16% podatku od GGR (Gross Gambling Revenue). Mówiąc prościej bukmacherzy w Rumunii płacą podatek 16% od całkowitego zysku, natomiast w Polsce firmy bukmacherskie muszą odprowadzić 12 % od każdego postawionego kuponu. Wpływa to znacznie liczbę operatorów posiadających licencję. W Rumunii działają obecnie 23 podmioty oferujące zakłady wzajemne, w tym prawie wszystkie czołowe firmy jak Betano, NetBet, Unibet, 888, SportingBet. Nie należy zapominać jednak o tym, że w przeciwieństwie do Polski w Rumunii legalne są również gry online (kasyna, ruletka, sloty etc.), a to kolejny czynnik, który wpływa na liczbę koncesjonowanych firm hazardowych.

SuperBet w Polsce – czego możemy się spodziewać ?

3 marca 2017 Spółka SUPERBET zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach została zarejestrowana w KRS. Prezesem firmy został Adam Wasilewski związany przez ostatnie 10 lat z FORTUNĄ, w której pełnił funkcję Dyrektora do spraw rozwoju. SuperBet znany jest przede wszystkim za sprawą punktów stacjonarnych. W mniejszej od Polski powierzchniowo i ludnościowo Rumunii SuperBet dysponuje blisko 600 placówkami przyjmowania zakładów (w Polsce największa FORTUNA posida ok. 550). Bukmacher dopiero w 2015 roku zdecydował się otworzyć stronę internetową z zakładami sportowymi. Na rynku rumuńskim oferuje obecnie bonus od depozytu w wysokości 50% do 250 lei (około 230 złotych) i jest to jedna z niższych promocji na tamtym rynku. Z naszych informacji wynika, że SuperBet złożył wniosek o licencję na oferowanie w Polsce zakładów zarówno stacjonarnych jak i online. Sądzimy, że wywodząca się z Rumunii firma mocno postawi na ofertę stacjonarną i na pewno zauważymy szyld Superbetu na polskich ulicach. Zakładamy również, że bonus dla nowych graczy będzie wyższy niż ten oferowany na stronie superbet.ro, ponieważ podobna wysokość promocji, czyli 50 % do 250 PLN byłaby w tej chwili najniższą na rynku (Tu znajdziesz porównanie obecnych promocji bukmacherskich dla nowych graczy).

Superbet – nowy legalny bukmacher w Polsce
4.83 (96.67%) 6 votes

Leave a Reply