Polski rynek zakładów bukmacherskich z dniem 1.04.2017 r. został obrócony o 180 stopni. Takie firmy jak bet365, Oddsring, Pinnacle czy Betfair wycofały się z oferowania swoich usług graczom z Polski. Obecnie na naszym rynku mogą działać jedynie polscy bukmacherzy – obecnie jest ich zaledwie 7 i poniżej przedstawimy zalety i wady polskich firm oferujących zakłady.

Lista Polskich Bukmacherów Online:

 1. LV BET
 2. TOTOLOTEK
 3. FORTUNA
 4. FORBET
 5. STS
 6. E-TOTO
 7. MILENIUM

Naszym zdaniem tytuł najlepszego polskiego bukmachera należy się firmie LV Bet. W ich wypadku wszystkie najważniejsze elementy stoją na wysokim poziomie. Na pochwałę zasługują na pewno kursy oraz łatwość rejestracji i wypłaty/wpłaty środków. Kursy są obciążone nieco mniejszą marżą niż w przypadku pozostałych legalnych polskich bukmacherów. W przypadku LVBET prowizja wynosi ok. 6-8%, Fortuna czy STS to marża ok. 4-6% wyższa. Pod względem kursów jeszcze Totolotek jest godny uwagi, ich prowizja to ok. 8-10%.

*Kursy były badane w dniach 27.03-30.03.2017 r. i obejmowały 10 wydarzeń z kilku rynków (piłka nożna, hokej, koszykówka, tenis).

Bezpieczeństwo

W kwestii wiarygodności marek raczej nie ma powodów do żadnych niepokojów. Wszyscy legalni bukmacherzy muszą spełniać wymogi co do kapitału zakładowego, serwerów, adresu domeny, poufności danych itp. W przypadku siedmiu legalnych, polskich bukmacherów te wymogi formalne zostały spełnione. Dodatkowo część bukmacherów internetowych zarejestrowanych w Polsce zdecydowało się na sponsoring klubów ekstraklasy i innych drużyn sportowych co dodatkowo zwiększa ich wiarygodność i tak:

 • LV Bet – sponsor reprezentacji Polski, Wisły Kraków czy Arki Gdynia.
 • Fortuna – sponsor Legii Warszawa, GKS Katowice czy całej 1 ligi piłkarskiej
 • STS – sponsoruje Lecha Poznań, reprezentację Polski czy Ruch Chorzów
 • Totolotek – sponsoruje Lechię Gdańsk czy Jagielonię Białystok
 • Milenium – partner Zagłębia Lubin
 • e-toto – partner Piasta Gliwice do 2017
 • Forbet – sponsor siatkarskiej Plus Ligi

Bonusy dla Graczy

Promocje i specjalne oferty z pewnością potrafią zachęcić graczy do spróbowania szans w zakładach bukmacherskich. Który spośród internetowych bukmacherów zarejestrowanych w Polsce ma najlepszy bonus dla nowych graczy? Podobnie jak w przypadku innych kategorii najlepsze oceny zbiera Fortuna i LV BET. Pierwszy bukmacher oferuje bonus 100% do 400 złotych i zakład bez ryzyka do 120 zł (sprawdź jak zgarnąć maksymalne bonusy). Do obrotu bonusem należy użyć kursów co najmniej 1.90. Z kolei LV BET oferuje niższą kwotę – 100% do 100 zł, ale łatwiej jest bonus obrócić, gdyż do obrotu liczą się wszystkie kursy powyżej 1.70

DEPOZYT
10 zł – 100 zł

DEPOZYT
101 zł – 400 zł

DEPOZYT
800 zł i więcej

Polskie Zakłady Bukmacherskie a podatek

Niestety dla gracza, każdy zakład złożony u polskiego bukmachera obłożony jest podatkiem w wysokości 12%. Odprowadzany jest on przez serwis świadczący usługi, jednak należy liczyć się z tym że wygrana zostanie pomniejszona o 12% wysokości wkładu. Niektórzy bukmacherzy oferują zwrot części podatku. W przypadku Forbetu jest to zwrot 6% od wszystkich obstawionych zakładów, natomiast w Totolotku również 6% ale od zakładów postawionych przez aplikację mobilną. Należy wziąć jednak pod uwagę, że forbet ma wyższą marżę, przez co zakłady tam nie należą do najbardziej opłacalnych. W celu odzyskania podatku od gier chyba lepiej skusić się na ofertę Totolotka, który zwraca 6% przez aplikację mobilną.

Limity u polskich bukmacherów

To jeden z najważniejszych elementów przy wyborze bukmachera, jednak polskie strony bukmacherskie nie mają świetnej oferty pod tym względem. Mamy nadzieję, że z czasem limity się będą poprawiać. I tak np. na Fortunie maksymalna wygrana wynosi 4000 zł przy zakładach pojedynczych i podwójnych, co jest kwotą mocno niesatysfakcjonującą dla graczy. Z kolei LV BET ma indywidualne limity dla każdego z graczy i na każde wydarzenie. W jednych możesz wygrać znacznie więcej np. Liga Mistrzów, EPL, nawet Ekstraklasa, gdzie maksymalna stawka to często kilkanaście tysięcy złotów a maksymalna wygrana kilkadziesiąt. Jednak na mniejsze wydarzenia niestety limity są znacznie mniejsze. Zatem to gdzie znajdziesz wyższe limity zależy od konkretnego zdarzenia, które chcesz obstawić.

Polskie zakłady na żywo

 Najwyższy zakład bez ryzyka w Fortunie

Najwyższy zakład bez ryzyka w Fortunie

Niezwykle ważnym elementem przy wyborze bukmachera jest oferta zakładów na żywo. To one były jedną z głównych przyczyn dla których bet365 cieszyło się tak duża popularnością w Polsce. Obecnie najlepsze zakłady spośród legalnych bukmacherów ma LVBET, jednak mocno goni ich Fortuna i STSy. Dlaczego LVBet? Przede wszystkim ze względu na dosyć niską prowizję na kursach. W przypadku tego polskiego bukmachera marża wynosi ok. 7-8%, w przypadku Fortuny i STSów to już 10% a czasem nawet więcej. Można też skorzystać z aplikacji Totolotka (zwrot 6% podatku). Ilość wydarzeń w przypadku wszystkich tych bukmacherów jest podobna.

Łatwość rejestracji, wpłat i wypłat

U każdego z polskich, legalnych bukmacherów formularz rejestracyjny wygląda mniej więcej tak samo. Proces założenia konta jest długi i męczący, trzeba podać niemal wszystkie dane wliczając w to PESEL czy skan dowodu osobistego. Później trzeba czekać na potwierdzenie konta. Trwa to od kilkunastu minut (np. Forbet, LV BET) nawet do kilku dni (Fortuna). Jednak w przypadku Fortuny, spokojnie można obstawiać pierwsze zakłady nawet bez potwierdzania konta gracza.

W kategorii łatwości wypłaty zdecydowanie najlepiej wypadają STSy, które oferuje system natychmiastowych wypłat. Pieniądze na Twoim koncie mogą być dostępne już w ciągu kilkudziesięciu minut. U pozostałych polskich bukmacherów na wypłatę trzeba czekać najczęściej ok. 2-4 dni.

Opinie o polskich bukmacherach

Oferta każdego polskiego bukmachera różni się dosyć istotnie. Śmiało można jednak stwierdzić, że 5 bukmacherów reprezentuje zbliżony poziom. Są to Lv Bet, Fortuna, Forbet, STS i Totolotek. Palma pierwszeństwa należy się na pewno LV BET, który stara się dorównać poziomem do zagranicznych, nielegalnych bukmacherów jak choćby bet365 czy Pinnacle. Jest to stosunkowo nowy bukmacher, ale mamy nadzieję że będzie jeszcze lepszy z biegiem czasu.

Polski Bukmacher – Najlepsze firmy bukmacherskie z Polski
4.4 (88.57%) 21 votes

Leave a Reply